Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problemčeki sa ilustrejtorom
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.02.2006 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ti bi da se to desi kad dvaput trepnes?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 03.02.2006 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
zasto pdf? lijepo si sejvaj psd...

a kako to mislis muvati u ilustraciju???


joj, sorry, više ne znam kaj pričam/pišem. toliko se trudim biti jasna da pričam gluposti.
psd sam htjela reći.

lijepo muvaš, alatkom za muvanje. kak ti to radiš?

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.02.2006 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam ti vec gore napisala kako bih ja napravila na tvom mjestu. vrati se, procitaj. ili napravi po svom, ako ti je sve jasno.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 03.02.2006 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
ja sam ti vec gore napisala kako bih ja napravila na tvom mjestu. vrati se, procitaj. ili napravi po svom, ako ti je sve jasno.


pitala si me kak mislim muvat ilustraciju. pa pitam je l ima još koji način osim alatom MOVE?

a onaj expose nije baš analogija TILE-u

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.02.2006 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da smo se razumjeli i odgovorili na pitanja. ajde procitaj i sleep on it pa ak sutra ima novih pitanja dodji opet.
djelujes mi malcice zbunjeno, jebiga, nemoj se ljutit.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 03.02.2006 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
mislim da smo se razumjeli i odgovorili na pitanja. ajde procitaj i sleep on it pa ak sutra ima novih pitanja dodji opet.
djelujes mi malcice zubnjeno, jebiga, nemoj se ljutit.


istina. da nisam zbunjena, ne bih trebala vašu pomoć!
hvala vam puno!

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.02.2006 00:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kukica wrote:
4thshadow wrote:
ja sam ti vec gore napisala kako bih ja napravila na tvom mjestu. vrati se, procitaj. ili napravi po svom, ako ti je sve jasno.


pitala si me kak mislim muvat ilustraciju. pa pitam je l ima još koji način osim alatom MOVE?

a onaj expose nije baš analogija TILE-u


move tool se u illustratoru zove SELECT tool (opet brkas....).... i ne, ne mozes "muvat" to direktno u ilustraciju. vrati se nazad, napisala sam ti kako. napravi clipping mask.


noc.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 03.02.2006 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
kukica wrote:
4thshadow wrote:
ja sam ti vec gore napisala kako bih ja napravila na tvom mjestu. vrati se, procitaj. ili napravi po svom, ako ti je sve jasno.


pitala si me kak mislim muvat ilustraciju. pa pitam je l ima još koji način osim alatom MOVE?

a onaj expose nije baš analogija TILE-u


move tool se u illustratoru zove SELECT tool (opet brkas....).... i ne, ne mozes "muvat" to direktno u ilustraciju. vrati se nazad, napisala sam ti kako. napravi clipping mask.


noc.



opet: oprosti na MOVE - SELECT zbrci.
maske nikad ne koristim. kak ne mogu micati objekte iz jedne ilustracije u drugu (ako nisu vec u jednoj ilustraciji svi potrebni elementi) ?

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.02.2006 01:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle kukica, prvo i osnovno, razlikuj vektore tj. krivulje (.pdf, .ai, .cdr ...) i illustrator koji postoji prvenstveno za manipulaciju i rad s njima, i bitmape (.tiff, .jpg, .bmp, .psd itd) kojima se bavi fotošop.

Neznam u čemu je tvoj problem, al ukoliko se koristiš i nekom montažom od fotografija, skenova itd - dakle bitmapa) uglavnom se radi ovako:

1.složiš "podlogu" u fotošopu u layerima, radi eventualno lakših ispravaka), sejvaš je kao .psd

2. u illustratoru plejsaš taj .psd i dodaš ostale elemente (tipografija, itd)

3. sve skupa snimiš kao .pdf ili .ai (možeš i export kao .bitmapa neka - .jpg, .tiff) ovisi di ide fajla na kraju ...

ako fajl ide nekom van tvog kompa, možeš pretvoriti sve fontove u krivulje (convert to curves i embedati linkane fotke ili ih sejvati u folder koji ide sa fajlom.)


Ako ti se sviđaju swatches, koristi ih, al pazi da ti fajl koji ti koristi kao swatch ne bude prevelik, kao što ti je bio problem.

expose koristiš umisto tile windows... pa fino drag and drop elemente iz jedne ilustracije u drugu ili copy - paste, to je bar jednostavno ...

ako hoćeš koristiti dio slike unutar nekog oblika onda staviš oblik preko plejsane fotke, selektiraš oboje i object-cliping mask-make.

mičeš fotku ispod sa direct selection tool ... to su sve osnove najosnovnije, pa nebi bilo loše da malo prođeš help ...

illustrator i fotošop imaju i help.

G.

Last edited by grzzi on 03.02.2006 01:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.02.2006 01:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ilustracijom zoves cijeli FILE, onda mozes....
ali nema potrebe da prebacujes iz jedne u drugu - PLACEas fotku/psd file u ill file u kojem ti treba.

pocni koristiti maske. korisne su. jako.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 03.02.2006 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala vam puno!

ne biste vjerovali, ali čitam i help i imam priručnik Embarassed

evo, skužila sam kaj ste mi napisali. nisam znala od kud početi! sad mi je jasnije.

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group