Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Krugovi u žitu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 13.02.2006 13:49    Post subject: Krugovi u žitu Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.share-international.net/slo/znamenja/bitmaps/Oliver%27s%20Castle.WMV
Shocked Shocked Shocked Confused Shocked Idea
eee triba ovo vidit... a u živo tek Shocked
Pratite kako kad svijetla idu krugovi se polako stvaraju
Fascinantno zar ne?

Last edited by garden on 13.02.2006 13:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 13.02.2006 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledao sam na TVu dokumentarac o tome. Neki znanstvenici su to istraživali i došli su do zaključka da je to fotomontaža pa su i sami pokušali napraviti istu stvar i uspjeli. Ispalo je identično kao na snimci. Znači to je varka, ali moram priznat da fascinantno izgleda.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 13.02.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledah i ja na ng ali gledaj kretnju svjetala i kako nastaju polako krugovi...prebrzo je to da bi čovik napravio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 13.02.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Gledao sam na TVu dokumentarac o tome. Neki znanstvenici su to istraživali i došli su do zaključka da je to fotomontaža pa su i sami pokušali napraviti istu stvar i uspjeli. Ispalo je identično kao na snimci. Znači to je varka, ali moram priznat da fascinantno izgleda.


gledao i ja NG-u...
i ne samo da su dokazali da je fake, već je kasnije i snimatelj priznao da je sve namješteno...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 13.02.2006 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FAKE FAKE!!! gled'o ja...

a bile su i neke price da je sletanje na Mjesec snimano u studiju!!! Shocked Shocked Shocked Question

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 13.02.2006 14:52    Post subject: Reply with quote

D!zajneR wrote:
FAKE FAKE!!! gled'o ja...

a bile su i neke price da je sletanje na Mjesec snimano u studiju!!! Shocked Shocked Shocked Question


Viorenje američke zastave u vakuumu i slićne priče?
Back to top
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 13.02.2006 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Price su price... dobro da nije zapalio kubanku kad su sletjeli Laughing Very HappyVery Happy
Trebao bi bit neki torrent o tome, naletio sam na njega prije, pitaj boga di je sad...

al covjece... kad se zamislis... krugovi u zitu... area 51... Elvis ziv... Shocked Very Happy

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 13.02.2006 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Truth is all around us! Very Happy Wink
Ovi krugovi u žitu šta god bili su jako kul! Smile

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.02.2006 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
D!zajneR wrote:
FAKE FAKE!!! gled'o ja...

a bile su i neke price da je sletanje na Mjesec snimano u studiju!!! Shocked Shocked Shocked Question

Viorenje američke zastave u vakuumu i slićne priče?

Zastava je kruta, znači ne bi mogla viorit ni da je gurneš kroz prozor aviona... neki su samo malo glupi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 13.02.2006 17:37    Post subject: Reply with quote

Sletanje na mjesec nije snimano u studiju rrrrrrrah Već je to bilo ovako: snimka je puštana sa malim zakašnjenjem, neko sranje im se dogodilo, mali zeleni iskočili valjda, te je onda snimka prisilno prekinuta ja mislim sa reklamama. Eto tako bilo, ja znam, bio gore. Ne, ne šalim se, i tata mi rekao tako.

BTW, evo mi3 se napokon ubrzao Smile Biće izvansvemirci upgradali nešto Smile
Back to top
mirza



Joined: 08 May 2004
Posts: 34
Location: Zagreb

PostPosted: 13.02.2006 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

D!zajneR wrote:
FAKE FAKE!!! gled'o ja...

a bile su i neke price da je sletanje na Mjesec snimano u studiju!!! Shocked Shocked Shocked Question


Ako ti se da i fakat te zanima...čitaj:
http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/

Quote:
This web site examines the theories that suggest the NASA Apollo moon landings were faked. It hopes to prove, without any doubt, that these theories are wrong and a combination of a poor understanding of basic science and a desire to make a fast buck. Ultimately, however, you're going to have to reach your own decision.
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 13.02.2006 20:39    Post subject: Reply with quote

bilo i na rubu znanosti, ta tema je bilo prejebeno obrađena. a sad krugovi u žitu...


a da se prestanete prepirat evo van jedna univerzalna i apsolutna istina i činjenica:
"Crop circles are Chuck Norris' way of telling the world that sometimes corn needs to lie down."

www.chucknorrisfacts.com . believe it playa Exclamation
Back to top
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 13.02.2006 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
It hopes to prove, without any doubt, that these theories are wrong and a combination of a poor understanding of basic science and a desire to make a fast buck.


Bit ce ovo prije... svasta danas ljudi izmisle za pare Very Happy ali krugovi... Rolling Eyes

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 13.02.2006 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebga al dobri su ima patterni hihihihihihihihi Very Happy Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 13.02.2006 23:04    Post subject: Reply with quote

ima preubojitih oblika šta je je. da mi je znat koliko su dizajneri morali pljunut para za "tisak", i u kojem 3d programu su radili kad je tako dobro uklopljen vektor s obzirom na neravnu površinu i visinu klasja i sve ostalo... možda neki tajni indesign megacool pro verzija... iden napravit sajt o tome, dokazat da nisu pravi krugovi Very Happy
Back to top
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 13.02.2006 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vide njih... odma neki 3D programi...

moze a i nemora biti... bogati ako su u Bad Boys 2 raznijeli cijelu vilu (smrc) mogli su i rucno to izvesti s obzirom da se na snimci ne vidi nista osim opsega tih krugova... znaci nevidis ko je sastrane bla bla bla...

poslazes zito ko domine... udri prvu vlas i sve se srusi Very HappyVery Happy

al kazem, opet prevelik je svemir da smo sami u njemu... muahahahahah !! Very HappyVery HappyVery Happy

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group