Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cijena web stranica na bijelo?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2006 18:39    Post subject: cijena web stranica na bijelo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako..zanima me koliko je recimo neka prosijecna cijena designa i izrade web stranice..kad radi firma, ne na crn (mislim na stranicu sa 5-6 podstranica)
I da li je moguce da se jednoj firmi isplati raditi webove za 1800kn, a u to je ukljcen i neki cms za odrzavanje, te redesign svake godine ukoliko se potpise ugovor za hosting na 3 god?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 22.01.2006 19:14    Post subject: Re: cijena web stranica na bijelo? Reply with quote

abeja wrote:
I da li je moguce da se jednoj firmi isplati raditi webove za 1800kn, a u to je ukljcen i neki cms za odrzavanje, te redesign svake godine ukoliko se potpise ugovor za hosting na 3 god?


Nikako. Čak ni firmi a ni pojedincu na crno. Ja više neću sigurno radit nekome web za manje od 2000-2500kn.
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 22.01.2006 19:36    Post subject: Re: cijena web stranica na bijelo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:
Ovako..zanima me koliko je recimo neka prosijecna cijena designa i izrade web stranice..kad radi firma, ne na crn (mislim na stranicu sa 5-6 podstranica)
I da li je moguce da se jednoj firmi isplati raditi webove za 1800kn, a u to je ukljcen i neki cms za odrzavanje, te redesign svake godine ukoliko se potpise ugovor za hosting na 3 god?


čuj, sve je moguće ... pitanje je samo kako ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2006 19:37    Post subject: Re: cijena web stranica na bijelo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
abeja wrote:
I da li je moguce da se jednoj firmi isplati raditi webove za 1800kn, a u to je ukljcen i neki cms za odrzavanje, te redesign svake godine ukoliko se potpise ugovor za hosting na 3 god?


Nikako. Čak ni firmi a ni pojedincu na crno. Ja više neću sigurno radit nekome web za manje od 2000-2500kn.


da..tako i ja razmisljam, ali navodno ta firma stavrno tako radi, i nije mi jasno kako???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 22.01.2006 19:43    Post subject: Re: cijena web stranica na bijelo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:
sime wrote:
abeja wrote:
I da li je moguce da se jednoj firmi isplati raditi webove za 1800kn, a u to je ukljcen i neki cms za odrzavanje, te redesign svake godine ukoliko se potpise ugovor za hosting na 3 god?


Nikako. Čak ni firmi a ni pojedincu na crno. Ja više neću sigurno radit nekome web za manje od 2000-2500kn.


da..tako i ja razmisljam, ali navodno ta firma stavrno tako radi, i nije mi jasno kako???


koja firma? neki link na što rade? A neka ljuta organizacija sa brdom templateova bi mogla tako raditi ... vidio sam neke neloše stranice za koje kad sam čuo koliko su naplaćene (malo) sam se zapitao ozbiljno ima li smisla uopće raditi web ... pravo je pitanje koliko će se još dugo isplatiti baviti izradom weba (na malo) ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 22.01.2006 19:44    Post subject: Reply with quote

Mislim, moguće je, možda nemaju puno zaposlenih, a imaju masu klijenata/naruđbi a webove rade uglavnom po templatima te ih nije puno briga oko toga, samo štancaju... Koliko para, toliko muzike :)
Back to top
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 22.01.2006 20:09    Post subject: Re: cijena web stranica na bijelo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:

I da li je moguce da se jednoj firmi isplati raditi webove za 1800kn, a u to je ukljcen i neki cms za odrzavanje, te redesign svake godine ukoliko se potpise ugovor za hosting na 3 god?


ne, ali bas me zanima kako izgledaju te stranice

njihovi klijenti uglavnom nakon nekog vremena opet placaju izradu stranica nekom drugom
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2006 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kako bi izgledale, kao i 70-80% hrvatskog neta, smece Wink. Ljudi im rade za 2-2,5 k kn, i to oni svjezi sa tecaja, radi se brzo, lose, povrsno. Imaju komercijaliste obucene u neka jeftina odijela koji lutaju gradom sa gotovim ponudama i sugavim pricicama (tehnologija, razvoj i to).

Jedan dio ce sigurno u dogledno vrijeme traziti izradu novog sajta, kod neke druge tvrtke, ali vecina ce ostati prezadovoljna postojecim. Jer su ili preskrti ili preglupi da priznaju da je drugacije Wink. Sto je jos najbolje, cijelo vrijeme ce misliti kako su dobro prosli, jer u periodu njihovog djetinjstva ih je banda vanzemaljaca kidnapirala, i odstranila dio mozga zaduzen za estetski odgoj Wink.

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gggg



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 22.01.2006 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
. Sto je jos najbolje, cijelo vrijeme ce misliti kako su dobro prosli, jer u periodu njihovog djetinjstva ih je banda vanzemaljaca kidnapirala, i odstranila dio mozga zaduzen za estetski odgoj Wink.


Općenito, ne volim se raspravljat oko ove teme, jer 200 ljudi ima 300 mišljenja, i iako svi tvrde da su u pravu, malo tko može dokazati da jeste. No, u tvom odgovoru me ovaj pridjev "estetski" začudio. Zašto misliš da nešto što je tebi ružno nije nekom lijepo, i obratno? I zašto ako je nekom nešto lijepo, i sviđa mu se, nužno znači da nije dobro prošao, jer to neki fakz smatra?
Meni je npr. Index mrak portal, a Vip mi je preloš... I možda većini ljudi, ali i Vip kao takav ima svoju publiku. Ne misliš li da neki web tvrtke koja se bavi prodajom cigle, koliko god tebi bio ružan, možda ima neku svoju publiku kojoj je lijep. I ako se među njima nađu kupci proizvoda te tvrtke oni su svoje ulaganje u web isplatili.

A možeš napravit super web, koji će se svima svidjeti, ali ako ne stvori kupce i profit, onda ga moš brisat i stavit offline slobodno

A ako su si ljudi našli računicu radit web za 1800 kn, svaka čast...
Pogledaj npr. koliko će ti na rent-a-coderu neki kinez tražiti za cool web, sa unique layoutom od 5-6 stranica koliko je abeja navela... Pa pretvori to u kune... Ispod 900 kn ćeš svakako proć... do 1800 imaš 100% zarade

_________________
Jebo signature...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 22.01.2006 23:10    Post subject: Reply with quote

gggg wrote:
A ako su si ljudi našli računicu radit web za 1800 kn, svaka čast...
Pogledaj npr. koliko će ti na rent-a-coderu neki kinez tražiti za cool web, sa unique layoutom od 5-6 stranica koliko je abeja navela... Pa pretvori to u kune... Ispod 900 kn ćeš svakako proć... do 1800 imaš 100% zarade


Ma, to je sve sa stajališta prošlog stoljeća.
Back to top
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2006 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok..znaci ispada da se to sve moze i za te pare...ali onda je losja kvaliteta, a bogami i place radnicima ne mogu bit bogzansta...ili se varam?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 22.01.2006 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gggg wrote:
fakz wrote:
. Sto je jos najbolje, cijelo vrijeme ce misliti kako su dobro prosli, jer u periodu njihovog djetinjstva ih je banda vanzemaljaca kidnapirala, i odstranila dio mozga zaduzen za estetski odgoj Wink.


Općenito, ne volim se raspravljat oko ove teme, jer 200 ljudi ima 300 mišljenja, i iako svi tvrde da su u pravu, malo tko može dokazati da jeste. No, u tvom odgovoru me ovaj pridjev "estetski" začudio. Zašto misliš da nešto što je tebi ružno nije nekom lijepo, i obratno? I zašto ako je nekom nešto lijepo, i sviđa mu se, nužno znači da nije dobro prošao, jer to neki fakz smatra?
Meni je npr. Index mrak portal, a Vip mi je preloš... I možda većini ljudi, ali i Vip kao takav ima svoju publiku. Ne misliš li da neki web tvrtke koja se bavi prodajom cigle, koliko god tebi bio ružan, možda ima neku svoju publiku kojoj je lijep. I ako se među njima nađu kupci proizvoda te tvrtke oni su svoje ulaganje u web isplatili.

A možeš napravit super web, koji će se svima svidjeti, ali ako ne stvori kupce i profit, onda ga moš brisat i stavit offline slobodno

A ako su si ljudi našli računicu radit web za 1800 kn, svaka čast...
Pogledaj npr. koliko će ti na rent-a-coderu neki kinez tražiti za cool web, sa unique layoutom od 5-6 stranica koliko je abeja navela... Pa pretvori to u kune... Ispod 900 kn ćeš svakako proć... do 1800 imaš 100% zarade


gle, stoji i sto ljudi sto ćudi, o ukusima se ne raspravlja itd ... al ipak se može reći sa nekog stajališta što je lijepo a što nije. Pustimo sad funkcionalnost, ona bi se trebala podrazumijevati.

Estetika, tj. osjećaj za ljepo možda nije svima baš urođen ali se može do neke mjere i naučiti.

... da ne filozofiramo sad o teoriji umjetnosti, boja, perspektive, simetrije, svijesnog i naučenog i podsvijesnog, itd itd o čemu se uči u školama i na akademijama ... malo ot al ako se netko osjeća pozvanim da priča o estetici ... cool ...

back to topic, za 2000 kn (circa) može se napraviti mali web sa 5-6 stranica da izgleda pristojno i da ga složiš u dva dana ako se organiziraš ... neki ljudi su začuđujuće produktivni ... a takvi webovi su uglavnom čista rutina ...

Ako ti daju odrješene ruke i ako ti netko pripremi materijale (dakle dobra organizacija) pretpostavljam da bi 1 kvalitetan čovjek mogao napraviti 10-15 takvih webova mjesečno...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2006 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jasno da svi ljudi nece isto reagirati na neki design, ali u ovom kao i u mnogim drugim poslovima, postoje neki standardi i norme. Mozda ih je teze primijetiti u djelatnostima koje se ne opisuju binarnim sustavom (za doktora je recimo vazno je li pacijent ziv/mrtav, za vodoinstalatera je voda pusta/ne pusta), ali svakako postoje. Dobar ili los design nije samo subjektivno pitanje, puno je objektivnih parametara. Smatram da u poslu nema mjesta osobnim afinitetima i onome sta se meni svidja. Ja mogu privatno nositi fudbalerku i zlatni lanac od kile, ali ako nekome prodam pandan te mode u webu uvjeravajuci ga kako je to super, ocito je da ce netko biti zakinut na kraju. Samo je problem sto je internet relativno novi medij, i puno ljudi ne poznaje jos dovoljno njegove zakonitosti.

Sto se tice profita, to nije moja stvar. Moj posao je samo prvi dio tvoje tvrdnje, da napravim stvar koja radi i koja izgleda dobro. Netko drugi se treba potruditi to kapitlizira povecavanjem profita Wink.

A nemam nista protiv da netko radi i za milju kuna web, njegova stvar. Ali imam problem kad vidim koliko je smeca po hr webu. Da, to je moje i subjektivno misljenje. Za primjer, probaj ukucati i google recimo "stomatoloska ordinacija", pa malo prouci rezultate. Ako vecinu rezultata tamo ne mozemo nazvati losim, onda cemo stati na ovoj raspravi Wink.

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 23.01.2006 09:29    Post subject: cijene Add user to your forum ignore list Reply with quote

u uslužnim strukama koje su poradile na sebi u svojim udruženjima postoje cjenici usluga, i to minimalne cijene za određenu vrstu posla.Nešto je probao i HDD da napravi ali ne znam koliko je daleko to otišlo. Budimo iskreni definiranje cijena nije samo boljka design struke, isto je u arhitekturi i mnogim drugim strukama.. Postoji cjenik koji je definiran za određene projekte, a kada investitoru pokažeš cijenu po cijeniku, uglavnom padnu u nesvjest.Mislim da ne treba raditi nešto za male pare i pri tome zanemariti kvalitetu, nego raditi kvalitetu i probati je zaračunati.
Predlog.
tko zna neka napravi forum sa različitim uslugama, a mi udaramo cijene koje bi tražili, pa na neki način možemo dobiti "zlatnu sredinu" ili minimalnu cifru za pojedine usluge.
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 23.01.2006 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
Imaju komercijaliste obucene u neka jeftina odijela koji lutaju gradom sa gotovim ponudama i sugavim pricicama (tehnologija, razvoj i to).


Otimaci posla Evil or Very Mad

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 23.01.2007 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- 4 stranice ~ 1800 kn ~ 8 sati

15 min - da se složi ponuda...
45 min - i da se obavi jedan briefing...
10 min - i da se obavi 1 telefonski poziv...
2 h - i da složiš layout
2 h - i da složiš rudimentarnu grafiku...
2 h - i da imaš sav sadržaj...
- i da klijent ne poželi niti jednu promjenu...
20 min - i da se organizira hosting...
20 min - i da se to postavi na server...

ovo je sveti gral webdesignera, što znači da ne postoji u stvarnosti i u ovom vremenu može rezultirati samo generičkim izgledom

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2007 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako uzmeš u obzir da ta firma nema legalan software ( čak ni OS ) da mijenja dizajnere svako 6 mj jer duže ni nemogu opstati jer se štanca 1 web dnevno ( eventulno 2 dana ). Ako ta tvrtka plaća dizajnere po minimalcu i to kad se sjeti, neplaća ostale doprinose poput poreza i mirovniskkog... Da je ta firma na području od posebne državne skrbi....

Da može se.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
V.U.K.



Joined: 07 Dec 2006
Posts: 10

PostPosted: 23.01.2007 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe kako se thread nastavio tocno nakon godinu dana....
Back to top
View user's profile Send private message
V.U.K.



Joined: 07 Dec 2006
Posts: 10

PostPosted: 23.01.2007 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa.kusic wrote:
ako uzmeš u obzir da ta firma nema legalan software ( čak ni OS ) da mijenja dizajnere svako 6 mj jer duže ni nemogu opstati jer se štanca 1 web dnevno ( eventulno 2 dana ). Ako ta tvrtka plaća dizajnere po minimalcu i to kad se sjeti, neplaća ostale doprinose poput poreza i mirovniskkog... Da je ta firma na području od posebne državne skrbi....

Da može se.


to nije firma, to je kriminalna organizacija, vrlo si tocno opisao neke domace firme, nazalost Sad
Back to top
View user's profile Send private message
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 23.01.2007 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

V.U.K. wrote:
hehe kako se thread nastavio tocno nakon godinu dana....


to je to vrijeme u godini kad postanemo gnjevni na nelojalnu konkurenciju...Smile
ali ja osobno mislim da ih se ne treba bojat, štoviše filtriraju tržište.

više mi je žao ljudi koji će to platit pa kolko god mala cijena bila

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 23.01.2007 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovdje je uzeto u obzir samo niska cijena što se dobije kad netko malo plati...
a nije uzeto u obzir da naručitelj vrlo često ima i nerealne želje.. nekad i nemoguće za izvesti za određenu svotu novca...

osobno radim neke stvari za manji iznos, tipa složim neku stranicu za 8-10 sati i uzmem 800 -1000 kn za to... jer je to realna cijena... ta stranica je čisti html... div layout

ak treba napraviti jednostavniji news, dodavanje slika u galeriju, ili dodavanje vijesti, to se sve da izvesti za manje love, meni se isplati, jer je većinom na crno (student), ali da se to nekoj firmi isplati radit, definitivno NE, uza sva ona davanja i poreze koje moraju platiti...

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2007 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

horny_but_sensitive wrote:

ovdje je uzeto u obzir samo niska cijena što se dobije kad netko malo plati...

taj netko plati kolko onaj drugi netko traži. nitko nije ni na što prisiljen.

horny_but_sensitive wrote:

osobno radim neke stvari za manji iznos, tipa složim neku stranicu za 8-10 sati i uzmem 800 -1000 kn za to... jer je to realna cijena... ta stranica je čisti html... div layout

ak treba napraviti jednostavniji news, dodavanje slika u galeriju, ili dodavanje vijesti, to se sve da izvesti za manje love, meni se isplati, jer je većinom na crno (student), ali da se to nekoj firmi isplati radit, definitivno NE, uza sva ona davanja i poreze koje moraju platiti...

tu je problem

osobno milslim, a možda se i varam.. da na crno nema kruha jer, to što će ti uletiti jedna takva mušterija i što ćeš ti pristati na tako niske cijene samo da ne izgubiš i tu jednu mušteriju, neće pomoći ni tebi, ni mušteriji a ni konkurenciji. Možda smiješno zvuči "neće pomoći konkurenciji" ali to su tvoji kolege, koji rade isti posao i zašto taj isti posao podcjenjivati. Danas sutra ćeš htjeti raditi u nekoj firmi, možda čak kao dizajner ili web developer i onda ćeš se bunti što iti je plaća niska a nećeš ni trenutka pomisliti da je to zbog "nelojalne konkurencije" i njihove "prostitucije".

Da ja neglumim nekog prosvjetitelja i pravednika ovdje, i sam sam tako radio, na moju sreću bez uspijeha ( 0 mušterija - rough start ) i navrijeme shvatio da to nije način. Ako se sam necijeniš, nitko neće. To vrijedi i za posao koji radiš.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 23.01.2007 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osobno se time bavim amaterski i nemam namjeru od toga živjeti... nije mi to struka...
naime.. novac nam treba svakome, dok studiram ne mogu raditi 8 sati u nekoj firmi...
a ovak dva dana po 4 sata, ja složim stvar, dobim soma i imam cijeli mjesec za što izlazit Smile

slažem se s tobom da to na crno za sitnu lovu nema budućnosti, al za sad dok ide, nek ide. kad će skoro biti diploma tu, onda mislim da neće biti potrebe da se ovime bavim...

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.01.2007 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

horny_but_sensitive wrote:
osobno se time bavim amaterski i nemam namjeru od toga živjeti... nije mi to struka...
naime.. novac nam treba svakome, dok studiram ne mogu raditi 8 sati u nekoj firmi...
a ovak dva dana po 4 sata, ja složim stvar, dobim soma i imam cijeli mjesec za što izlazit Smile

slažem se s tobom da to na crno za sitnu lovu nema budućnosti, al za sad dok ide, nek ide. kad će skoro biti diploma tu, onda mislim da neće biti potrebe da se ovime bavim...


zbog ovakvih misljenja, klijenti i dolaze sa spikom 'to zdenkin mali u fusu napravi za soma', neka napravi, ja sam odavno prestao raditi za kikiriki, gladan kruha nisam, kada budem mozda cu spustit cijene, no paralelno s time i kvalitetu.

jos gora je tvoja spika da nisi te struke, vec da radis to tako, opet autogol.
sve dok vodoinstalateri i frizeri budu radili sajtove,, imat cemo to sto imamo sada. i kada jednom pocnes raditi za smoki, tesko je poslje dignut cijenu.

d
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2007 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

horny_but_sensitive wrote:
osobno se time bavim amaterski i nemam namjeru od toga živjeti... nije mi to struka...
naime.. novac nam treba svakome, dok studiram ne mogu raditi 8 sati u nekoj firmi...
a ovak dva dana po 4 sata, ja složim stvar, dobim soma i imam cijeli mjesec za što izlazit Smile

slažem se s tobom da to na crno za sitnu lovu nema budućnosti, al za sad dok ide, nek ide. kad će skoro biti diploma tu, onda mislim da neće biti potrebe da se ovime bavim...

ok kužm .. studenski život i sve što ide uz to. ali nebi li ti bilo bolje da to isto radiš za neku firmu preko student servisa što bi ti na kraju krajeva bilo bolje plaćeno ?

mislim da bi ti to bila bolja opcija od ovoga što radiš IMO

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group