Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CRNCI i MI
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 27.11.2005 07:23    Post subject: CRNCI i MI Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim, ovdje se na forumu neki ljudi osjećaju uvrijeđeno (nemam bolju riječ) spominjanjem crnaca (vjerojatno i drugih *rasa*, ali ne razumijem jedino zašto nitko nije reagirao na moju kikiriki femili-pa oni su *žuti*...niste primjetili?).Dakle, da vama, *ljubiteljima* drugačijega, pojasnim nešto.
Živim u Americi već više od sedamnaest godina.
Snalaženje u nepoznatoj sredini NIJE lako (vjerujte mi, iako sam ja imao VELIKU sreću da odmah počnem raditi ono što volim, i to puno)
Međutim, pravi društveni život (onak, po naški...popit, dunut, pojest, i tako to, jelte) je patio.
Sve dok nisam upoznao nekolicinu.....crnaca, koji su mi postali pravi prijatelji.
Oni bi me predstavljali kao - This guy is f...... nigger like we are,
a ja sam mislio-gle, konačno sam se našao sa nekim ljudima koji liče na moje prijatelje iz hrvatske....
i to više nego *pravi* hrvati koje sam ovdje upoznavao.
Živa istina, vjerujte mi.
Zaključak......nemojte mrziti, a pogotovo ono o čemu POJMA NEMATE.
Peace,
d
PS moram priznat da me reakcija nekih ovdje razočarala, ali to svejedno neće promijeniti moje mišljenje o radovima istih.
d
Back to top
View user's profile Send private message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 27.11.2005 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm,
Nisam vidio post gdje se spominje dotična tema, ali
ja se slažem s tobom.
Moj stav je da ima ljudi koji su teške budale, i da ima ljudi koji će
ti bit prijatelji cijeli život. Nebitno koje su rase ili religije....

Ja osobno protiv crnaca kao ljudi nemam ništa, ali gade mi se oni
smrdljivi reperi, koji se preserqavaju sa hrpom auta, alnicma od 4kg zlata oko vrata,
ženski rod tretoraju kao "bitchez" itd... A ti reperi su 99% crnci...
Koji su, slušajući njihove pjesme užasno licemjerni, jer ne možeš mi pjevat
kako si siromašan i jadan, i država te ne voli i mahat zlatnim lancem i vozit se u ferariju.

Znam da sam otisao malo u OT, ali ovo pisem da me ne bi neko krivo shvatio... Cool

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.11.2005 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam o kojoj se diskusiji radi i o kojim ljudima govoris ali za mene to jednostavno znak primitivizma i osobne nesigurnosti ljudi Smile

u nasem poduzecu imamo tri inzenjera afrikanca i ekipa nam je genijalna i ne bi mijenjala ekipu ni da mi daju duplu placu negdje drugdje.
a kcer mi od jaslica ima tete crine i bijele a sad u vrticu ima najbolju prijateljicu pola marokanku pola nigerijanku a druga je polu kineskinja i polu francuskinja. i bas su slatke Smile

ali sta ces kad sam ja moju mater odvela u africki restoran pa nije htjela jesti jer su to crni radili i dirali njihovim rukama (tamo se jede rukama) Confused to je bio toalni shock za nju Rolling Eyes

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.11.2005 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Moj stav je da ima ljudi koji su teške budale, i da ima ljudi koji će
ti bit prijatelji cijeli život. Nebitno koje su rase ili religije....


quote Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 27.11.2005 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Podržavam sto posto to o čemu govoriš,podjele nikad nikome nisu donijele ništa dobro ni u jednoj kombinaciji.Htio sam napisati par rečenica ispod rada,ali nemam snage za dugo raspravljanje.Ukratko,ne možeš komentarisati ako nešto ne razumiješ.Ako nešto ne razumiješ ne znači automatski da je to loše,ali ne mora značiti ni da je dobro.Ako ne razumiješ ne znači da si niži od toga,ali ne govori ni da si bolji,razmisli,udahni i bar poštuj što drugi rade.Ljudi,naučite živjeti sa razlikama,respekt i poneka lijepa riječ čuda čine.Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 27.11.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, a o cemu se tu zapravo radi?

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 27.11.2005 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam samo htjeo skrenuti raspravu, koja je, čini mi se, započela oko moje fotografije -menheten-3- ovdje, na forum.Da se ne vodi tamo ispod slike....tamo u galeriji, znate, ono lijevo....vi koji niste vidjeli.
d
PS maknuo sam rad, jer je sve otišlo u kvasinu.
d

Last edited by modovun on 27.11.2005 12:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 27.11.2005 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uvijek, ali uvijek će postojat ljudi kojima neki vrag nije jasan .....
I koji tjelesne razlike vide kao negativne .....
I ne radi se tu samo o crncima, potegnut se može rasprava u širokom krugu

Ja npr, nisam imala toliko iskustva sa crncima, kinezima i slično ....
Ali jesam eto sa ciganima, obitelj cigana je živjela u mojoj ulici i cijeli kvart ih je prezirao
NIkad nikome niš nisu napravili, samo su eto tu živjeli ....
Da se razumjemo bila sam klinka i pojam mržnja nije mi baš bio jasan, pa sam se eto sa mlađim naraštajem ciganske obitelji počela družit .... i bili su mi super prijatelji ....
Zbilja ....
Čak su me i poker naučili igrat Very Happy
I dan danas kad ih sretnem u gradu, padne ako ništa osmjeh ..... pozdrav .....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije bas jednostavno pitanje niti tema...

ironicno je to sto u danasnjem drustvu oni koji se deklariraju i svugdje prikazuju (i paradiraju) kao najveci vjernici obicno su ti koji su najveci nacisti/rasisti. drustvo u kojem zivimo i rastemo (i u kojem odrastaju/ce odrastati nasa djeca) je to koje nas svakodnevno fila sa nekim stvarima koje mozda na prvi pogled nisu uvijek vidljive, ali ostavljaju trag negdje unutra (i s vremenom isplivavaju van).

mjesanje kultura i rasa trebala bi biti, teoretski, lijepa stvar - kulturne i rasne razlike, ucenje o drugim kulturama i obicajima i postivanje istih, naravno, trebalo bi ljude povezati na nekoj visoj razini i omoguciti im da medjusobno zive u skladu (koliko je to moguce), no, to se, nazalost, vjerojatno nikada nece dogoditi. mjesanje kultura najcesce, u svijetu i drustvu ovakvom kakvo danas egzistira, ne funkcionira i samo jos jace razdvaja i okrece ljude jedne protiv drugih. pozadina svega toga je (i u drustvu i u ljudskim umovima) prejaka da bi se promjene mogle dogoditi odjednom, a i vecina elemenata koji se dogadjaju bas i ne pomazu u tome (npr. nedavni nemiri u parizu - kako netko moze govoriti da "on samo zeli jednaku priliku, normalno zivjeti i imati posao, ne da ga tretiraju kao govno u zemlji u koju je dosao zivjeti", a istodobno haraci po glavnom gradu te zemlje i unistava privatnu imovinu njezinih gradjana?!). jednako tako, tu su i veliki socijalni problemi za koje je uvijek kriv "taj i taj" (je, kao da je nekom gradjevinaru zbog toga sto nema posla kriv njegov kolega koji je dosao iz bosne i pristaje raditi za puno manju cijenu. fascinantno kako se oko takvih stvari nije nitko uzbudjivao kada su nasi ljudi masovno isli raditi u njemacku, isto za sitne pare (po njihovim mjerilima). takodjer, neke idiotske teorije o dominaciji jedne rase (ili cak i spola) u nekim segmentima zivota smo vec odavno trebali prerasti.

osobno, da li imam nesto protiv bilo kojeg pripadnika druge rase? nemam; ako je dosao ovdje s dobrim namjerama. da li ce mi biti drago ako ce i zagreb jedan dan biti pun pripadnika drugih rasa? nece, iz jednostavnog razloga sto to nece vise biti grad u kojem sam se rodio i odrastao, no to treba prihvatiti i nauciti zivjeti s tim ljudima, postujuci svakog od njih, jednako kao i svaku drugu osobu.

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 27.11.2005 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pellmat wrote:

ironicno je to sto u danasnjem drustvu oni koji se deklariraju i svugdje prikazuju (i paradiraju) kao najveci vjernici obicno su ti koji su najveci nacisti/rasisti.

Istina, veliki vjernici su prvi koji će uprijet prstom i izdvajat ljude prema boji kože. Ja osobno poznajem jednog kojem nije problem reć crnčuga i nazivat ih prljavim i šugavim .... a da u životu nije imao/la bliski susret sa crncem ..... pa ti vidi ......

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.11.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pellmat wrote:
da li ce mi biti drago ako ce i zagreb jedan dan biti pun pripadnika drugih rasa? nece, iz jednostavnog razloga sto to nece vise biti grad u kojem sam se rodio i odrastao, no to treba prihvatiti i nauciti zivjeti s tim ljudima, postujuci svakog od njih, jednako kao i svaku drugu osobu.


probaj gledati to ovako , zagreb neće biti pun ljudi koji su bili tamo kada si se ti rodio iz jednostavnog razloga što su ljudi takvi da stare i umiru, "nove ljude" koji dolaze ili se rađaju u tvom gradu probaj ne gledati kroz prizmu njihove boje kože.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.11.2005 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti je isto kad ja dojem doma i krenem u disko u kojem sam provela mladost... Laughing a sve neki klinci oko mene, nikog zivog ne poznam i svi imaju kosu ofarbanu u plavo i zeleno Shocked (vrijeme me pregazilo) Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
pellmat wrote:
da li ce mi biti drago ako ce i zagreb jedan dan biti pun pripadnika drugih rasa? nece, iz jednostavnog razloga sto to nece vise biti grad u kojem sam se rodio i odrastao, no to treba prihvatiti i nauciti zivjeti s tim ljudima, postujuci svakog od njih, jednako kao i svaku drugu osobu.


probaj gledati to ovako , zagreb neće biti pun ljudi koji su bili tamo kada si se ti rodio iz jednostavnog razloga što su ljudi takvi da stare i umiru, "nove ljude" koji dolaze ili se rađaju u tvom gradu probaj ne gledati kroz prizmu njihove boje kože.


ma znam, nisam ja to mislio na taj nacin, jednostavno ce biti drugacije, sto je normalno, vrijeme prolazi i stvari se mijenjaju. nemam nista protiv toga, iako je uvijek "prije bilo bolje", zar ne? Smile

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 27.11.2005 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pellmat wrote:
nemam nista protiv toga, iako je uvijek "prije bilo bolje", zar ne? Smile

Nadam se da ne misliš to ozbiljno ......

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 27.11.2005 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
to ti je isto kad ja dojem doma i krenem u disko u kojem sam provela mladost... Laughing a sve neki klinci oko mene, nikog zivog ne poznam i svi imaju kosu ofarbanu u plavo i zeleno Shocked (vrijeme me pregazilo) Laughing

ajde keye ne tuli, kakve veze imaju godine sa stanjem uma .....
moš imat i 200 godina, ako ti glava radi ko djetetu meni to super .......

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pellmat wrote:
da li ce mi biti drago ako ce i zagreb jedan dan biti pun pripadnika drugih rasa? nece, iz jednostavnog razloga sto to nece vise biti grad u kojem sam se rodio i odrastao, no to treba prihvatiti i nauciti zivjeti s tim ljudima, postujuci svakog od njih, jednako kao i svaku drugu osobu.


Ja bi bash htio da ima vise pripadnika drugih rasa, i sa svima bi se njima skompao, ili barem probao... Znam za jednog crnca i jednu curu iz Laosa (mojih godina) u ZG i super smo si... Zanimljivo je vidjeti drugaciji nacin razmisljanja i pogled na svijet. Ali koliko god drustvo opcenito bilo otvoreno (pricam o 'normalnim' ljudima s kojima se ja druzim), uvijek bi padale zajebancije, tipa 'on to ne kuzi, on je crnac' ili nesto u tom stilu, sto za nas zvuci dosta bezazleno dok to njih pogadja u puno vecem mjerilu, jer su oni ipak, kad pogledas, sami i izolirani tu medju nas 4 milijuna...

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče nacizma, možda je jedan čovjek jednom zagrizao malo previše i pokušao napraviti 'čistu' naciju plavokosih, ali kad se spustite sa nacija u subkulture vidjet ćete isti taj proces 'proćišćavanja', samo bez radikalnih metoda poput etničkog čišćenja. Metalci ne vole kad se među njima motaju šminkeri, šminkeri ne vole kad se u njihovim klubovima motaju klinci ili stariji pripiti muškarci, zreliji ljudi ne vole kad se u kinu na ozbiljnom filmu nalaze neozbiljni klinci, vjernici ne vole kad se među njima (pogotovo u obitelji) nalaze pripadnici druge vjere, Zagrepčani ne vole kad im po gradu hoda Torcidaš...

A što se tiče rasizma, tu ljudsku iracionalnu mržnju možete pripisati najviše strahu od nepoznatog i beznadežnom konzervatizmu. Pogledati "Goli u Sedlu" i slušati Jack Nicholsona što priča (kad je bar donekle trijezan). Svi ljudi su uvijek takvi i uvijek će biti. Keye bi dopustila da joj kćer izlazi sa crncem jer je 'navikla' na njih, međutim da sutra slete zeleni vanzemaljci i da se njena kćer želi nalaziti sa jednim od njih sumnjam da bi je pustila da se sama vozi oko Mjeseca u letećem tanjuru sa likom koji ima 3 oka i pipke. A kad se desilo to da su crnci bili doveženi kao robovi u Ameriku a žuti došli u Europu kao trgovci, to je bio ekvivalent sljetanja tih vanzemaljaca. Svi se mi bojimo nepoznatog i teško ćemo u zrelim godinama prihvatiti nešto sa čime nismo odrasli.

pellmat wrote:
npr. nedavni nemiri u parizu - kako netko moze govoriti da "on samo zeli jednaku priliku, normalno zivjeti i imati posao, ne da ga tretiraju kao govno u zemlji u koju je dosao zivjeti", a istodobno haraci po glavnom gradu te zemlje i unistava imovinu njezinih gradjana?!

donekle se slažem sa tobom, ali moraš razumijeti da je psihologija mase posve nešto drugo - masu čine pojedinci, ali pojedinac u masi je zaštićen masom i anoniman, što obično dovodi to toga da masa podivlja i postane destruktivna zbog toga što moral koji je vrijedio kod pojedinca više ne koči opasne radnje... osim što masa nudi zaštitu i anonimnost, ona još i potiče konformnost pri 'haračenju'; dovoljno je da jedan razbije staklo, drugi će razbiti izlog, treći će spaliti auto...

Bar Francuzi znaju sve o tome nakon Zole (Germinal) Smile

Quote:
da li ce mi biti drago ako ce i zagreb jedan dan biti pun pripadnika drugih rasa? nece, iz jednostavnog razloga sto to nece vise biti grad u kojem sam se rodio i odrastao

zašto to više neće biti isti grad za 100 godina? obojat će ga u narančasto? promijenit će mu ime? realocirat će ga sa druge strane sljemena (kao palaču u Alladinu)?? fakat ne kužim što si time htio reći (a ni ostali, sudeći po odgovorima) Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.11.2005 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Keye bi dopustila da joj kćer izlazi sa crncem jer je 'navikla' na njih, međutim da sutra slete zeleni vanzemaljci i da se njena kćer želi nalaziti sa jednim od njih sumnjam da bi je pustila da se sama vozi oko Mjeseca u letećem tanjuru sa likom koji ima 3 oka i pipke. A kad se desilo to da su crnci bili doveženi kao robovi u Ameriku a žuti došli u Europu kao trgovci, to je bio ekvivalent sljetanja tih vanzemaljaca. Svi se mi bojimo nepoznatog i teško ćemo u zrelim godinama prihvatiti nešto sa čime nismo odrasli.


eheh suliene, ne mijesajmo rasizam (znaci po boji koze) sa kulturnim shockom Very Happy
ja bi moju kcer priupitala je li normalna i da mi izlazi sa nekim tko slusa thompsona, pa mio on s tri ili dva oka, zelene boje koze, crn ili bijel Laughing

Quote:
ajde keye ne tuli, kakve veze imaju godine sa stanjem uma .....
moš imat i 200 godina, ako ti glava radi ko djetetu meni to super .......

kakarinac, nisi skuzila sta sam htjela reci, ja bi da i dalje postoje diskoteke u kojima mogu cuti duran duran a ne rave, znaci mogu biti derle ali u mojem vremenu, mozda netko drugi moze ici s djecom od 15 godina se zapit ali meni to jednostavno nije vise zanimljivo 'vcise se volim opijat s mojom generacijom) Smile

nemoj to shvatit kao uvredu sadasnjoj generaciji, moji starci su sigurno isto tako razmisljali o duran duran kao sto ja razmisljam o raveu Smile svako vrijeme nosi svoje.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odgovorio bi i ja u filozofskom smislu ali ne mogu se sjetiti nijedne zen budističke priče Smile Dakle bit ću konkretan što se tiče mojeg doprinosa ovoj temi.. Recimo da sam rasist ne bi razumio ni trunku onoga o čemu je Joi Ito nedavno u Zagrebu govorio. ( www.joi.ito.com ) Ako ne znate o čemu pričam imate čitav film predavanja na blog.hr -u!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 27.11.2005 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, na cmar-net-u sam se svega nagledala i naslusala, ali da na ovom forumu ima nazi nastrojenih ljudi - to nisam ocekivala.
sad mi je zao sto nisam vidjela rad, al ajde...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
donekle se slažem sa tobom, ali moraš razumijeti da je psihologija mase posve nešto drugo - masu čine pojedinci, ali pojedinac u masi je zaštićen masom i anoniman, što obično dovodi to toga da masa podivlja i postane destruktivna zbog toga što moral koji je vrijedio kod pojedinca više ne koči opasne radnje... osim što masa nudi zaštitu i anonimnost, ona još i potiče konformnost pri 'haračenju'; dovoljno je da jedan razbije staklo, drugi će razbiti izlog, treći će spaliti auto...


znam, psihologija mase, sve mi je to poznato, no to te ne sprjecava da sjednes na miru u svom vlastitom stanu, stanes i razmislis o tome sto ljudi rade i da li je to u redu, PRIJE nego im se pridruzis.

Sulien wrote:

zašto to više neće biti isti grad za 100 godina? obojat će ga u narančasto? promijenit će mu ime? realocirat će ga sa druge strane sljemena (kao palaču u Alladinu)?? fakat ne kužim što si time htio reći (a ni ostali, sudeći po odgovorima) Confused


ne kuzis/kuzite jer vadite tu recenicu iz konteksta (iako sam se malo nespretno izrazio, priznajem). pogledaj recenicu prije toga - ja nemam nista protiv nikoga tko ima DOBRE NAMJERE (a mislim da ne moram objasnjavati sto to znaci i obuhvaca); da to prosirim: bio on crn, zut, plav, zivio on u tunguziji, keniji, zagrebu, beogradu... nema veze, svaki covjek je covjek i treba ga tako i tretirati.

"da li ce mi biti drago ako ce i zagreb jedan dan biti pun pripadnika drugih rasa? nece, iz jednostavnog razloga sto to nece vise biti grad u kojem sam se rodio i odrastao"
da ovo izbanaliziram i prikazem u drugacijem kontekstu, bez ukljucivanja ljudi - ne volim promjene - smeta mi kada se, npr., sikara u blizini zgrade u kojoj stanujem ocisti i tamo napravi zgrada. zasto? zato jer je ta sikara tu otkad znam za sebe, jer sam se po njoj igrao i prolazio kada sam bio klinac i jer je to jedna od stvari koju PAMTIM I POVEZUJEM sa ovim gradom (jednako kao i grad u kojem nema pripadnika drugih rasa). naravno da se ona mora ocistiti, i da tu po svim planovima i pravilima treba postojati zgrada (ili park, nevazno), no nije mi drago zbog toga. no stvari se mijenjaju, normalno. to ne znaci da je to lose, samo da vise nije jednako (glupa recenica, zar ne?).
u zagrebu (barem u novom zagrebu, gdje zivim) ima sve vise kineza. pa kaj? ako zele ovdje zivjeti i raditi, samo nek' izvole, nemam nista protiv. nisam nazi nastrojen covjek (ako je ono islo na mene), da se razumijemo. ono sto ne podnosim, i ljude koje ne volim, su ljudi koji su dosli ovdje (ili su odavde, sasvim nevazno) s losim namjerama (isto tako, bili oni zuti, crni, plavi, rodjeni u keniji, tunguziji, sarajevu, ljubljani ili bukurestu).

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uh, i ja mrzim što su mi iskrčili šikare iz djetinjstva... kad se samo sjetim tajnih skrovišta koje smo gradili po njima Smile Sad dođem, a ono parkirališta, dućani...

Ali ono, dječja igra je igra, treba netko napravit i mjesta za živjet Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 27.11.2005 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

kakarinac, nisi skuzila sta sam htjela reci, ja bi da i dalje postoje diskoteke u kojima mogu cuti duran duran a ne rave, znaci mogu biti derle ali u mojem vremenu, mozda netko drugi moze ici s djecom od 15 godina se zapit ali meni to jednostavno nije vise zanimljivo 'vcise se volim opijat s mojom generacijom) Smile


Ma skužila sam ja to, više sam se osvrnula na ono "Vrijeme me pregazilo". A i malo sam se krivo izrazila Very Happy
I meni bilo draže da mogu uć u klub i čut Doorse, al eto puška sam u tom pogledu ..... Sad

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
7oran



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 20
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dragi i cijenjeni modovune. Ja sam očigledno krivo shvatio tvoje namjere i stavove i sada osjećam veliko olakšanje. No ono što je bilo napisano pod triptihom je ličilo na najobičniji rasistički pamflet. A ako je ta forma uzeta kao konceptualna namjera tada je vjerojatno to bila muholovka u koju se love shvaćanja.
Sad mi je žao što si maknuo rad.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.11.2005 12:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tko je za to da se vrati rad??

Arrow ja!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group