Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Cutenews?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 05.02.2006 20:16    Post subject: Cutenews? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeli pametno to rabiti kao CMS?

Treba mi nešto jednostavno i skroz lako za prilagodit... sve je to ok i sa Cutenewsom čak imam iskustva ali jeli to po standardima?

Ako to ne valja znate li možda koji skroz jednostavnog sučelja, jednostavnog za rukovanje i da je po standardima, a da nije TP ili Wordpress jer njih sam probao i oni su više za blogove?

Unaprjed hvala.

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 05.02.2006 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kaj nije cutenjuz samo za njuze? WP je primarno za blogove ali so much more. Super je i ko CMS za jednostavan sajt.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 05.02.2006 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
A kaj nije cutenjuz samo za njuze? WP je primarno za blogove ali so much more. Super je i ko CMS za jednostavan sajt.


Je Cutenews je samo za njuze pa zato pitam jeli on po standardima da njega stavim?

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 05.02.2006 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dunno, imao sam par sajtova s njim, ali davno, u to vrijeme nije bio I think. EDIT: nope, nije, pogledao sam demo na njihovom sajtu. Nekaj u tom stilu ti je PHPnews, koji generira valid kôd. Ne znam dal ima boljih rješenja, al eto, za njega znam, pa isprobaj.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 05.02.2006 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kaj fali TP??? meni sasvim dobro odrađuje posao i nije samo za blogove zato što
Quote:
One of the goals of a tool like Textpattern is to separate the content (like blog posts or articles) from the presentation (the way these items get formatted for the user).


iliti u prijevodu, moš ga koristit za kaj god oćeš, samo ti treba malo znanja

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 05.02.2006 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je TP već složen al mi se ne svidja jer je sučelje prenatrpano.

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 05.02.2006 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

monkey wrote:
Meni je TP već složen al mi se ne svidja jer je sučelje prenatrpano.

daj, daj, ne zanovijetaj... textpattern ti je super, voli ga!
Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 06.02.2006 00:25    Post subject: Re: Cutenews? Add user to your forum ignore list Reply with quote

monkey wrote:
Jeli pametno to rabiti kao CMS?

Treba mi nešto jednostavno i skroz lako za prilagodit... sve je to ok i sa Cutenewsom čak imam iskustva ali jeli to po standardima?

Ako to ne valja znate li možda koji skroz jednostavnog sučelja, jednostavnog za rukovanje i da je po standardima, a da nije TP ili Wordpress jer njih sam probao i oni su više za blogove?

Unaprjed hvala.

savjet: vidim da se bavis webom, probaj slozit svoj.
slozit ces ga tocno kako ti zelis, naucit ces nesto i bit ces ponosan na sebe na kraju.

instalirat nesto gotovo uvijek stignes.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 06.02.2006 00:55    Post subject: Re: Cutenews? Reply with quote

carr wrote:
savjet: vidim da se bavis webom, probaj slozit svoj.
slozit ces ga tocno kako ti zelis, naucit ces nesto i bit ces ponosan na sebe na kraju.


Da, ponosan će bit ukoliko do onda ostane normalan. Pa vidiš da se jebe i sa HTML i CSS-om. Nek prvo proba gotova riješenja pa onda ako mu nijedno ne paše neka o tome razmisli ili potraži pomoć. Nemre niko odma ići svoje lupat...

I ja osobno, koliko god mi se sviđa python, koliko god me impresionira Django, RoR itd. na kraju sam odusta od svog riješenja čisto jer se uvatim nekad da dane i dane potrošim zakurac, da bi na kraju sve završilo u smeću...
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 06.02.2006 01:11    Post subject: Re: Cutenews? Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Da, ponosan će bit ukoliko do onda ostane normalan. Pa vidiš da se jebe i sa HTML i CSS-om. Nek prvo proba gotova riješenja pa onda ako mu nijedno ne paše neka o tome razmisli ili potraži pomoć. Nemre niko odma ići svoje lupat...


ovo ti uopce ne stoji...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 06.02.2006 01:19    Post subject: Re: Cutenews? Reply with quote

che.UP wrote:
ovo ti uopce ne stoji...


Koji dio? Ne kažem da mu ne ide HTML i CSS, već da to može usavršiti jer mu kod boluje od sitnih dječijih bolesti -- po meni je nelogično da se sad uvati server-sidea. Da uzme neki gotovi PHP sistem i petlja po njemu i modificira, to da, ali from scratch...
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 06.02.2006 01:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo o gotovim rjesenjima...
druga stvar ako nije zainteresiran za naucit...
mislim... njemu ne treba nista vise od shoutboxa pod loginom :) a to, ako mu se da, moze svladat za jedan dan... dalje kad shvatis princip rada nemas granica...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 06.02.2006 01:33    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:
mislim... njemu ne treba nista vise od shoutboxa pod loginom :) a to, ako mu se da, moze svladat za jedan dan...


OK, to se slažem ako je tako :) Meni uvik u glavi ludoj zadnja moda, web2.0, savršen kod itd... :)

Al u biti, i današnja dica su napredna, tako da se može ko ima volje i pun qrac vrimena.
Back to top
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 06.02.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
druga stvar ako nije zainteresiran za naucit...

nebi trazio sto jednostavnije da je zainteresiran Razz
Wink

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 06.02.2006 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo mi je neugodno priznati Embarassed ali iza ovoga stoji cutenews - vijesti na naslovnici, liste zadnjih dodanih radionica, 'forum'

bilo je brzo i jednostavno, bez baze
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 06.02.2006 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol.. ka i www.split.com.hr je baziran na cutenewsu al radi priko baze Smile
sad, nadan se minjamo cms.. triba para Smile ima ko koi lipi cms jeftino Smile)

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 06.02.2006 19:10    Post subject: Re: Cutenews? Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

savjet: vidim da se bavis webom, probaj slozit svoj.
slozit ces ga tocno kako ti zelis, naucit ces nesto i bit ces ponosan na sebe na kraju.


To jest ako mu se da pisat svoj. Nesto ala Cutenews bi ti mogo biti ok ako imas jedan mali dio site-a koji treba biti dinamički (newsi ili neke male galerijice) i ako nemas previse vremena.
Koliko sam isprobavo TP je really kewl, samo ima malo duzi learning curve, vjerojatno ce se isplati to nauciti. Za razliku ostalih kvazisistema barem je jednostavan, malen i brz.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 06.02.2006 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
njemu ne treba nista vise od shoutboxa pod loginom Smile a to, ako mu se da, moze svladat za jedan dan... dalje kad shvatis princip rada nemas granica...

che je potpuno u pravu.

mislim razumijem da ima smisla uzeti nesto gotovo kad te pritiscu rokovi, a ti nemas vremena izradjivati nesto svoje. ali ovo je neki osobni portfolio sajt, i njemu vjerojatno treba CMS za dodavati novosti, eventualno radove u galeriju, i da ima kontakt skriptu. nemojte mi sad rec da je to neka velika mudrost za napraviti.

naravno, druga stvar ako nije zainteresiran uciti nesto novo...ali mislim da nemozes biti "dizajner" za web bez bar osnovnog razumijevanja server side-a...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 06.02.2006 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao prvo puno hvala ljudi, trenutno nemam baš vremena za učit server side, a kao što sime kaže nisam još skroz na zelenoj grani ni sa CSS i HTMLom tako da ću zasada vjerojatno uzeti nešto gotovo.

PHP će doći na red al trenutno mi je prioritet škola! Wink

I da che je u pravu treba mi nešto ful jednostavno za portfolio znaći samo izmjena njuza i slika u galeriji i to je to.

A unique, željan sam ja znanja samo nikako da se uhvatim nekog početka tog PHPa odakle bih mogao početi, a i nema se vremena kao što i sam znaš... tako da nije stvar u mojoj želji već u prioritetima. Wink

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 06.02.2006 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije neki veliki prob nauciti php, tako da ti iz iskustva kazem, nece previse odraziti na skoli.. jedino ako previse zabrijes..
Image galleries
Smile njoy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 06.02.2006 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

monkey wrote:
PHP će doći na red al trenutno mi je prioritet škola! Wink

da te sad mama i tata vide Smile

monkey wrote:
A unique, željan sam ja znanja samo nikako da se uhvatim nekog početka tog PHPa odakle bih mogao početi, a i nema se vremena kao što i sam znaš... tako da nije stvar u mojoj želji već u prioritetima. Wink

ma znam, vremena nikad dosta Sad

Quote:
I da che je u pravu treba mi nešto ful jednostavno za portfolio znaći samo izmjena njuza i slika u galeriji i to je to.

pa ak je tak, cutenews je tvoj izbor Wink

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 06.02.2006 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
Nije neki veliki prob nauciti php, tako da ti iz iskustva kazem, nece previse odraziti na skoli.. jedino ako previse zabrijes..
Image galleries
Smile njoy


pa lako je ako znas od prije programirat i dobro se snalazis u "tim vodama" ali inace....

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 06.02.2006 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo malo vise truda i citanja tutova i knjigica Smile

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 06.02.2006 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
Samo malo vise truda i citanja tutova i knjigica Smile


A čuj i za to treba imat vremena! Wink

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ToDD



Joined: 05 May 2005
Posts: 83
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2006 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja po ovom
?subaction=showfull&id=1133897873&archive=&start_from=&ucat=3&

skuzim da je rijec o cutenewsima


ipak, smatram da bi svako trebao sloziti svoju news skriptu, to barem nije tesko
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group