Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Možda ja biti glupa
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kilamozga



Joined: 16 Mar 2005
Posts: 33
Location: Lijevi sokak, kraj suhe kruške, odma' ravno kod zadnje lokve, skreni ravno, još sto metara lijevo

PostPosted: 03.12.2005 18:11    Post subject: Možda ja biti glupa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda ja biti glupa, možda ne shvaćati velike zamisli, zato molim meni netko pametan objasniti o čemu se tu raditi!

Ovo biti oglas za DTP operatera:

..."Poslodavac M-Ros d.o.o.

Kategorija Proizvodnja, Umjetnost i design

O poslu:
Opis radnog mjesta Prijelom, obrada fotografija, digitalni tisak, web
Posebne pogodnosti Napredovanje i usavršavanje u struci, najnovije tehnologije...
Vrsta posla stalni radni odnos
Rok za prijavu 3. 3. 2006.
Mjesto obavljanja posla Zagreb
Županija Grad Zagreb i zagrebačka županija

Država Hrvatska
O zaposleniku
Potrebna znanja i kvalifikacije Iskustvo u radu na PC-ju, poznavanje vektorskih programa i programa za obradu slika te poznavanje rada na webu(HTML)
Do 24 godina.
Minimalna stručna sprema Srednja škola
Potrebno znanje stranog jezika Engleski
Potrebna vozačka dozvola B kategorije
Poznavanje rada na računalu Napredno
Kontakt podaci
Naziv poduzeća M-Ros d.o.o.
Adresa Jandrićeva 20, 10 000 Zagreb
Županija Grad Zagreb i zagrebačka županija
Država Hrvatska
Telefon 091 4618 003
E-mail petra@mros.hr
Internet adresa www.mros.hr
Kontakt osoba Petra Devlić ...."


Zašto je netko sa 25 godina prestar za ovaj posao? Ili netko sa 35, 45, 55.... ukoliko zadovoljava sve ostalo navedeno u oglasu.

a) jer je izglasan novi zakon po kojemu se u mirovinu ide već nakon 25. godine života

b) jer je utvrđeno da su stariji od 24 godine mentalno retardirani

c) jer im treba kompletan idiot s kojim mogu kako hoće (mlad, neiskusan i poslušan)

d) jer ne znaju što hoće

c) nešto drugo, pustite mašti na volju...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 03.12.2005 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda zato jer kad si mlađi, velike su sanse da nemas vlastitu obitelj i dom kmoji moras uzdrzavat... i bit ce ti dobra placa od 4000kn, dok neki dizajner VSS
sa radnim iskustvom i godinama iza sebe, takvu malu placu nece prihvatit...
I onda ti napredujes u firmi, svremenom ti placa ide gore, ti zadovoljan, a
oni imaju dobrog radnika, koji ce ostat kod njih...

Eto - to ti je ejdan od razloga...

Thikn outside of the box...

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 03.12.2005 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

welcome to the europe Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yeya



Joined: 04 Dec 2005
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 04.12.2005 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
welcome to the europe Confused


ne znam kako je u europi, ali koliko ja znam, u hrvatskoj je zakonom zabranjena diskriminacija po dobi pri traženju posla (kao i po spolu). sad zamislite da traze iskljucivo muskarce, mislim da bi svi dreknuli jer krse zakon. a ovak... welcome to europe.
moj prijedlog je da gđ petri svi posaljemo mail i upozorimo je da krsi zakon. ja znam da ja hocu.
Back to top
View user's profile Send private message
yeya



Joined: 04 Dec 2005
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 04.12.2005 01:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, provjerila sam. zakon o radu, čl.2.
Back to top
View user's profile Send private message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 04.12.2005 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, oni su barem naveli da se hrpa ljudi pespotrebno ne trudi...

mogu oni "ne krsit zakon" tako da od svih ljudi koji posalju
prijevu, razmotre samo one do 24 god. i ti ako imas vise
neces ni znat da su te "diskriminirali", jer ce te odbit kao sve ostale
koji nisu zadovoljili, ukljucijuci i one ispod 24. god...

Zapravo, ovime su samo mnogima ustedili nepotreban gubitak vremena...

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 04.12.2005 02:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yeya wrote:
sad zamislite da traze iskljucivo muskarce, mislim da bi svi dreknuli jer krse zakon. a ovak... welcome to europe.

sta ako je posao testiranje zenske kozmetike? Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 04.12.2005 02:29    Post subject: Reply with quote

Amor_E_Morte wrote:
gle, oni su barem naveli da se hrpa ljudi pespotrebno ne trudi...

mogu oni "ne krsit zakon" tako da od svih ljudi koji posalju
prijevu, razmotre samo one do 24 god. i ti ako imas vise
neces ni znat da su te "diskriminirali", jer ce te odbit kao sve ostale
koji nisu zadovoljili, ukljucijuci i one ispod 24. god...

Zapravo, ovime su samo mnogima ustedili nepotreban gubitak vremena...


da... zapravo im trebamo cestitati. Rolling Eyes
i drugim poslodavcima reci da ako ne zele zene/udane/neudane/s djecom/bez djece da to sve navedu u oglasu
Back to top
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.12.2005 02:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, samo cu s ubaciti sa primjerom,,
tu u kolumbiji a i vecini zemalja latino amerike,, u svom CVu i prijavi za posao,, OBAVEZNO je upisati status tj. Estado civil,, unaprijed se mora znati dal imas djecu,, dal si ozenjen ili si 'soltero', i o tome ti naravno ovisi i placa i dal ce te zaposliti,,
dal ces moci raditi prekovremeno ili ces morati ici po dijete u vrtic i te fore,, mislim da su ljudi kod nas poceli prihvacati zapadne rezime.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 04.12.2005 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapadne rezime Kolumbije i Latinske Amerike??? Super, onda cemo poceti uzgajati kokain u dvoristu da imamo za ekipu kad dodje na rostilj... Rolling Eyes Mislim da nam zemslje tipa Kolumbija ne bi bas trebale biti uzor...

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Guest






PostPosted: 04.12.2005 14:32    Post subject: Reply with quote

Amor_E_Morte wrote:
mozda zato jer kad si mlađi, velike su sanse da nemas vlastitu obitelj i dom kmoji moras uzdrzavat... i bit ce ti dobra placa od 4000kn, dok neki dizajner VSS
sa radnim iskustvom i godinama iza sebe, takvu malu placu nece prihvatit...
I onda ti napredujes u firmi, svremenom ti placa ide gore, ti zadovoljan, a
oni imaju dobrog radnika, koji ce ostat kod njih...

Eto - to ti je ejdan od razloga...

Thikn outside of the box...


Ne znam kol'ko ovo baš drži vodu. Ja bih i zahode prala da prehranim dijete i svaka plaća je bolja nego nikakva plaća ako trebaš posao. U suprotnom, baš te briga, sam si i uvijek ćeš se negdje nekako snaći.
Znam neke firme gdje je pozitiva ako imaš iza sebe familiju - to je garancija da ćeš poslu pristupiti ozbiljno jer ti je stalo da djeca imaju kruh na stolu.
A i nema garancije da je netko s 24 godine singl i da će to ostati još deset godina. Znači ako se čovjek ili žena iduće godine oženi - otkaz!
Back to top
shola



Joined: 04 Dec 2005
Posts: 9
Location: Dubrovnik

PostPosted: 04.12.2005 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima još nešto:
- budući kolega od 24 godine nije akumulirao dovoljno iskustva (ne samo u radu) da otpili šefa kada ovaj truća kako se nešto 'treba napraviti', već je dovoljno 'mek' da se pretvori u čudovište po šefovoj 'mjeri'.

_________________
I drink WHAT?
Socrates
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 04.12.2005 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je sam tamo radio 6 godina. Što se diskriminacije tiče mislim da je nema jer su fakat uštedili ljudima vrijeme jer se stariji uopće neće razmatrati. To ti je ko da u oglasu upišu da traže atraktivnu žensku osobu, slika obavezna. Nema se tu tko žaliti na nešto ako nitko drugi neće biti razmatran. Ko da kažeš da si diskriminiran jer nisi završio faks, a to se traži. Gospođa petra ima 25 godine i tamo radi cca 3-4 godine i stavlja u oglas ono što joj šef kaže. Ovo ostalo što su neki napisali da se traži neko mlađi jer će biti manje zahtjevan što se tiže svega, a aposebno plaće je skroz istina. Traži se samo šljaker, što jeftiniji sa nekakvim malim iskustvom da baš tam ne bleji ko tele u šarena vrata. Sve ostalo će naučiti u hodu i biti presretan kada mu šef kaže da vidi da se trudi i da mu zato daje povišicu.

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 05.12.2005 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ogirogi wrote:
<snip>


yup. bas tako...

A, kad smo kod izgleda zaposlenika.
Kako netko trazit hostesu, a da ne napise "trazim atraktivne cure".
Time je ustedio onima manje ljepima vrijeme i trud, a bome i sramotu...
Daj zamisli koliko bi se ljudi manje ostamotili da su na "story super nova" stavili
"trazimo samo talentirane"... pa mi ne bi imali kaj gledat, i Rafo ne bi pobjedio! Very Happy

Bas mi je frend neki dan pricao (covjek je jed od onih kojima idete na razgovor za posao).
I, kaze da se javio neki Lik idealan za posao, nebitno koji, ali je u kontaktu sa ljudima..
i, sve super, sve 5... frajer dođe na razgovor za posao, i kaze mi da je lik najruzniji
covjek kojeg je vidio u zivotu... LOL!!! i naravno, nemre zaposlit nekog da radi s ljudima
kada ce se ga ljudi bojat i bjezat od njega, a kamo li pustit ga u kucu....
Citiram: "Ne treba mi reputacija: uzmi od njih, da vidis kak ruzan lik tam radi" Very Happy lol....

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
yeya



Joined: 04 Dec 2005
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 05.12.2005 02:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ogirogi wrote:
Ko da kažeš da si diskriminiran jer nisi završio faks, a to se traži.


pa bas i nije. zato sto diskriminacija moze biti po dobi, spolu, vjeri, nacionalnosti, boji koze, a ne po sposobnostima. a zavrsen faks bi trebao biti dokaz necije sposobnosti i strucnosti. u oglasu za posao se ne smije nikoga diskriminirati, tako bar pise u zakonu. a to sto oni nece uzimat u obzir poslije starije od 24 godine je njihova stvar. cinjenica je da oni krse zakon. krse ga i mnogi drugi, ali to ne znaci da je to u redu. ja sam svjesna toga da u hrv zbog krsenja zakona o radu i na mnogo gore nacine nitko ne odgovara, ali ovako mlada
(ispod 24) i naivna zivim u nadi da mogu promijeniti svijet... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 05.12.2005 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yeya, don't hold your breath... ovo tvoje pozivanje na zakon o radu...
wake up!
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 05.12.2005 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako podržavate nepoštivanje zakona, nemojte se žaliti kad vas pukne po glavi isto.......
NESMIJE se napisati u oglas takvo nešto....oglašivač bi barem trebao biti toliko pošten da to zadrži za sebe. Ovako, kako ja znam da će on poštovati zakon kad me zaposli.....ili će i samnom sve mimo zakona (plaća, godišnji, prekovremeni sati, itd)
d
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 05.12.2005 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovun wrote:
Ako podržavate nepoštivanje zakona, nemojte se žaliti kad vas pukne po glavi isto.......
NESMIJE se napisati u oglas takvo nešto....oglašivač bi barem trebao biti toliko pošten da to zadrži za sebe. Ovako, kako ja znam da će on poštovati zakon kad me zaposli.....ili će i samnom sve mimo zakona (plaća, godišnji, prekovremeni sati, itd)
d


pa jos bolji indikator da znas sta te ceka Smile
slazem se sa time da je nije po zakonu i da ne bi trebalo uopce vidjeti po oglasima ovakve stvari ali ako bolje procitas , firma se sama predstavila, tj. boli nju za zakon.
i bas bi takve oglase trebalo ignorirati...

samo lakse je to reci nego uciniti, ja osobno zivim u metropoli pa ako mis e jedan ne svidja idem dalje, tko zivi u malom mjestu ne znam sto tocno moze uciniti... prijaviti ga?? Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gggg



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 05.12.2005 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yeya wrote:

pa bas i nije. zato sto diskriminacija moze biti po dobi, spolu, vjeri, nacionalnosti, boji koze, a ne po sposobnostima. a zavrsen faks bi trebao biti dokaz necije sposobnosti i strucnosti. u oglasu za posao se ne smije nikoga diskriminirati, tako bar pise u zakonu. a to sto oni nece uzimat u obzir poslije starije od 24 godine je njihova stvar. cinjenica je da oni krse zakon. krse ga i mnogi drugi, ali to ne znaci da je to u redu. ja sam svjesna toga da u hrv zbog krsenja zakona o radu i na mnogo gore nacine nitko ne odgovara, ali ovako mlada (ispod 24) i naivna zivim u nadi da mogu promijeniti svijet... Smile


Svaka medalja ima 2 strane. Iskreno, osobno smatram da je glupo ograničavati molbe radi starosti kandidata, ili bilo čega drugog. Da odmah raščistimo Smile

Ali, nije li taj isti zakon diskriminirajući za firme. Pazi moguće situacije:
3 - 4 cure otvore firmu, i žele da s njima radi cura, i traže mlađu curu, jer im ne treba "baba od 50" da im kvari prosjek, govori da zimi piju čaj i sl.

Ili, pripadnici bilo koje nacionalne manjine, otvore firmu za nešto, i žele posao dati pripadniku iste te manjine, jer eto znaju da ih drugi neće, ili žele raditi sa svojima...

Ili bilo što treće u takvoj nekoj varijaciji. Tu zakon pokušava ograničiti poslodavca, da *za svoje novce* odluči tko će raditi s njim...

Nije to sve tako crno bijelo kao što izgleda Smile

_________________
Jebo signature...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 05.12.2005 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako vec zelimo razgovarati o diskriminaciji ili bolje receno "suvremenom roblju" bacite pogled na GETRO metode: (izvinite sto idem OT ali stvarno mi je stalo s nekim popricati oko toga)

http://www.iskon.hr/vijesti/page/2005/12/04/0021006.html

a ovom e totalno ubilo: Shocked
Na što se još žale radnici:

Zabranjeni sprovodi - čak ni najbližim članovima obitelji ne dopušta se odlazak na ispraćaj

Vrijeđanje - nadređeni radnice često nazivaju "glupačama"

Kućna pravila - godišnjim odmorom smiju se koristiti samo do 30. ožujka

Kresanje plaća - i zbog najmanjih propusta dobivaju novčanu kaznu


ovo zadnje zena koja radi sa mnom nije mogla vjerovati da je to u Hr praksa. a osobno poznam vdije osobe iz pule koje nikad ne znaju kolika ce im placa doci, ponekad bude i 1000 kuna manja.
a sto se tice tih robovlasnickih metoda, ocigledno je sa balkanski kravari u kravatama koji su iznenadno postali sefovi nikada nisu culi za psihologiju rada jer bi znali da pozitivna stimulacija radnika (recimo 100-200 kuna vise svako toliko) puno vise donosi u prihodima od one negativne (dakle skinem ti sa place,jer mi "fali" ovaj mjesec.
a da ne govorimo kako ti radnik bolje radi (znaci i tvoja firma bolje posluje) kad covjeka tretiras kao covjeka a ne kao roba.

mislim da bi se stocari ipak trebali drzati stoke a ne direktorskih fotelja Rolling Eyes

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 05.12.2005 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Svi.
Ko kaze da taj poslodavac svjestan da krsi zakon????
(ha, ? hm? ko kaze....) Ako imas firmu ne znaci da si upoznat SA SVIM ZAKONIM
ali bas SA SVIM zakonima o radu (ili oglasavanju)....
da bi otvorio firmu predas 3 dokumenta, potpises 2, i ti si vlasnik firme, ne polazes
nikakav ispit o poznavanju zakona, mada se istog tog moras pridrzivat.
Zato firme unajmljuju pravnike... jer to im je posao...

Dakle, mozda firma uopce nije u banani i diskriminirana, samo neinformirana da nesmije
u svom oglasu "diskriminirat" ljude.....

Think outside of the box.

@Keye
Ja mislim da ti ljudi u Getrou, a i ostali koji prihvacaju te "robovlasnicke" metode
nisu bas najjaceg karaktera, ili su u FAKAT sjebanoj zivotnoj situaciji, i ne mogu nac
drugi ili bolji posao od tog, pa jedu govna u Getrou...
Sad na stranu ove koji moraju nahranit 5tero djece, i određenesu dobi i slabog obrazovanja, Zasto netko normalan pristaje na te uvjete...
Mislim, posao blagajnice i nije neka mudrost??
Meni osobno da poslodavac skine s plaće jer je netko nesto negdje razbio, ili
da urla na mene da sam glup (sto ne kazem da radnici tamo nisu, samo nije u redu takvo ponasanje), ili da mi ne dozvoli na sporvod, itd...
Posto sam osoba koja ima problema sa temperamentom (prema takvim ljudima), ja
bi mu ruke potrgao, a da me prijavi muriji, onda i noge... Very Happy he,he...
A, kakva je drzava, malo se ne pojaviš, malo platis, i nikom ništa.... Very Happy
meni je to smjesno, nemrem si pomoc... Very Happy ja bi dao otkaz... Razz

ah,ah... neznam, neznam Think
znam da je situacija sranje... al tak je kak je...

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 05.12.2005 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nepoznavanje zakone te ne oslobađa odgovornosti prema istome.

ggg......oni su na kraju SVI slobodni zaposliti koga oni žele. Radi se o tome da to nemogu naglašavati u oglasu.
d
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.12.2005 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Alexx wrote:
Zapadne rezime Kolumbije i Latinske Amerike??? Super, onda cemo poceti uzgajati kokain u dvoristu da imamo za ekipu kad dodje na rostilj... Rolling Eyes Mislim da nam zemslje tipa Kolumbija ne bi bas trebale biti uzor...

--x


kao da toga i nema kod nas ajd..
kada sam to pomenuo,, mislio sam na uvjete pod kojima se javljas na posao.
prijatleju,, mi bi se mogli na puno stvari ugledati na kolumbiju, isto tako oni na nas.. pa je malo glupo govirit za kolumbiju tako,, kada neznas nista vise od onoga sto ti cnn kaze,,

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Blade



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 73

PostPosted: 05.12.2005 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ovo je najnormalniji oglas. Tvrtka želi mladu osobu koju če obučiti za rad i koja če s vremenom moči napredovati, naravno praksom i boljom plačom. Mislim da imaju pravo pokazati zanimanje za mlađe osobe. Nitko nije napisao "stariji od 25 se nemaju pravo prijavljivati za posao".
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 05.12.2005 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Blade wrote:
Pa ovo je najnormalniji oglas. Tvrtka želi mladu osobu koju če obučiti za rad i koja če s vremenom moči napredovati, naravno praksom i boljom plačom. .


a mozda ga i nauče pravilno upotrebljavati č i ć Smile






ps. sorry, mozda nisi iz hr ali nisam se mogla suzdrzati Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group