Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
MOTH3R.net *Test Phase*
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 23.01.2006 15:54    Post subject: MOTH3R.net *Test Phase* Add user to your forum ignore list Reply with quote

MOTH3R.net is online!

Web je baziran na famoznom flash enginu za koji je još napravljena administracija. Cijenio bi svaku povratnu informaciju što se tiče eventualnih bugova ili lakoće korištenja. Pa pišite svoje dojmove.

Potreban je Flash player 8!

Thx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.01.2006 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Netko jako voli Apple design detalje...Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 23.01.2006 16:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kul :)
ja bi recimo volio da ima i neki mali info za svaki rad... tipa link za webove... ne znam, ne mora bit nista previse pametno al ono, basic...

impressum je prazan? samo meni ili?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 23.01.2006 16:23    Post subject: Reply with quote

wtf, odi recimo jednu dvi sekcije naprid (čekaj dvi ure dok izlista stranicu po stranicu), pa onda klikni home jer želiš neku drugu (i onda opet čekaj tri ure dok mota stranice jednu po jednu). Em ubija oči, em tri ure čekaš. Toliko o usabilityu...

Možda sam samo ja ali počinjem izbjegavati flash u što je moguće širem luku. Čast iznimkama kojih je jako, jako malo.
Back to top
andrej`
Guest





PostPosted: 23.01.2006 16:36    Post subject: Reply with quote

sime wrote:
wtf, odi recimo jednu dvi sekcije naprid (čekaj dvi ure dok izlista stranicu po stranicu), pa onda klikni home jer želiš neku drugu (i onda opet čekaj tri ure dok mota stranice jednu po jednu). Em ubija oči, em tri ure čekaš. Toliko o usabilityu...

Možda sam samo ja ali počinjem izbjegavati flash u što je moguće širem luku. Čast iznimkama kojih je jako, jako malo.


Fleš je fantastičan ali kako prijatelj šime kaže gore.
Back to top
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 23.01.2006 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
kul Smile
ja bi recimo volio da ima i neki mali info za svaki rad... tipa link za webove... ne znam, ne mora bit nista previse pametno al ono, basic...

impressum je prazan? samo meni ili?


txt editor je stavljen u administraciju ali jednostavno još ništa nisam upisao Smile Zato je impressum prazan Smile

Osim toga postojao je problem sa renderiranjem sadržaja u stranice.. Taj je problem evidentan još samo za txt: npr. kada se upiše txt on se ne renderira na stranici kada se ta ista stranica okreće.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 23.01.2006 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
sime wrote:
wtf, odi recimo jednu dvi sekcije naprid (čekaj dvi ure dok izlista stranicu po stranicu), pa onda klikni home jer želiš neku drugu (i onda opet čekaj tri ure dok mota stranice jednu po jednu). Em ubija oči, em tri ure čekaš. Toliko o usabilityu...

Možda sam samo ja ali počinjem izbjegavati flash u što je moguće širem luku. Čast iznimkama kojih je jako, jako malo.


Fleš je fantastičan ali kako prijatelj šime kaže gore.


Korišten je dio open source koda od čega je napravljena flash komponenta. Već sam htio ubrzati listanje ali to zahtjeva debeli edit koda.. ako ima tko ideju kako to izvesti neka slobodno napiše pa makar teoretski. Također takav web je i procesorski jako zahtjevan ali što se brzine očitavanja tiče na adsl-u bi sve trebalo raditi fluidno Smile))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.01.2006 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo da kažem da imaš jako dobrih stvari u portfoliu, al ima i par koje su kao zalutale ... no sve u svemu very very very nice ...

flash se meni na adsl 512 i mac miniju vrti sasvim fino bez ikakvog čekanja, al ideja da se na klik home vrti sve ponovno ali unazad umisto da vrati na sadržaj odma mi je loša i nervira ...

edit, tek sam sad vidio da je takav koncept di god da ideš ... to bi tribalo svakako prominiti tako da preskače stranice ...

i da možda bi bilo ok da staviš da se može ić na web strane iz portfolia, sitno je i ne vidi se baš kako izgledaju i za koga su ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 23.01.2006 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi stavio svakako sa strane linkove koji bi vodili ili samo na sadržaj, ili sadržaj stavit sa strane da je stalno dostupan. Usability je ovako 0. Ne zbog tebe, nego je flash koncept takav. Makar, vidjeh negdje po netu i flash sajtove ovog istog đira, koji mogu preskakati stranice. To bi svakako stavio. I obavezno linkove na web radove. Ovako malen screenshot izgleda super, ali ako me zanima kako ste to izveli zapravo, gdje mogu pogledati.
http://www.hclinfo.hr/ sam morao pogađati adresu prema logotipu. (dobro pa još nisam oslijepio, povezao sam isti logotip na web-u i par stranica prije Smile )

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.01.2006 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quote: sime, usability je nula.

nebi skodilo i malo vise informacija o pojedinom projektu.

malo je tesko i pogoditi "cosak" papira.

btw. bio je nedavno tu jedan web slican, sa fotkama zena. uglavnom, tamo mi je bilo kul sto sam mogao istrgati stranicu Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 23.01.2006 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije mi nešto kada gledam logotipe na "prijelomu" duplerice. mozda bolje logotip lijeva strana - desno opis.....
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 23.01.2006 18:10    Post subject: Reply with quote

S vizualne strane daleko prejednostavno,a pošto ste uzeli taj koncept koji sam po sebi teži realističnosti, onda je i izgled svakog lista/stranice treba bit malo realističniji od samog gradienta i slike.. Također, ne znam odakle ste uzeli code( i nisam još u fleš vodama) ali iman osjećaj da ste izbrisali dobar dio behaviora... vidija sam nedavno sajt skoro identičan ovome, ali daleko realističniji, papir se može otkidat, savijat, sve živo. I da, zamjerka ide na nepostojanje chaptera. Istina, postoje oni na početnoj stranici, ali mogli ste onda stavit da vire sa strane lijepo chapteri, i onda na brzinu prelete stranice kad se klikne na određeni. To bi meni osobno bilo veri kulj, ili npr da se mišem povuče ta zabilješka koja viri i onda se prebaci odma na željeni čepter. Znači ti/vi si/ste krivac/ci za logo cro sajber lige, huh Very Happy

"ali što se brzine očitavanja tiče na adsl-u bi sve trebalo raditi fluidno"

J*beš 56k. I ja ga još uvik iman, a opet sve sajtove ubuduće koje buden pravija radin za adsl. Neću od srama radit optimizaciju za 56k...a i većina stranaca više ne zna šta je to 56k modem, fo real... tragično s elementima komedije Evil or Very Mad Dakle, slobodno navali na adsl, fleš je ionako fensi i eye candy u većini slučajeva tako da baš i ne možeš izbjeć broadband potrebu za dobar pregled takvog sajta.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.01.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote Šime, a dodaj da se stranice mogu okretati pojedinačno i sa keyboardom ili mouse wheelom a ne samo ručno potezat sa mišem
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.01.2006 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
quote: sime, usability je nula.

nebi skodilo i malo vise informacija o pojedinom projektu.

malo je tesko i pogoditi "cosak" papira.

btw. bio je nedavno tu jedan web slican, sa fotkama zena. uglavnom, tamo mi je bilo kul sto sam mogao istrgati stranicu Smile


heeh, daj da ima i kutija šibica negdi doli da moš zapaliti portfolio ako ti se ne sviđa ... e i onda otvoriš prozor i pustiš propuh unutra Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2006 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tlaka mi je. mogu radovi bit super, ali meni se fakat ne da cekat listanje i klikat milijun puta da se vratim na pocetak... bilo bi mi mozda fora da imam too much time on my hands, ali nemam...

i da, minijaturni screenshot definitivno nije dovoljan... klijenti (a i dizajneri) zele vidjeti stranice u akciji.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 23.01.2006 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro sam pročitao sve komentare.. sad mogu i statistički reći što Vam se sviđa ,a što ne! U svakom slučaju zadovoljan sam.. sve dok Vi praštate ,klijent nikada Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2006 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fleš fakat fantastičan, al kao što rekoše iznad mene, pogledam portfolio i oću nazad ..... ne da mi se klikat u nedogled ....
Impressum se prebrzo vrti ... ne vidim neku svrhu

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2006 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
andrej` wrote:
sime wrote:
wtf, odi recimo jednu dvi sekcije naprid (čekaj dvi ure dok izlista stranicu po stranicu), pa onda klikni home jer želiš neku drugu (i onda opet čekaj tri ure dok mota stranice jednu po jednu). Em ubija oči, em tri ure čekaš. Toliko o usabilityu...

Možda sam samo ja ali počinjem izbjegavati flash u što je moguće širem luku. Čast iznimkama kojih je jako, jako malo.


Fleš je fantastičan ali kako prijatelj šime kaže gore.


Korišten je dio open source koda od čega je napravljena flash komponenta. Već sam htio ubrzati listanje ali to zahtjeva debeli edit koda.. ako ima tko ideju kako to izvesti neka slobodno napiše pa makar teoretski. Također takav web je i procesorski jako zahtjevan ali što se brzine očitavanja tiče na adsl-u bi sve trebalo raditi fluidno Smile))



ma komponenta ima naredbu najjednostavniju za direktno doc do neceg
bez listanja, nego si to zabrija da se stranice okrecu, a to je malo tlaka, mozes jednostavno upisat

instanceName.directGotoPage(nesto);

i netko je gore napisa da je tesko pogodit kutove stranice, oni se mogu definirat koje god velicine zelis

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2006 01:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
che.UP wrote:
kul Smile
ja bi recimo volio da ima i neki mali info za svaki rad... tipa link za webove... ne znam, ne mora bit nista previse pametno al ono, basic...

impressum je prazan? samo meni ili?


txt editor je stavljen u administraciju ali jednostavno još ništa nisam upisao Smile Zato je impressum prazan Smile

Osim toga postojao je problem sa renderiranjem sadržaja u stranice.. Taj je problem evidentan još samo za txt: npr. kada se upiše txt on se ne renderira na stranici kada se ta ista stranica okreće.


vjerovatno zato sta si ostavia da ti keshira stranice

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 24.01.2006 02:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odustao sam od quota jer onda bi morao quotat sve Wink Problem navigacije rješen.. klik na sadržaj sad preskače stranice! Thx Astolitu što me podsjetio! Preskakanje stranica također rješava i ubrzava očitavanje Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 24.01.2006 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bilo bi savim uredu uvući podkategorije portfolia na sadržaju, ovako su u istoj razini, a kad vidiš portfolio, drugo te (u istoj razini) ne zanima. Da su indentirane ili nešt drugo, kužilo bi se bolje da možeš preskočit do npr. industrial

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 24.01.2006 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
quote: sime, usability je nula.

nebi skodilo i malo vise informacija o pojedinom projektu.

malo je tesko i pogoditi "cosak" papira.


lijepo izgleda. BTW u operi nema niš.

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 24.01.2006 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gOrangutan wrote:
carr wrote:
quote: sime, usability je nula.

nebi skodilo i malo vise informacija o pojedinom projektu.

malo je tesko i pogoditi "cosak" papira.


lijepo izgleda. BTW u operi nema niš.


Klikabilno područje rubova je prije bilo 30px širine. S obzirom na Vaš input proširio sam ga na 50px. Danas će po mogućnosti biti rješen i problem sa Operom. Joško, Jošta Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 26.01.2006 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A koji je to engine ako se smije znat ?

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 26.01.2006 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Eric

Page flip

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group