Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vizualni identitet grada Varaždina
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 16.05.2006 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jebiga znam, ali treba netko nekad pocet, zasto ne sada?

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 16.05.2006 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smrklj wrote:
fakat MULTINEVI?ENO . da nesmije sudjelovati nitko ko nije na faksu ili ga zavr?io
prema tome janica kosteli? nebi smjela sudjelovati na natjecanjima jer nije zavr?ila faks
ili goran ivani?evi? ??? ili brdo dizajnera ilustratora i tipografa koji su ostavili trag u vizualnim komunukacijama ( npr. David Carson je sociolog a Neville Brody nikad nije zavr?io faks a da ne spominjem jednog od najve?ih umjetnika svih vremena Friedensreich Hundertwassera koji je otisao sa akademije jer ga tamo nisu imali ?emu nau?iti a bavio se slikarstvom arhitekturom i dizajnom . mislim da bi se netko sa HDD_a trebao o?itovati u vezi ovoga i podrobno objasniti ovakavu odluku


Ocito treba pojasniti neke stvari.

Prvo. Natjecaji su definirani zakonom.

Drugo. Natjecaji sluze tome da se odvoji dobro od loseg.

Postoji nekoliko vrsta natjecaja, prvenstveno anketni natjecaji i natjecaji za realizaciju. Ovaj potonji zbog kojeg je cjela diskusija krenula spada u natjecaje za realizaciju. Te natjecaje pak mozemo podijeliti na otvorene natjecaje i pozivne natjecaje.

Otovreni natjecaji su dostupni svim fizickim i pravnim osobama u registriranim u RH (moze biti i medjunarodnog karaktera) koje zadovoljavaju stucne uvjete. Ovi zatvorenog tipa, znaci pozivni natjecaji, oni su kak im i ime kaze, zatvorenog tipa. Organizator bira natjecatelje, koji vidi vraga, takodjer moraju zadovaoljavati neke uvjete.

Vidim da vecinu ljudi na forumu boli ovo "zadovoljavanje uvjeta". Za sve "dizajnerske natjecaje" vrijedi jedno te isto pravilo. Ili si diplomirani dizajner, ili si clan HDD-a. Diplomirani dizajneri prakticki po difoltu mogu postati clanovi HDD-a. S druge strane, oni koji nisu diplomirani dizajneri, i oni mogu postati clanovi HDD-a. Treba izaci pred komisiju se nekolicinom _realiziranih_projekata_radova. Ako radovi zadovoljavaju, otvaraju vam se vrata HDD-a.

Ako se neko pita: "Di cu ja doci do nekog portfelja s kojim cu izac pred komisiju kad sam mali bijedni crv? Velike firme angaziraju samo agencije ili ljude s reputacijom." Napomenucu samo da se ne ocjenjuju klijenti, vec radovi. Znaci, to moze biti nesto za lokalnu birtiju, frizerski salon ili nekaj treceg.

Oni koji pricaju da treba samo poslati rad, te da ce rad ako je kvalitetan biti prihvacen, ti su u grdnoj zabludi.

Naime, ono nad cime svekoliki forum, ne samo u ovoj diskusiji, kuka, nad prostitucijom i degradacijom dizajna, se rijesava upravo clanstvom u nekoj strukovnoj udruzi. U ovom slucaju, HDD.

U slucaju natjecaja iza kojih stoji HDD, radovi koji stizu od autora koji ne zadovoljavaju strucne uvjete, odnosno nisu diplomirani dizajneri ili clanovi HDD-a, nece biti uopce pogledani. Dobar scenario je ako taj autor uopce dobije povratnu informaciju da ne zadovoljava kriterije natjecaja, a kamoli da mu se rad pogleda. Druga prica su natjecaji/natjecanja koja sluze afirmiaciji pojedinaca. Tamo cesto ne postoji ovaj gore navedeni uvjet.

Sta se samog ziriranja tice, ono obicno ide u nekoliko krugova. 80% radova se odbaci u prvom krugu, a preostali se u iducem, ili nekoliko iducih krgova razmatraju kao kandidati za realizaciju.

U slucaju da osvojite natjecaj, ide se na daljnju razradu i realizaciju. No da bi se doslo do toga, ako vas rad bude izabran, onda cete gotovo sigurno morati potpisati ugovor kojim se obavezujete da ste u stanju razraditi i realizirati projekt do kraja pod propisanim uvjetima. Ako to niste u stanju, radje odustanite, bolje odustat nego zaribat pa doci na los glas i k tome jos zavrsiti na sudu.

Suma sumarum. Raditi raditi i samo raditi. Ako kvalitetno radite, plodovi ce doci sami od sebe, prije ili kasnije.
________
Mercedes-Benz Museum history

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 16.05.2006 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...btw nitko nije dobio niti jednu nagradu za viz. id. Varazdina.... niti za viz. id. plaze Zlatni rat..... hm cudno....
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 16.05.2006 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.iC wrote:
...btw nitko nije dobio niti jednu nagradu za viz. id. Varazdina.... niti za viz. id. plaze Zlatni rat..... hm cudno....


Necu rec da namjestaljki nema. No skloniji sam tvrdnji da je puno teze prihvatiti kak zbilja nije bilo zadovoljavajucih radova.

Niti natjecaj za MEI prosle (pretprosle?) godine nije proso, iako sam bio uvjeren da imam odlican rad. No s vremenskim odmakom covjek vidi da taj rad bas i nije "odlican". Kad nesto radis, ne mozes biti trezven i samokritican. Naprosto, ulozio si previse truda da bi mogo biti objektivan.
________
Suzuki Burgman

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.05.2006 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:


Naime, ono nad cime svekoliki forum, ne samo u ovoj diskusiji, kuka, nad prostitucijom i degradacijom dizajna, se rijesava upravo clanstvom u nekoj strukovnoj udruzi. U ovom slucaju, HDD.


još da HDD digne awerness kod klijenata da je njihov pool dizajnera jedini empirijski dokazan kao kvalitetan ... što je jako teško.. a to će jedino dovesti do toga da kada trebaš kvalitetan produkt dođeš na mjesto koje ti može ponuditi ljude koji to mogu obaviti .

on the other hand sam ovaj portal dotle upotpunjava tu svrhu/uslugu.. jer ima vrlo kvalitetan pool korsnika..

No , sa strukovnim udruženjima sam se susreo prije otprilike 6 mjeseci, i to Arhitekata, kada je Arhitekt zaprijetio na moje oči čovjeku koji je vodio natječaj, da ukoliko sadržajna dokumentacija sadrži plan uređenja - da je u tom slučaju arhitekt po naputku svog udruženja je obavezan projekt i naplatiti .. Kako je projekt natječajni isti se po izboru pobjednika i plaća, no pitanje je bilo što sa onima koji su projekt napravili a posao nisu dobili ?
Priječi li njima strukovna udruga participaciju u natječajima koje nisu dobili ?
Ili su dužni sudjelovati u natječajima tek kao subcontracotri trećih koji će njihov projekt platiti a ishod natječaja dočekati ponekad i u minusu ?
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 17.05.2006 00:36    Post subject: Reply with quote

OT


Quote:
No s vremenskim odmakom covjek vidi da taj rad bas i nije "odlican". Kad nesto radis, ne mozes biti trezven i samokritican. Naprosto, ulozio si previse truda da bi mogo biti objektivan.


slazem se
to mi se desi cesto Smile
Embarassed
Back to top
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 17.05.2006 08:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Od početka 2006. godine HDD organizira samo tri natječaja:
Zlatni Rat - propao, po drugi put
Varaždin (vizualni identitet) - propao
Gradska signalizacija unutar povjesne jezgre Splita - trenutno se održava, ako i ovo propadne.. što onda

Propali natječaji, namješteni natječaji, ono sranje za Dubrovnik što su radili Španjolci.. ja ne znam kad ću opet sudjelovati na nekom natječaju od HDD-a.. i neka mi netko objasni čemu služi HDD?????


_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 17.05.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izgleda da ću morat naučit živjeti sa tim.. jebote znam da nisam naivan i poznajem veoma dobro što se dešava sa dizajnom u nas.. Imam živce ko konj ali mislim da je samo pitanje dana kad ću puknit..
već odavno mi se ZGADILA moja profesija (a školovan sam za to).. skužio sam kad god napravim SRANJE (ono što podilazi naručitelju) - onda to prolazi, ja zaradim paru neku a naručitelj zadovoljan, a kad napravim nešto DOBRO (nešto progresivno, nešto što ima smisla i u krajnju ruku nešto funkcionalno) - to ne prođe, klijenti me izjebu, zakasne ili mi uopće ništa ne plate.. PUN MI JE KURAC

thnx na sliji jojo.. trebalo bi napraviti knjigu "Godine užasa hrvatskog dizajna" - objevit stotinjak najgorih radova, našlo bi se tu i "dizajnerske elite"

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
smrklj



Joined: 23 Dec 2003
Posts: 28

PostPosted: 18.05.2006 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja otvoreno priznajem da mi dokument nazvan "zadatak" koji je trebao pomoći pri realizaciji vizualnog identiteta grada varaždina nije bas bio jasan.

narajcane tim "zadatkom" cijelo vrijeme su me proganjale misli tipa

čime se grad varaždin namjerava prezentirati u javnosti, brandom ili vizualnim identitetom?

razlika branda i vizualnog identiteta grada varazdina?

što je bilo prije grad kao brand ili vizualni identitet grada varazdina?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group