Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS pozicioniranje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 03.02.2006 09:41    Post subject: CSS pozicioniranje Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako imam layout koji ima containerbox i u njemu header i futer fixnih dimenzija i content koji ovisi o sadržaju
htjela bih da kadn ima sadržaja manje od visine browsera, da footer bude do dna prozora, da header bude na vrhu a content popuni sve ono između... content radi sa repeaty
a kad sadržaja ima više od visine ekrana da footer bude na dnu sadržaja

nisam sigurna kako to izvesti...

vidim da je nelche na inobscuru pokušavala nešto tog tipa al opet to nije točno ono što bih ja htjela... kod nje npr link home ima sadržaja više od visine ekrana pa je footer lijepo na dnu stranice i fiksne veličine, a onda ima link na info->sitemap koji kod mene ne prelazi visinu ekrana i onda se footer produži na način na koji ja to ne bih htjela...

sad sam se malo spetljala ali nadam se da znate što htjedoh reći

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.02.2006 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ti trebaš faux column metodu za 'content' i footer stick. Izgooglaj footer stick, a faux columne najbolje naučiš na positioniseverything - in search for the one true layout

Nije jednostavno (ovo sa PIE) jer je generičko rješenje Confused faux column se može i jednostavnije za tvoj slučaj, bgr image na wrapperu (ovisno o tome kakav ti je dizajn)

Ako hoćeš podrobnije informacije morat ćeš priložit skicu Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 03.02.2006 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ovakvo rješenje mi nije nužno jer ima sličnih koja su isto OK i koja znam izvesti al zanimalo me dal je ovo uopće izvedivo i ne škodi saznati kako
hvala na uputama, proučit ću to malo
radi se inače o onom starom www.malinska.hr s kojim se još uvijek igram, prvotno je i header bio odmaknut od vrha al mi se čini da je bolje ovako do vrha pa bi onda pasalo da je i footer isto tako zaljepljen za dno ekrana - ali da je nužno nije, uostalom kad počnu ažurirati stranicu na uvodnoj će stranici uvijek biti po 5 vijesti tako da će prelaziti visinu ekrana možda čak i uvijek

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 03.02.2006 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CSS resursi: http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=52228#52228

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.02.2006 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledaj kako sam ovdje to napravila: http://www.riteh.hr/zav_katd_sluz/zaer/nastava/programiranje/
svodi se na ovo:
Code:
html, body {height: 100%;}
#container {
   margin: 0 auto;
   position: relative;
   min-height: 100%;
   height: auto !important;
   height: 100%;
}
#content {
   padding: 0 0 80px 0;
}
#footer {
   height: 74px;
   width: 100%;
   position: absolute;
   left: 0 !important;
   bottom: 0 !important;
   bottom: -1px; /* For Certain IE widths */
}

to sam sa nekog sajta pokupila.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 03.02.2006 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep that's it Laughing
hvala nel'

EDIT ipak nije baš to to http://www.malinska.hr/kontakt/
višak sadržaja ostane sakriven. možebit da sam nešto krivo napravila.
a na tvom primjeru nema nigdje toliko sadržaja da bi se vidilo ponašanje u ovom slučaju koji se meni dogodio... jesi li to probala napuniti s još teksta?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.02.2006 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ja bas ne vidim da ti je uspjelo Confused kad gledam ove druge stranice, footer nije na dnu nego treba jos malo scrollat.
ovaj padding kod #content mora biti visok koliko i #footer ili veci, tako ti sadrzaj nece bit skriven.
mozda ti u samom HTML-u nisu div-ovi poslozeni kako bi trebalo za ovo.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 06.02.2006 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ne u medjuvremenu sam vratila web na staro tako da si ti kasnije vidjela nesto drugo... nema veze nek stoji kako je bilo i prije. hvala u svakom slucaju

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group