Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nabijem tvoj novi fotić _ znaš gdje!
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 23.12.2005 12:59    Post subject: Re: trla baba lan da joj prode dan Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
Ja sam poceo s uljem na platnu...i kad se pogleda neki prosjek kolicine ocjena i kritika tih radova u odnosu na fotografije i foto-manipulacije, stvar je vrlo jednostavna. Ljudi to manje puse i manje shvacaju...ili jednostavno ne dozivljavaju to toliko jer ne mogu aktivno sudjelovati. Netko tko ne crta ili ne slika ne dozivljava tako taj rad kao fotku kojom se sam bavi.

nakon nekog vremena izgubi se motivacija...Nije isto provesti nekoliko dana pored ulja, kistova i platna ili okinuti nekoliko fotografija (iako i za dobru fotografiju moras si uzeti vremena, u nekim slucajevima i nekoliko sati).

ja sam tebe zamijetila upravo po ulju na platnu i voljela bi kad bi bilo jos takvih radova Sad sad vec imas vjernu zajednicu oko sebe i komentara ne bi izostalo.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 23.12.2005 13:58    Post subject: Re: nabijem tvoj novi fotić _ znaš gdje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

supergrejt wrote:


NE ŽELIM VIDJET FOTOGRAFIJE U GALERIJI JER SU SRANJE! (svaka čast iznimkama al i one neka plate cijenu za bolje sutra)




Ovakav pristup je na razini inteligencije retardirane skoljke!

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 23.12.2005 14:18    Post subject: Re: nabijem tvoj novi fotić _ znaš gdje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

prije svega hvala sto ste si dali truda, a oni koji su se našli uvrijeđeni neka mi ga laganini

sooper je prošlo, postom sam samo htio malo potkurit situaciju jer sam skužio da se s mlakonja pristupom ništa ne postiže, pruži čovjeku prst - pozdravi se sa rukom do plućnog krila

nisam za toleranciju jer se onda kreteni skupljaju ko muhe, s ovakvim pristupom će mi3 za par godina biti fotoportal a to mi se nikako ne slaže, a kolko će onda bit mahera koji će stavljat foke svojih sređenih kadetta i kaj sve ide s tim...

offtopic al na tu foru: mislite da gayevi neće tražiti posvajanje djece za pet godina, ode plućno krilo

najbolje rješenje: zadržite ih za sebe, jer brijem da većinu ne zanimaju oblaci na nebu, duhovi u sobi Smile (sad sam ih vidio) lomljenja svjetla i kaj ja znam koje fore
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.12.2005 14:32    Post subject: Re: nabijem tvoj novi fotić _ znaš gdje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

supergrejt wrote:
a oni koji su se našli uvrijeđeni neka mi ga laganini


ja ipak mislim da bi neki moderator trebao malo uskociti na ovakve ispade

Quote:

offtopic al na tu foru: mislite da gayevi neće tražiti posvajanje djece za pet godina, ode plućno krilo

najbolje rješenje: svoju misantropiju i homofobiju zadrzi za sebe

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 23.12.2005 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj molim te korigiraj sastavak od riječi do riječi
kaj skrećeš uopće temu na homofobiju, nisam znao da je zabranjena, već vidim da će me svi napast na to al kaj...
ist tak sam mogao i neš drugo spomenut al sad vidim da nesmijem jer bi me razapeli

kaj sve shvaćate tak ozbiljno??? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.12.2005 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joyeux noel!!! Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Blade



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 73

PostPosted: 23.12.2005 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da tu već postoji jedna ekipica koji si međusobno daju desetke bez obzira na to kakav je rad jer su si kao dobri i to je tako glupo. Govorim o kategoriji fotografije
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 23.12.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih ovu temu zaključao, a supergrejpa kaznio sa 100 sklekova zbog ograničenosti.
Ili ako ga boli ruka pa ne može raditi sklekove, onda neka trči 100 krugova oko mi3dot zgrade.

(borba protiv loših radova uključuje konstruktivne kritike u komentarima i uploadanje boljih radova, sve druge metode su nedemokratske a.k.a. komunističke Smile )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 23.12.2005 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ponekad ( kad imam svojih loših 5 minuta ) kažem i ja sve i svašta ali nakon što se smirim sjetim se toga da je svijet u internetu samo jedan klik udaljen, tako dako mi se nešto ne sviđa kliknem negdje drugdje i to je to.

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 23.12.2005 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gluposti, onda bi tak mogli rec za svaku kategoriju...svatko je bio pocetnik, a ovdje mu ekipa samo moze pomoci savijetima pa ce svojevremeno i taj doticni postati bolji fotograf...

STFU l4m3r

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
djipster
Guest





PostPosted: 23.12.2005 18:03    Post subject: Reply with quote

Quote:
ono što mene frustrira je da u zadnje vrijeme mogu okačit skoro pa bilo što i uvijek dobim cenera. ak dobim devetku, odmah se diže buka da neš valjda čovjeku spuštat prosjek. ha? kakav prosjek, pa nisam ovdje zbog brojeva? počeo sam stavljat iste slike na jedan drugi forum gdje ti ljudi lijepo kažu da ti fali kontrasta ili da ti je fotka bzvz zato i zato ili da si pretjerao sa sharpenom i tak dalje. i onda ti uvale četvorku bez problema. i nitko se ne sekira. i nešto naučiš. a ovo ovdje mi ponekad dođe kao jedan fini kafić gdje dođeš sjedit tri sata uz jednu malu kavicu i zadimiš cijelu prostoriju. pa naravno da se onda netko i iznervira.



kad sam ja to reko (istina na malo bahatiji i direktniji nacin) odma se digla panika cak je i admin pobriso topic...





Quote:
Ja mislim da tu već postoji jedna ekipica koji si međusobno daju desetke bez obzira na to kakav je rad jer su si kao dobri i to je tako glupo. Govorim o kategoriji fotografije

ovo sam isto reko...i dobio sam odgovor...pa nismo tu zbog ocjena neg zbog zajebancije...
oke...al onda covjek nece nis naucit...ak mu ja kazem npr da mu ne valja opcenito cijela fotka jer je na njooj totalno glupi motiv i totalno s thenicke strane lose rijesena fotka...
dobijem :
"Ti si kreten"
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.12.2005 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipo nemoj se nervirat, nije vrijedno toga!

joyeux noel! Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 23.12.2005 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
joyeux noel! Wink

ti si postala skroz imuna na nervozu? Laughing

P.S. takodjer zelim Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.12.2005 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
keye wrote:
joyeux noel! Wink

ti si postala skroz imuna na nervozu? Laughing

)


eheh, imam moje sisteme Laughing Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 23.12.2005 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
nel`chee wrote:
keye wrote:
joyeux noel! Wink

ti si postala skroz imuna na nervozu? Laughing

)


eheh, imam moje sisteme Laughing Laughing


a i godine su tu Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.12.2005 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
keye wrote:
nel`chee wrote:
keye wrote:
joyeux noel! Wink

ti si postala skroz imuna na nervozu? Laughing

)


eheh, imam moje sisteme Laughing Laughing


a i godine su tu Laughing Laughing Laughing Laughing


psssssssssst Whistle

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 23.12.2005 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
kakarinac wrote:
keye wrote:
nel`chee wrote:
keye wrote:
joyeux noel! Wink

ti si postala skroz imuna na nervozu? Laughing

)


eheh, imam moje sisteme Laughing Laughing


a i godine su tu Laughing Laughing Laughing Laughing


psssssssssst Whistle

ok, ako netko pita....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 23.12.2005 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

r3dsc0rpi0n wrote:
STFU l4m3r


Laughing r33l h4x0r5 u53 1337 5p33ch

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 23.12.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:


Laughing r33l h4x0r5 u53 1337 5p33ch


Anxious Laughing

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 24.12.2005 02:56    Post subject: pun šleper bodova za ovaj topik Add user to your forum ignore list Reply with quote

potpuno razumijem supergrejta. nije birao riječi, pogriješio je..
al nije lako zadržat hladnu glavu..
ovo više nije mjesto za ljubitelje fotografije. svaki iskreni ljubitelj fotke vidjet će veliki paradox u validaciji radova. dobre fotke više ne dolaze do izražaja. čak je i galerija izabranih počela skupljat prije solidne uratke nego posebne..

najgore je što više ne možeš ni iskreno prokomentirat loš rad, a da ne osjetiš neprijateljski lobi.
netko mi je natuknuo da se tu radi o pozitivnoj energiji, ili nekoj vrsti pedagogije..
ja kažem: slaba je to pedagogija i pozitiva kad padaju kriteriji.

zamislite kad nakon puno pokušaja i nakon velikog truda i zalaganja netko dobije po prvi put pohvalu, ali pravu pohvalu. onda je to pedagogija i pozitivna energija. ovako bio loš il dobar po desetku kročim braći svojoj i sestrama.. bljee..
pa za tri dana opet, pa opet..
Back to top
View user's profile Send private message
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 24.12.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajde kad smo već krenuli,pa da nešto pametno i uradimo,idemo u offtopic,al nema veze,valjda će se nešto pokrenuti.Pričam zaista onako kako i mislim.Pratim već jako dugo vremena tri portala vezana za fotografiju,mi3,hrpc,dizajn zonu.Svaki od ova tri imajuMi3 neke svoje specifičnosti,dobre i loše strane.Na mi3 i dizajn zoni sam aktivan,na hrpc samo gledam,čitam i ne učestvujem.Mi3 i dizajn zona su ipak sličniji jer imaju jako slične kategorije koje nisu vezane uz fotografiju,a i bliži su i draži meni pa ću ostati u pisnju samo oko ova dva.Na mi3 postoji ekipa koja je jako dugo tu,ljudi skoro da se poznaju,govorim o sebi,lično poznajem par ljudi,ostale kroz pisanje i komentarisanje.Da skratim,meni je jako teško biti kritičar,pisati nekim ljudima o tehnikama slikanja je i bespredmetno jer ljudi i sami sve to znaju.
U biti inače komentarišem osjećaj koji slika ostavi na mene,čitanje slike po tehničkim karatkeristikama,tehnici izrade i kvalitete za mene je previše suhoparno,ne mogu reći nebitno,ali ga rađe zaobilazim.Neki od nas vole baciti naglasak na tehniku,ali to ipak prelazi u sferu ukusa i ličnog interesovanja.Zašto ovo i ovoliko pišem,zato jer se ovdje vodi rasprava o nekim klanovima i napuhavanju ocjena,upitnosti kvalitete...E ja ne mogu isključiti svoje emocije kad komentarišem,nekad možda i pretjeram pa rad koji nije zaslužio i pohvalim,ali vjerujte ne u tom negativnom kontekstu kako ovdje par ljudi piše,da bih dobio prijatelja,da bih ja sutra dobio bolju ocjenu,nego da bih ljude za koje ja mislim da imaju potencijala,snaga i na kraju ljepote u sebi potjerao(u slučaju da cijene moje mišljenje,što je opet jako diskutabilno)na bolje i ljepše.Non stop se trudim da komentarišem skore sve radove u galeriji,a ne samo onih za koje kažete da su dio priče,ali ljudi ne odgovaraju,ne uključuju se u povratni proces,ne mislim tu na svoje radove,nego i na radove ostalih autora.Polako onda gubim interes za pisanje,prestajem komentarisati i šta se desi.Desi se da međusobno komunicira određen broj ljudi,pravi se klan kako vi kažete i vraćamo se na početak priče.Lijek za ovo?Gospodo,spustite svoje cijenjene guzice na stolicu,prihvatite se tastature,iskomentirajte ponekad i neki tuđi rad osim šturih odgovora na svoje i to je to.
Niko ovdje ne bježi ni od koga,jednostavno je zamorno voditi monologe i priču koja je jednosmjerna.Što se tiče ocjena one jesu zaista izgubile svoj smisao još davno i da se mene pita ja bih ih ukinuo,onda bi i komentarisanje bilo puno lakše i realnije.Onaj ko ovdje dolazi po rejtinge i ocjene griješi jako,jer kad odeš na razgovor za posao ostaješ samo ti,poslodavac,tvoja oprema i radovi koji stoje iza tebe,sve ostalo je nebitno.Veliki problem je i miješanje kategorija,sad ću u priču uvući dizajn zonu,forum koji jako cijenim.Tamo je recimo svaka kategorija odvojena i ima svoj prostor.Nema svojatanja prostora,nema svađe,ali je zona tehnički riješena na drugi način,koji je neprimjenljiv na mi3-u.Tamo isto tako nema ocjena,piče komentari koji su jako britki i odrješiti i nema puno ljutnje.Ja kad pravim odmak od svog rada i hoću da ga realno sagledam postavim ga i na zonu i na mi3.
Istina obično bude negdje oko sredine kao i uvijek u životu.Zaključak je da treba razgovarati,približiti stavove,u svakom slučaju nastaviti raditi i posjećivati ovaj sajt,problemi postoje svuda,treba ih znati prevazići,ali nikad nikome nije pomogla bahatost,nekultura,stav ja sve znam.Volio bih čuti još mišljenja,jer iskreno nemam namjeru ići odavde,volio bih još jako dugo pričati sa ljudima ovdje,mijenjati znanja,napredovati.
Back to top
View user's profile Send private message
muljatorica



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 452

PostPosted: 24.12.2005 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

knock wrote:
Što se tiče ocjena one jesu zaista izgubile svoj smisao još davno i da se mene pita ja bih ih ukinuo,onda bi i komentarisanje bilo puno lakše i realnije.Onaj ko ovdje dolazi po rejtinge i ocjene griješi jako,jer kad odeš na razgovor za posao ostaješ samo ti,poslodavac,tvoja oprema i radovi koji stoje iza tebe,sve ostalo je nebitno.


slažem se potpuno
Back to top
View user's profile Send private message
Fortress



Joined: 25 Nov 2005
Posts: 51
Location: Beograd

PostPosted: 24.12.2005 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam fotograf,nisam umetnik,ovde sam jer sam zelela da skinem dobre slike a najvise zbog animacija . Ima malo animacija... neko je spomenuo davanje bodova,isto se desava i sa animacijama...ovde postoje lobiji ljudi koji igraju ping pong sa poenima, ja tebi ti meni. Primer, jedna animacija je fenomenalna,nije tehnicka mozda idealna ali je super fora a ima samo 4 komentara?! A moram da priznam da sam ja preko temporary internet files pronasla taj swf file i sacuvala tu animaciju i gledam je svaki dan da se nasmejem. I dala sam mu ocenu 10. E sad, pojavila se neka ogromna animacija, par MB i sledeci komentari: velika je animacija, ne mogu da sacekam da se otvori, ali posto je tvoja sigurno je super, evo ti 10 ! Znaci, tip je dao 10 a NIJE ni pogledao rad ! E, tada sam prestala da citam komentare,samo pogledam rad a ocene pored radova mi nista ne znace jer ima mnogo gluposti koje imaju 10ke. Uzgred,podrzavam ideju da se formira neki "Blam sektor", kako neko rece Zlatna malina. Toj kategoriji odmah prilazem 5 svojih animacija. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 24.12.2005 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

muljatorica wrote:
knock wrote:
Što se tiče ocjena one jesu zaista izgubile svoj smisao još davno i da se mene pita ja bih ih ukinuo,onda bi i komentarisanje bilo puno lakše i realnije.Onaj ko ovdje dolazi po rejtinge i ocjene griješi jako,jer kad odeš na razgovor za posao ostaješ samo ti,poslodavac,tvoja oprema i radovi koji stoje iza tebe,sve ostalo je nebitno.


slažem se potpuno

Applause Applause

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.12.2005 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah gle, ocjene...

Ocjene su velik promašaj kao sustav vrednovanja. Nigdje, apsolutno nigdje nisu ni približno dobro mjerilo znanja (u školama, faxevima), kvalitete niti estetike. Zadni put kad sam dao izrazito nisku ocjenu nekome na mi3 bilo je hard feelings nakon toga i optužbi. Zbog takvih stvari admini su sakrili ocjene što po meni nije promijenilo apsolutno ništa - možeš znati tko ti je srušio prosjek tako da jednostavno odskrolaš niže i potražiš prvi negativni komentar. A tako i tako svi daju ocjene u rangu od 8-10, a dosta ljudi (sudeći po komentarima) želi dati i više kad mu rad koji gleda spusti čeljust do tastature.

Ovdje već vidite da je ovo jedan od "Sulienovih postova", ali vam savjetujem da pročitate do kraja jer je izrazito konstruktivan.

Zapitajte se kako doživljavate radove koji vam se ne sviđaju. U nekim slučajevima vidite po thumbnailu da vas ne zanima. U drugim slučajevima otvorite rad samo da vidite da je loše izveden ili apsolutno nezanimljiv. Želite reći nešto i/ili dati lošu ocjenu, ali da dođete do forme za komentare morate proći kroz masu oduševljenih komentara u kojima su svi posijali tako sjajne ocjene da će vaš komentar izgledati kao najcrnija ružna mrlja na lijepom komadu tkanine. Većinom nitko ne želi biti toliki partibrejker (a ni ja) pa jednostavno zatvori prozor i ne vraća se više. A i u mnogo slučajeva osobno smatramo da ta osoba koju poštujemo može bolje i dajemo joj konstruktivnu kritiku, ali ne i lošu ocjenu jer se nadamo da će to ispraviti. Tu bi sad mogao početi pričati o svojoj ideji nekog 'version sistema' na mi3 gdje bi autori usavršavali svoje radove na temelju kritika dok bi stare verzije ostajale u bazi, ali sad nisam namjeravao govoriti o tome.

Shvaćanjem zašto ne dajemo loše ocjene možemo zaključiti da taj sistem ne radi i da ga treba ukinuti. Ja glasam za binarni sustav; za 'favorites' sustav gdje odabiremo svoje favorite. Znači, ako nam se rad dovoljno sviđa stavimo ga u favorites, ako ne - nikome ništa, no hard feelings.

Favorites sustav bi omogućio novu paradigmu uzdizanja dobrih radova - prebrojali bi koliko je ljudi označilo rad kao favorite. Ali, za razliku od drugih sajtova, ne bi stali samo na tome.

Da ilustriram: Nel'chee se jednom okuša u kubizmu i posta taj rad na svoj showcase. Nakon toga dođem ja i mislim si, 'kak super' i stavim je u svoje favorites. To Nelči ne znači baš puno jer sam ja nitko i ništa za crtanje i možda uopće nemam ukusa. Ali ako nakon mene dođe Picasso i stavi rad u svoje favoritse, Nel'chee će biti presretna i vrijednost njenog rada će porasti. Zašto? Jer je Picasso faca u tom polju.

Recimo da po mome sustavu pokušamo automatizirano odrediti koja je bolja od neke moje dvije fotke na galeriji. Jednu su kao favorites označili Tupko, Glupko i Šonjo, dok su drugu označili Vatra, Mirac i Chegevara. Naravno da vi po ovome znate da je druga zacijelo bolja (makar je jednak broj ljudi stavio obe u favorites), ali kako će program to znati? Pogledat će koliko ukupno korisnika ima fotografije od prve trojice u favoritesima a koliko od druge trojice. Nakon toga će i program znati kako da sortira radove - za to uostalom i služe relacijske baze podataka. Nakon toga, kad ja neku fotografiju stavim u svoj favorites to će se više vrijediti zbog toga što program vidi da su moje fotografije u favoritesima drugih dobrih fotografa... i tako u nedogled (šalim se, računala ne mogu u nedogled, trebao bi se ograničiti broj tih iteracija).

Ispod svakog rada bi trebao stajati link "stavi rad u favorites". Naravno, tu bi trebalo ubaciti komadić Ajax-a da useri ne trebaju čekati refresh cijele stranice.

A ni golema količina fotografija protiv koje se ovdje protivite ne bi trebala propasti na dno ljestvice. Neki od nas se sjećaju Modovunovih radova koji su plijenili pažnju kad je došao na mi3. Između ostalog on je radio manipulacije nezanimljivih fotografija i pretvarao ih u dramatične scene apokalipse. I ja sam nakon nabave Photoshopa CS2 bio toliko oduševljen što sam konačno dobio featse koji mi fale da sam cijeli dan petljao po njemu, a navečer sam radio šaljive manipulacije Maleninog autoportreta koji je osvanuo taj dan. Mnogima se to svidjelo i komentari su se razvukli dok Malena nije skinula rad zbog toga što ju je to zasmetalo. Meni je žao jer je rad bio dobar, trebala me samo pitati da skinem te manipulacije offline.

Zašto ne bi napravili neku varijaciju 'versioning sustava' kojeg sam spomenuo u početku (mislim da neki već nagađaju kako bi to izgledalo) i otvorili novu dimenziju naše galerije, dimenziju u kojoj drugi grade na tuđim radovima. Mogle bi se otvarati i radionice tko će napraviti maštovitiju i luđu manipulaciju. Neki bi mogli koristiti fotografije sa mi3 kao stock photo za dizajn (naravno, isti se ne bi prodavao). Neki bi radili dvoboje ili troboje tko će bolje uslikati isti motiv, netko bi primjerom sugerirao poboljšanje, nabacio bi se Photoshop ping-pong... naravno, kao Malena, postojali bi ljudi koji bi htjeli označiti da se po njihovom radu ne petlja.

Ovo posljednje je prilično daleko i komplicirano za napraviti, ali 'favorites' sustav, opisan u ovom postu, bi trebao biti trivijalan. I tko zna? Nakon što se uvjerimo da to zaista radi mogli bi izbrisati dosadašnje ocjene iz baze i postati community na kojem holiday snapshots ostaju na dnu, a zaista dobri radovi zaista dolaze na vrh.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group