Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Charset u phpmyadminu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 20.01.2006 22:41    Post subject: Charset u phpmyadminu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još jedna ovakva tema. Pročita san sve prijašnje šta san ih naša, a i pola googla prosurfa i jednostavno ne znam tko je tu lud. Nakon 2 sata natezanja sa programiranjem napokon dovršim sve, uploadam i exportam sql. Sve pet. I onda mi se, naravno, pojavi problem oko prikazivanja 'naših' znakova. Više ni sam ne znam što je bitno i u čemu bi mogao biti problem pa evo neki osnovni podaci.

U phpmyadminu
Language Croatian hr-utf-8
MySQL connection collation: cp1250_croatian_ci

I sve mi se lijepo prikaže u pmadminu. Kod prikaza vijesti čćžšđ sve funkcionira. Ali na stranici (windows-1250) hrpa upitnika umjesto znakova.

Molim koju dobru dušu da me prosvjetli, bio bih vrlo zahvalan.

Puno hvala
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 20.01.2006 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam skuzio sve pa:
a) pretpostavljam da ti lokalno sve dobro radi?
b) jesi exportao i importao sve preko phpMyAdmina (i lokalno i remote)
c) jel ti baza na serveru na ispravnom charsetu
d) ja za UTF prije mysql_select_db pozivam
Code:
      mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

e) ČĆŽŠĐ upisanih u same .php fajlove vidis dobro, a ove koje povlaci iz baze ne vidis dobro?
f) ako imas neku administraciju novosti, kad ih NA SERVERU uneses (dakle ne ovi koje si lokalno>remote prenio kroz .sql file) jesu oni dobri?
g) da li ti administracijska stranica za novosti ima isti charset kao i stranica za prikazivanje

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 20.01.2006 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
nisam skuzio sve pa:
a) pretpostavljam da ti lokalno sve dobro radi?
b) jesi exportao i importao sve preko phpMyAdmina (i lokalno i remote)
c) jel ti baza na serveru na ispravnom charsetu
d) ja za UTF prije mysql_select_db pozivam
Code:
      mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

e) ČĆŽŠĐ upisanih u same .php fajlove vidis dobro, a ove koje povlaci iz baze ne vidis dobro?
f) ako imas neku administraciju novosti, kad ih NA SERVERU uneses (dakle ne ovi koje si lokalno>remote prenio kroz .sql file) jesu oni dobri?
g) da li ti administracijska stranica za novosti ima isti charset kao i stranica za prikazivanje


a) lokalno sve dobro radi
b) sve import/export preko phpMyAdmina
c) da
d) pokušao sam to i sa set names 'utf8' i 'cp1250' ali ni jedno ni drugo ne rezultira promjenama na stranici
e) da. sve ostalo što je upisano ručno vidi se ok.
f) da. Sve što unesem kroz administraciju, vidi se normalno u phpMyAdminu. Ali na stranici gdje se čupaju podaci iz baze ne valja.
g) da, jer da nema onda se valjda nebi prikazivalo normalno u phpMyAdminu?

Nebitno o tome unosim li podatke u bazu importom ili preko administracije stranice, u phpMyAdminu se sve prikazuje dobro. Ali na stranici ne.

Confused
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 21.01.2006 04:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
g) da, jer da nema onda se valjda nebi prikazivalo normalno u phpMyAdminu?

pa nema veze charset na tvojoj stranici sa phpAdminom.

imas
- vlastitu administracijsku stranicu
- phpMyAdmin stranicu
- stranicu gdje se to prikazuje

i tebi se na prve 2 dobro prikazuje, dok zadnja sjebava.
daj pogledaj molim te charset te zadnje, totalno mi smrdi da je drukciji od ove prve 2 ili stvarno neke perverzije radis Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 21.01.2006 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
Quote:
g) da, jer da nema onda se valjda nebi prikazivalo normalno u phpMyAdminu?

pa nema veze charset na tvojoj stranici sa phpAdminom.

imas
- vlastitu administracijsku stranicu
- phpMyAdmin stranicu
- stranicu gdje se to prikazuje

i tebi se na prve 2 dobro prikazuje, dok zadnja sjebava.
daj pogledaj molim te charset te zadnje, totalno mi smrdi da je drukciji od ove prve 2 ili stvarno neke perverzije radis Smile


Upravo tako. Sve je super dok ne dođe do prikazivanja na zadnjoj razini. Na stranici mi stoji windows-1250.
Pokušao sam samo na toj stranici promijeniti u iso-8859-2 i onda mi se opet događa da mi se poupitniče znakovi iz baze, a ovi sa stranice ostanu normalni. Čini mi se da baza i stranica ne govore isti jezik... Totalno me zatupljuje...
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 21.01.2006 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ante wrote:
Upravo tako. Sve je super dok ne dođe do prikazivanja na zadnjoj razini. Na stranici mi stoji windows-1250.
Pokušao sam samo na toj stranici promijeniti u iso-8859-2 i onda mi se opet događa da mi se poupitniče znakovi iz baze, a ovi sa stranice ostanu normalni. Čini mi se da baza i stranica ne govore isti jezik... Totalno me zatupljuje...


pa stavi na toj zadnjoj utf8?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 21.01.2006 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
ante wrote:
Upravo tako. Sve je super dok ne dođe do prikazivanja na zadnjoj razini. Na stranici mi stoji windows-1250.
Pokušao sam samo na toj stranici promijeniti u iso-8859-2 i onda mi se opet događa da mi se poupitniče znakovi iz baze, a ovi sa stranice ostanu normalni. Čini mi se da baza i stranica ne govore isti jezik... Totalno me zatupljuje...


pa stavi na toj zadnjoj utf8?


Njok.
Onda mi ne prikazuje ni znakove koje sam ručno napisao...
Back to top
View user's profile Send private message
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 21.01.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, našao sam alternativno rješenje.
Pri unosu mijenjati đ i č sa ASCII kodovima. Tako se pravilno prikazuje na stranici.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 22.01.2006 02:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Forma u kojoj unosiš stvari u bazi mora biti utf-8, pri svakom spajanju na bazu (bilo radi čitanja, bilo radi zapisivanja) moraš poslati set names utf8. Na stranici na kojoj ispisuješ isto mora biti utf-8...

Mislim, ne možeš očekivati da vidiš istu stvar u phpmyadminu koji broseru veli da je utf-8 stranica i na stranici kojom ti browseru veliš da su ti isti znakovi win-1250, ne znam baš kako si ti zamislio da ti to tak radi...

Mijenjati "đ i č sa ASCII kodovima." je najgluplje riješenje koje možeš izvestim, radije onda napravi po iso-8859-2 i miran si, ako ti već ovo ne leži....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 22.01.2006 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ako je glupo i radi, onda nije glupo.
Laughing

Stavio sam utf-8 u PhpMyAdmin i sve je ok.

Hvala svima
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group