Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kenon objektivi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 13.03.2006 16:01    Post subject: kenon objektivi Reply with quote

..dobar dan, neznam dal fantaziram ili pametujem ili što već al kenon objektivi naspram sigminih mi se čine dosta lošiji-govorim o fizičkoj izradi; nekako su cijeli razdrmani kao da ih ovi u sigmi fino pošteno stegnu i nema tamo amo več je to onako pošten komad objektiva....a sad jel umišljam ili ne to je pitanje, pa........?
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.03.2006 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznamo o kojim objektivima pričaš ...

canon ima jeftinjava plastične objektive tipa 50 1.8 , onaj što dolazi u kitu sa D300 i D350 18-55 čini mi se itd ...

ima malo boljih objektiva koji su jako solidni, ja imam 100 2.8 recimo koji je ko kuća ...

i imaš L seriju koja je bez premca po kvaliteti izrade ...

Sigma ima isto jeftinije i skuplje objektive i takva im je i izrada ...

dakle fantaziraš Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2006 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi ti je naveo dva primjera jeftinih canon objektiva koji kvalitetom izrade prate cijenu, ali to je daleko od onog što canon zapravo nudi. L stakla su znatno kvalitetnija od sigminih verzija istih.

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bOrkudin
Guest





PostPosted: 13.03.2006 20:33    Post subject: Reply with quote

...nema smisla raspravljat o kit objektivima i sl. al recimo probao sam u butizi 10-22 mm mislim da je 3.5-4.5 tako neš i za te pare (5 ipo iljada para) je malo bezobrazno da bude ikakve nečvrstoće i laganog klimanja; sad ja sam zaglavio sa kitom jerbo još smišljam što mi je najpametnije uzet i on je jako dosta klimav al recimo sigmina verzija istog mislim 18-50 mm je šest puta čvršće napravljena- ne nešto najbolje na svijetu al za te pare presolidno...neznam dal ja imam fobiju od klimanja objektiva pa umišljam gluposti; vjerovatno da, neznam....
Rolling Eyes

uostalom konstatirali ste da da pa neznam zašto dalje al eto ipak je ovo forum, ono komunikacija akcija*
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.03.2006 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam držao u ruci taj 10-22, ali to je isto EF-S (čitaj consumer oriented) objektiv iako je skup relativno (zbog dosta širokog kuta) ...

igrao sam se sa nešto canonovih objektiva srednje i više klase i nisam primjetio nikakve klimavosti, dapače sigmini objektivi srednje i više klase mi se čine lošije napravljeni (jeftiniji su pa je i za očekivati) ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 13.03.2006 21:16    Post subject: Reply with quote

...neznam što i kako al eto + neznam što na kraju uzet-računam nešto široko, kvalitetno ili ti ga da ga ne moram mijenjat/ * ti osim 100 imaš još nešto ili?
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.03.2006 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam ništa široko ... imam Canon 28-135 IS USM ... i sigmu tele ... 75-300 ili tako nešto ... nije nešto ....

htio sam 16-35 2.8 L al mi skup ... a ne fotkam baš osim macro i product tu i tamo pa mi nije nužno ... doć će na red.

dobra mi je ova , ima mi je frend na nikonu i super je ...

taj 10 - 22 je rađen za 300D i 350 D pa je mali i kompaktan dosta ... trebao bi biti ok, al EF-S ne ide na sva tijela od canona ... a imaš i 10-20 od sigme, triba bi biti jeftiniji ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 14.03.2006 23:38    Post subject: Reply with quote

...da, sigmina verzija je jeftinija nekih 500-1000 kuna, neznam razmišljam si uzet neki fin macro sa F 2.8 čak mi tvoj 16-35 mm zvuči zanimljiv naravno nisam neki preznanac ili ti nisam uopće znanac pretjerano...// ti si zadovoljan sa svojim objektivima dosta puno? (znam da je 100tka ko kuća heh)
Moram priznat da je dosta iritantno birat opremu, svote su dosta velike i nedopušta ti se pogreška iako tu u rijeci navodno foto flash iznajmljuje olimpus objektive; nisam provjerio al bilo bi oukej da dilaju i kenonove naravno ako uopće iznajmljuju-
..neznam čini se dosta oukej jerbo moš vidjet što ti treba, a što ne; što ti paše, a što ne...jednostavno imaš priliku isprobat, a ne napamet kupovat*
Back to top
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 23.03.2006 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom
10-22 je super ostar, to je u principu jeftinija zamjena za 16-35-icu na 1.6 tijelima
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 23.03.2006 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bOrkudin wrote:
čak mi tvoj 16-35 mm zvuči zanimljiv


13ak tisuća kn tu kod nas

imaš macro 50icu 2.0 ili 2.nešto.. navodno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.03.2006 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom


odlican novi entry za http://www.oxymoronlist.com/ Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 23.03.2006 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
-polygon wrote:
ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom

odlican novi entry za http://www.oxymoronlist.com/ Smile

samo si cekao! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 23.03.2006 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
-polygon wrote:
ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom


odlican novi entry za http://www.oxymoronlist.com/ Smile


de pojasni

ef-s nije consumer? jel te to bode?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.03.2006 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
lekke wrote:
-polygon wrote:
ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom


odlican novi entry za http://www.oxymoronlist.com/ Smile


de pojasni

ef-s nije consumer? jel te to bode?

Mene osobno ne bode, ali stekao sam dojam da Canon smatra profesionalnom opremom samo digitalce iz serije 1 (kod filmskih 35mm aparata jedinicu i trojku) te L objektive. Pa bio si valjda na Canon CPS portalu.

S druge strane, EF-s mount primaju samo digitalna tijela iz cjenovno "donjeg" dijela ponude - 300D, 350D, 20D i 30D. Pa sad, ako to nije consumer, molim te da me ispraviš pa da više ne pišem bedastoće

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.03.2006 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
lekke wrote:
-polygon wrote:
ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom

odlican novi entry za http://www.oxymoronlist.com/ Smile

samo si cekao! Smile


je, stiskal sam refresh sve dok nije napisal Smile)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.03.2006 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ef-s nije consumer ef-s ima fokus blize pa pase samo na digitalna tijela s 1.6 cropom
10-22 je super ostar, to je u principu jeftinija zamjena za 16-35-icu na 1.6 tijelima


kao što je lekke već rekao, EF S idu samo na slabija tijela .. zato sam i napisao što sam napisao, consumer prosumer whatever, zato nije tako kvalitetno ni napravljen, što će ti tenk od objektiva na plastičnom tijelu... iako ne kažem da nije solidno staklo...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2006 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam sam napiso da oznaka ef-s nema veze s consumer klasom. vi ste preoptereceni Very Happy

consumer je po vama i EF 50ica 1.8 koja je plasticna i koju lekke ima Very Happy doduse i 50ica 1.4 je dosta plasticna

znaci sta.. ajmo samo L objektive smatrat pro? il kaj

jeste za DO opce culi Razz

fof
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 24.03.2006 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
fof
mislis dof? :]

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 24.03.2006 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ja sam sam napiso da oznaka ef-s nema veze s consumer klasom. vi ste preoptereceni Very Happy

consumer je po vama i EF 50ica 1.8 koja je plasticna i koju lekke ima Very Happy doduse i 50ica 1.4 je dosta plasticna

znaci sta.. ajmo samo L objektive smatrat pro? il kaj

jeste za DO opce culi Razz

fof


L serija po canonu jedina i je pro serija ... al za EF-S i nije upitno kome je namijenjena ako ne ide na vrhunska tijela.

komentar je bio na kvalitetu izrade koja u EF-S seriji nije najbitnija, a koja je bila tema ovog razgovora ...

za DO na EF-S objektivima nisam čuo Laughing



G.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 24.03.2006 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
-polygon wrote:
fof
mislis dof? :]

brijem da je FOF. Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2006 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
che.UP wrote:
-polygon wrote:
fof
mislis dof? :]

brijem da je FOF. Laughing


Laughing

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 24.03.2006 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
che.UP wrote:
-polygon wrote:
fof
mislis dof? :]

brijem da je FOF. Laughing


Wink

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group