Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Adobe Lightroom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.01.2006 10:46    Post subject: Adobe Lightroom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Does Lightroom replace Adobe Bridge or Camera Raw?
For some, it might. Having an interface that is 100% tuned to the photography workflow, plus the unique features that will be in Lightroom, will mean some people will use Lightroom in place of Bridge. On the other hand, some photographers will need or want the broad image capabilities of Adobe Bridge—such as integration with Adobe Creative Suite 2, previewing PDF, InDesign® and Illustrator® documents, and workgroup management tools. Some or all of the time, these people will continue to use Adobe Bridge.

OSX beta ovdje.

Windows ekipa dok čeka može pogledati video.

Čini se da je dost brža stvar od Bridgea, filmić je rađen na običnom Powerbooku, a sve fotke su sa 1DS MK2 (16 MP). Totalni Aperture killer Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No moze li uistinu konkurirati dosta mocnim Capture One i RawShooter?

Vidim dosta zanimljivih featurea, ali naravno, pitanje je kako ce to sljakati.
Do sada Adobe Camera Rawom nije znacajnije uspio poljuljati doticne (barem ne po funkcionalnosti), no u povijesti smo vidjeli Adobe kako preuzima primat i na drugim podrucjima i iz puno slabije pozicije.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.01.2006 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, nakon cca 45 min igranja u Lightroomu gotovo sam siguran da C1 vise nikad necu upalit.

Ovo je osjetno brze (a bome je brze i od Aperturea koji me previse razocarao) a koliko se ja kuzim u neke stvari, koristi ACR za development. Score. Prepoznao sam ga po kontrolama, noise reductionu, a i setnjom po packageu (btw elementi interfacea su sve sami PNGovi... netko nadobudan bi mogao ovo skinnat).

Jako mi se svidja kad mogu ovako brzo pobrowsat kroz fotke, imati brze privremene selekcije slika te side-by-side previewe - nesto sto recimo Bridge nema. Sad ostaje samo probat se kroz neko vrijeme naviknut na rad s ovim. Vidjet cu kakve rezultate mogu izvuc samo iz Lightrooma, pa usporedit s onim sto mogu u PSCS2+ACR, no ako nista drugo, Lightroom ce mi zamijeniti Bridge kad pregledavam fotke. Takodjer, svidja mi se sto je ova beta toliko "kompletna", prakticki je skroz upotrebljiva a jos uvijek ostaje prostora da se Adobeu javi sto ne valja, sto napraviti boljim itd.

I za kraj, screenshot aplikacije u fullscreen modu, sa i bez pomocnog lebdeceg panela s desne strane (moze ga se i ucvrstiti).

Jos jednom, download Lightrooma je besplatan, a moze se skinuti i paket sa sample fotkama, ako nemate svojih. Pa se poigrajte i procjenite sami za sebe...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.01.2006 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Errr... Dear Adobe, ... ja bi crop tool Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2006 00:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Errr... Dear Adobe, ... ja bi crop tool Smile


Trebao bi ga imati... mislim da sam ga vidio u onom demo filmicu.

Nisam jos vidio Lightroom, nemam vremena.
No njihov Adobe Camrea Raw im nije bio bas nesto bajno. Cak suprotno, bio je iznenadjujuce katastrofalno los u usporedbi s konkurencijom.

No kako vec dosta dugo imam redovite kontakte s nekim Adobeovim alpha testerima i razvojnim savjetnicima, znajuc kakva je to ekipa znao sam da Adobe ne moze ostati na onakvom RAW proizvodu i da ce se nesto drasticno promijeniti.
Naime savjetnici i alfa testeri su ekipa koja je vise nego opaka (poznate iskusnjare) i premda im je ACR bio drag cudilo me da ih zadovoljava takav los proizvod. Bit ce da su vec dugo radili na ovome.

No ne treba prerano donositi zakljucke vec treba vidjeti konacan proizvod.
U svakom slucaju pozdravljam utrku na trzistu premda sam pomalo rezerviran prema Adobeovoj, sve vecoj, prvlasti u grafickom segmentu.

W.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group