Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ideja
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.01.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni kazes? Smile pa mislim da je bolje raditi tutoriale koji zanimaju ljude...nego drkati po temama koje su interesantne samo autoru tutoriala. Imas kakav request Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.01.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lesser- wrote:

mislim, ideja je zakon, al da sam ja napravio ovaj sajt nebi mi palo na pamet radit tutorial "on request", bar ne s ovakvom forum podrskom iza ledja sajtu Wink



sorry ali sa ovakvim stavom ti nikad neces napraviti ovakav sajt Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 09.01.2004 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam debelo preglup da idem ista slicno i pokusavat, a kamo radit.


+ da ne pricam da total saxam u ps-u, flashu, dw-u, htmlu, css-u, you name it o.O

>Imas kakav request

afkors. start from scratch just for me ;o) ?

Last edited by lesser- on 09.01.2004 15:55; edited 1 time in total

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.01.2004 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lesser- wrote:
ja sam debelo preglup


that's the spirit Razz Razz

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 09.01.2004 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebes ga, bar imam tolko dostojanstva da sam toga svjestan ;o)

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 09.01.2004 15:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

sorry ali sa ovakvim stavom ti nikad neces napraviti ovakav sajt :)


mislim nije to moj konacni stav, al uzevsi u obzir da su to ljudi koji znaju poso, koji imaju posla, koji rade i nesto (puno toga actually) osim ovog, pa treba vremena i za zivot nac..

damn me ako bi ;o)

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.01.2004 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lesser- wrote:
keye wrote:

sorry ali sa ovakvim stavom ti nikad neces napraviti ovakav sajt Smile


mislim nije to moj konacni stav, al uzevsi u obzir da su to ljudi koji znaju poso, koji imaju posla, koji rade i nesto (puno toga actually) osim ovog, pa treba vremena i za zivot nac..

damn me ako bi ;o)


ma ja mislim da je to u stvari pojam net-a.
uzeti i dati gratis. ono sto se moze, normalno Smile
i stvarno, da nemam obitelj na ledjima vec samo posao vjerojatno bih se i sama posvetila malo vise tome Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 09.01.2004 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj ebsolutli agri.

samo kazem da poznavajuci sebe i svoju inertivnost i lijenost vjerojatno to nebi radio.. ali volja radi svasta :)

nwo stop taesing me or lli sMRUF yuor DIALUP K ?

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.01.2004 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
samo kazem da poznavajuci sebe i svoju inertivnost i lijenost vjerojatno to nebi radio.. ali volja radi svasta Smile


to ti je samo period Wink

Quote:
nwo stop taesing me or lli sMRUF yuor DIALUP K ?

eh? Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2004 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ignoriram ove nepotrebne replye i nastavljam: search engine optimization - kako ispravno iskoristiti meta tag, te opcenito neki text o meta tagu bi bio jako jako dobro dosao.
ja za sada mogu ponuditi samo neki tutorial o php-u, ali vidim da ljude to bas i ne zanima previse. inace, vidio sam jedan tutorial kako napraviti swap image preko css-a. ako nekog zanima, ja mogu to pokusat napraviti, pa ce me neko dopunit ako fulam negdje.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.01.2004 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
search engine optimization - kako ispravno iskoristiti meta tag, te opcenito neki text o meta tagu bi bio jako jako dobro dosao.

mogu ja.
ali samo ako imam vremena jer imam stvarno brdo posla.
ako ima neko brzi nema beda.


ps. isprike zbog OT

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2004 05:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
ignoriram ove nepotrebne replye i nastavljam: search engine optimization - kako ispravno iskoristiti meta tag, te opcenito neki text o meta tagu bi bio jako jako dobro dosao.


tu zapravo i nema toliko mudrosti, barem prema onom do cega sam ja empirijskom metodom dosao. search enginei su dosli do stupnja u kojem ne puse da im se prodaju muda pod bubrege. dakle, ako na stranici pises o psima, a u meta pises sex, best, starfaker, etc... neces napravit neki poso.

s druge strane, ako pises o istim tim psima, a u meta tagu jos podebljas cijelu pricu i upises stvari koje se actually nalaze u contentu same stranice... e to search enginei vole. jako. cijela prica uopce nije teksa za izvesti koristeci neki od skriptnih jezika (mi koristimo php fkorz Smile
pristupa ima vise, mi koristimo taj da taj body content strpamo u varijablu $body_content (output buffering ukljucen prije toga), onda iz te $body_content varijable regular expressionima excludamo sve kaj je viska (<head> dio, html tagove, etc...) i od ostatka formiramo sadrzaj koji ce se ispisati u meta description i meta keywords tagovima.
rezultati su jako dobri. a jos kad se to podeblja s pametno slozenim headerima (expires, last-modified, cache-control, pragma)... jos i bolji...

konkretno, na burza.hr projektu, cca 70% ulaznog prometa dolazi preko search enginea.
to je puno.
s druge strane, ti search enginei generiraju oko 40% ukupnog prometa (sto znaci da njihovi crawleri skoro pa stalno browsaju po siteu). mozda je malo blesavo trositi bandwidth na crawlere ali time dobijamo da su podaci u njihovoj bazi stalno azurni (jer crawleri stalno provjeravaju), a jedan od razloga za to su i meta-tagovi.

'nuff... odo na skijanje. budite dobri i cujemo se za tjedan dana Cool Cool Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.01.2004 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:

tu zapravo i nema toliko mudrosti, barem prema onom do cega sam ja empirijskom metodom dosao. search enginei su dosli do stupnja u kojem ne puse da im se prodaju muda pod bubrege. dakle, ako na stranici pises o psima, a u meta pises sex, best, starfaker, etc... neces napravit neki poso.

)


uh napisala sam neki drugi text al mi je kolega rekao da to maknem, kaze ako je to referenciranje u hrvatskoj kaze da ce biti dosta posla i za nas.
enjoy Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.01.2004 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

curiosity:
ja sam na google probala potraziti web.burza.hr pod ovim kjucnim rijecima
web agencija
web agencija hrvatska
web agencija zagreb
web design hrvatska
web design zagreb
web stranice hrvatska
web stranice zagreb
nema vas nigdje na prvoj stranici (na drugoj niti ne trazim)

probaj stavit
agence web paris
a vidjet ces da sam jos under construction i da nema ni meta taga ni texta.

Last edited by keye on 10.01.2004 11:20; edited 1 time in total

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.01.2004 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
rezultati su jako dobri. a jos kad se to podeblja s pametno slozenim headerima (expires, last-modified, cache-control, pragma)... jos i bolji...


pa to je taj dio koji treba objasnit...

Quote:

'nuff... odo na skijanje. budite dobri i cujemo se za tjedan dana Cool Cool Cool


break a leg Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.01.2004 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

Quote:

'nuff... odo na skijanje. budite dobri i cujemo se za tjedan dana 8) 8) 8)


break a leg :)


damn, uzo si mi rijec iz usta :)))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2004 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije bed doc na mi3, view source i pogledat o cem se radi kod meta taga. samo ja bi htio znat sto to tocno znac (ali sve sto znaci) tak da ne tapkam u mraku :>
cini mi se da cu ipak malo cekirat w3.org oko toga i onda spucat neki teikste ovdje.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.01.2004 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:

cini mi se da cu ipak malo cekirat w3.org oko toga i onda spucat neki teikste ovdje.


ok decki, kuzim.
moja je ponuda bila ozbiljna ali vidima da se nikome ne da da ja nesto pisem. vjerojatno po vama nisam dovoljno dorasla.
samo da vam malo objasnim sta sam vam htjela predloziti: moj muz (i kolega) je profesor informatike na faksu ovdje u parizu (CNAM) i suradnik agencije "ouverture", jedne od najjacih u francuskoj sto se tice referenciranja.
studira SEO i referenciranje vec vise od godinu dana, prateci seminare i razne forume. (i ja zajedno s njim).
SEO nije "malo mudrosti" vec jedan veliki posao za koji treba biti specijaliziran.
i ima jako puno za uciti.
ali vjerojatno to maxy moze bolje, dovoljno je da cekira w3c.

moja je ponuda bila stvarno u dobroj namjeri. nikakvo preseravanje nije bilo u pitanju niti mi je stalo do toga jer vec mi fali vremena da zavrsim moj sajt a kamoli da pisem tutorijale.

ora tolgo il disturbo e vi lascio nella vostra "conoscenza".

ugodan rad.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2004 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye, zasto se odma ljutis? ako fakat znas o meta tagu dovoljno daj PLIZ onda napisi nest jer me fakat zanima Smile

ovdje se samo prica na veliko, a nitko nista ne radi. evo ja sam isto dobio request za manji tekstic za php pocetnike koji nista jos ne znaju.

ako znas kako poboljsat rezultate na search engineima via meta tag, aj pliz objasni to u detalje tak da znam s cime radim.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.01.2004 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
maxy wrote:
search engine optimization - kako ispravno iskoristiti meta tag, te opcenito neki text o meta tagu bi bio jako jako dobro dosao.

mogu ja.
ali samo ako imam vremena jer imam stvarno brdo posla.
ako ima neko brzi nema beda.


pa naravno da ima vremena, mislim da je maxy htio nabrzaka povadit najbitnije pa napisat...

Quote:
moja je ponuda bila ozbiljna ali vidima da se nikome ne da da ja nesto pisem


nemoj to shvatit osobno, ako maxy i napravi neko instant rjesenje netko koga zanima ta problematika radije ce procitati neki stručniji i opsirniji clanak o tome :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 14.01.2004 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super ideja...mene ne vidite cesto na forumu jer mi se neda previse pisati. samo promatram.

maxy, php tutoriali su vise nego potrebni(barem meni) Smile
a o standardima da i ne pricam..

ja gledam sve tutoriale i mislim da nisam jedini tako da sigurno imate publiku. ali za feedback nemam previse vremena. ionako svaki dan po 2 sata samo visim po forumima, kamoli jos da hvalim okolo ljude samo s tim ciljem Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 22.01.2004 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ok decki, kuzim.
moja je ponuda bila ozbiljna ali vidima da se nikome ne da da ja nesto pisem. vjerojatno po vama nisam dovoljno dorasla.


ej, na koga si se ti zapravo naljutila?
sad ponovo citam tred i ne mogu naci nista sto osporava tvoj kredibilitet ili govori da nisi dorasla ili da netko ne zeli da ti pises.
naravno da je svaki tekst s glavom i repom vise nego dobrodosao.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group