Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
treba mi laptop, upomoc!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shugonya



Joined: 25 May 2005
Posts: 4
Location: pula-venecija-svugdje

PostPosted: 01.02.2006 13:30    Post subject: treba mi laptop, upomoc! Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd ljudi, savjet vas molim, shto se hardvera tice sam totalna neznalica, a buduci da mi je riknula kanta kupujem novu pa sam na sto muka.. bed je sto s obzirom na zivotnu situaciju mi u obzir dolazi samo laptop sto mi dodatno komplicira stvar. trebao bi moc glatko radit sa premierom,dreamweaverom,flashom i photoshopom a ne znam je li 1024Mb-a dovoljno da sve to pokrene? razmisljah o nekom hp-u, a u kasici imam oko hiljadu i po eurova..ne smijem zaje...stvar jer mi je to zivotna ustedevina pa ako ima netko savjet bila bih jaaako zahvalna! Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 01.02.2006 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja korisitim Compaq Evo sa 1GB rama, i nikad problema. Proc je nešto slabiji čak od prosjeka, (P4 Mobile @ 2.2GHz), i svejedno nikad problema. Nisam ga još testirao 3D maxom, ali budem. Smile)

Dok sam kupovao laptop, naučio sam da je najbitnije da paziš na grafiku. Kakva je grafička, da li ekran ima dovoljno jako svijetlo, koje rezolucije podržava. Skraćeno, traži uvijek odvojenu grafiku, sa bar 64 MB, i što kvalitetniji ekran. Ostale gluposti većinom dolaze i po defaultu, pa se ne trebaš zamarati time.

Memorije 1024 sasvim dosta.

Od proizvođača, ne bih preporučio HP, jer mi je kolega koji je radio u njihovom servisu rekao da se jako puno kvare. Preporučio bih eventualno neki stariji compaq od polovnih, (moj ima već ~5 godina), toshibu od novih. Za ostale ne znam. Toshibu možeš čak i u Austriji uzeti povoljnije nego vamo, uz odlične uvjete (garancija i sl.), pa ako ti nije daleko...

Za ostalo neka se ekipa potrudi odgovorit.

sretno

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.02.2006 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma laptop on koncara - NIKO rula Laughing

al bez zajebancije - jak je skroz...

peace

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.02.2006 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da - evo i link: www.koncar-inem.hr/racunala/racunala/niko.htm

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 01.02.2006 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

5,8kg s baterijom Shocked To bas i nije notebook neki, vise da ti stoji cijelo vrijeme na jednom stolu, bez puno premjestanja,a i cijena vjerojatno i nije 1,5k € Confused
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.02.2006 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tezak je dosta, i skup...
al sam ga imao potrebu navesti, komponente su mi mrcine Very Happy
meni se skroz svida, ak za 1500€ pogledaj si modele od ibm-a, po meni najkvalitetniji laptopi ikada napravljeni

peace

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
shugonya



Joined: 25 May 2005
Posts: 4
Location: pula-venecija-svugdje

PostPosted: 02.02.2006 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala narode..ja ga mislim u italiji uzimat,pa mi je za oko zapeo HP pavilion zd8369ea i fujitsu-siemens Amilo m34386..zna tko od vas jel to valja? a na link od koncara i toshibice cu isto pogledat prvom prilikom.
Back to top
View user's profile Send private message
mali_od_palube



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 91
Location: Atlantik

PostPosted: 02.02.2006 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam upravo kupio Prestigio Visconte 120
i zadovoljan sam jako, mali, lagan, dugaaaa baterija, super ekran jedino je grafička 64M-ali ja se ne igram pa mi i ne treba
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.prestigio.com.hr/products/show.cfm/notebooks/Visconte/Visconte_1200
Back to top
View user's profile Send private message
shugonya



Joined: 25 May 2005
Posts: 4
Location: pula-venecija-svugdje

PostPosted: 06.02.2006 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam jos..ovo da se HP-ovi kvare me iznenadilo skroz jer mi ih je brdo ljudi preporucilo..a tko ce vise znat..a niko jest interesantan al p-r-e-s-k-u-p!mislim da ce ovo biti tjedan Velike Odluke pa kud puklo da puklo
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.02.2006 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ti nešto znači , HP-ove uzimaju "manageri" a IBM ove uzimaju IT-jevci..
Smile

sam prosudi ..


razlika zna biti i po par tisuca vise za IBM , za naoko istu konfiguraciju , no tu je svijet detalja na koje se navikneš i jednom kada se navikneš ne odustaješ od njih , npr svijetlo (lampica) u rubu ekrana , obrub oko monitora koji dozvoljava da i na plaži usred dana tvoj laptop bude čitljiv, pimplek na dnu koji fantastično pazi na disk i zna prepoznati stoji li tvoj laptop na koljenima ili na stolu.
dizajn je takav kakav je , neće dizat obrve u bogovićevoj na kavi ko ferrarijev nootebook ,
(eventualno nekog sys admina koji zna sa 20 metara vidjeti jel R ili T serija : )
ja sam u zadnjih par godina promjenio dosta laptopa, i osim IBM.a jedino možda stari compaq bi mogao konkurirati (serije M) .. al to više ne postoji
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 07.02.2006 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
no tu je svijet detalja na koje se navikneš i jednom kada se navikneš ne odustaješ od njih

word.
jab samo dodao funkcionalnih detalja (a ne fensi sminke), koje onda "trazis" i kad stanes pred neki drugi komp.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
diibro



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 3

PostPosted: 14.07.2006 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zdravo

šta mislite o ovom HP-eju za DTP svrhe i wed dizajn

Hp NX6325 EY350EA TL52/1GB Prenosni Računalnik

1.6GHz, AMD Turion 64 X2, TL-52
ram 1GB, 667MHz, DDR2
hdd 100GB, vrt.5400min-1
DVDÂąRW DL zap., čit.kart.
int. Xpress 1150 do 128MB
lcd 1400x1050, 15''
Bluetooth, FireWire, Gigabit Lan, Tv-out, USB 2.0, Wlan 54Mbit
Windows XP Home
1 leto, care pack 3leta
56k modem, Port replikator, TPM varnostni čip, VGA, biometrični čitalec prstnih odtisov
cpu 2 Amd Hyper Transport, Ati Xpress 1150, L2 2x512kB
6 celična, Li-Ion
teža 2.72 kg
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group