Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Powerbook 15

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 00:00    Post subject: Powerbook 15 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš gledam cjenike na www.apple.hr i www.apple.com...
Uglavnom, razmišljam o kupovini dotičnog mac-a, ali muči me cijena. Naime, kod nas Powerbook 15' košta ni manje ni više nego 17.999,00 kn, dok je na službenom appleovom siteu isti taj $1,999.00 (12,514.54kn), što je osjetno niže.

E sad me zanima, ako ga naručim iz SAD-a, koliko će mi naša carina i ostale dadžbine dići konačnu cijenu? Mislim, za razliku od 5500kn mogu si još uzeti minija ili nešto originalnog softvera...

Ima li koga da je već tako nešto naručivao/uzimao i kakva su iskustva?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 12.12.2005 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

well, pod uvjetom da nadjes ducan u USA koji ce ti hjet poslat u HR (imaju stroge upute od Applea da to ne rade), sve sto trebas racunat na cijenu PB-a je shipping UPS/DHLom od kakvih stotinjak dolara i pdv na sve to. Teoretski, jos uvijek prodjes jeftinije. A uvijek postoji i onih 0,5% sanse da bas tebi nece naplatit PDV Smile

Ja bas gledam neke EF objektive, mrvicu jeftinije od tog tvog PB-a, al s njima je lakse, to se shipa po cijelom svijetu...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.12.2005 01:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pokušaj na rBay-u nać.. možda ima novih jeftinije a slanje nije problem.. probaj www.ebay.de
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
well, pod uvjetom da nadjes ducan u USA koji ce ti hjet poslat u HR (imaju stroge upute od Applea da to ne rade), sve sto trebas racunat na cijenu PB-a je shipping UPS/DHLom od kakvih stotinjak dolara i pdv na sve to. Teoretski, jos uvijek prodjes jeftinije. A uvijek postoji i onih 0,5% sanse da bas tebi nece naplatit PDV Smile

Ja bas gledam neke EF objektive, mrvicu jeftinije od tog tvog PB-a, al s njima je lakse, to se shipa po cijelom svijetu...


ne kužim, kaj ne šalju iz Apple storea u HR?

@ars: kaj neću onda dobiti njemačke verzije svih programa...?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.12.2005 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam prvi laptop kupio na njemačkom pa sam reinstalirao. Laughing
šalu na stranu - shopovi na eBayu prodaju nove laptope, samo povoljnije. ne znam jesi ikad kupovao preko eBaya, ali nije sve tamo polovno. Sigurno ima i verzija s EN programima. Imaš i na eBay.com shopove koji šalju i u nas stvari. probaj istražit malo.. Wink

al sad si i mene povukao.. gledam 15-cu neko vrime pa ću se i ja sad krenut raspitivat.. ako saznam nešto - javim ti.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo sam našao na ebay.de


Quote:
The specs on the Powerbook itself are as follows:

-1.67ghz PowerPC G4 processor, 512k SRAM L2 cache, 167 MHz system bus
-2GB of PC2-4200 (333mhz) DDR SDRAM
-120gb 5400-rpm hard drive with Sudden Motion Sensor
-15.2" (diagonal) TFT widescreen display, 1440x960
-ATI Mobility Radeon 9700 w/ AGP 4X support and 128mb DDR SDRAM (capable of supporting 2560 x 1600 on an external display)
-Slot loading Superdrive(DVD+RW,CD-RW) Dual Layer
-PC Card/Cardbus slot, Firewire 800 port, Firewire 400 port, 2 USB 2.0 ports, Combined optical digital output/headphone out, Combined optical digital input/audio line in, Two built-in Stereo Speakers, built-in omnidirectional microphone
-DVI and S-video output ports, DVI to VGA adapter included, S-video to composite adapter included
-50 Watt Lithium-ion battery for up to 5.5 hours of running time
-Built-in 10/100/1000BASE-T Ethernet and 56k v.92 modem
-Built-in Airport Extreme Card for wireless networking (802.11g)
-Built-in Bluetooth 2.0+EDR
-Full size Fiber Optic Backlit illuminated keyboard with ambient light sensor

-MAC OSX.4 Tiger (MAC OS X 10.4 and OS 9 cd's included) and other software (disks included):

AAdobe Acrobat Professional
Adium (fully customizable AOL Instant Messenger)
Shape Shifter (customize Mac OS X theme and icons)
Adobe GoLive CS
Adobe Illustrator CS
Adobe InDesign CS
Adobe PhotoShop CS
Adobe Premiere 6.5
BitTorrent
Cinema Tools
iLife 2005 (iMovie HD, iDVD 5, iPhoto 5, GarageBand 2, iTunes 4.71)
iWork 2005 (Keynote, Pages)
Corel Graphics 11
Corel Painter 8
AppleWorks 6
Art Directors Toolkit 3
Cinema Tools
Drive 10
Final Cut Studio (Final Cut Pro (HD), Soundtrack Pro, Motion 2, DVD Studio 4) Logic Express
Macromedia Director MX
Macromedia Dreamweaver MX
Macromedia Fireworks MX
Macromedia Flash MX
Macromedia Freehand 10
Microsoft Office 2004
Norton AntiVirus
Quark Xpress 6.0
Quicken 2003
Quickbooks Pro 6
Quicktime Pro
Roxio Toast 7 Titanium
Shake 3
Virtual PC 7.0 with Windows XP
Windows Media Player
VLC Media Player

Games:

True Crime: Streets of LA
Command and Conquer: Generals and Zero Hour
The Sims 2
Unreal Tournament 2004
SimCity 4
War Craft III & Frozen Throne
Halo
Roller Coaster Tycoon 3
Rise of Nations Gold



Trenutna cijena je EUR 606,00. Dakle, jako jeftino. Šaljem liku mail

Quote:
How much do you price it, and do you ship to Croatia?
And why the price is so low?


i lik mi odgovori:

Quote:
Hello,
The product is in United Kingdom,London.The product is brand new and that is the start price.
Give me your best price for the Apple.Here is my deal method : First i will send you the product using this shipping agency www.cargo-freightmasters.co.uk i will email you the tracking number so you can check the shipping ! After you check the shipping you must pay me using Western Union wire transfer www.westernunion.com ! you must forward the payment details to the shipping agency ! you can send the money directly to me or to one of the company agents !they will protect your money ! you will receive product in 48 hours after the payment is checked ! you have 5 days for inspection ! if you want to close this deal today please tell me your name and address and i will start the shipping!
Thanks!


Meni jako smrdi, ne može to biti tako jeftino. A i web od ovih cargo-freightmastersa je u najmanju ruku loš. A to mi povlači za sobom neozbiljnost (čitaj prevaru)...

Kaj mislite o tome?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozes isto tako full jeftino proc tako da odes u austriju i prosvercas PB Very Happy Da, dobit ces njemacku verziju software-a i tastaturu ali i jedno i drugo lako sredis u hr i opet si ustedio. Da ne spominjem povrat poreza...

Druga opcija (sto sam isto napravio) je da uzmes preko firme nekog poznanika/frenda/rodjaka i odbije ti se porez, a cijena ti ispadne otprilike jednaka onoj u ducanima u EU...

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Alexx wrote:
Mozes isto tako full jeftino proc tako da odes u austriju i prosvercas PB Very Happy Da, dobit ces njemacku verziju software-a i tastaturu ali i jedno i drugo lako sredis u hr i opet si ustedio. Da ne spominjem povrat poreza...

Druga opcija (sto sam isto napravio) je da uzmes preko firme nekog poznanika/frenda/rodjaka i odbije ti se porez, a cijena ti ispadne otprilike jednaka onoj u ducanima u EU...

--x


Jel znaš web nekog trgovačkog centra (ili neke trgovine) di bi mogao vidjeti cijene.
Kako misliš da ću to srediti (tastaturu i softver)?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.12.2005 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cijene u austriji nisu bitno različite (osim ako ne naletiš na neku akciju, koje su dosta česte) - šema je da ušparaš tako što vratiš mwst (aka austrijski pdv).

btw, u astriji možeš kupiti i powerbook sa engleskom tipkovnicom i softverom, ali se najčešće moraš najaviti par dana ranije (telefonski poziv rješava stvar).

amerika je najbolja opcija - ali samo u slučaju da imaš nekoga tamo (on ti kupi stroj i pošalje/donese). mail order prenosnika se, zbog ogromne poštarine + osiguranja, najčešće ne isplati

dućani u beču:
http://www.mcshark.at/
http://www.mcplus.at/
http://www.digitalstore.at/
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
cijene u austriji nisu bitno različite (osim ako ne naletiš na neku akciju, koje su dosta česte) - šema je da ušparaš tako što vratiš mwst (aka austrijski pdv).

btw, u astriji možeš kupiti i powerbook sa engleskom tipkovnicom i softverom, ali se najčešće moraš najaviti par dana ranije (telefonski poziv rješava stvar).

amerika je najbolja opcija - ali samo u slučaju da imaš nekoga tamo (on ti kupi stroj i pošalje/donese). mail order prenosnika se, zbog ogromne poštarine + osiguranja, najčešće ne isplati

dućani u beču:
http://www.mcshark.at/
http://www.mcplus.at/
http://www.digitalstore.at/


super, hvala.
a kaj veliš na gornji post (ovaj sa ebay-a)? lik će mi to sve dati za 800 USD. to je strašno niska cijena i jako mi smrdi na neku prevaru... stvarno bi mi trebao neki pametan savjet Think

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Alt



Joined: 17 May 2005
Posts: 9
Location: Toronto

PostPosted: 12.12.2005 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovaj gornji post mi smrdi na prevaru .. ne nasjedaj na takve "super ponude".

http://www.zug.com/pranks/powerbook/

Slicna fora ali s sretnim zavrsetkom.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.12.2005 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
a kaj veliš na gornji post (ovaj sa ebay-a)? lik će mi to sve dati za 800 USD. to je strašno niska cijena i jako mi smrdi na neku prevaru... stvarno bi mi trebao neki pametan savjet Think

iskreno - pojma nemam.
nisam nikad kupavao ništa preko e-baya, pa nemam niti ikakvih iskustava.
znam da prodavatelji na e-bay imaju neku klasifikaciju koju dobijaju na konto prodanih itema i zadovoljstva kupaca - pogledaj kakav je rating tvom dealeru...

btw, ako kaniš platiti western unionom - raspitaj sa koliko će ti naplatiti proviziju na cifru od 800$ - meni su prije 5-6 godina za 180 DEM za ameriku naplatili 40 DEM provizije...
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.12.2005 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na eBay-u se kupuje sistemom: ponudi više i nosi doma.. prati neki predmet koji je jako jeftin za tvoj pojam.. u zadnje 2 minute ljudi stavljaju nove cifre i cijena zna skočit 10, 20 x od početne.. tako da se ne obaziri na trenutnu cijenu.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 12.12.2005 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Meni jako smrdi, ne može to biti tako jeftino. A i web od ovih cargo-freightmastersa je u najmanju ruku loš. A to mi povlači za sobom neozbiljnost (čitaj prevaru)...

Kaj mislite o tome?

ko kaze da cargo-freightmasters nije firma od istog tipa koji reg-a 2 firme kako bi izgledao uvjerljiviji dok mulja Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dunga: što se tiče rejtinga, lik ima

Bewertungsprofil: 49
Positive Bewertungen: 100%

ovdje možete vidjeti njegov profil
http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=deweywalsh

@ars: hvala

@carr: to sam i ja pomislio, naš zato što mi stranica izgleda vrlo neuvjerljivo. proučavao sam sve moguće linkove na toj "cargo-freightmasters" stranici. uglavnom, nude ti opciju da možeš pratiti gdje ti se točno teret nalazi tako da upišeš tzv. tracking number...

to se može vidjeti na linku ispod
http://www.cargo-freightmasters.co.uk/tracking.php

e sad, ne bi ja bio ja da nisam isprobao. kopi pejsto sam tracking number koji stoji sastrane i iskočila mi je stranica Not Found - "The requested URL /4UX51457C5.php was not found on this server." to sam probao sa različitim kombinacijama. moja teorija je: da stvar radi i da je sve legalno, ispisala bi se poruka tipa "žao nam je, taj broj se ne koristi ili unjeli ste pogrešan broj, a ne error page".

još sam više uvjeren u to nakon što sam vidio da je ta aukcija skinuta s ebay-a. liku sam preko maila ponudio 800$, on je pristao, a aukcija je dostigla maksimum na 2010€. Mislim, hello?! tko prihvaća 800 kad može dobiti 2010!

Uglavnom, odustao sam Sad

ispod je link na tu ponudu
http://cgi.ebay.de/New-Apple-Powerbook-G4-15-2-GB-120-GB-SuperDrive-DL_W0QQitemZ8736855286QQcategoryZ107123QQrdZ1QQcmdZViewItem

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 12.12.2005 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde ima neki rođak u usi kupi pa pošalje Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jok, nema

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Alexx wrote:
Mozes isto tako full jeftino proc tako da odes u austriju i prosvercas PB Very Happy Da, dobit ces njemacku verziju software-a i tastaturu ali i jedno i drugo lako sredis u hr i opet si ustedio. Da ne spominjem povrat poreza...

Druga opcija (sto sam isto napravio) je da uzmes preko firme nekog poznanika/frenda/rodjaka i odbije ti se porez, a cijena ti ispadne otprilike jednaka onoj u ducanima u EU...

--x


Jel znaš web nekog trgovačkog centra (ili neke trgovine) di bi mogao vidjeti cijene.
Kako misliš da ću to srediti (tastaturu i softver)?


http://www.apple.de imas listu dealera za pojedine gradove u njemackoj/austriji. Sto se tastature tice, ukoliko ju dobijes na njemackom, i to te jako smeta, tastaturu lako narucis u hr, a sto se software-a tice mislim da ce ti eipa na jabucnjaku rado pomoci i sprziti ti sto trebas.

Za opciju da nazoves i tako si sredis PB sa engleskom tastaturom nisam znao, ali ako neko veli da moze, valjda moze... Ugl, ako kupujes preko granice, dobivas povrat poreza ilitiga Merwersteuer koji ti u njemackoj iznosi 18% ako se ne varam, u Austriji je slicno, ali imas na apple.de cijene sa i bez uracunatog poreza pa loako usporedis...

Mislim da je to puno bolja opcija od riskiranja preko e-baya, jel e-bay kao aukcijska kuca ne garantira ispravnost proizvoda, to ovisi o ponudjacu tj da li je fer ili ne. Tako da ti mogu svasta prodati. Kupnja u US se po meni ne isplati jel ce ti shipment, carina i porez doci isto kao da si ga kupio u EU ili cak i vise, a da ne spominjem da povrat poreza ne mozes unovciti (kad ces otic u US po parsto dollara...)

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 28.12.2005 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih isto rekao da si uzmes u EU, vratis mwst (u njemackoj je 18% ali natrag dobijes samo 16, mislim) i svercas u hr!

to je the best varijanta.

ustvari ima jedna jos bolja ali je tesko za koordinirati Cool Cool

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group