Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
FTP i STMP error

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 13.12.2005 23:47    Post subject: FTP i STMP error Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam jel ovo bolje da je tu ili u FFA, sorry.

Problem je sljedeći...
Dok sam bio doma na modemu, na svoj FTP server sam se preko Total Commandera spajao bez ikakvih problema.
Sad, dok sam u studentskom domu, nastali su problemi. Više se na internet ne ide prek modema, nego preko LAN-a, jel'te...i koliko mene znanje o mrežama služi (jako malo) vjerujem da je na kraju te mreže tzv. proxy.
I u čemu je problem? Problem je što dok se pokušam spojiti na FTP, kad dođe do naredbe PORT, javi mi slijedeći error:

Code:
I won't open a connection to 10.xx.x.xxx. (only to 193.xxx.xx.xx)

Šta to znači i kak sredit i kud kliknut u opcijama da mi ide na FTP?

A sa mailom je drugačiji problem...
Kaže mi da mi se ova 193.xxx.xx.xx IP adresa nalazi na spam listi Question
Ne kužim, dok sam bio doma sve je radilo ok...šaljem preko carnetovog stmp servera (mail.cmu.carnet.hr) i još sam iz carneta dobio mail da moja ip adresa nije na spamerskoj listi...ali primanje maila radi uredno...
E, da, za mail koristim thunderbird 1.0

Jel zna netko kako to riješit?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 14.12.2005 00:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj ne bi trebali imat nekog dezurnog sysadmina tamo koji se brine o tim stvarima? ili tamo ili na maticnom fakuletu...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.12.2005 00:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, da, naglasak je na trebao bih imat Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 14.12.2005 03:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u kojem si domu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.12.2005 06:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Studentski dom u Varaždinu
http://www.scvz.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 14.12.2005 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislio sam da si možda na Savi u Zagrebu - znam da je tamo bilo dosta sličnih problema, i znam tko bi možda imao kakvo rješenje. Ovako ti baš ne mogu puno pomoć...
Probaj ipak uhvatit nekog od sistemaca - mora bit barem netko tko vodi računa o mreži...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2005 16:59    Post subject: Re: FTP i STMP error Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:


Šta to znači i kak sredit i kud kliknut u opcijama da mi ide na FTP?


guglaj "tunneling proxy"
http://www.antifirewall.com/intro.htm
probaj s ovim...

blackshtef wrote:

A sa mailom je drugačiji problem...
Kaže mi da mi se ova 193.xxx.xx.xx IP adresa nalazi na spam listi Question


Jel zna netko kako to riješit?


a kaj mislis kaj se radi iz doma? Very Happy
ip je na blacklisti, zavisi kome saljes mail...

ak imas shell,mailove salji "iz" shella

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group