Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Iz PS-a u AI pa u tisak

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 03.02.2006 20:14    Post subject: Iz PS-a u AI pa u tisak Reply with quote

Poz

Trebao bih file iz photoshopa pripremit za tisak al s tim da to sve skup bude u ilustratoru.
Naime radi se o tome da bi to trebalo ic u 2boje.
Npr u Cijan i crna samo...
Dakle u PS-u sam odabrao nekakvu boju (npr C: 80 M:0 Y:0 K:5) dakle neakav cijan...
a druga boja bi mi bile samo crna (tj nijanse sive)
i dok ja tako sejvan file spremim kao psd i otvorim ga u AI i pustim na print to file.

Zasto mi se u separacijama automatski ukljucuju i separacije za magentu i zutu?(a inace kad imam AI file sa 2 boje (recimo neke 2 pantone) onda samo njih pamti kao pantone..

Kako isfurat to u tisak na 2 boje?
Probo sam cak i opciju duotone ukljucit u PS.u al opet na izlazu iz AI separacije imam magentu i zutu Sad



*moram slat iz AI na print to file!


edit: evo konkretan primjer


recimo da je ovo slicica koju saljem iz AI u tiskaru i trebam ju spremit za tiska u 2 boje.
Cyan i crna... (ili jos bolje da je umjesto cistog cyana neka konkretno pantone boja...nazovimo ju pantone 2995c)


sry na ovolkom postu
tnx
Back to top
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.02.2006 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. ako u ps-u u cmyk fileu imas samo nesto samo u cyan i k kanalu, iluustrator file ce to tako i prepoznati (pogeldaj si kanale prije u ps-u).
2. ako ti radi separacije za sve onda otvori separirani file i pogledaj da li ti je y i m kanal separacije prazan (dakle, na film ne ide nista nego prazno) - ako je tako, ne brini, sve je ok.
3. ako imas nesto u y i m kanalu nesto nisi dobro napravio - pogledaj sto se to pojavljuje na ta 2 filma
4. zasto radis print to file? sejvaj kao eps i ako trebas pdf distillaj file ili predaj taj eps u tiskaru
5. postoji varijanta da te boje definiras kao 2 spotne boje (nebtino koje), i ponovis postupak, ali ne vidim zasto bi to radio. ako si dobro file slozio sve mora biti ok.
6. dobro bi ti bilo da u illustratoru i ps-u stavis isti color profil

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 03.02.2006 23:10    Post subject: Reply with quote

kao prvo zahvaljujem na pomoci...

Quote:


3. ako imas nesto u y i m kanalu nesto nisi dobro napravio - pogledaj sto se to pojavljuje na ta 2 filma
4. zasto radis print to file? sejvaj kao eps i ako trebas pdf distillaj file ili predaj taj eps u tiskaru

6. dobro bi ti bilo da u illustratoru i ps-u stavis isti color profil



hm...da ja sam bio nes sjebo..na kraju se ispostavilo da sam zaboravio da sam u medjuvremenu lagano prcko po hue/saturations i sjebo boje Smile


print to file radim jer *.ps dostavljam u tiskaru...
radim pripremu sam pa onda to dofuravam ko *.ps

e a najvise me zanima 6. korak...
ti kolor profili su me uvijek mucili...
evo sad sam sve dobro napravio al sam u medjuvremenu prcko nekaj i po profilima i sad mi u ilustratoru cyan izgleda zeleno Sad

kak to vratit da bude ko prije?
Back to top
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.02.2006 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma stavi si za sada euroscale coated profil u ps-u i u illustratoru.

Dr01 je napisao dosta o color profilima ako te zanima, pa potrazi i procitaj. imas na forumu, a i tu: http://www.mi3dot.org/tutorials/comments/60/

iz eps-a se lijepo moze separacija napraviti, tako da ne vidim razloga zasto bi trazili ps (to valjda jos 10 starih malih tiskara trazi). pa pitaj ih da li pdf mozes poslat pa ga sam distillaj.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 04.02.2006 00:40    Post subject: Reply with quote

rjesio sve...
hvala puno na pomoci josjednom...

ugl...ja bas radim s covjekom koji ima doma malu tiskaru pa me trazi ps da dofuram Smile
al evo rjesio problem...
fala...
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group