Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoc sa queryem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 09.12.2005 12:16    Post subject: Pomoc sa queryem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle trebao bi u jednu statistiku ugraditi jedan feature i to nest ovako.
Imam jednu tabelu koja se puni svaki put kad se dodje stranicu koja na kraju ima ugradjeni tag za statistiku. U tabelu pisem remote host, timestamp i jos neke podatke. Ovdje su mi bitni za sad samo timestamp i remote_host polja.
E ja bi trebao napraviti slijedece. Proci kroz sve remote hosteve i izbrojiti ukupan broj posjeta. Ali pod posjet se podrazumijeva session.
Znaci ako netko dodje na sajt npr. u 12:00 i sad klicka po sajtu da se to uzima kao jedan posjet. Slijedeci posjet bi bio tek nakon 30 minuta neaktivnosti.
Valjda sam dosta dobro objasnio Smile
Pa ako netko zna kako rijesiti jedni queryem, jer sad imam rijeseno ali svise querya i to dosta sporo radi kad je u bazi orgomna kolicina podatatka.
Hvala!

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.12.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Standardni nacin za ovakve stvari je kreirati session koji expirea nakon npr 10 - 15 min idle timea (npr kad user zaboravi na taj prozor ili kad ga ugasi).

Pa onda fino tvoj kod prvo provjeri postoji li valjani session, te broji novi posjet samo ako session ne postoji pa se mora kreirat novi

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 09.12.2005 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Standardni nacin za ovakve stvari je kreirati session koji expirea nakon npr 10 - 15 min idle timea (npr kad user zaboravi na taj prozor ili kad ga ugasi).

Pa onda fino tvoj kod prvo provjeri postoji li valjani session, te broji novi posjet samo ako session ne postoji pa se mora kreirat novi


Da to mi je jasno, ali meni bi trebao query koji bi to napravio sa vec postojecim podacima. U biti imam tabelu u koju se pisu svi pageviews, a ja bi iz toga trebao izvuci te sessione.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.12.2005 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm..tesko je sad iz toga izvuc nesto kad je model nedovoljan...moj prijedlog bi ti bio da dodas jos jednu tablicu u kojoj drzis samo sessione koja je preko ključa povezana sa ovom page views tablicom...tako bi puno lakse sve rjesio u startu.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 09.12.2005 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
hm..tesko je sad iz toga izvuc nesto kad je model nedovoljan...moj prijedlog bi ti bio da dodas jos jednu tablicu u kojoj drzis samo sessione koja je preko ključa povezana sa ovom page views tablicom...tako bi puno lakse sve rjesio u startu.


Budem napravio jos jednu tablicu i prebacio sve podatke za sessione tamo, a ubuduce budem onda pisao u tu tabelu samo sessione.
Hvala!

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group