Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Naruđbe preko Amazon.com

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 15.12.2005 12:18    Post subject: Naruđbe preko Amazon.com Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da li je netko nesto anrucivao?

Ja bi sebi uzeo neke DVD-ove,
i cijena + posiljka me izađe oko 45 $.
I, sad kada sam otisao na chekout, stavio sam da platim putem
"check or money order". Jer nemam karticu, a na racunu u banci nemam dovoljno para Razz

Da li to znaci da cu platit po primitku posiljke? ili sta?

Na kraju nisam uzeo naruđbu, bolje bit siguran prvo...

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 15.12.2005 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naruđbe?? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 18.12.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

check ti je ček
money order ti je nalog za prijenos na račun druge banke (za van, SWIFT)
obično ni jedno ni drugo ne tangiraju ni pol posto dok ne vide da im je sjela lova na njihov račun (cleared) i onda tek šalju robu.
Back to top
View user's profile Send private message
BS
Guest





PostPosted: 18.12.2005 21:43    Post subject: Reply with quote

nisam siguran, ali mislim da ćeš za ček ili money order platit veću proviziju kod nas neg što vrijedi narudžba

ja dosta kupujem prek vani i kreditna je za mene broj jedan, najjeftinije mislim što se tiče prijenosa love
Back to top
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 19.12.2005 07:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja dosta narucujem prek amazona pa da ti kazem par stvari

* najbolji nacin kupovine ti je kreditnom karticom. pitaj starce ili nekog frenda da ti posude karticu pa im mozes dat lovu kad im dode racun. money order i sve ostalo sucks jer ti banka uzme proviziju em moras cekat da lova sjedne na racun od amazona i da oni to skuze pa da ti posalju robu
* na knjge ne placas carinu dok na cd-e ili dvd-e placas. desava se da neki put nasi vrli carinci uopce ne gledaju kaj je u paketu pa ne lupe ni kune carine na 3-4 dvd-a, dok drugi put na jedan ili dva lupe carinu koja te kosta skoro isto ko i sami dvd-i. tu nema pravila i moze ti se desit bilo kaj.

eto tolko
pozdrav

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 19.12.2005 08:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je carina je lutrija, ali isto ima par caka koje mogu pomoc - obicno paketi iz vani se oznace kolika im je vrijednost, ako mozes zamolis onog tko ti salje da stavi na paket da je vrijedan max 300 kn vrijednosti znaci oko 50 dolara ili 40 eura (ako je skuplje od toga) jer do tog iznosa ne placas carinu, isto tako zamolis da paket oznaci kao poklon - nije puno ali zna pomoc.
Primjeri - dosa mi je airbrush vrijedan 200 dolara i nisan platia nista a kad su mi dolazile boje dosle su u dva paketa jedan od 200 i jedan od 150 dolara i vrijednost napisana na njima i oznaceni kao "other" - ne kao poklon i onaj od 200 prodje bez iceg a na onog ood 150 san mora platit 350 kn - a skupa su stigli - sad ti budi pametan...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
kuperone



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 10
Location: zgb

PostPosted: 19.12.2005 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tko dostavlja Amazon pakete kod nas? HP ili netko drugi? Pitam zato što mi je prošli tjedan stigao paket i tip je mom starom naplatio još 20 kn kao dostave iako je poštarina normalno plačena amazonu.Nije znao i dao mu je i tip je nabrzinu uzeo i zbrisao.Nije mu dao nikakvu potvrdu ni niš..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 19.12.2005 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle to s limitom od 300 kn ne pali bas uvijek. meni su jednom na paket od 15$ zaracunali carine 90-tak kn, a na jedan paket od 500 kn nista. tak da ono, s nasim carinicima nikad neznas.

pakete dostavlja HP i ja dosad nikad nisam placal nikakvu postarinu jer nju platis na amazonu. ovaj lik ti je uzel lovu, al ajde 20 kn i nije neki ceh. Very Happy

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group