Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sitna pomoć za početnika, izrada web stranice u photoshopu..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 10.12.2005 20:12    Post subject: Sitna pomoć za početnika, izrada web stranice u photoshopu.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok ljudi..evo ovako...radim si portfolio, u photoshopu i imageready-u...nacrto sam si layout...izrezao, napravio navigaciju sa rolloverom i sad me zanima još jedna stvar...
ispod navigacije nalazi se jedan veći slice, bjeli, predviđen za sadržaj koji bi se mjenjao u tom slajsu svaki put kad kliknem na neki od linkova u navigaciji iznad...npr. linkovi su VIJESTI, KONTAKT, PORTFOLIO...i sad kad kliknem na vijesti da dolje u slajsu budu vijesti...kad kliknem na kontakt da se u slajsu promjeni sadržaj i prikažu podsaci vezani uz kontakt...

aj ak me neko kuži nek me uputi...vjerojatno je lame pitanje, al jbga, nisam na netu našo kako to napravit...please somebody Wink pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo pitanje je pogresno postavljeno.

web stranice se ne rade u Photoshopu. dizajn se radi u Photoshopu. web stranice se kodiraju u nekom text ili WYSIWYG editoru i uopce nije bitno kakav je dizajn, HTML je uvijek cisti HTML.
ono sto zelis je da se klikom na link prikaze neki sadrzaj.
rjesenje: napravis tih 5-6 stranica sa razlicitim sadrzajem, ali identicnim dizajnom, te medjusobno polinkas pomocu te navigacije.
that's it.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 11.12.2005 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Okay, tak sam i mislio, al sam se pitao dali postoji neki drugi način kako vi to radite..but thx Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 11.12.2005 12:18    Post subject: Reply with quote

Postoji php include, koji inkluda drugi php fajl u određeni dio stranice, postoje i javascript rješenja za to, može se i flashom naravno Smile
Back to top
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 11.12.2005 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nelchee ti je rekla najlakše. samo mjenjaš imena linkova i destinacija u kodu layouta i mjenjaš sadržaj. kad će preview?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.12.2005 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
Postoji php include, koji inkluda drugi php fajl u određeni dio stranice, postoje i javascript rješenja za to, može se i flashom naravno Smile

obrati paznju na rijec "pocetnik" u naslovu Smile

GlobalArtist: da, postoje druge metode kako "mi to radimo", ja npr. koristim PHP include, ali najprije trebas shvatiti kako HTML radi da bi isao na kompliciranije stvari. ako imas oko 10 stranica i ne izvlacis nista iz baze, HTML je just fine.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 12.12.2005 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro, al recimo da sam ovaj način "najlakši" radio i prije par godina, samo što sam sve kompletno radio u frontpejdžu, nije to imalo veze sa dizajnom ali je sve radilo...preview će biti uskoro, ovih dana Smile

p.s. e da,..još jedna stvar koja mi nedostaje da završim s sajtom...contact form...skido sam neku "divlju", ne sviđa mi se baš...to sve ide preko baz jel da? Jel zna netko od vas gdje ima neka dobra za skinut, nešto za "početnika" po mogućnosti.

(i nemojte mi zamjerit ak sam dosadan)
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 12.12.2005 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

contact form nema veze s bazom. pogledaj u server-side, bilo je vec puno puta.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 12.12.2005 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I sad kad imam kod, gdje ga zalijepim?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 12.12.2005 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u notepad, save as .html i trebalo bi raditi... Very Happy
pogledaj malo ostale stranice i njihov source da vidiš kako to radi. (view/source)

btw: ja se trenutno borim s css-om, skinul sam masu stvari i sad proučavam. nema druge. probaj prvo sam nešto napraviti, kopiraj kod, stavljaj ga kam ti paše, jednom budeš pogodil... (hvala bogu što undo postoji).

savjet: makni se od izrade web stranica, koštaju puno živaca i vremena, a malo novaca... Very Happy

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 12.12.2005 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F4usT wrote:
savjet: makni se od izrade web stranica, koštaju puno živaca i vremena, a malo novaca... Very Happy


ma da, al nisam se bacio u biznis, nego samo da sebi napravim portfolio Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 13.12.2005 00:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ei ljudi, opet ja..još malo pa sma završio portfolio...nabavio sam kontakt form skriptu sa nekog bosanskog sajta...i sad, kad sma to skinuo, imaju 4 fajla unutra...
1.css
2.readme
3.email.php
4.forma.php

U readme fajlu je objašnjeno da u email.php fajlu treba promjeniti 14 i 15 red -> tj. podesiti e-mail na koji da doleze mailovi poslani iz kontakt forme i u drugom redu promjeniti samo ime sajta. To sam napravio. Dalje piše da se file forma može includirati nardebom <? include ("forma.php"); ?>;
..i to je to od readme fajla.
E sad, ja sam forma.php kod ubacio u svoju kontakt stranicu, to sve lijepo izgleda i stoji na mjestu,...pitanje je hoće li to raditi, jer nigdje nisma ubacio kod iz fajla email.php? Ili taj kod ne treba ništa ubacivati? Evo da vam copy-pastam email.php i forma.php kod.

1. EMAIL.PHP

<?php
//
/***********************************************
Naziv skripte: A kontakt *
Verzija: 1.0. *
Skriptu napisao: AGIC EMIR *
Email: emir_a@mail.com *
Web stranica: http://www.bihware.net *
Uslovi koristenja: *
Ovaj copyright ne smijete izbrisati.*
Vise informacija o konfiguraciji skripte u fajlu PROCITAJ_ME.txt *
************************************************/

$vas_email="dodax@susclub.net"; //upisite ovdje vas email
$ime_vaseg_site="GlobalArtist::POrtfolio"; //upisite ovdje ime vaseg site-a
//NEDIRAJTE NISTA ISPOD
echo("$imeprezime, Vasa forma je uspjesno poslana <br>");
echo("Na Vas email ce stici poruka koja Vas obavjestava da ste ispunili ovu formu. <br>");
?>
<?php

mail("$email", "Obavijset sa $ime_vaseg_site !", "$imeprezime
Zahvaljujemo Vam se $imeprezime za ispunjavanje formulara na nasem sajtu!");

mail("$vas_email",
"$ime_vaseg_site",
"Poslato od: $imeprezime
Email: $email
Tema: $tema
Lokacija: $lokacija
Poruka/Komentar: $poruka
$HTTP_USER_AGENT");
?>

2.FORMA.PHP

<html>
<head>
<title>A kontakt 1.0.</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
<link href="CSS/akontakt" rel="stylesheet" type="text/css">
</head>

<body>
<form name="akontakt" method="post" action="email.php">
<table width="500" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td height="20" colspan="3" class="obrasci"><div align="center">Ispunite
ispravno slijedeca polja, ako zelite da Vas kontaktiramo !!!</div></td>
</tr>
<tr>
<td height="20" class="kategorije">&nbsp;</td>
<td height="20">&nbsp;</td>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="209" height="25" class="kategorije"><div align="right">Ime i
prezime:</div></td>
<td width="7" height="25">&nbsp;</td>
<td width="284" height="25"><input name="imeprezime" type="text" class="obrasci" id="imeprezime" size="20"></td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="209" height="25" class="kategorije"><div align="right">Vas email:</div></td>
<td height="25">&nbsp;</td>
<td height="25"><input name="email" type="text" class="obrasci" id="email" size="20"></td>
</tr>
<tr valign="top">
<td height="25" class="kategorije"><div align="right">Tema:</div></td>
<td height="25">&nbsp;</td>
<td height="25"><input name="tema" type="text" class="obrasci" id="tema" size="20"></td>
</tr>
<tr valign="top">
<td height="25" class="kategorije"><div align="right">Lokacija:</div></td>
<td height="25">&nbsp;</td>
<td height="25"><select name="lokacija" class="obrasci" id="lokacija">
<option>Bosna i Hercegovina</option>
<option>Croatia</option>
<option>Srbija</option>
<option>Crna Gora</option>
<option>Makedonija</option>
<option>ostalo</option>
<option selected>Izaberite !</option>
</select></td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="209" height="25" class="kategorije"><div align="right">Poruka/komentar:</div></td>
<td height="25">&nbsp;</td>
<td height="25"><textarea name="poruka" cols="20" rows="5" class="obrasci" id="poruka"></textarea></td>
</tr>
</table>
<table width="500" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td width="216">&nbsp;</td>
<td width="76" height="30"><input name="Submit" type="submit" class="obrasci" value="Posalji !"></td>
<td width="208"><input name="Submit2" type="reset" class="obrasci" value="Obrisi !"></td>
</tr>
</table>
<br>
<table width="500" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td height="20" class="obrasci">&nbsp;</td>
</tr>
</table>
</form>
</body>
</html>
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.12.2005 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako si ovo iz forma.php kopirao (ili je dovoljno na kontakt stranicu koja se zove npr kontakt.php kopirati onaj include) raditi ce kako spada.
btw, ovaj file forma.php ima cijelu HTML strukturu, a ona ti ne treba ako ces to ubaciti u vec postojeci layout.

vidis da pise action="email.php" - to znaci da se klikom na Posalji podaci salju skripti email.php

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 13.12.2005 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam includao neg sam kompletno prekopirao kod..okay thx a lot for help..uskoro sam gotov s portfoliom...jest da je prejednostavan možda ali za prvi put vjerujem da na nešt liči
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group