Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
AJAX i charset

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 22.12.2005 19:09    Post subject: AJAX i charset Add user to your forum ignore list Reply with quote

Počeo sam nešto raditi s AJAXom pa sam naišao na mali problem.

Hoću omogućiti korisniku da provjeri da li je username koji je izabrao već zauzet, i to radi kako spada.

E sad javio mi se problem da kad mi php skripta koja šalje tekst nazad prema browseru da mi se u procesu izgubi charset koji je podešen na stranici i dobijem simbole umjesto hrvatskih znakova.

Da li je netko radio nešto slično ili zna rješenje ovog problema.

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.12.2005 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AJAX ni nema neke velike filozofije kod razlike od običnih stranica. I dalje je važno koji je charset u bazi, kako su kodirani source fajlovi, koji charset u headeru Apache šalje kad za txt file (a to je CSS, HTML, XML...) i, kod XML-a, što piše u prologu (default je UTF-8 ).

Dakle specificiraj eksplicitno charset gdje god možeš jer ako se osloniš na nekakve defaulte, sve završi dosta loše.

Vraćaš Ajax-om XML ili plaintext? Pretpostavljam plaintext zbog trivijalnosti toga što radiš. Najvažnije u ovom trenutku je da provjeriš charset u headeru tog fajla kojeg dohvaćaš xmlhttprequestom...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 22.12.2005 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yup ajax ima problema sa charsetom, ne baš ajax direktno nego activex...anyway...your sollution is this :

echo ''.iconv("windows-1250", "UTF-8", $var_text).'';

pretvaraš iz 1250 u utf....ili obratno ako ti odgovara...ovisi o charsetu koji si definirao u html-u.
Back to top
View user's profile Send private message
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 22.12.2005 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sulien: vraćam plaintext jer nemam potrebe za XML-om.

@Granda: probam poslije pa javim

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
collector



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 38
Location: Phobos

PostPosted: 26.01.2006 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Opera ima problem kod prikaza charseta.
U ajax responsu sve pretvorim u UTF-8 i to radi u IE i FF, ali u Operi prikazuje kao da nije postavljen nikakvi charser.
I jedino pomaze da za operu specificno vracam u iso-8859-2 i postavim
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

Sad

_________________
Kowach
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group