Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pitanje oko logina

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cristiano Ronaldo



Joined: 19 Jan 2006
Posts: 4
Location: Man Utd

PostPosted: 20.01.2006 01:27    Post subject: Pitanje oko logina Add user to your forum ignore list Reply with quote

može te mi pomoč imam problem oko radnje logina kako ga mogu napraviti svi kažu da je kompliicirano možete mi pomoć
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 20.01.2006 08:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm... ovo je pitanje za Server Side...
google: asp (ili php) login. imaš dosta gotovih prijmera.

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Cristiano Ronaldo



Joined: 19 Jan 2006
Posts: 4
Location: Man Utd

PostPosted: 20.01.2006 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš možda one kodove od oba dva asp i php taj php to je za forum ili nije
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.01.2006 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo zadnje je vjerojatno najnesuvislije pitanje (ili dva?) koje sam u zadnje vrijeme pročitao.

Login ti nije USB stick da ga samo 'uštekaš' i radi. Dakako da ima svuda login skripti, ali nisi nam čak ni rekao u čemu radiš - PHP, ASP? Znaš li išta o session managementu, cookiesima, hash funkcijama i bazi podataka? Vidim da imate Linux server, znači radi se o PHP-u, izgooglaj "PHP login script" i deri. Sretno - trebat će ti
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 20.01.2006 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preporučujem ipak prije pročitati hrvatski pravopis, a onda krenut sa svime dalje. Mi ti možemo oprostiti točke, zareze i sve ostalo, ali PHP ti neće oprostiti ni najobičniju dvotočku Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
noiz
Guest





PostPosted: 21.01.2006 13:25    Post subject: Reply with quote

les wrote:
Preporučujem ipak prije pročitati hrvatski pravopis, a onda krenut sa svime dalje. Mi ti možemo oprostiti točke, zareze i sve ostalo, ali PHP ti neće oprostiti ni najobičniju dvotočku Wink


ubio XD

Ronaldo, bilo bi dobro da kažeš ljudima u čemu radiš sajt, jeli php, asp, html, itede itede.. sužava im izbor, ovako ti jedino svi mogu davat opće natuknice tipa "google it.", ili "google it."
Back to top
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 21.01.2006 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ukratko :

Na stranici gdje se logiraš napravi formu koja submita user i pass, i onsubmit pozovi istu sranicu sa ta dva parametra. Stranica na samom vrhu ima PHP, i prva stvar koju PHP radi je provjerava dali su varijable pune, ako jesu otvori session (google session pa saznaj više) i u Mysql-u ili što več provjeri dali user postoji, ako da zadrži session i echoiraj što več, ako user ne postoji ubi session i ponovno pokaži login formu.

To ti je neki osnovni princip logina u recimo nekom web shopu.

Ako želiš login na neki ustranicu koju uopće ne želiš pokazivati dok se user nije ulogirao onda ovaj gornji princip trebaš malo preraditi. Najbolje ti je napraviti recimo neki accesscheck.php file u kojem provjeravaš session, user, pass i sl. i includaš ga na sv stranice koje si kreirao....
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 21.01.2006 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Granda wrote:
Ukratko :

Na stranici gdje se logiraš napravi formu koja submita user i pass, i onsubmit pozovi istu sranicu sa ta dva parametra. Stranica na samom vrhu ima PHP, i prva stvar koju PHP radi je provjerava dali su varijable pune, ako jesu otvori session (google session pa saznaj više) i u Mysql-u ili što več provjeri dali user postoji, ako da zadrži session i echoiraj što več, ako user ne postoji ubi session i ponovno pokaži login formu.



pa zasto onda to nisi napravio na svojim Gabrek tunning stranicama vec ti svako moze prckati po sadrzaju ?
Back to top
View user's profile Send private message
Cristiano Ronaldo



Joined: 19 Jan 2006
Posts: 4
Location: Man Utd

PostPosted: 22.01.2006 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

asp login imaš primjer
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group