Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CMS - Način za dodavanje slika koje se već nalaze na serveru

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 27.01.2006 10:17    Post subject: CMS - Način za dodavanje slika koje se već nalaze na serveru Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam započet (poprilično velik) CMS sistem koji sadrži sve što mi je u protekle godine trebalo klijentima (od uređivanja/dodavanja vijesti, stranica, galerija slika, obrađivanja slika (dodavanje efekata cropanje i sl) do neznam ni ja čega) ali...

Cijelo vrijeme mi se vuče jedan nazovimo problem, koji nisam imao vremena toliko prostudirati, imam ideju kako to možda i odraditi, ali interesuju me vaše ideje.

Radi se o tome da prilikom dodavanja (recimo vijesti) imate obavezna polja Naslov, Tekst (nakon ### broja karaktera dodaje se automatski opširnije link koji vodi na cijelu vijest) i slika obavezna neobavezna. Kada se dodaje slika, normalno postoji dugme "browse" gdje odabereš sliku sa svog računra, ona se prebaci na server, resiz-a na potrebne veličine, spase se potrebne veličine na svoja mijesta i to funkcioniše odlično. E sada kada hoću vijest da uredim, tekst naslov i slično nije problem, ali mi je problem slika.... Trenutno sam ostavio da se može odabrati nova slika sa komjutera, al šta ako se ta slika nalazi na serveru?? To hoću da riješim da bi što optimizovaniji CMS bio, da ne zauzima jedna te ista slika više prostora, a isto ne želim da mi stoji textbox gdje bi vi morali ručno upisivati putanju do slike.

Ono što mene interesuje jeste: kako se može odraditi, da se klikne na "pretraži server" (primjer) otvori se popup prozor, sa listom slika koje se nalaze na serveru (to mi nije problem, to znam) i kada se klikne na sliku da se zatvori taj popup prozor i da se doda u textbox putanja do slike... Što se tiče proslijeđivanja parametara nije problem, al problem mi je da se ti parametri prebace u text box (gdje ide putanja do slike). Znam da je za to potrebno poznavanje Javascript-a i da se drugčije (bez refreshanja prozora koji želiš urediti) nemože uraditi. Odavno planiram poraditi na svojim vještinama javascript.a (jer znam da je ovo glupost što pitam) al nemam dovoljno vremena, il kad ga imam neda mi se Smile

Eto ukoliko neko zna šta kako neka objasni Smile

PS: Ukoliko moderator misli da sam trebao ovo prebaciti na client side forum, neka prebaci, fora je što ovdje ima i server side i client, pa nisam znao gdje da ga svrstim

Pozdrav

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 27.01.2006 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

anyone Question

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 27.01.2006 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam jako vičan javascripti. Starija ekipa bi ti to bolje mogla objasnit. No ukratko, trebao bi napisati nešto tipa :
<a onclick="window.creator.getElementById('OVDJEajdiTEXTpolja').value='datoteka.jpg'; window.self.close" href="#">ime datoteke</a>

Naredbe mi nisu ni blizu pametne, ni precizne, ni točne. Pišem napamet. Ali prilično sam siguran da bi mogao tako. S tim da ovo iz onclick"SVE", SVE napraviš kao funkciju, pa ju samo pozivaš iz svakog linka sa varijablom. Npr.
<a onclick="upisi_zatvori('datoteka')">ime datoteke</a>

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2006 15:43    Post subject: Re: CMS - Način za dodavanje slika koje se već nalaze na ser Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:

Ono što mene interesuje jeste: kako se može odraditi, da se klikne na "pretraži server" (primjer) otvori se popup prozor, sa listom slika koje se nalaze na serveru (to mi nije problem, to znam) i kada se klikne na sliku da se zatvori taj popup prozor i da se doda u textbox putanja do slike...


da ne objasnjavam previse evo ti link
http://www.webreference.com/js/tutorial1/opener.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 27.01.2006 15:53    Post subject: Reply with quote

Mozda ti je prakticnije rjesenje da slika ima jedinstven naziv, tako da nema straha od 'gazenja' slike na serveru?

Naprimjer, pri unosu clanka pod id=100, automatski se dodjeljuje naziv datoteke 100.jpg ili 100.gif. (Ako ima vise slika jedan clanak, onda 100_1.jpg, 100_2.jpg itd.)
Ako treba sliku tog clanka zamijeniti s drugom, onda slobodno moze zgaziti na serveru sliku naziva 100.jpg.

Tako bar ja radim.
Back to top
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 27.01.2006 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slika svakako ima jedinstven naziv, al je problem ako meni ta ista slika ponovo treba, al riješenje je tu Smile

http://www.webreference.com/js/tutorial1/opener.html

Smile Hvala svima i veliki pozdrav Cool

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group