Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Job Wanted! [-o<
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Potražnja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 27.11.2005 16:04    Post subject: Job Wanted! [-o< Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim u Photoshopu i Corelu,
imam nešto iskustva Brick wall ,
nešto umjetničke naobrazbe, Boo hoo!
nešto malo talenta Anxious ,
puno ljubavi i dobre volje za posao u graf. dizajnu Angel .
Otvorena sam za sve opcije : stalno, honorarno, crno, bijelo, sivo - bitno da se radi!Pray
mail: dexi@net.hr
(Bez akvizitersko- MLM ponuda i munjevite zarade preko internta pleeeease!)
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 27.11.2005 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sema je kod ovakvih stvari da odma stavis neku referentu listu Smile
ono ja trenutno za tebe neman posla al kad vec trazis bolje ljudima odma omoguci da vide sta znas Smile

sritno Wink

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keko wrote:
sema je kod ovakvih stvari da odma stavis neku referentu listu Smile
ono ja trenutno za tebe neman posla al kad vec trazis bolje ljudima odma omoguci da vide sta znas Smile

sritno Wink


upravo tako

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 27.11.2005 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za Keka:
Znam pravila igre ali...
Teško mi je staviti referentnu listu, jer nemam dovoljno kvalitetnih radova. Embarassed Mene uvijek zapadnu naručitelj koji kažu:" Daj nešto na brzaka i da nije skupo". I tako sklepam ja nešto na brzaka, kupim si bonbone za honorar i idem dalje; jedini problem je u tome što znam da nisam iskoristila gotovo ništa od svog kreativnog potencijala, a često sam morala i odraditi neke sugestije od strane naručitelja koje najradije ne bih.
Dok ne osjetim laganu groznicu pred bijelim ekranom ne radim kako treba, a groznicu osjetim tek kad mi netko da zadatak koji će me oznojiti. Wink A takvih baš i nema (barem ne u mom kutku svijeta - provinciji na razmeđu istočnog i zapadnog Balkana).
I tako ti to ide u krug.
Drugo je pucati u prazno, pa osmisliti nešto što će se meni osobno svidjeti, a drugo pronaći kompromis između svojih ambicija i klijentovog ukusa i raditi "za pravo", pa da na kraju svi budu sretni i zadovoljni, a rezultat pristojno izgleda.
Nekako mi je bedasto izlagati neke stvari koje sam eto ja napravila u svrhu ničega što bi možda bilo primjenjivo na ništa, al' bitno je da se meni sviđa. (ne želim pri tome uvrijediti ljude koji to rade, jer sam svjesna da je teško započeti što zbog namještenih natječaja, a što zbog pozivnih natječaja gdje se mahom pozivaju već dokazani ljudi).

Znam da mogu, znam da znam, ako me netko angažira to ću mu i dokazati, ili dići ruke i reći pošteno da je to što traži za mene previše.
Što mogu, takva sam! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 27.11.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bla, bla, tele2 Smile
nemoj nalaziti isprike - eto ti prvi koristan savjet, a drugi je:
osmisli novi projekt ili odaberi nešto postojeće pa redizajniraj, pokaži svu svoju kreativnost i potencijal na radovima-primjerima.
npr. ako radiš oglas za lokalnu birtiju - napravi dvije verzije, jednu za gazdu birca koji plaća džeparac, a drugu koja se tebi sviđa za tvoj portfolio.

sretno Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 27.11.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="mile"]bla, bla, tele2 Smile
po drugi puta: Razz
Baš sam nešto pregledavala web stranice članova ovog foruma... Ili ljudi imaju slične probleme kao ja ili se boje krađe ideje, ali činjenica jest da na velikoj većini URL-ova ne možete maknuti dalje od prve stranice. Think

Čast iznimkama:Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 27.11.2005 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i bla bla 3. puta

Jedna anegdotica:
Stigla ja nadobudna i bedasta na razgovor u jednu marketinšku agenciju upravo sa ovakvim foliom o kakvom je mile (ili Mile) nešto rekao - klijenti sve neke sitne ribe, sve skupa bzvz...
I lista gospođa u toj agenciji radove, frče nosom, ja u bedu jer sigurno ništa od toga ne valja... a ona će meni: Prednost imaju kandidati koji će nam dovesti svoje klijente (pri tome nije mislila na vlasnika pečenjarnice "Gric-Griz" ili birtije "Kod tri lampaša", nego na prave krupne klijente koji nose milijunske poslove. d'oh!
Back to top
View user's profile Send private message
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 27.11.2005 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uh, sjetila am se još jedne!
U jednoj ovdašnjoj tvornici zaposlili su graf. dizajnera na osnovu portfolia koji je sastavio na taj način da je poskidao masu stvari s interneta i potpisao ih kao svoje. Prevara se otkrila kada je jedan od "njegovih" radova kasnije prepoznat kao logo neke tražilice.
Čovjek još i danas tamo radi, a potreban dizajn obavlja vanjska agencija (za koju sam i ja nešto radila).
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neneth wrote:
i bla bla 3. puta
Jedna anegdotica:
Stigla ja nadobudna i bedasta na razgovor u jednu marketinšku agenciju upravo sa ovakvim foliom o kakvom je mile (ili Mile) nešto rekao - klijenti sve neke sitne ribe, sve skupa bzvz...
I lista gospođa u toj agenciji radove, frče nosom, ja u bedu jer sigurno ništa od toga ne valja... a ona će meni: Prednost imaju kandidati koji će nam dovesti svoje klijente (pri tome nije mislila na vlasnika pečenjarnice "Gric-Griz" ili birtije "Kod tri lampaša", nego na prave krupne klijente koji nose milijunske poslove. d'oh!



Koja debilana.
A zasto bi ti gospodji prepustila svoje klijente? Tko je jos vidio da kerativa pribavlja agenciji klijene? Jesi li je pitala koji je tvoj udio u dobiti zbog donesenih klijenata? Bolje ti je da tamo niti nisi dobila posao jer to je, po mom misljenju, izvrnuti princip rada.
Ja osobno prednost dajem kandidatima koji dolaze s dizajna, a ne s akademije. Zasto? Jer se na dizajnu uci vizualna komunikacija, a na akademiji izrazavanje koje obavezno ne mora razumjeti siroka populacija.


Doc

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.11.2005 23:15    Post subject: Re: Job Wanted! [-o< Add user to your forum ignore list Reply with quote

Draga Neneth, sori, ali sama sebe potkopavas. Ja te na osnovu napisanog vjerojatno nikad ne bih zvala ni na razgovor. Zasto?

Neneth wrote:
Radim u Photoshopu i Corelu,

Neneth wrote:
imam nešto iskustva Brick wall ,
- kakvog? gdje? sto? koliko dugo? smajli totalno nepotreban, zbunjuje me
Neneth wrote:
nešto umjetničke naobrazbe, Boo hoo!
kakve?
Neneth wrote:
nešto malo talenta Anxious ,
cemu ovo? ne kuzim jel imas talenta, a parvis se skromna, da li ustvarni ne vjerujes u svoj talent ili sto? totalna zbunjoza
Neneth wrote:
puno ljubavi i dobre volje za posao u graf. dizajnu Angel .
- fajnali nesto ok!
da skratim: pokazi malo ozbiljnosti i uvjerljivosti i poradi na prezentaciji same sebe + uvazi i sve ostale savjete koje su ti ostali tu dali.
sretno!

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 27.11.2005 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

+ napisi sta o's radit...

prijelom, web, dizajn...itd

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.11.2005 02:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I napiši uvijek i svugdje da radiš najbolju kavu u svemiru.

Onda poslije kad ne budeš znala skuhat ni za psa za napoj kavu, nema veze, jer su ti već dali posao. Wink Laughing

Btw. ovo što ti je lijena 4.th napisala o smiley-ima stoji. Za neke. Za neke i ne. Very Happy

P.S. zaozbiljno, kako bi ti se ja npr. javio da mi npr. treba brdo outsorce-ing posla odradit, ako nemam apsolutno nikakav uzorak tvojih sposobnosti. Trebala bi neki portfolio složit, nema veze jesu li mali klijenti. Eto, poradi na portfoliu grafički, neka bude jeben, makar unutra stavila radova koje si sama za sebe radila, ako mirišu na talent, imaš nekakve šanse. Ovako, bez toga, i ne baš.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 28.11.2005 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja plivam maraton najbolje na svijetu. Nemam još službeno zabilježenih rezultata, jer nisam još otplivao niti jedan (pa nisam lud da plivam zabadava, a i zima je), ali ako me pošaljete na Olimpijadu, ja ću otplivati i biti prvi. Ako nebude išlo, onda ću odustati, šta je je-pošten sam, i neću se praviti da plivam, ako nemogu (pa neću se valjda utopiti).Imam kupaće gaće (maratonke), volje, talenta, ma....SVE.A i u kadi znam raditi mjehuriće (one,...znate).
Ovo je parodija (nemoj se uvrijediti, ili, bože sačuvaj, odustati od traženja posla radi ovoga),
ali......to meni zvuči tako, pa ti vidi.
MORAŠ nešto pokazati, ako tražiš posao koji se sastoji od vizualizacija nečega.Dali bi se ti htjela udavati na neviđeno?
Sretno,.....i zagrijati stolicu malo.
d
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 28.11.2005 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se tek amaterski i za svoj gušt bavim 'nazovi' dizajnom ali zdrava pamet govori da, ako želiš nekome objasniti da si voljna raditi i da znaš raditi dotični posao, ne treba to samo napisati ovako poluozbiljno nego bi bilo poželjno malo više o sebi reći a prije svega ostalog imati što pokazati...
sretno i preporučam da se primiš posla Cool

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 28.11.2005 13:24    Post subject: Re: Job Wanted! [-o< Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro, malo je bedasto .
Što je pisac htio reći:
imam nešto iskustva Brick wall Zar se tebi nikada nije dogodilo da tresneš glavom o zid? Meni je - i to baš što se tiče posla.

nešto umjetničke naobrazbe, Boo hoo! Ovo se može čitati i doslovno. (nekada sam se bavila sviranjem violine pa mi je smajlić baš slatki), ali mislila sam na vizualnu umjetnost, mada sam upotrijebila krivi izraz jer dizajn nije umjetnost (gdje? modni dizajn, stoga i nesigurnost jer nije baš grafička struka)

nešto malo talenta Anxious Talenat je teško definirati, neko me može shvatiti kao talentiranu, neko sasvim suprotno, u svakom slučaju volim biti skromna, pa ako se netko ugodno iznenadi, tim bolje.
puno ljubavi i dobre volje za posao u graf. dizajnu Angel Ovo se čita doslovno

Tanx!
Back to top
View user's profile Send private message
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 28.11.2005 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
I napiši uvijek i svugdje da radiš najbolju kavu u svemiru.



Njbolju kavu, vojnički grah, ljuti gulaš i što god zatreba.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 28.11.2005 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon ovakvog objasnjenja sve je jasno, uh kako prije to nismo skuzili d'oh!

curo, ja se nadam da se samo salis sa svime ovim, ti zaista mislis da ce te netko ozbiljan pozvati na razgovor za posao sa ovako neozbiljnim pristupom? Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 28.11.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovun i jojo:

Bit će jednog od ovih dana i nekakva web stranica s radovima (dok savladam neke osnove HTML-a css isl) , do tada mogu jedino donesti mapu s radovima i ukrasti kojih pet minuta za razgovor uz kavicu.
Back to top
View user's profile Send private message
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 28.11.2005 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
nakon ovakvog objasnjenja sve je jasno, uh kako prije to nismo skuzili d'oh!

curo, ja se nadam da se samo salis sa svime ovim, ti zaista mislis da ce te netko ozbiljan pozvati na razgovor za posao sa ovako neozbiljnim pristupom? Confused


Do sada sam bila ozbiljna pa .... ništa , sada je vrijeme za parodiju, možda se javi netko jednako lud i neozbiljan. Ludi i neozbiljni mijenjaju svijet!
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.11.2005 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neneth wrote:

do tada mogu jedino donesti mapu s radovima i ukrasti kojih pet minuta za razgovor uz kavicu.


skeniraj, stavi u pdf i šalji mailom.
Back to top
View user's profile Send private message
Neneth



Joined: 27 Nov 2005
Posts: 11

PostPosted: 28.11.2005 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
Neneth wrote:

do tada mogu jedino donesti mapu s radovima i ukrasti kojih pet minuta za razgovor uz kavicu.


skeniraj, stavi u pdf i šalji mailom.


Kome? Very Happy
Još se nije nitko javio!
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 28.11.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. mozes i uploadat negdje i stavit link tu. ne znam koliko je to dobra ideja, ali posto nemas web site, bolje mi ne pada na pamet

2. ako se tebi nitko ne javlja, javljaj se ti ljudima. ako i u ovom trenutku ne traze nikoga, mozda ce te se sjetiti kad im bude posla previse. kontakti su uvijek dobra stvar.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 28.11.2005 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa predstavi se lijepo: napiši svoj CV (oliti životopis), napravi dotični pdf i postaj linkove na te fileove - onda će ti se netko možda i javit, nitko neće biti zainteresiran da ti se javi samo na osnovu izjave ja volim dizajn i imam nešto malo talenta pa me zaposlite
nadam se da shvaćaš kako razmišljam, a vjerujem i većina ostalih koji su ovaj post vidjeli
sretno...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 28.11.2005 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vani takodjer nije neuobicajeno da "n00b" radi za 0 kuna

Na ovaj nacin dobijes veliko iskustvo i mozda i dobru referencu.
problem je u tome sto tada poslodavac mora za tebe osigurati radno mjesto, a to nikad nije jeftino i rijetko kad je isplativo pogotovo s obzirom da uglavnom se jave totalni pocetnici koji zauzimaju previse resursa (i novcanih i vremenskih) a daju premale i preslabe rezultate.

Takodjer ovo uglavnom funkcionira u ljetnim mjesecima a teze oko bozica jer se kolicina posla povecava u to doba.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Chellex



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 4

PostPosted: 24.08.2007 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se uspješno bavim neozbiljnim poslom i njen mi je nastup zapeo za oko Smile Eto mala kontra vama ozbiljnjacima Wink

Ako si još uvijek aktualna, javi mi se na private. Iako je istina da ni meni baš nije jasno što i kako radiš... Rolling Eyes Ljudi smo, dogovorit ćemo se.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Potražnja All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group