Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Thunderbird i HR znakovi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 04.01.2006 10:34    Post subject: Thunderbird i HR znakovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto, pokušavam se prebaciti na Thunderbird, no nikako da namjestim da se vide u svakoj poruci svi naši znakovi.
ovisno o postavkama u settingsima mijenja mi se i prikaz znakova u porukama, no nikada ih ne mogu dobiti da se vide u svim porukama pod jednim character encodingom.
sve sam probao ali ne ide...

ima li netko iskustva s time?
molio bih savjet.

unaprijed zahvaljujem!

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje je da li su ti ljudi poslali mail sa ispravno navedenim encodingom. Ljudi nemaju pojma i tome i često ostave podešen mail klijent na Western (ISO-8859-1) kad pišu naše znakove. Drugi imaju namješten klijent da sve poruke prima i interpretira kao Western bez obzira na encoding u headeru.

Prvo pronađi par mailova za koje znaš da su ispravno poslani, ali se ne prikazuju dobro. Zatim provjeri koji Thunderbird misli da je to encoding (tako da odeš u menu gdje se bira encoding i pogledaš što je zacheckirano). Thunderbirdu je možda rečeno da sve dolazeće poruke prikazuje u nekom encodingu, to nije dobro pošto će ti neki slati iso-8859-2 (Central European) a neki UTF-8 (kao ja). U svakom slučaju provjeri te postavke. Svakako navedi da se tvoja outgoing pošta šalje kao 8859-2 ili UTF.

Ja u inboxu imam hrpu pošte sa smećem umjesto hrvatskih znakova, ali ne jer mi je Thunderbird loše namješten već zbog toga što ljudi ne znaju namjestit svoj mail software ili koriste loš webmail - to najbolje vidiš kad ti netko odgovori pa vidiš ono što te netko quotao da je uništeno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group