Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vip
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 13.01.2006 16:23    Post subject: vip Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo kolko sam skuzio vip ima novi logo


e sad, jest da im je onaj bivsi bio smijurija obzirom na njihovu velicinu,
al zar je ovaj ista posebno? Confused

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 13.01.2006 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već bilo na user njuzima! Wink
http://www.mi3dot.org/news/comments/2575/

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.01.2006 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim logo i u glavi mi se vrti pjesma od Bijelog Dugmeta "AJMO CURICE, AJMO DJECACI".
Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 13.01.2006 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za 12 milji kuna ?
zvuči ko propala kompenzacija

ovo sa krugom je jedino prihvatljivo ,ostala tri zgledaju ko ribica , vatromet i nesto neprepoznatljivo ...
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=69843
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.01.2006 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

12 milki je tko zna za što...

http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8748542&idnews=320485

ovo do sad objavljeno mi je totalno kao da je netko složio u 5 minuta livom nogom...

biće sad ovi krugovi se vrteeee i popupaju i vatromet i svašta. al tipo mi je bezličan kao da je netko samo napisao vip prvim fontom koji mu je bio uključen u illustratoru ...

koliko uopće ima varijacija na temu, i što je zapravo logotip koji će ić na ambalažu recimo?

ili su im to i prodali, kao: "gledajte, sad možemo svašta staviti iza tipa... cvjetiće, ptičice, zmaja, srce, glavu od wizarda od OZa ... vi samo pljunite 12 milki (1 000 000 sterlinga, a mi vam cilu godinu šaljemo što god nam ostane otpadaka od drugih dizajna za staviti od iza onog crnog "vip"a)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 13.01.2006 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

typo blagi užas .... a i ove žvrljotine oko njega nisu bogznašta ....
i kolko su to platili ???? Shocked Shocked

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 14.01.2006 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

muda pod bubrege :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
andrej`
Guest





PostPosted: 14.01.2006 12:45    Post subject: Reply with quote

Quote:
Vrijednosti novoga branda: individualan, inovativan i inspirativan s glavnom porukom Budi svoj


i nemoj moći implementirati logo nigdje manji od 5cm.
Back to top
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 14.01.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

What grzzi said.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 14.01.2006 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da je puno bolje od dosadašnjih fensi-šmensi rješenja.. i ima puno širu primjenu od samog loga u zaglavlju..
12 mil kn su platili vjerovatno za izradu novih naljepnica za vozila i sl. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 14.01.2006 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

logo je tako tako... typo vip mi je koma... a ovo puca na neki clipart. tehnički not like al kad sam ga prvi put vidio bio mi je dobar Confused . al za ovo milijun funti... pa daaj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.01.2006 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na presici su pokazivali reklamni spot, lomio sam se od smjeha. Moje misljenje je da je spot totalno bzvz, ima poruku naravno, to je oke no nije nista novo, nista da kad vidim padnem na guzicu i kazem WOW.. spot traje minutu i u njemu plesu (stariji, mladji, seniori i tako) i onda mladji uce starije plesat, pa stariji pokusavaju i tak.. uglavnom, na kraju se zarotira logo i cuje se voice over.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.01.2006 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
Ja mislim da je puno bolje od dosadašnjih fensi-šmensi rješenja.. i ima puno širu primjenu od samog loga u zaglavlju..
12 mil kn su platili vjerovatno za izradu novih naljepnica za vozila i sl. Wink


kojih fensi šmensi ... meni je sve do sad od vipa bez veze ... ono korektno i bez duše ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2006 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Na presici su pokazivali reklamni spot, lomio sam se od smjeha. Moje misljenje je da je spot totalno bzvz, ima poruku naravno, to je oke no nije nista novo, nista da kad vidim padnem na guzicu i kazem WOW.. spot traje minutu i u njemu plesu (stariji, mladji, seniori i tako) i onda mladji uce starije plesat, pa stariji pokusavaju i tak.. uglavnom, na kraju se zarotira logo i cuje se voice over.


zvuci ko reklama za staracki dom Plesimo kroz starost Smile))

spermtank Smile))
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 14.01.2006 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
mile wrote:
Ja mislim da je puno bolje od dosadašnjih fensi-šmensi rješenja.. i ima puno širu primjenu od samog loga u zaglavlju..
12 mil kn su platili vjerovatno za izradu novih naljepnica za vozila i sl. Wink

kojih fensi šmensi ... meni je sve do sad od vipa bez veze ... ono korektno i bez duše ...
G.

ovaj mi je logo bio nesimpatičan, u bilo kojem okruženju:
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2006 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

// moved to 'dizajn i umjetnost'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 14.01.2006 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da obicno ekipa koja ima tolku lovu na raspolaganju pusi te fore...

logo je solidan, pogle stari, pogle ovaj, nebo i zemlja a ove sheme sa varijacijama su bas oke kao ideja, mogu aplicirat sto god zele da dobro ispadne, bez beda...

Ovo mi izgleda kao vrhnski detalj za uklopiti u animacije kao outro reklama, prakticki bilo koji simbol mogu iskoristiti

meni super
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.01.2006 01:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cijela nova kampanja za uvodjenje novog identiteta s produkcijom i vjerojatno s popratnim eventima + zakup medija + dizajn + tisak svih vec postojecih materijala s novim identitetom - , pa nisu za logo dali 12 mk, dont bi sili pipl...

ako su platili ovo gore (sto pretpostavljam), to je normalna ili skoro cijena (sumnjam da je rebranding HT-a dosao ista manje, dapace, s obzirom na broj evenata koji su odradili....Trc?)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2006 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ht je napravio besplatne partije Very Happy kina kazalista etc. al kajaznam 12 mil samo za produkciju (spota koji je koma) i izrade promo materijala. meni se to cini preskupo svejedno.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.01.2006 10:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako zbrojis sve gore navedeno (pod pretpostavkom da sam pogodila) onda je lova ta (mozda u skupljoj verziji, ali nije daleko)

kreni od toga da full page oglas u boji zna doc do 33.000 kn u dnevnom tisku, pa ti vidi, mnozi....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2006 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa i da je 12 mil kuna, kaj vi ne bi nekome toliko naplatili (uzeli)?
don't bi sili pipl

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2006 03:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

webovi su online!

www.vip.hr
www.vipnet.hr

zanimljivo je da se na corporate stranicama (vipnet.hr) koristi iskljucivo tipografski logotip
a mislim da je to zapravo 'pravi' logotip (notice the logo na dnu mobitela), aplikacije ce se koristiti ako mogu, ako ne, ne

(i po meni ce se aplikacije mjenjati i za 3 godine nece biti istih kao i danas)







par stvari. na vipnet.hr portalu, gdje je login polje? koristim vipsms i nevidim login polje. pita me za login tek kad idem na vipsms. i mrzim kad nema 'zapamti me' opcije. mrzim.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.01.2006 04:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam, meni totalno nisu jasni ovi oblici i mislim da ekipa u marketingu sigurno ima neki ogromni cheat sheet da vidi koji oblik mora kada primjenit Mr. Green
Tko normalan moze to zapamtit? Meni je oduvijek u glavi ideja da logo mora biti dovoljno jednostavan da ga i djeca u skoli mogu crtkat kad im je dosadno (ajmo, tko moze iz glave nacrtat logo od Zagrebacke Banke? Mr. Green).. al s ovim se i profi crtac muci dok gleda u njega.

Sto se samog VIP portala tice, izgled mi je OK. Na neke se detalje pazilo, na neke nije - no to mi je skroz razumljivo, znam tocno kako je to kad se pod vremenskom stiskom radi nesto tako ogromno... No code ispod portala mi totalno nije OK. HTML 4.01 Transitional? Koji se k tome ne validira (usput, ne validira se ni VIPNet site, i zanimljivo je da jedan koristi ISO-8859-1 a drugi 8859-2. WTF?!)?

Znam da VIPNet nije Intel, al kad se vec trose ogromne pare, zar se nije moglo uzeti nekog tko zna napraviti website? ZNAM da na portalu ima milijarda mini-aplikacija i da bi se s nekima zesce namucilo sa table-less layoutom, ali nije nemoguce. A vjerujem da bi taj pothvat i malo vise streamlineao dizajn. I definitivno se site ne bi toliko dugo ucitavao uz efekt sveopceg plesanja po ekranu, dok se sve tablice ne ucitaju. To mi je sooooo yesterday. Ne da mi se uopce surfat po takvim siteovima. Kuzim da sam ja picajzla i netipican surfer, al tako je malo falilo pa da napokon imam domaci portal po kojem mi je gust surfat...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2006 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
(mozda u skupljoj verziji, ali nije daleko)


to i velim . ht je imo malo više nekakvog opravdanja za cifre mislim bar je dao nes nazovi opopljivo. kad ljudima pokazes ovaj ruzni znak od vipa lol svi buju pitali "Kaj ? 12 miljona za to? pih." niko nebu reko a da normalno to je i na reklame i sve Smile))
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2006 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://static.vip.hr/portal/slike/1800565_zimski_roaming_468x60_unutrasnji.swf

Snimi ovo! lol
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group