Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
podvodna fotografija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.02.2006 09:56    Post subject: podvodna fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

jako volim roniti i odavno sanjam o tome da nabavim opremu za podvodnu fotografiju... još uvijek o tome zaozbiljno ne razmišljam jer mi pare trebaju za sto važnijih stvari Crying or Very sad
pa, zanima me što je sve potrebno za podvodnu fotografiju a da to na nešto i liči
uglavnom ronim na dah - dakle radi se o dubinama manjim od 10m, uglavnom do 5-6m... je li u tim uvjetima danju potreban dodatni izvor svjetla, tj. vanjska bljeskalica?
moj fuji ne može pod more osim u onim vrećicama al to mi ne izgleda baš kao najsigurnija solucija. pa bih ja njega ostavila na suhom. možete mi preporučiti neki jeftiniji digitalac koji je 'ko stvoren' za amatersku fotografiju pod morem, za kojeg se naravno može nabaviti podvodno kućište koje opet nije preskupo... znam da su to uglavnom olympusi i soni...

koliko para i koliko opreme treba za neki minimum kvalitete?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 07.02.2006 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja sam nešto tražio po tom pitanju.Olympus podržava većinu svojih modela sa kućištima za podvodno slikanje do otprilike 40m dubine.Uglavnom ta kučišta ne sputavaju i ne ograničavaju aparat,sve funkcije koje ima rade,pa tako čini mi se i blic.Samo mislim da cijene tih kučišta nisu baš male,provjeri.Hp photosmart R817 isto tako podržava podvodno slikanje,
al hp je hp,pošto imam hp 735 i jako dugo sam se družio sa njim znam sve bubice i mane,tako da ga ne bih baš toplo preporučio.Kontaktirao sam Emiana jednom u vezi ovakvih lomo aparata i mislim da mi je rekao da se zove frog eye,oni nisu puno skupi,ali su analogni,ako te zanima napišu mu pm pa se dalje raspitaj.U par prodavnica kod nas ja sam već nailazio na analogne aprate sa kučištem,ali je cijena bilo smiješno mala,negdje oko 15 eura pa nisam imao volje da isprobavam.Uglavnom mislim da je ta grana slikanja u principu jako skupa.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.02.2006 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaju kod nas u turbo sportu one jednokratne analogne za nekih 70 kn - 30-k fotografija - to sam mislila nekom prilikom uzeti čisto da isprobam i vidim ispadne li što od toga - čak ima i nekakav blic...
ne znam, neke najjednostavnije varijante aparata+kućište su oko 2 i po - 3 milje kuna a ne znam kakvi bi bili rezultati... pa možda ipak pričekati koju godinu dok izmislim neki patent nečeg senzacionalnog pa bude para da kupim pravu stvar... Cool
kod mene dolazi jedan austrijanac koji je na njegovu sreću naslijedio lijepe pare pa si je nabavio lijepi podvodni set i fotografije su zaista impresivne...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2006 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po sunčanom danu neće ti trebati bljeskalica na toj dubini... brijem

E da, i daj javi ako budeš jednom uspjela, baš me zanima - ja sam isto lud za ronjenjem i volio bih podvodno slikat pa ću jednom i pogledat ta kučišta, baš me zanima jel se može sa SLR-om zaronit Smile

idemo ovo hvatat? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.02.2006 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

preplaši me suliene s ovim linkom Shocked
inače dok sam u moru uglavnom sam s glavom ispod i ostima u ruci tražeći hobotnice - bilo bi lijepo to jednom zabilježiti Smile a lignje - njih ipak lovim iz barke
evo link tamo nekih slovenaca, pišu cijene u eurima tako da može biti neki orjentir http://www.podvodnafotografija.com/
a ovdje http://www.optimum-online.hr/ je dosata velika ponuda podvodnih kućišta - najjeftinije 1100 kn pa na dalje Smile

evo i nekih kombinacija:
oly mju 600 - cca 2100 kn - 6 megapixela
+podvodno kućište Olympus PT-029, za MJU 600 DIGITAL - 1300 kn
dakle cca 3400 kn

ili jeftinije ali i sa samo 3.2 mpix:
Olympus C-360 Zoom - 1560 kunića
+ Podvodno kućište Olympus PT-021, za C-360Z, C-460Z - 1318 kn
dakle cca 2900 kn

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2006 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znači kučište za SLR (ako bi i postojalo) bi bilo minimalac 2 puta skuplje Sad

ajd idemo jednom 'iz barke' ulovit ovu sa linka Smile zamisli pržene kolutiće od te stvari!! ajme Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.02.2006 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Znači kučište za SLR (ako bi i postojalo) bi bilo minimalac 2 puta skuplje Sad

ajd idemo jednom 'iz barke' ulovit ovu sa linka Smile zamisli pržene kolutiće od te stvari!! ajme Rolling Eyes


pojeo bi kolutić mene prije nego ja njega Smile

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
suhonja



Joined: 04 Mar 2006
Posts: 2

PostPosted: 04.03.2006 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Akon netko ima canon A75 ili A85, imam novo, neotvoreno i nekorišteno podvodno kučište za prodati..za informacije, javiti se na mail: suhonja@yahoo.com
Cijena u dućanu 1900kn, ja dajem u pola cijene za 900kn!!
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 04.03.2006 12:43    Post subject: Reply with quote

Sulien wrote:
Znači kučište za SLR (ako bi i postojalo) bi bilo minimalac 2 puta skuplje Sad

ajd idemo jednom 'iz barke' ulovit ovu sa linka Smile zamisli pržene kolutiće od te stvari!! ajme Rolling Eyes



http://www.digifish.nl/en/equipment/housings.html?camera=canon
jako skupo!
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.03.2006 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked

a ništa, plastična vrećica onda... ak imaš dobru čvrstu vrećicu i nategneš je na mjestu gdje prelazi preko objektiva ne možeš promašit Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 04.03.2006 16:03    Post subject: Reply with quote

Sulien wrote:
Shocked

a ništa, plastična vrećica onda... ak imaš dobru čvrstu vrećicu i nategneš je na mjestu gdje prelazi preko objektiva ne možeš promašit Smile



hm ...vrijedi probat Smile Smile
Back to top
mindofka



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 5
Location: Trieste, Opatija

PostPosted: 04.03.2006 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je sve jako interesantno,
uvjek kad ronim mi dode volja za neke slike, vise kao reference za moje ilustracije. Sada bi mi bile jako korisne, izgleda da sam u svojoj "podvodnoj" fazi
Laughing

Ali za ono sto meni treba dosta bi bila jedna kamera za jednu upotrebu, trebaju mi boje, i atmosfera, svjetla, itd.

Nemam jako dobro pamcenje, hehehehhe Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group