Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Uradi Sam - REMOTE SWICH CANON RS-60E3

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dangulio



Joined: 02 Nov 2005
Posts: 13

PostPosted: 24.01.2006 19:48    Post subject: Uradi Sam - REMOTE SWICH CANON RS-60E3 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tko nema love i nije mu bitno da na njegovom daljinskon (žičnom) NE pise Canon moze posjetiti ovu stranicu i usparati lovu..
REMOTE SWICH CANON RS-60E3 - u ducanima dodje cca. 160-200 kn..
Kupio sam elemente i sam ga napravio.. Testirao i radi vrhunski.. Imao sam priliku probati i original, ali mom nema zamjerke..
Sav materijal me kostao oko cca. 45 kn + malo dobre volje + set za lemljenje = Laughing
Znam da nije neka lova usparana, ali mi je bilo drago sam napraviti nest kaj funkcionira.
Tko se odluci na ovoj stranici moze naci upute (koje su zaista lijepo objasnjene) tako da si za 1 sat gotov i vec klikas Smile

Tko se odluci zelim mu srecu, a mogu tvrditi da sam bio iznenadjen kako funkcionira Smile

link:
http://www.peeters.com/300d.html

pozdrav mi3evcima i dajte se javite ako je tko napravio...

P.S. ja imam 350D.. na stranici pise da je za 300D - nema veze bitno da radi
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 24.01.2006 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kul:) a navodno se ista stvar moze napravit i sa handsfree slusalicama od starijih verzija nokia mobitela... tj. samo ih ustekas a gumb za javljanje je za okidanje...

dofuraj koji dan na faks da demonstriras... :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 24.01.2006 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo jos jedne verzije:
http://www.chantalcurrid.com/remoteControl.htm

a ja bi ovo:
http://216.239.37.104/translate_c?hl=en&sl=fr&u=http://perso.wanadoo.fr/michel.pujol/quickapn/quickapn22.htm

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dangulio



Joined: 02 Nov 2005
Posts: 13

PostPosted: 25.01.2006 00:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
kul:) a navodno se ista stvar moze napravit i sa handsfree slusalicama od starijih verzija nokia mobitela... tj. samo ih ustekas a gumb za javljanje je za okidanje...

dofuraj koji dan na faks da demonstriras... Smile




nema frke.. na faxu sam sutra oko pola 1 ili 1.. pa ti navrati do podmornice ili u crtaone B-3 recimo.. a da vidis cudo tehnike.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2006 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sad i mojeg:



Jedno mi nije jasno -- čemu služi gumb za izoštravanje?? 350D svejedno izoštri automatski kad stisnem okidanje Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.01.2006 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Jedno mi nije jasno -- čemu služi gumb za izoštravanje?? 350D svejedno izoštri automatski kad stisnem okidanje :?


imas bug :)))

@dangulio: sry, nisam stigo, guzva, drugi put :/

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2006 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne, nemam 'bug'... Prije nego što sam izgradio okidač sam testirao: kratko spojio okidanje i masu (oklop) i nije htio okinut jer nije mogao izoštriti zbog poklopca. Skinuo sam poklopac i onda je pri okidanju izoštrio. Kad kratko spojim izoštravanje onda izoštri (no surprise here), ali pri okidanju opet izoštri. I sad ide weird part: kad držim izoštravanje i okinem on izoštri, ali u bulb modu prekine eksponiranje tek kad pustim izoštravanje a ne okidanje Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 27.01.2006 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ne, nemam 'bug'... Prije nego što sam izgradio okidač sam testirao: kratko spojio okidanje i masu (oklop) i nije htio okinut jer nije mogao izoštriti zbog poklopca. Skinuo sam poklopac i onda je pri okidanju izoštrio. Kad kratko spojim izoštravanje onda izoštri (no surprise here), ali pri okidanju opet izoštri. I sad ide weird part: kad držim izoštravanje i okinem on izoštri, ali u bulb modu prekine eksponiranje tek kad pustim izoštravanje a ne okidanje Confused


ah ti FER-ovci, tko bi im odolio?! Wink

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
dangulio



Joined: 02 Nov 2005
Posts: 13

PostPosted: 27.01.2006 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam kaj bi vam rekel na vase probleme.. moj jedini problem oko toga je bio kaj nisam vjest u lemljenju pa sam morao isprobavati.. a onaj gumb za AF ti sluzi da si "provjeris" expoziciju slike pa ako nisi zadovoljan da si je popravis bez okidanja.. Smile
ajde drago mi je sto ima jos ljudi home made remote Smile
budite pozdravljeni Smile
e da na kojim foticima ih koristite?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2006 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dangulio wrote:
ajde drago mi je sto ima jos ljudi home made remote Smile

nisam imao prije nego što si otvorio ovaj topic Smile jučer sam ga napravio

Quote:
a onaj gumb za AF ti sluzi da si "provjeris" expoziciju slike pa ako nisi zadovoljan da si je popravis bez okidanja..

nije mi baš to jasno, možeš pobliže objasnit?

@jojo: princip rada tog okidača je toliko jednostavan da bi ga mogla skužiti i moja baka koja ima problema sa paljenjem usisavača Smile nije FER usadio želju za hackiranjem uređaja, to sam valjda naslijedio od oca svog koji nije nikakav elektrotehničar ali je vjerojatno svaku stvar koju ima rastavio (miševe, kompjutore, stare hardove, potrgane objektive, teleskope, televizore...)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Hany



Joined: 01 Dec 2005
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 31.03.2006 20:40    Post subject: Koliko metara Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na koliko metara hvata taj Homemade prdekavac i da li se moze pojacati da hvata na recimo 50, 100, 200 .........metara mjenjajuci neke od komponenata nebitno koliko kostaju u toj verziji???

Unaprijed hvala na odgovoru jer ovi iz cannona nista neznaju

_________________
Subscribe as photo buyer or Submit photos as photographer to the largest stock photo agency in the world.
http://submit.shutterstock.com/?ref=82946
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dangulio



Joined: 02 Nov 2005
Posts: 13

PostPosted: 03.04.2006 22:14    Post subject: Re: Koliko metara Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hany wrote:
Na koliko metara hvata taj Homemade prdekavac i da li se moze pojacati da hvata na recimo 50, 100, 200 .........metara mjenjajuci neke od komponenata nebitno koliko kostaju u toj verziji???

Unaprijed hvala na odgovoru jer ovi iz cannona nista neznaju


pa lovi onoliko koliko metara žice imas Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group