Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Da Vinci Code
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 22.05.2006 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
pixica wrote:



krscanska vjera je jedina religija koja zapravo izjednacava muskarca i zenu. .


a ova ti je dobra. odavno ovako nesto nisam cula. Very Happy
kad zene budu drzale misu mozemo popricat (a ostale stvari necu ni spominjat)


Svakodnevno se uvjerim da je zapravo sasvim suprotno. A i trebalo bi malo bolje prouciti druge religije.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pixica
Guest





PostPosted: 22.05.2006 21:19    Post subject: Reply with quote

keye wrote:
pixica wrote:



krscanska vjera je jedina religija koja zapravo izjednacava muskarca i zenu. .


a ova ti je dobra. odavno ovako nesto nisam cula. Very Happy
kad zene budu drzale misu mozemo popricat (a ostale stvari necu ni spominjat)



kao prvo malo prvo prvo prouci ostale pozicije zene u ostalim religijama, u islamu, hinduizmu a zidovi cak nepustaju zene u crkve nego ih drze u zasebnoj sobi .. itd.

kao drugo, nemozes izjednacavati musko i zensko ...isto kao sto muskarac nemoze zanjeti i roditi tako i zene za neke stvari nisu stvorene, te forsiranje istih (feminizam) im samo stvara dodatne frustracije. Lijepo je biti prava zena isto kao sto je lijepo biti pravi muskarac. Prihvacanje sebe i svoje sexualnosti je jedan od elemenata koja pokazuje zrelost osobe (bilo muskarac ili zena).

kao trece, postoji razlog zasto je musko svecenik, te zasto danas zena nije svecenica. Dakle, u ono vrijeme zene su se smatrale prljavima (za koje smo izricito same krive) kada je imala menstrualni ciklus. Nitko joj se nije smio pribliziti (o tome mozes procitat u starom zavjetu i starim hebrejskim zapisima)- takodjer bitan faktor je bio da nisu bile obrazovane. Zasto smo to dopustile je drugi par rukava. IMHO jer se jako vezemo za muskarce ukoliko stupimo u sexualne odnose... mozes to pogledati i kroz sebe... te obicno sto se dogadja pi pristupanju u vezu je nestajanje dio sebe (Sa zenske strane) i stapanje u jedno (sa zenske strane). Od tuda nastaje ZENSKO misljenje, jer ono sto MI zene radimo je razmisljamo o buducnosti zajednice unatoc gubitku sebe ili cak zrtvovanjem sebe. To smo mi i mi smo takve (IMHO naravno) i to nam je u prirodi, takodjer to nije nista NENORMALNO, iako dok smo tinejdjerke to nemozemo shvatiti i prihvatiti, tek dok ne dodjemo u poziciju da imamo potomke.

kao cetvrto, ono sto ce te mozda obradovati u cijeloj prici (iako mene ne), je cinjenica da u buducnosti nece biti spolova, jer kako je krenulo sa ovom GMO hranom, mozda mozes primjetiti vec sada da sve vise muskaraca poprima zenske osobine i karakteristike (cak i fizicke) a sve vise zena poprima muske.... eto to je ukratko moje vidjenje buducnosti... i da nemroras se trudit govorit....luda sam - da -->znam Razz


p.s- ako ti je cilj sluzit Bogu, zar je bitno dali se nazivas svecenik ili casna sestra????? Rolling Eyes

Last edited by pixica on 22.05.2006 21:35; edited 1 time in total
Back to top
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 22.05.2006 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

my brain hurts. someone brainwashed me. ugh!

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2006 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
my brain hurts. someone brainwashed me. ugh!

Laughing

a ako me pamćenje dobro služi, ovaj topic je otvoren da se obavijesti dragu naciju o novom traileru ... a ne da se prepucava kakva je vjera ...

al ajde, kud svi tud i mali Mujo:
1. pixica: looooooool a ko te to naučio ....
2. da vinci code je zabava ... postoje tu puno dublja strana, knjiga pokriva mrvicu ... znam ljude koji to godinama proučavaju
3. crkvi su pune gaće, jer znaju da mladi danas razmišljaju svojim mozgovima, i ne dopuštaju da ih se smatra ovcama ... a to crkva radi ... drži ljude za ovce ...

4. crkva je mafija veća od obitelji Corleone ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 22.05.2006 21:37    Post subject: Da Vinci Code Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se Rinac..
Pročitajte "Sveti Gral Svetu Krv"...
Da Vincijev Kod je dječja slikovnica Smile
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2006 21:38    Post subject: Re: Da Vinci Code Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
Slažem se Rinac..
Pročitajte "Sveti Gral Svetu Krv"...
Da Vincijev Kod je dječja slikovnica Smile

lol slikovnica ... ta riječ mi je falila ... fala aries ... Very Happy

Sveti Gral mi dolazi ovih dana u ruke ... Very Happy Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
pixica
Guest





PostPosted: 22.05.2006 21:44    Post subject: Reply with quote

@kakarinac... naucio sto? koji su odnosi zene u drugim vjerama ili moje osobno misljenje zasto su zene potlacene.

prvo sam proucavala jer vjerovala ili ne bila sam feminiskinja koju nisu zanimali simptomi nego korijen zasto je nesto kako je. Drugo me nije nitko naucilo te se zapravo jako malo ljudi slaze u tom pogledu samnom (sto mi nit nije bitno), vec je doslo od godina samoanalize te razgovora sa drugim ljudima te promatranjem uzorka ponasanja...

kako god bolje da zavrsim sa ovim postom prije nego zapocne flame.. Na ostale provokacije ne odgovaram. Ukoliko tko ima kakav argument u vezi ove teme od obicnog "ispran ti je mozak" moze slobodno iznjeti te cu istog ukoliko ima znacajne argumente uvaziti.
Back to top
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2006 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

holy war has begone.
Rise christian people to defende your faith.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 22.05.2006 21:54    Post subject: Da Vinci Code Add user to your forum ignore list Reply with quote

@feelfree...buahahahahaahahahah, ovaj mali biškup je za popizdit, hahahahahaahahahahahah
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2006 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
holy war has begone.
Rise christian people to defende your faith.

looooooooooooooool ---- strgat ću se ---

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 22.05.2006 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne zelim odgovorit, ne zelim odgovorit, ne zelim odgovorit, ne zelim odgovorit, ...ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu, ... jel da? (odsjecite mi prste, pls)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2006 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
ne zelim odgovorit, ne zelim odgovorit, ne zelim odgovorit, ne zelim odgovorit, ...ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu, ... jel da? (odsjecite mi prste, pls)

nemoj, nemoj .... ti to možeš ... znamo da možeš Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 22.05.2006 22:01    Post subject: Da Vinci Code Add user to your forum ignore list Reply with quote

odgovori, odgovori, odgovori, odgovori, ti moraš odgovorit, domovona te treba. Smile))
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 22.05.2006 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakka&aries - hvala! rijesili ste me patnji.

neka svatko zivi u svojoj juhi. (ako ovo poreknem, ONDA mi odsjecite prste, ok?)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 22.05.2006 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, nego ćeš svima na Mitriju platit rundu a to košta Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2006 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
kakka&aries - hvala! rijesili ste me patnji.

neka svatko zivi u svojoj juhi. (ako ovo poreknem, ONDA mi odsjecite prste, ok?)

možemo ko u four rooms ... neka upaljač napravi svoje ... Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 23.05.2006 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Strah. Strah od bolesti, loše žetve, suše, strah od smrti, strah od nepoznatog ...

Nekoliko suštinsko/podsvejsnih, duboko usadjenih i instinktivnih strahova tjera nas da se naguravamo u veće skupine kako bismo ih zajednički lakše prebrodili i u, krajnjem slučaju, bili podrška i štit jedni drugima.

Ta ljudska osobina je strašno plodno tlo za razno razne " organizacije", od obitelji, saveza pionira, socijalističke omladine, preko cehova, klubova, stranaka ... pa na kraju krajeva i državnih kao i religijskih organizacija.

Dogma, nauk, nada, obećanje, hijerahija, nagrada, kazna, slijepo vjerovanje a počesto i represija su samo neka od oruđa kojima se razno-razne organizacije služe kako bi držale svoju pastvu na okupu.

Neke od tih organizacija su danas pomalo prevaziđene i njihovo vrijeme bespovratno prolazi. U te, svakako, spada i katolicizam koji se nastoji "modernizirati" ali mu, sve dok je zasnovan na nizu višetisućljetnih dogmi, to baš i ne polazi za rukom.

Druge, nove "organizacije" su spremne, pa se modernom čovjeku nude razno/razne astralne fizike, damanhuri, pilatesi, ekologije, makrobiotike, materijalizmi i slične džidžemidže koje se mogu svesti pod zajednički nazivnik - religija modernog čovjeka.

U osnovi, ni one stare kao ni ove nove, nisu apriori loše. Njihov je jedini cilj okupiti što veću pastvu i upravljati sudbinama ljudi, naroda ... sukreirati svjetski poredak, iz takodjer jedne od iskonskih ljudskih težnji, težnje za moći (moć je najjače oružje protiv straha).

J... ono što piše u knjizi. Zgodan krimić koji se dotakao par "opasnih" pitanja i tabua i kojeg sam sa zanimanjem pročitao "u dahu".

Nije ni čudo da je takva knjiga nastala u americi čija je glavna religija individualizam/materijalizam "čuvan" ogromnom materijalnom i vojnom moći.
Vojna i materijalna moć ih (amere) štite od iskonskih strahova te im mogu i na ovom svijetu stvoriti privid raja. Druga religija im ni ne treba - imaju svoju. I opet imamo dobro i loše - zapadna civilizacija/islam, osama/bush, terorizam/globalizacija ... s jedne strane privid raja a sa druge pakla.

Globalno gledano, sveukupna količina znanja je obrnuto proporcionalna sa količinom straha, Učite i ne bojte se ....

P.S. Ovo je vrlo grub i "rupičast" osvrt na ljudsku potrebu za vjerovanjem pa ga uzmite sa rezervom. Dovoljan je da se shvati poanta ali sigurno nije pokušaj objašnjenja "svega" niti se smatram sposobnim i pozvanim za tako nešto.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.05.2006 08:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pixica wrote:
keye wrote:
pixica wrote:



krscanska vjera je jedina religija koja zapravo izjednacava muskarca i zenu. .


a ova ti je dobra. odavno ovako nesto nisam cula. Very Happy
kad zene budu drzale misu mozemo popricat (a ostale stvari necu ni spominjat)



kao prvo malo prvo prvo prouci ostale pozicije zene u ostalim religijama, u islamu, hinduizmu a zidovi cak nepustaju zene u crkve nego ih drze u zasebnoj sobi .. itd.

kao drugo, nemozes izjednacavati musko i zensko ...isto kao sto muskarac nemoze zanjeti i roditi tako i zene za neke stvari nisu stvorene, te forsiranje istih (feminizam) im samo stvara dodatne frustracije. Lijepo je biti prava zena isto kao sto je lijepo biti pravi muskarac. Prihvacanje sebe i svoje sexualnosti je jedan od elemenata koja pokazuje zrelost osobe (bilo muskarac ili zena).

kao trece, postoji razlog zasto je musko svecenik, te zasto danas zena nije svecenica. Dakle, u ono vrijeme zene su se smatrale prljavima (za koje smo izricito same krive) kada je imala menstrualni ciklus. Nitko joj se nije smio pribliziti (o tome mozes procitat u starom zavjetu i starim hebrejskim zapisima)- takodjer bitan faktor je bio da nisu bile obrazovane. Zasto smo to dopustile je drugi par rukava. IMHO jer se jako vezemo za muskarce ukoliko stupimo u sexualne odnose... mozes to pogledati i kroz sebe... te obicno sto se dogadja pi pristupanju u vezu je nestajanje dio sebe (Sa zenske strane) i stapanje u jedno (sa zenske strane). Od tuda nastaje ZENSKO misljenje, jer ono sto MI zene radimo je razmisljamo o buducnosti zajednice unatoc gubitku sebe ili cak zrtvovanjem sebe. To smo mi i mi smo takve (IMHO naravno) i to nam je u prirodi, takodjer to nije nista NENORMALNO, iako dok smo tinejdjerke to nemozemo shvatiti i prihvatiti, tek dok ne dodjemo u poziciju da imamo potomke.

kao cetvrto, ono sto ce te mozda obradovati u cijeloj prici (iako mene ne), je cinjenica da u buducnosti nece biti spolova, jer kako je krenulo sa ovom GMO hranom, mozda mozes primjetiti vec sada da sve vise muskaraca poprima zenske osobine i karakteristike (cak i fizicke) a sve vise zena poprima muske.... eto to je ukratko moje vidjenje buducnosti... i da nemroras se trudit govorit....luda sam - da -->znam Razz


p.s- ako ti je cilj sluzit Bogu, zar je bitno dali se nazivas svecenik ili casna sestra????? Rolling Eyes


ne daj boze da moje (zensko) dijete ovo procita Shocked ionako vec misli da su decki njenih godina niza rasa a sad ce vidjet da nije stvar u spolu Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.05.2006 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pixica wrote:
p.s- ako ti je cilj sluzit Bogu, zar je bitno dali se nazivas svecenik ili casna sestra????? Rolling Eyes


tocno, ako je tako nebitno zasto casnim sestrama ne daju sluzit misu?? Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2006 10:53    Post subject: Re: novi smjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="keye"][quote="Robart"]evo malo novog smjera :)

svi znamo da je [b]Christopher Columbo [/b](1451-1506) "navodno" otkrio Ameriku 1492 godine. Tako smo dosli i do kukuruza ako se ne varam. Kako onda objasnjavate isklesan kukuruz u kamenu Rossylynske crkve koju je izgradio William Sinclar, a koja se gradila od 1440-1446 g.[/quote]

ma Cristoforo Colombo, porca miseria! kad je genovese bio christopher! :D[/quote]


evo keye, sad mi je lakse :), sad si povjesnicare rijesila velikih briga :)
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2006 10:59    Post subject: o da Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nekoliko bisera iz novog zavjeta, uzivajte :)



Jer nije muž od žene, nego žena od muža.

I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža.

jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute.

Tako su se doista i nekoć svete žene, zaufane u Boga, resile: pokoravale su se muževima.

isto tako žene - u doličnu držanju: neka se rese stidljivošću i razborom, ne pletenicama i zlatom ili biserjem ili skupocjenim odijelom,
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 23.05.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma daj Robart molim te, nije vrijedno truda Smile
Neka ljudi uživaju u neznanju. Wink

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.05.2006 11:34    Post subject: Re: novi smjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
evo keye, sad mi je lakse Smile, sad si povjesnicare rijesila velikih briga Smile


vidis kako su stvari u principu jednostavne Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.05.2006 11:36    Post subject: Re: o da Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
Tako su se doista i nekoć svete žene, zaufane u Boga, resile: pokoravale su se muževima.
,


ehm da, vjerojatno zato moja stara svako toliko izvali da joj moj muz nije "pravo musko" Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2006 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Novi zavjet je bezveze! Dosada živa, ništa pametnoga

ali teorije o Isusu se razvijaju bez prestanka Smile prvo je bio crnac (Dogma, hehe), zatim žena, zatim je imao ženu, zatim dijete (Božji unuk, ha? Stari je sigurno poludio kad je čuo)...

I sada, što je jedna crnkinja lezbijka sa posvojenim djetetom radila od svog djetinjstva do 30-ete, možemo samo nagađat Razz

E, ali bi pogledao rado onaj dokumentarac o evanđelju po Judi... bio jako dobar, čujem -- netko gledao?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group