Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vip
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2006 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, pogledao sam reklamu, logo, vidio par billboarda i city lighta, pročitao sve šta se do sada napisalo, ali ipak moram reći - meni se sve to zajedno jako dopada.

ne znam točno na šta je otišlo tih 12 milja kuna niti tko je to sve zajedno odradio, ali siguran sam da toliko nije koštao samo logo.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2006 00:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tompa wrote:
hm, ima zgodna knjiga na tu temu, sad vec relativno stara: Dream Society ... uglavnom, vise se ne prodaje informacija nego snovi...

Meni se sviđalo kako je jedan ugledan profesor sa FERa, Predrag Pale, rekao na jednom treningu kako vani mnoge velike firme počinju patiti od tzv. "prodavanja besmisla" --- a firme koje najviše pate od toga jesu mobilne kompanije Rolling Eyes

Uglavnom, bilo je riječi o tome kako firme ne pate od toga kao cjelina (naravno, ona biva sve jača i jača) nego ljudi unutar nje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2006 01:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlucio sam se ukljuciti u raspravu...

Netko je rekao da bi dao cijelom poslu 10... ja ne bi isao toliko daleko ali se slazem da je dobro obavljen posao. Logo je po meni cisto ok, stoji da je to samo typo bez ikakve personalizacije, modifikacije etc. ali ako su isli na jednostavnost i prepoznatiljivost, to su i postigli. Opet, 'monotoniju' loga razbijaju sarenim aplikacijama - a'la 70's sto personalizira cijelu pricu i, kao sto sam vec spomenuo,, razbija monotoniju, jos posebno samim time sto stalno mijenjaju oblike, fillove, patterne i nijanse boja cini cijelu pricu zanimljivom, po meni (a ima i taj 70's look and feel sto je meni über fora)

Sad usporedite ovo, sa onim sto je bilo, sto je po meni bilo katastrofa i izgledao je lose i neozbiljno jos otkad je vip dosao pred koliko-vec godina. Sjecam se reklame kad je taj njihov covjeculjak hodao po bijelom ekranu i mislio sam si WTF, bolji logo ima ducan elektrotehnike u garazi u mojoj zgradi...

To je bilo moje osobno misljenje (nemam veze sa vipom, nit me placaju da ovo pricam, stovise ja njih placam svaki mjesec i to previse...) ali ako pitate bilo koga u bransi - od accounta do dizajnera, u nekoj agenciji (ako ne pricamo o Digitelu koji radi za konkurentski T-Com ili B&Z koji rade za Tele 2) reci ce vam da je veliki skok naprijed i dobro obavljen posao jer je postignuto ono sto su si unaprijed postavili.

My 2 cents,

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 17.01.2006 02:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam dal je ovo korak naprijed ili nazad... logo je ok, kampanja je ok i sve stoji, ali sve mi je nekako pre trendy i fancy... po meni bi bila fora da su ovako rebrendali vip.me. Djeluje mladenacki, otkaceno, puno zivota, kretanja.., ali ovakav brend dodijeliti cijeloj kompaniji, dedekima koji tucu pretplatu po giga firmama i sl mi nije bas naj... uglavnom mislim da ce ovaj rebranding trajati krace od starog loga...
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 17.01.2006 02:55    Post subject: Reply with quote

e sad, ne znan koliko uopće "smijem" bacit komentar s obzirom da san još uvik homemade dizajner bez fakulteta, ali ja (šta već dovodi cijeli identit do tragikomičnog nivoa) već mogu prepoznat par stvari koje su užasne, a s obzirom na cijenu su manijakalne i superloše napravljene (moj stav, da ne bi bilo ovo-ono):

1. zaštitni znak: Netko je nabacija odličnu analogiju između opće jednostavnosti zaštitnog znaka i mogućnosti crtanja istog od strane male dice koja baj d vej baš i ne znaju bogznašta crtat. To i je poanta. upečatljivost, kreativnost, jednostavnost, reprezentativnost. bar takve zaštitne znakove ja pravim.
VIP-ov zaštitni znak nije kreativan, i to ne može ama baš nitko pobit, jer "70's 2d no gradient vector retro funky" đir je ne prožvakan nego i miljun puta i progutan, khm izbačen, i opet prožvakan. po sajtovima, plakatima (i na hr sceni ste imali priliku vidit, a da ne govorin o ostalim zemljama), reklamama, itd itd.
Upečatljiv je do granice da će osoba koja je već vidjela sajt od vip-a ili reklamu od vip-a moći povezat sti/ oblike i tako se asocirat na to da se radi o vip-u kao pružatelju mobilnih usluga. da nisan vidija novosti na početnoj stranici, a vidija plakat na kojem je samo logotip i zašt znak onda bi čak i sumnja na neku drugu, novu tvrtku. Odabir boja je najprije kričav i loš, boje su preslične šta stvara monotoniju, a crvena-narančasta boja je već iskorištena za masovni identitet fast food lanaca tipa burger king, mcdonalds itd, jer ta boja se vrlo lako primijeti, i ubrzava rad srca, a i tjera na glad pomalo.
Šta se tiče jednostavnosti? Oblici govore sami za sebe, varijacije su napravljene jako loše i izgledaju kao sat-dva posla sve skupa, i solidni znak ne postoji.
Reprezentativnost- mora promicat tvrtku kao kvalitetnu, stabilnu, kao dobar izbor, a bogme kad vidin onaj typo i nabacane shapeove i deset metara dalje t-mobile-ov znak, ipak ću radije ić do t-mobilea. jer ka prvo izgleda profesionalnije. jednostavniji je, bolje promovira tvrtku(koliko je to moguće, s obzirom da je i on superjednostavan i ne baš nešto reprezentativan ali eto).

2.: typo: strava i užas. "upali, *3 minute rada*, spremi, ugasi" rad u font creatoru ili inom programu za pravljene fontova. originalnost u nedopuštenom minusu.

3. Identitet? Živi bili pa vidili, ali ako je vjerovat da će se pridržavat šta više mogu identiteta sajta i samog logoa, onda neće bit bogznašta, bar meni. o ukusima se ne raspravlja. opet ponavljan da je ovo samo moj stav.

may god have mercy on our eyes

peace, noiz

"ali siguran sam da toliko nije koštao samo logo."
ofkors, sumnjam da će itko platit izradu logoa, ma kako nenormalno dobar bija i u 3d verziji, s animacijama 15. generacije tralala, 12 milijuna kuna. dobro, ako ima para i ako je jako puno vrlo glup. a vip, pošto je tvrtka od muhcos ljudi a ne jedne osobe, automatski ispada iz tog slučaja.
Back to top
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 17.01.2006 04:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tipo nije kreativan, i zasto bi bio, ali je jednostavan i cist, i lako uklopljiv u bilo sto, sto mi se cini pogotovo za telekom. firme jako bitno jer su redovito sponzori (generalni) svega i svacega (motovun, dubrovacke ljetne igre, ZFF...) i mislim da ce u tom smislu posebno doci do izrazaja njegova kvaliteta.
nece nametnuti dizajn onome u sto ga se uklapa, vec ce tamo biti nenametljiv, ali uocljiv, ozbiljniji, manje kao 'mi smo sponzor pa smo nalijepili svoj logo preko', a vise kao uvijek prisutan, manje eksponiran, ali pouzdan partner. s vise respekta prema sponzoriranom.

ali to 'budi svoj' i slicne budnice mi je jako jako odvratno

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 17.01.2006 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Logo je jednostavan ali da je prepoznatljiv ne bi se bas slozio s tim, izgleda kao jedna od onih firmi "stas placat logo, napisi ime firme i izaberi neki font i gotovo" a oni oblici su kao neki dodatni/promjenjivi element i kao takvi nisu dio logotipa...
Ako su htjeli ozbiljnost, ima puno drugih nacina za postic ozbiljan izgled osim crno/bijelo/osmrtnica izgleda, a onda opet kao nismo preozbiljni pa cemo dodat neke oblike i boje da se imamo s cim igrat i na kartu neozbiljnosti - pre neodlucno i logo mi nista ne govori, nema nikakvu poruku ili snagu...tupo i bezlicno, moze i zvake predstavljat...
Izgleda mi kao 38 sek posla u illustratoru...
A one retardirane poruke mi se ne da ni komentirat - pogotovo nakon sto im se konkurent reklamirao sprdajuci se s takvim tipom poruka prije koji mjesec... pa di oni zive?

Moje 2 lipe...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 17.01.2006 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A što bi rekli kodaku na ovo:
?


Ili Intelu:

Rolling Eyes

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2006 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gee... rebranding kosta 12 mil kuna ne logo... Dakle zamjena svake naljepnice i zastavice i kemijske i podlagaca i Vip.me kutije... Cemu vise raspravljat o ovome...

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.01.2006 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tangens wrote:
A što bi rekli kodaku na ovo:
Rolling Eyes

Intel mi oke jer su se malo "modernizirali", uveli u novu eru organskog branda.. ali Kodak, jedino sto mogu reci da mi je novi logo ubio moju viziju Kodaka.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rolle



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 11

PostPosted: 17.01.2006 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IMHO, prepoznatljivost, odnosno originalnost za logo nije im ni potrebna. Ni T-com logo nije sam po sebi prepoznatljiv ni originalan, ali ipak kada npr. vidim pink gacice na svojoj curi, prva pomisao mi je: "Oh ne, zaboravio sam platiti Adsl!" Rolling Eyes
Agresivna sveprisutnost uciniti ce svoje.
Back to top
View user's profile Send private message
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 17.01.2006 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Tangens wrote:
A što bi rekli kodaku na ovo:
Rolling Eyes

Intel mi oke jer su se malo "modernizirali", uveli u novu eru organskog branda.. ali Kodak, jedino sto mogu reci da mi je novi logo ubio moju viziju Kodaka.


Slažem se. Intelu thumbs up, ali Kodak = Korak unazad. Šteta.

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 17.01.2006 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto se tice jednostavnosti logotipa i to da ga znaju nacrtat mala djeca... ne bih se slozio u potpunosti. Dakle, ka upecatljivosti i "zapamtljivosti" se ne dolazi iskljucivo jednostavnoscu oblika, nego jos vaznije i nekom osobitosti. Dakle, ja mogu imat jednostavno sto hocu, ali ako se ja utapam s tim u moru drugih stvari okolo, to je onda banana isto kao da sam slozio i nesto do bola komplicirano sto nitko ne moze zapamtit.. Jednostavne stvari nisu za baratat samo tako... treba s njima pazljivo. U slucaju VIP-a... crni vip lower case futurom mozda izgleda kao debilana sam za sebe, ali zato ce on jako rijetko biti sam, vec ce mu uvijek davati jacinu okolna bjelina, i neko prepoznatljivo sarenilo tamo negdje u cosku (ili neka crno bijela pripadnica tech-urbanog sloja). To sto se meni sareni lizalice i vatrometi slozeni stilom koji je bio aktualan pred x godina ne svidjaju, to je druga stvar... vise moja osobna. Smile

Za ekipu koja zeli po pjesceniku, evo prvog zadatka:





Smile
Back to top
View user's profile Send private message
bloodymary



Joined: 09 Apr 2005
Posts: 8
Location: zg

PostPosted: 17.01.2006 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moram priznat da se meni svidja taj vipov novi 'look', ono proshlo je bilo stvarno katastrofa. plakati su mi super, crno bijele fotke i logo u crveno naranchastim tonovima mi bash fino pashe... Wink
a ako je ovo neprofesionalno i ak izgleda 'djechje' i neozbiljno, kaj je onda GAY rozi t-com? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 17.01.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se svida vizual, tv i radio reklame su mi super, mozda mi je malo jace sjela ona crna. kod fonta al ok.

peace
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.01.2006 14:46    Post subject: :) just had to.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

guerilla pr wired says: hello !
Back to top
View user's profile Send private message
Ally



Joined: 18 Oct 2005
Posts: 33

PostPosted: 17.01.2006 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako su vec rebrandirali citav sajt, zasto onda nisu maknuli i oni ikonicu pored linka (jebga, ne znam kako se to zove) tj. adrese sajta? Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2006 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni site cist dobar izuzev toga sto je vecina elemenata jednostavno prevelika

ALI, hoce li mi netko objasnit zasto onaj gradient s desne strane ne ide do kraja...to me muci vec 24 sata Very Happy


_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 17.01.2006 21:22    Post subject: Reply with quote

corea wrote:
Sto se tice jednostavnosti logotipa i to da ga znaju nacrtat mala djeca... ne bih se slozio u potpunosti...
...Za ekipu koja zeli po pjesceniku, evo prvog zadatka...


Ona dva primjera bi trebali pobit onu izjavu da ne mogu/ne moraju znat nacrtat mala djeca logo jer je prekompliciran? Pa tko je reka da ne smiju postojat komplicirani logoi, ko voli nek izvoli, ima i kompliciranih a odličnih.. a šta se tiče ovoga: " ali zato ce on jako rijetko biti sam, vec ce mu uvijek davati jacinu okolna bjelina". Koja bjelina? Ti ograničavaš logotip na bijelu boju samo zbog teksta koji je crn? Pa čekaj malo...govorimo o tvrtki koja sponzorira sve i svašta, znači oni će predavat logo lijepo u jpg formatu s bijelom podlogom nekih pola metra width i heigth, ili još bolje-ograničavat svakoga koga sponzoriraju da koristi bijelu boju tako da se njihov "Samsonski logo" ne nađe na kojoj drugoj boji? Kažen Samsonski jer ispada da je duga kosa logoa bijela boja, i daje mu snagu. Ovo sam samo navea primjere, jer na primjere moraš i mislit, sve moguće situacije, ako već tvrdiš da baš ovom logou bijela podloga daje snagu. Meni ne izgleda, ali opet, to se svodi na ukuse i vizualnu percepciju i svatko doživljava izgled logoa na određenoj boji podloge drukčije, tako da sam ja tu status quo, ne želim raspravljat jer nema smisla. Meni ispada prazno, da se izjasnim btw.

I baš si me krivo shvatija, stil nije bija u trendu prije X godina, prije X godina je bija stvoren. Ja govorim o žvakanju toga stila u prošlih par godina. Stil je bija u trendu(ponovno, ka i svi ostali stilovi, promjena stilova je ciklička, to se već odavno zna) prošlih par godina, a u slijedećih barem 15 godina (moje mišljenje) neće bit zanimljiv. A sad tko pokreće povratak određenom stilu do je druga rasprava. Eto. Toliko od mene.

"a ako je ovo neprofesionalno i ak izgleda 'djechje' i neozbiljno, kaj je onda GAY rozi t-com? "
E, samo još u vezi "gay roze boje". Otkad je roza gay? Pokaži mi dio zakonika u kojem piše da je na globalnoj razini utemeljena roza boja, i njene nijanse, kao boja homoseksualaca i ja ti neću više nikad ništa prigovorit. Gay je samo zato šta su ljudi iskompleksirani (većina) u vezi homoseksualaca, a iman osjećaj da mi Hrvati i malo više od ostalih nacija ali eto aj, i zato se bojimo nosit npr vipovku ili ne znam šta drugo od T-HT-a. Zašto? Jerbo bi neko moga pomislit da čmarin momke asti jarca, a to bi mi onda pa kredibilitet, e! Istina, nema šanse da ću ja nosit išta od t-coma, ilitiga išta šta je rozo, jer spadan u tu skupinu ljudi, ali gledano s čisto vizualne strane, boja je dobra jer "bode oči", i stvarno je dobor izabrana. Kad vidiš Janicu sa rozom kapom, tko je sponzorira? Odma znaš, nema tu ni sekunde dileme. Ne mora pisat ništa, čak ni standardni sivi kvadratići s logoa. A kakvu bi to Janica trebala nosit kapu da je sponzorira VIP? Bijela podloga i nedefinirani shapeovi? Prije bi pomislija da je neki hippie nego da ju sponzorira VIP. Nisam reka da izgleda "dječje", bar ja, za ostale ne znam..

E i rip o.g. Kodak logo Crying or Very sad , ovo novo je...a nema se šta komentirat uopće. Prošli je bija pijak.

peace, noiz
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2006 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve u svemu, logo je truba više - manje, nemore mi nitko odi reć da je vip napisano futurom, fontom starim nekih 50 godina (mislim i nešto više), bez ikakvog štosa ili otklona (tipografski) neko otkriće, al ajde.

begevelje u pozadini su isto tako eto, možda nekom simpa, al svak odi ima takvih otpadaka dosta po kompu pa i nije neko oduševljenje.

U kombinaciji kao takvo je bolje od starog loga koji je bio loš.

Kampanja (govorim o tv spotu) je bolja od stare, ali već preko k. od ponavljanja istog spota koji je btw predug ako ga misle uvik u istoj kombinaciji prikazivat.

isto tako reć da je kampanja cool i trendy više manje stoji iako je isfurana i prebezlična, al da je originalna ili artsy nije nikako. Poruka, osim da je vip super za mlade i da su svi bez veze happy nema.

Sve u svemu bolje nego do sad, al da je nešto vrijedno spomena - nije.

over and out.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Heptanon



Joined: 22 Sep 2005
Posts: 33

PostPosted: 17.01.2006 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p čitam ovo sve i sve činjenice stoje ali i činjenica je da je netko tu debelo profitiro a taj nije ni vip ni dizajn kuča neg netko u vrhu vipa i to spremio u svoj pocket......... (moje mišljenje)

_________________
ready?????
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 17.01.2006 23:05    Post subject: Reply with quote

Tko to ima toliko dobre veze da može cijeli arsenal produkata i materijala dobit besplatno i usto napravit cijeli identitet sam i tako spremit 12 milijuna u džep Shocked Shocked ? identitet se moga i sklepat od strane neke osobe za smiješno male pare, ali nezaobilazan trošak ide na materijal za izvedbu svega toga...
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2006 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma koga briga, pa nije državna firma ... moga je sve mali od direktora odraditi što se mene tiče (ako misle da im je to ok...) ... ako je neko opra lovu, oštetio je samo firmu ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
likolik



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 1
Location: ZG

PostPosted: 18.01.2006 00:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja stvarno ne znam sta seru svi ovi koji su protiv branda. Za razliku od masonskog i pederskog T-mobilea ovaj je potpuno normalan. Dizajn je sasvim dobar, ne znam sta svi serete protiv njega. Sve im je dobro, puno bolje od starog izgleda, inovativan je, zabavan, svjez, moderan, i SPOT je jako dobar, a to je ono sto njima treba i sto su htjeli postic s ovim svime.
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 18.01.2006 01:27    Post subject: Reply with quote

Za razliku od masonskog i pederskog T-mobilea ovaj je MENI potpuno normalan. Dizajn je MENI sasvim dobar, ne znam sta svi serete protiv njega. Sve im je dobro ŠTA SE MENE TIČE, MENI JE puno bolje od starog izgleda,MENI JE inovativan, zabavan, svjez, moderan, i SPOT MI je jako dobar, a to je ono sto njima treba i sto su htjeli postic s ovim svime.
-----------

To si tija napisat, ali eto zaboravija si malo. Ja serem protiv branda jer je meni sranje. Isto tako seru i ostali. Jer je njima sranje. I ne možeš nam nametat to da je brand dobar kad vidiš da ima ljudi kojima nije dobar Rolling Eyes
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group