Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash publishing problem!!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 16.02.2006 18:21    Post subject: Flash publishing problem!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak napravila sam jedan banner, nisam neki expert u flashu, ali sve se mice i sve super. Medutim poslali su mi s tog foruma da za potrebe njihovog sajta banner treba prilagoditi tako da se stavi layer s prozirnim gumbom povrh layera bannera i upise na njega gumb:
on (release) {
getURL (clicktag, "_blank") ;
}

ja to sve napravim prema uputama i javi mi ovaj error:

**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 17, frame=1:Line 1: Mouse events are permitted only for button instances
on (release) {

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

U čemu griješim?
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 16.02.2006 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa vjerovatno nisi upisala na botun

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.02.2006 00:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pod prozirni button su mislilil da je alpha 0%.

klikni na taj button i stisni F9 da dobijes actions paletu i onda unutra kopipejstaj taj kod

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 17.02.2006 09:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda si taj prozirni gumb definirala kao MovieClip a ne kao Button.
Ako i jesi kao MovieClip - ako ga publishash kao Flash 6 onda ti nece javit gresku!
Back to top
View user's profile Send private message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 17.02.2006 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo su upute:

U zasebnom layeru iznat ostalog dijela bannera napravite prozirni gumb . Prozirni gumb cete napraviti tako da nacrtate kvadrat samo u hit frameu timeline gumba.
Kliknite na gumb u glavnom timelineu i upisite mu ovaj actionscript:

on (release) {
getURL(clicktag, "_blank");
}

Publishajte svoj banner kao swf verzija 6 i to je to.

Idem na insert new simbol (button), to mi bude simbol 3 i pojavi mi se u libraryju. Onda se vratim u glavni timeline i u layer koji sam nazvala prozirni gumb povucem taj simbol3 (koji sam definirala kao button) i u actionsima mu upisem actionscript i idem na publish...

i dalje mi javlja gore navedeni error...nadam se da netko zna kak se to radi i please help...nemam vise ideja!
Gdje namjestim alpha 0?

Hvala svima!
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.02.2006 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sreca02 wrote:
Ovo su upute:

U zasebnom layeru iznat ostalog dijela bannera napravite prozirni gumb . Prozirni gumb cete napraviti tako da nacrtate kvadrat samo u hit frameu timeline gumba.
Kliknite na gumb u glavnom timelineu i upisite mu ovaj actionscript:

on (release) {
getURL(clicktag, "_blank");
}

Publishajte svoj banner kao swf verzija 6 i to je to.

Idem na insert new simbol (button), to mi bude simbol 3 i pojavi mi se u libraryju. Onda se vratim u glavni timeline i u layer koji sam nazvala prozirni gumb povucem taj simbol3 (koji sam definirala kao button) i u actionsima mu upisem actionscript i idem na publish...

i dalje mi javlja gore navedeni error...nadam se da netko zna kak se to radi i please help...nemam vise ideja!
Gdje namjestim alpha 0?

Hvala svima!

ja mislim da nisi to upisala u actionse od buttona nego u actionse od framea (pazi, button ti mora biti selektiran kad ides na "actions").

alphu riktas na window > properties > Color > Alpha

gle, ako ne uspijes posalji meni na mail, napravit cu ti ja
tomislav_AT_infinum.hr

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 17.02.2006 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja stvarno nisam neki strucnjak za flash ali za button koji ti je
link ne treba ti alpha
button treba imati samo svojstvo hit i nije bitno koje je boje


on na stage-u izgleda ovako



i kad je selektiran dodas mu ovo

Back to top
View user's profile Send private message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 17.02.2006 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala vam svima, problem je rijesen....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group