Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
LIVE SEO tutorijal - seo.hr
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.03.2006 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
lekke: dobar posao. nisam ni primijetio prije da nema rewritinga, ali sad je super
pazi samo da ti stari linkovi rade, ili ako ne rade da redirectaš sa starih na nove sa 301


Pazio Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
BS
Guest





PostPosted: 23.03.2006 21:26    Post subject: Reply with quote

A to mi je i bio cilj da pokušam malo potaknut druge da razmisle o tome:), a što se tiče SEO na hr webu nema doslovno niti jedne stranice da netko ispravno o tome piše, čak suprotno pišu se svakakvi biseri, a jednim pretraživanjem na Google se može do rješenje problema u većini slučajeva ili činjenica koja govori baš suprotno. Šteta da se dobre i kvalitetne stranice ne podignu na tražilicama zbog sitnica, a one uglavnom dolaze iz dizajnerskih krugova, seo i dizajn si inače idu pod ruku Smile.

Što se tiče live tutorijala imam osjećaj da ćemo svi čekat, vidim prve znakove sandboxa, prebačen sam na većini DC na 140 do 150 mjesta iako linkovi rastu iako mi allintitle i allinanchor prikazuju daleko bolju poziciju, najvjerojatnije se sa tog mjesta neću par mjeseci maknut, uglavnom kad budem bio skroz siguran javim, sad nisam jer je big daddy live pa dosta stvari divlja Smile
Back to top
BS
Guest





PostPosted: 24.03.2006 09:26    Post subject: Reply with quote

Čini mi se da ću vas samo zbunjivat, ali kaj mogu kad je to tako Smile.

Evo me na 2 stranici za "web dizajn":

http://www.google.com/search?q=web+dizajn&hl=en&lr=&start=10&sa=N

I 5 stranica za "izrada web stranica":

http://www.google.com/search?q=izrada+web+stranica&hl=en&lr=&start=40&sa=N

Izgleda da su jučerašnji rezultati bili ipak divljanje BD DC, moguće da će toga bit još budući da je najavljen značaj update kroz idući par mjeseci.
Back to top
zmaja



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 6
Location: zagreb

PostPosted: 24.03.2006 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
toolbar će najvjerojatnije prikazat PR4, ukoliko se u međuvremenu skupi linkova za Pr5 prikazat će možda PR5 jer je 2-3-4 mjeseca dosta vremena da to ulovi, uglavnom to je totalno nebitno je PR je jedan od sitnijih faktora u optimizaciji i ima vrlo mali utjecaj na rezultate pretraživanja


moram priznati da mi se svidja to sto si napisao, vec mjesecima trubim o tome kako me ljuti sto je stvorena fama oko tog da je visoki PR presudan za optimizaciju.. Laughing

BS wrote:
Šteta da se dobre i kvalitetne stranice ne podignu na tražilicama zbog sitnica, a one uglavnom dolaze iz dizajnerskih krugova, seo i dizajn si inače idu pod ruku Smile.


Smile ili bi u idealnom slučaju optimizacija trebala prethoditi dizajnu. Al aj ti to objasni nekom dizajneru. lool

BS wrote:
Što se tiče live tutorijala imam osjećaj da ćemo svi čekat, vidim prve znakove sandboxa, prebačen sam na većini DC na 140 do 150 mjesta iako linkovi rastu iako mi allintitle i allinanchor prikazuju daleko bolju poziciju, najvjerojatnije se sa tog mjesta neću par mjeseci maknut, uglavnom kad budem bio skroz siguran javim, sad nisam jer je big daddy live pa dosta stvari divlja Smile


Mislis li da se to i dogadja zbog rastuce kolicine linkova?
nekako mi se cini dosta logicnom teorija prema kojoj google na par mjeseci porusi rejting novih web stranica koje su u kratkom roku dobile brdo inbound linkova. Matt&co su svjesni da webmasteri bas i ne mogu utjecati na kolicinu i kvalitetu inbound linkova, tako da nisu previshe rigorozni u samom pocetku, medjutim nakon sto prikupis odredjenu kolicinu linkova, stave te u sandbox dok ne provjere da li imas veze s nekom od link farmi koje oni imaju u bazi. Pokusat cu iskopati taj clanak koji sam o tome procitala, pa cu ti ga naknadno postati Smile

eto: http://www.abcseo.com/seo-book/sandbox.htm

Inace, ukoliko je netko zainteresiran za optimizaciju, a nema se prilike puno igrati sa sajtom kako bi ucio iz iskustva, u tijeku je online natjecanje u optimizaciji s kljucnim rijecima v7ndotcom elursrebmem, pa malo progooglajte i ucite na tudjim greskama Smile

Last edited by zmaja on 24.03.2006 10:44; edited 2 times in total

_________________
Ne opiri se toliko - najbolje stvari se događaju kad ih ne očekuješ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.03.2006 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nije on presudan, nego pokazuje vaznost sajta: ako je visok (iznad 6), znaci dobro polinkan sa vaznih sajtova, ak je nizak (ispod 5) znaci da su tvoji partneri sitni Cool
a ako ti je PR 0 onda ili si tek poceo, a ako si vec dugo on line a pr ti je i dalje 0, onda si nesto gadno zeznuo ili si napravio anti-sajt Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 24.03.2006 12:13    Post subject: Reply with quote

Zmaja, zar ti nije čudno što se taj članak nalazi na stranici kojoj je svrha zaradit adsense programom i raznim affiliate programima, nije svaki članak o SEO na netu iz iskustva, većina ih piše o sandboxu čisto da nešto imaju pa sastave razne teorije.

Ako želiš članke iz iskustva i čisto iskustvo evo:

www.seroundtable.com
www.seomoz.com
www.seobook.com
www.jimboykin.com
www.linkbuildingblog.com
www.stuntdubl.com
http://blog.searchenginewatch.com/blog/

Lijepo instaliraš feed reader, mazneš njihove feedove i nikad nećeš morat hoda okolo i razmišljat što je dobar, a što loš savjet, jer te stranice pokrivaju apsolutno sve što se događa u toj industriji, pogotovo seroundtable.com

P.S. v7ndotcom elursrebmem natjecanje nema veze sa "natjecanjem" već je to čisti link bait da webmasteri pričaju o tome i da se skupi što više linkova prema organizatoru, nekoliko dobije nagradu, a drugih nekoliko tisuća da link i ispromovira okolo kao što si ti sad Wink
Back to top
zmaja



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 6
Location: zagreb

PostPosted: 24.03.2006 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da je link bait u pitanju - to je sasvim ocito s obzirom da je uvjet za sudjelovanje linkanje na v7ndotcom forum Smile
koji god da je motiv organizacije natjecanja, to je super prilika (pogotovo za one koji su pratili od samog pocetka) da se puno toga nauci i o black i o white i o gray hat seou Smile a i o tome kako se google ponasa kad u jednom danu pokupish brdo linkova Smile)

glede izvor clanka, jasno je to meni, po samoj logici stvari vecina optimizatora za glavni cilj ima upravo prikupljanje linkova koje, gle cuda, najlakse skupis tako da pises o nekim kontroverzama ili zanimljivim novostima, medjutim iz prakticnog iskustva bih rekla da sandbox ima veze s kolicinom i kvalitetom linkova...vrijeme ce pokazati, sad eksperimentiram s tim, pa javim cim iz toga izvucem neki konkretni zakljucak Smile

hvala na linkovima, al sve su to stranice na kojima se vec dugo muvam i svakodnevno citam sve nove clanke i postove Smile sto se tice natjecanja, link bait il spamanje cuttsa, manje vazno, al da sansa za 4000 (dao Bog 7000) uvijek postoji Smile ukoliko nekog smeta moja reklama Smile maknem je ja za cas...na ovaj nacin se osiguravam da mi google povuce stranicu,a da ja imam kontrolu nad linkovima, tako da cim mi indeksira homepage, skidam www Smile i linkam se na searchenginewatch koji preferiram Smile

uzivajte u ovom lijepom danu Smile

_________________
Ne opiri se toliko - najbolje stvari se događaju kad ih ne očekuješ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
BS
Guest





PostPosted: 24.03.2006 13:40    Post subject: Reply with quote

Ok, tvoje je vrijeme, ali zar nije još bolja prilika da to vrijeme uložiš u nekakav konkretan primjer i optimizaciju na nešto od čega ćeš možda imati koristi ubuduće, samo misao Smile
Back to top
zmaja



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 6
Location: zagreb

PostPosted: 24.03.2006 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Ok, tvoje je vrijeme, ali zar nije još bolja prilika da to vrijeme uložiš u nekakav konkretan primjer i optimizaciju na nešto od čega ćeš možda imati koristi ubuduće, samo misao Smile


paralelno se radi na puuuno toga Smile
tesko je imati potpunu slobodu s obzirom na agencijske tekstove, dizajnerske intervencije i brdo ljudi kojima direktno ili indirektno odgovarash Smile ovako imam potpunu slobodu za bilo kakve eksperimente Smile

_________________
Ne opiri se toliko - najbolje stvari se događaju kad ih ne očekuješ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
zmaja



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 6
Location: zagreb

PostPosted: 24.03.2006 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Ok, tvoje je vrijeme, ali zar nije još bolja prilika da to vrijeme uložiš u nekakav konkretan primjer i optimizaciju na nešto od čega ćeš možda imati koristi ubuduće, samo misao Smile


paralelno se radi na puuuno toga Smile multitasker si tako nesto moze priustiti Wink
tesko je imati potpunu slobodu s obzirom na agencijske tekstove, dizajnerske intervencije i brdo ljudi kojima direktno ili indirektno odgovarash Smile ovako imam potpunu slobodu za bilo kakve eksperimente Smile

_________________
Ne opiri se toliko - najbolje stvari se događaju kad ih ne očekuješ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 30.03.2006 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda, kad se ovaj topik seli u SEO podforum? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
BS
Guest





PostPosted: 13.04.2006 09:02    Post subject: Reply with quote

Evo danas je točno mjesec dana od početka akcija Smile

Za 20 dana sam se ubacio u top 10 za web dizajn i top 20 za izradu, i sad već 10 dana skakućem:

- između 7 i 13 mjesta za: web dizajn
- i 11 i 14 mjesta za: izrada web stranica

imam malo lufta sa vremenom, to je bio plan nakon 2 mjeseca tek, al kaj mogu Smile

Uglavnom sad ću na tim mjestima ostat mjesecima, čini mi se, jer sad je u igri starost domene i linkova, jer imam dovoljno linkova za top 3, ali najvjerojatnije neću doć gore baš zbog toga.

7 mjesto na web dizajn donosi par klikova na mjesec, vrh druge stranice na drugoj za izrada web stranica ništa, kod nas je tradicija da prvi pobere većinu, druga 2 ostale mrvice, a ispod ako njima što ispadne Smile

Uspio sam natuć posjetu od 100 unique dnevno putem linkova uglavnom, sa tražilica dođe tek 500 mjesečno. Oko 500 bookmarka u prvih 30 dana.
Back to top
Vjero



Joined: 15 Mar 2005
Posts: 11

PostPosted: 15.02.2007 13:48    Post subject: Heheh Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja sam isto vec godinama prvi na googlu i to po

izrada internet stranica
otpimizacija za internet tražilice
i jos nekaj al se ne sjecam

E sad da jos nesto velim, bas me znamju nacini na koje ekipa to radi... Ja ne koristim nikakve prijevare vec samo cista pravila.

Ja cu na jednom sajtu koristiti state of art optimizacije i definitivno mislim nadici konkurenciju na vise mijesta a mozda cu ic i na internacionalno pozicioniranje.

Uz to ce ic sustav u .netu koji se tocno prerfektno pogodit stanice. MIslim ima page rank 6 i to na vise jezika i to sa najboljim praksama. Twisted Evil buhhhahahaha
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.02.2007 17:53    Post subject: Re: Heheh Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjero wrote:
Uz to ce ic sustav u .netu koji se tocno prerfektno pogodit stanice. MIslim ima page rank 6 i to na vise jezika i to sa najboljim praksama. Twisted Evil buhhhahahaha

sto ti znaci "tocno perfektno pogodit stanice [stranice?]"?
i sto ti vrijedi page rank, osim ego boost? jer koliko sam shvatila PR utjece samo na povjerenje ljudi dok trazis dobre linkove, ali na rezultate searcha ne bas.

nhf, cijeli mi je post napisan napuhano i prepuno tipfelera pa bi bilo ok da to malo pojasnis/potkrijepis primjerima Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 07.04.2008 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo off, zna li tko slucajno, tko radi seo za adrialin.co.uk ?

tx !

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarioFr



Joined: 08 Nov 2007
Posts: 15
Location: Split

PostPosted: 08.04.2008 07:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pošalji im mail pa ih pitaj Smile

koliko znam, to je njemačka firma, a na čelu je čovjek sa naših prostora....

_________________
Internet marketing | Internet marketing blog | @MarioFr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 08.04.2008 09:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..rade strasan seo na sajtu, u "par" mjeseci su skocili na kw od 115 000 000 rezultata na 1. stranu g.com + sto su na prvoj strani za sve svoje targetirane termine.

..i tako na g.it, g.fr, g.de, etc...

btw, rijec je "Croatia"

tko god da je, svaka mu cast !


edit; nasao sam ih, tx

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarioFr



Joined: 08 Nov 2007
Posts: 15
Location: Split

PostPosted: 08.04.2008 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, primjetio sam ih već...slična priča je i sa PPC-om, iako tu malo traljavo rade Wink

aj ako dobiješ odgovor, javi...

_________________
Internet marketing | Internet marketing blog | @MarioFr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 08.04.2008 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

duddits wrote:
..rade strasan seo na sajtu, u "par" mjeseci su skocili na kw od 115 000 000 rezultata na 1. stranu g.com + sto su na prvoj strani za sve svoje targetirane termine.

..i tako na g.it, g.fr, g.de, etc...

btw, rijec je "Croatia"

tko god da je, svaka mu cast !


edit; nasao sam ih, tx


onda.....koji su? daj reci.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 08.04.2008 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ih http://www.seoeconomist.com/latz%20new%20media.a.492.html
http://www.topseos.com/option,com_servicecategories/task,companyDetails/cat_id,0/comp_id,121/..

nema datuma unosa pa nisam ziher da su oni, sajt im bas ne zraci povjerenjem al ko zna...

latz-new-media.de

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group