Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Google Analytics & trajanje load-anja stranice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mihael



Joined: 10 Mar 2006
Posts: 48
Location: Slovenija, Ljubljana

PostPosted: 10.03.2006 10:18    Post subject: Google Analytics & trajanje load-anja stranice Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok!

Ne znam jeste li primjetili isto što i ja... ali zadnjih par dana sam dosta puta naletio na to...
Stranice koje upotrebljavaju Googe Analytics se loadaju pun k. vremena ... ono u status bar pise da se povezuje sa GA... na nekim stranicama i duze od minute ...

evo i primjera... http://wordpress.com/

Ja sam se prijavio za GA, ali još nisam primio mail ( pošto je potrebno pricekati ), ali sada mislim da ga neću koristiti..
Što vi kažete, ima li još tko ovakva iskustva ili se to dogadja samo meni?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.03.2006 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja samo znam da mi daje dovoljno dobru statisktiku za vec nekoliko siteova.
sto se tice lodanja, nemam nikakvih probloema.

ovaj tvoj site mi je otvorio za pola sekunde. na adslu sam.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Mihael



Joined: 10 Mar 2006
Posts: 48
Location: Slovenija, Ljubljana

PostPosted: 10.03.2006 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanimljivo... i ja sam povezan na net sa ADSL masina ima procesor 2.4 GHz .. pa mi to sa Google Analytics radi probleme kod loadanja site-a...

Ima li jos tko da je to primjetio, jer ja sam naime probao sa kompa na poslu i doma pa je stvar jos uvijek ista...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 10.03.2006 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni na par siteova u zadnjih par dana...
ali recimo neki site se tesko loada pa onda kad se vratim za neko vrijeme radio ok, pa onda kasnije nece...

primjetio sam to na www.adorama.com par puta...

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mihael



Joined: 10 Mar 2006
Posts: 48
Location: Slovenija, Ljubljana

PostPosted: 10.03.2006 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.. taj sajt mi loada više od 1minute...
Confused
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.03.2006 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Miha: kakve veze ima to kaj imaš 2.4 GHz sa loadanjem stranice Confused

Stranice koje su prijavljene za GA povlače jednu skriptu (urchin) sa GA i nakon toga još naprave JS ekvivalent web-buga čime naprave još jedan request na GA servere. Urchin skripta nije problem kod loadanje jer je ona u cacheu, dakle problem je onaj drugi request jer možda GA serveri ne bace odmah response. Meni se stranice loadaju ali throbber mi zna ići jako dugo. Nikad nisam vidio da se stranica ne prikaže zašto što nema responsea od GA...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mihael



Joined: 10 Mar 2006
Posts: 48
Location: Slovenija, Ljubljana

PostPosted: 10.03.2006 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ne znam ima li veze... kod kuća svoja imam slabu masinu 500 MHz, pa primjetim nekakvu razliku, ovisno od elementa... npr. flash elementi

mislim da nema veze sa loadanjem... tj. slazem se, spomenuh tek tako, ako bi slucajno kaj s time bilo povezano... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 10.03.2006 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se isto pokazao jako spor u zadnje vrijeme pa sam ga maknuo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.03.2006 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo,, nazalost slucajno stisnem f5 i fakat se rastegnulo cekanje.
valjda je nesto do njih, jer stvarno do sada nije stekalo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
pez



Joined: 10 Mar 2006
Posts: 50
Location: okolica Zagreba

PostPosted: 10.03.2006 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeza i kad se učitava www.dom.com.hr
meni uopće ni google ne pokazuje svoj pagerank

_________________
|| http://www.lab404.net ||
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 10.03.2006 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da dosta stranica radi sporije koje koriste google analitycs
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group