Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pravilno gašnje kompjutera?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2005 13:48    Post subject: Pravilno gašnje kompjutera? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam ekipa, malo čudno pitanje Embarassed Very Happy ali nikad se nisam time zamarao.

Pitanje je, dali mogu isključiti kompjuter i sve dodatne komponente ( printer skener .itd ) potpuno iz struje. Znači kada ga ugasim da to učinim potpuno sa prekidačem na produžnom kablu.
Zašto?
Jednostavan razlog. Smeta me pištanje elektronike dok spavam (komp mi je , kao i večini ovdje u spavaćoj sobi).
Je li to dobra ili loša praksa, ili nema nikakvih loših ni dobrih posljedica ( mislim ako to radim konstantno svake večeri )?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.12.2005 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakav ti sluh imas covjece?

ja kad ugasim zvucnike ne cujem nikakvo zujanje - cujem jedino kad mi susjed dva kata iznad prdne, probudim se i padnem s kreveta.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2005 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yap, what phil said, ugasi zvucnike. meni oni jedino piste, njih ugasis i bok :)
(al ko jos danas gasi komp)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 14.12.2005 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
(al ko jos danas gasi komp)


Bas, zna mi se desiti do tjedan dana bez restarta Very Happy

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.12.2005 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
blackduke wrote:
(al ko jos danas gasi komp)

Bas, zna mi se desiti do tjedan dana bez restarta Very Happy

da, jedini bitan i stvaran razlog gasenja kompa je da se resetira counter koji pokazuje koliko si skinuo dolje na Local Area Connectionu. Doduse moze se to i drugacije maknut, disable/enable. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2005 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da u biti jedino zvučnici imaju onaj piskutavi zvuk i printer skener, toranj i monitor ne.

A bez restarta, neznam baš? Bi li mogao spavati pokraj 2x intel xeon-a.
Čuju se ko vojna eskadrila uuuaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnn auuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnnnnnnn

U biti dali šteti računalu ako mu oduzmeš ono minimalno napajanje koje on ima dok je u standby modu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.12.2005 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gasenje kompjutera... sto je to?

ovaj moj meko upaljen od prvog dana kad sam ga donio doma... prije jedno 7-8 mjeseci.

mislim da mi je najveci uptime bio tamo negdje 45 dana... sto mogu kad svako malo izlazi neki jebeni system update a ja moram sve prvi dan imat Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.12.2005 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ga često gasim (orkanske bure, grmljavine, nevere... - jednom zagrmi ode modem) i zasad se nije bunio

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 14.12.2005 15:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:

U biti dali šteti računalu ako mu oduzmeš ono minimalno napajanje koje on ima dok je u standby modu?


da naravno da šteti,
stand by je pod naponom,
ukoliko ga želiš isključiti onda ga hiberniraj ( to cijeli session stavi na disk i ugasi se )
i onda ga isključi iz napajanja.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2005 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ tRC

Hvala, to me je zanimalo.

PS:

A u slučaju da je turn off? Bi li onda štetilo da ostane bez napajanja?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.12.2005 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uvijek se može i kupit stiropora i pregraditi krevet od ostatka svijeta Cool
spavao bi onda ko bebica Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2005 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stari katodni monitor može neugodno zujati u standby modu. Za ostalo fakat nisam nikad čuo da može pištati, svaka normalna računalna periferija (printer, skener i to) vuče struju i hladi kad radi, dok je idle onda vuče takav minimum da nema zakaj dizat buku

Još ćeš reć da ti miš hopsa po stolu po noći pa ga moraš privezat Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2005 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo tri stvari koje se čuju:

1 ] produžni kabel ( sa svojim osiguračem i prekidačem 6,5 KW )
2 ] zvučnici
3 ] priter ( a to je mislim zbog godina , Cannon S200x)

Pištukavi zvuk može postati fakat iritantan. Nije to nešto bučno, ali sitno tiho i iritantno.

Samo me zanima dali mogu nakon normalnog gašenja kompjutera ugasit i produžni kabel tako da ostavim bez napajanja sve komponente koje su prikopčane na njega. Sve to naravno bez negativnih posljedica.

Simple as that
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 14.12.2005 17:46    Post subject: Reply with quote

kupi si cepice za usi imas u svakoj ljekarni...
neke malo bolje i da fino stanu u ho...
spavaces ko beba...
Back to top
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2005 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
kupi si cepice za usi imas u svakoj ljekarni...
neke malo bolje i da fino stanu u ho...
spavaces ko beba...


Wink Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 14.12.2005 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni zuji ventilator.. Laughing
pa ga gasim.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.12.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:


Samo me zanima dali mogu nakon normalnog gašenja kompjutera ugasit i produžni kabel tako da ostavim bez napajanja sve komponente koje su prikopčane na njega. Sve to naravno bez negativnih posljedica.

Simple as that


ja ne vidim razloga zasto ne bi mogao (ali cu ipak provjeriti kod muza veceras)
ja ga cesto ugasim (ali ne uvijek) a i televiziju gasim uvijek iz struje. tj. sve sto se moze i sto mi je pri ruci.
iz ekoloskih motiva.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 14.12.2005 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja gasim komp. btw: nema toga kaj na mojem kompu ne zuji, cići, bruji ili šrota. jer ako prestame onda znam da je pokvareno. nema boljeg od zvuka hard diska kad se budi...

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 15.12.2005 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
feelfree wrote:


Samo me zanima dali mogu nakon normalnog gašenja kompjutera ugasit i produžni kabel tako da ostavim bez napajanja sve komponente koje su prikopčane na njega. Sve to naravno bez negativnih posljedica.

Simple as that


ja ne vidim razloga zasto ne bi mogao (ali cu ipak provjeriti kod muza veceras)
ja ga cesto ugasim (ali ne uvijek) a i televiziju gasim uvijek iz struje. tj. sve sto se moze i sto mi je pri ruci.
iz ekoloskih motiva.


Sva sreca da ima nekog ko to radi. Zasto bi pol stana trebalo bit u stand by-u i stalno cuclalo ono nesto sitno watta snage - kad ne mora? Nekidan sam gledao intervju sa britanskim ministrom za energiju, i tip veli da cijela britanija tokom cijele godine gasi sve te uredjaje konstantno u stand by-u, da bi godisnje ustedili para za izgradit jednu nuklearnu elektranu. Razgovor je bio o tome kako pola UK bitcha na to da oni nece nuklearnu energiju, organiziraju se skupovi protiv toga, govore da je nuk. energija ovo i ono, ali zato vecinu njih boli kita kako se do energije dolazi i oni jedino znaju da je hoce imati, kao da oni u tome ne sudjeluju... Ja inace nisam neki zelenjak i eco-freak - ali covjeka podrzavam i mislim da ima pravo.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.12.2005 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
@ tRC

Hvala, to me je zanimalo.

PS:

A u slučaju da je turn off? Bi li onda štetilo da ostane bez napajanja?


nakon turn off ga možeš bez straha skinuti sa naponske mreže.
btw probaj kad ga zaštekavaš nazad imati prekidač napajanja (onaj iza pored ventilatora od napajanja ) na nuli.

feelfree wrote:
evo tri stvari koje se čuju:

1 ] produžni kabel ( sa svojim osiguračem i prekidačem 6,5 KW )
2 ] zvučnici
3 ] priter ( a to je mislim zbog godina , Cannon S200x)

Pištukavi zvuk može postati fakat iritantan. Nije to nešto bučno, ali sitno tiho i iritantno.

Samo me zanima dali mogu nakon normalnog gašenja kompjutera ugasit i produžni kabel tako da ostavim bez napajanja sve komponente koje su prikopčane na njega. Sve to naravno bez negativnih posljedica.

Simple as that


printer prvo ugasi na power gumb i onda tek mazni on off na prekidaču.
zvučnike isto jer ih može probiti
iskreno ja ne gasim zvučnike od 100 kuna koje imam, ali audio sustav koji imam na poslu ako ne zgasim , sljedeći put kad ga upalim on probije uši meni i susjednim uredima..
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 15.12.2005 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ tRC

Hvala, pomogao si mi. Kužiš, nije ništa strašno, ali ne želim riskirat. Bolje pitat pa si miran Wink

A za switch pored ventilatora od napajanja...
Ja ti to nemam ( Dell Precision 670, mislim da niti jedan dell to nema ), šteta jer mi se čini kao korisna stvarčica. Sigurno spriječava ono naglo paljenje pa ponovno gašenje kompa kad mu se povrati napajanje!?

U svakom slučaju, hvala svima, odagnali ste moje sumnje i strahove. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Pištukavi zvuk može postati fakat iritantan. Nije to nešto bučno, ali sitno tiho i iritantno.

Meni je tako sa TV prijemnikom ako netko gleda u blizini. Kroz par zidova i vrata ne čujem zvuk ali pištanje ostaje, doslovno mi zuji u ušima Sad

Možda ga zato ne volim, a ne zbog reklama Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 15.12.2005 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
feelfree wrote:
Pištukavi zvuk može postati fakat iritantan. Nije to nešto bučno, ali sitno tiho i iritantno.

Meni je tako sa TV prijemnikom ako netko gleda u blizini. Kroz par zidova i vrata ne čujem zvuk ali pištanje ostaje, doslovno mi zuji u ušima Sad

Možda ga zato ne volim, a ne zbog reklama Smile


Večinu zvukova, čovijek nije ni svjestan tokom dana. Ti se zvukovi izgube. Ali u noći svi ti zvukovi dolaze do izražaja. bilo kakve elektronske aparature, susjed koji se najeo graha i kupusa, nepromjenjena gumica za špinu, pokvareni vodokotlić, centrifuga na mašini .itd.

Što više tih zvukova je moguće eliminirati ili izolirati tim bolje ili ćemo svi završit ko Mujo

Vic:

Mujo kod doktora.

Pita doktor Muju "Mujo, da li Vas smeta to što živite pokraj stadiona?"

Mujo odgovara "Ne smetaaaaaaaaaa neeesme ta ne sem taaaaaaaaaaaaa a,
ne semeeeeeeee ta nee seme ta ne semeeeeeeeee taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,
ne smmeeeeeeeeeeee ta neeesmeeeeeeeeee taaaaaaaaaaaaaaa, neeeeeeeeesmeeeeeeeee taaaaaaaaaa,
NEEEEEEEEEEE SEMEEEEEEEEEEEEEEEE TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

_______________________________________________________________
ili slučaj sa grobničanom

Pita riječanin grobničana " Ti smeta buka sa piste?"
Grobničan odgovara "NEEEEEEEE NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NEEEEEEEEEEEE NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!"
Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2005 18:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se isto TV izgubi nakon nekog vremena, najjače mi je kad se upali

Dobar je Mujo Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 15.12.2005 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group