Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koliko dugo se možemo baviti ovim poslom?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 19.12.2005 11:07    Post subject: Koliko dugo se možemo baviti ovim poslom? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, moje pitanje je kao sto stoji u naslovu...

Jeste li ikada vidjeli grafickog/web dizajnera sa 50 godina?

Mislim, mi smo generacija koja to tek moze postati, pa me zanima sta mislite?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 19.12.2005 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

do 35 maks 40godina...nakon toga u ludaru...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.12.2005 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne daj boze da to moram raditi nakon 40 Laughing (uh imam jos 7 godina da se sredim Smile )

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 19.12.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
do 35 maks 40godina...nakon toga u ludaru...


hvala Cool
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 19.12.2005 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe keye pa još jedan poso da ti onako pljescu i da muzic napise pravi ugovor pa mozes lagano u penziju...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 19.12.2005 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kako do 40e zaraditi dovoljno para da normalno provedes ostatak zivota? Ako si pocnes uplacivati neko zivotno osiguranje sumnjam da ce zadnja rata biti u 40oj....

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.12.2005 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
hehe keye pa još jedan poso da ti onako pljescu i da muzic napise pravi ugovor pa mozes lagano u penziju...


o zeno, pa ja do 30-e nikad nisam radila (onako ozbiljno, sa papirima), ti bi mene vec sad u penziju Very Happy Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.12.2005 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
A kako do 40e zaraditi dovoljno para da normalno provedes ostatak zivota? Ako si pocnes uplacivati neko zivotno osiguranje sumnjam da ce zadnja rata biti u 40oj....


nije stvar prestati raditi u 40-oj nego promijeniti posao Laughing Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 19.12.2005 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

treba otic cuvat ovca na velebit (ne, ovo nije zajebancija)

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
pixelpusher



Joined: 12 Feb 2004
Posts: 123
Location: Rijeka

PostPosted: 19.12.2005 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

totalno dobra tema...
ja se stvarno jako cesto to pitam, pogotovo sto sam sad freelancer. Kao sto Keye kaze, vjerojatno cu promijeniti posao. Osim toga i posao kao takav ce se promijeniti.

_________________
a di da idem kad nemam di ić?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 19.12.2005 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
treba otic cuvat ovca na velebit (ne, ovo nije zajebancija)


ili lovit lignje i hobotnice, ovisi o tome kakav si tip

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.12.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja vjerujem da će se u budućnosti sav software development prebaciti na Internet, da će e-commerce pojesti onoga bez "e", da će se većina stvari na svijetu digitalizirati (a tako i poslovi vezani uz iste) i da će se svi protokoli na client side kraju svoditi na stvari kao što su danas HTTP i formate kao HTML, CSS i da će sve to ići kroz browser.

Naravno kroz par godina nitko živ neće raditi HTML4 ali u principu će stvari biti slične, samo naprednije.

Znači, ne moramo se bojati nedostatka posla već bi se trebali bojati previše posla!! Smile I trebamo se bojati hoćemo li do tada uspjeti izvršiti ono za što smo odgovorni, a to je izobrazba ljudi da koriste sve te predivne stvari... Ako ljude razmazimo i pretvorimo u nesnalažljive morone onda bye-bye razvoj, do kraja čovječanstva ćemo radit headere, footere, "o nama", kontakt forme, news na naslovnici, anketa u sidebaru i štancanje po ostalim kalupima.

A grafički dizajneri ... oni imaju posla cijeli život već od prije računalne ere, ne znam što ti misliš da oni rade "nakon 40-ete", prodaju svijeće blizu Mirogoja?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.12.2005 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
retro_one wrote:
treba otic cuvat ovca na velebit (ne, ovo nije zajebancija)


ili lovit lignje i hobotnice, ovisi o tome kakav si tip


ja sam isto za lignje i hobotnice Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 19.12.2005 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jojo, keye: fuj, sluzavo Laughing

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2005 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je pitanje samo po sebi malo besmisleno jer, cemu limitiranje necije kreative (govorim o nasem poslu) znanja i umijeca poslovanja - ako si u poslu samo da zaradis pare onda je to druga stvar. Po mojem misljenju ljudi se u poslu (nasem) djele na:

A) oni koji vole radit i to rade s gustom, svaki dan im nije bad otic na posao (dakle opet naglasavam, govorim o nasem poslu), brinu se o tome sto i kako rade, ne rade skart stvari samo da ih naprave i skinu s kurca jer na kraju krajeva, VOLE SVOJ POSAO.

B) oni koji ne vole svoj posao, samo zele zaradit, cekaju prvi dan u mjesecu za placu, pa placa ne sjedne prvog nego tek cetvrtog pa ih to jebe pa pricaju o tome kako im je posao u kurcu. Rade posao samo da ga dovrse, samo da bude sve gotovo prije roka, samo da zadovolje sefa (koji je ili debil ako im dopusta da tako rade ili se sprema dat im nogu jer tako rade).

Ko voli nek radi, ko ne, nek ode u penziju sa 40 godina, ja iskreno kakav jesam, nema sanse da odem samo tako u penziju jer to volim radit, svaki dan to radim i tako sam zadovoljan, nabildavam mozak i saljem galone krvi u prepone.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 19.12.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
@jojo, keye: fuj, sluzavo Laughing

kao jedan od onih drugih, drži se ti svojih ovaca Laughing

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.12.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

filaz ja OBOZAVAM svoj posao al se ne vidim prckat po PS-u nakon 40-ete (a nadam se i prije).
prije mi je bilo fora radit razne gumbice sad vise nije.
neki ljudi to mogu raditi cijeli zivot neki ne Smile

ja zelim da se moj posao razvija sa mnom: sad, to se moze dogoditi vise manje onako kako je sto sulien opisao--> posao se razvija i ja s njim.

a u kojem smjeru, to ovisi o svakom od nas: netko je umjetnicka dusa pa ce od graficara postati art-direktor a neki webdzajner moze postati cognitivni ergonom Wink

a neki xhtml/css manijak vjerovatno ce se pridruziti grupi koja radi web standarde ili ce izmisljati programe koji slazu accessible sajtove u 5 minuta Smile

ma ima pravaca koliko ti srce zeli, jasno je da je malo reduktivno misliti da ces 20 godina uvijek crtat wallpapere na indexu Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2005 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

don't panic.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.12.2005 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
don't panic.


ok. panic. Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 19.12.2005 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sulien: Znam da ce biti posla nije u tome stvar, nego jesmo li mi i dalje u mogucnosti biti s 50 godina kreativni kao danas? Jesmo li u mogucnosti s 50 godina sjediti pred racunalom 20 sati? Tako, vise se na to odnosi cijelo pitanje

@ Philatz: Ja osobno spadam u skupinu a! Umjetnoscu se bavim godinama (kiparstvo, slikarstvo, crtanje, fotografiranje, ma sve sto je lijepo) i bez kreativnog nacina izrazavanja ne bih bio sretan... Ja cu definitivno u 50oj poceti ponovo kipariti i sl. ali bojim se da necu vise raditi web/graficki dizajn... Crying or Very sad

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 19.12.2005 13:47    Post subject: Reply with quote

Treba ostat u svom poslu i nać nešto što te gura naprijed uvijek. U svijetu web dizajna uvijek će postojati nove tehnologije, nešto novo za naučit, za izgurat. Više ti dobar dizajn sajta neće bit zadovoljstvo (ako si tip koji voli stvarati nešto novo, neku šemu izguravat uvijek), onda ćemo se svi okrenuti umjetnosti i umrjet od predoziranja* Smile

*fakat mi se nije dalo pisat više
Back to top
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 19.12.2005 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zato ja pokušavam uspostavit svoju firmu, da kad Keye bude imala 40 godina, ja ne moram više radit web. Very Happy

Zaozbiljno, imam savršen vid, ali otkako imam ured, doslovno sam od ustajanja do spavanja pred kompom, i bojim se da ću oćoravit za godinu dana. Čak me i lcd na laptopu počeo peći za oči. Tako da, i ja sam se počeo brinuti o takvim stvarima.

P.S. vezano za don't panic, ja bih dometnuo samo, u stilu J.Cleese-a,
"Dear passingers, don't panic, there is nothing wrong with the left engine of the airplane!"

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 19.12.2005 17:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:

A) oni koji vole radit i to rade s gustom, svaki dan im nije bad otic na posao (dakle opet naglasavam, govorim o nasem poslu), brinu se o tome sto i kako rade, ne rade skart stvari samo da ih naprave i skinu s kurca jer na kraju krajeva, VOLE SVOJ POSAO.

B) oni koji ne vole svoj posao, samo zele zaradit, cekaju prvi dan u mjesecu za placu, pa placa ne sjedne prvog nego tek cetvrtog pa ih to jebe pa pricaju o tome kako im je posao u kurcu. Rade posao samo da ga dovrse, samo da bude sve gotovo prije roka, samo da zadovolje sefa (koji je ili debil ako im dopusta da tako rade ili se sprema dat im nogu jer tako rade).


znam dvojicu koju su uvjeti u firmi pretvorili iz osobe A u osobu B 8 sati na dan (dok su bili u uredu). poslije posla su opet postajali osoba A Smile

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 19.12.2005 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A šta ako nekim čudnim slučajem dobiješ otkaz (pričamo samo o dizajnerima, jel) u, recimo, 40-oj .... I više ne moš dobit posao jer te struka smatra gerijatrijom .....

Ja osobno mogu ovaj posao radit još duuuuugo, i ne vjerujem da će mi skoro dosadit ....
A sve naravno ovisi o tome ... jer baš kao što mr Phil kaže, ako ne voliš onda sve ode u qrac .

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 19.12.2005 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

....radim do smrti a ne do penzije, jeb.s penziju....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group