Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
still image kvaliteta u premieru?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jaga



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 6

PostPosted: 14.02.2006 20:39    Post subject: still image kvaliteta u premieru? Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel neko moze pomoc kako da importana sliku u premier i stavljena u film kao still image ne gubi na kvaliteti? probo sam sve velicine i formate i uvijek mi ju malo zamuti
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 16.11.2006 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, ima više načina za to. Najjednostavnije je da sliku obradiš u Photoshopu pa ju onda importiraš u premiere. Ima par stvari na koje trebaš paziti: ovisno da li radiš u ntsc ili pal formatu (a trebao bi u palu jer je to naš standard), rezolucija slike je ili 720x576 (pal) ili 720x540 (ntsc). E sada, kada upališ Photoshop, napravi projekt rezolucije 720x576 pixela i onda u taj projekt importiraj sliku koju želiš obraditi. Kada završiš sa obradom slike, exportiraj ju van u Photoshop, JPEG ili TGA (targa) formatu i to je to. Kada ju importiraš u Premiere, trebala bi ostati iste kvalitete kao u Photoshopu. Još nešto, ako ti se slika trese kada prerendaš projekt, dodaj na sliku effect Flicker removal i on će ti to otkloniti.
Moraš još i paziti da slike koje skidaš s interneta nisu premale rezolucije, jer ako ih onda "rastegneš" u premiere-u naravno da će ti biti zamućene.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group