Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cold fusion

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bforsek



Joined: 14 Oct 2003
Posts: 60

PostPosted: 16.01.2004 21:23    Post subject: cold fusion Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad sam poceo ucit cold fusion, al zanima me dali ima kakvih free hosting servisa koji podrzavaju cold fusion?
i jos me zanima koliko je rasprostranjen taj jezik? jel se isplati radit nesto u tome, jer stalno gledam ovdje na forumu i svi rade u php-u?
Back to top
View user's profile Send private message
Alen



Joined: 09 Nov 2003
Posts: 1
Location: Velika Gorica

PostPosted: 22.01.2004 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko mi je poznato, samo je CFM Resources (http://www.cfm-resources.com) imao besplatan hosting sa podrskom za cold fusion. Imaju i sada, ali uz prethodno odobrenje projekta.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 22.01.2004 20:54    Post subject: Re: cold fusion Add user to your forum ignore list Reply with quote

bforsek wrote:
sad sam poceo ucit cold fusion, al zanima me dali ima kakvih free hosting servisa koji podrzavaju cold fusion?
i jos me zanima koliko je rasprostranjen taj jezik? jel se isplati radit nesto u tome, jer stalno gledam ovdje na forumu i svi rade u php-u?


mislim da ti se ne isplati to uciti..
bolje se uhvati asp-a,asp.net-a,php-a ili eventualno perla..

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Blue Fusion



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 92
Location: Detroit

PostPosted: 22.01.2004 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno se uhvati PHP-a LeaveMeBe

_________________
Brija Dot Com
@ www.brija.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 23.01.2004 11:22    Post subject: Re: cold fusion Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:

mislim da ti se ne isplati to uciti..
bolje se uhvati asp-a,asp.net-a,php-a ili eventualno perla..


na znam zasto mu se ne bi isplatilo. pehape jeste trazen trenutno, ali ne znaci da coldfusion nece postati jos trazeniji. nek covjek uci ono sto mu lezi,...ako postane dovoljno dobar imace koristi sigurno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 23.01.2004 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno velkih projekata je napravljeno u cf-u ali:
1. ne kod nas
2. sve manje u zadnje vrijeme

IMO php, java/jsp i asp su se nekako isprofilirali kao mainstream. ne vjerujem da ce se cf uspjeti ukljuciti medju njih.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bforsek



Joined: 14 Oct 2003
Posts: 60

PostPosted: 24.01.2004 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali ne vidim zasto cold fusion nema buducnost.. koliko sam ja skuzio to je puno jednostavnije nego asp, php, ili nesto slicno, a daje iste rezultate...
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2004 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imho php je najjednostavniji za nauciti od ponudjenih skriptnih jezika. kako vanja kaze - najrasireniji je te ne vidim razlog zasto uciti CFM jer se mogu pojaviti komplikacije prilikom pronalazenja hosta za .cfm skripte..
Back to top
View user's profile Send private message
bforsek



Joined: 14 Oct 2003
Posts: 60

PostPosted: 24.01.2004 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa dobro onda... gdje bi mogao napaviti php compajler (ili nesto tipa studio neki) i dali mogu pregledavati stranice napravljene u php-u na svom cold fusion serveru?

a dali mi mozete poslati neke svoje radove u php-u da vidim kod i funkciju?
Back to top
View user's profile Send private message
mladen



Joined: 07 Jan 2004
Posts: 43
Location: Dubrovnik

PostPosted: 24.01.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bforsek wrote:
pa dobro onda... gdje bi mogao napaviti php compajler (ili nesto tipa studio neki) i dali mogu pregledavati stranice napravljene u php-u na svom cold fusion serveru?

a dali mi mozete poslati neke svoje radove u php-u da vidim kod i funkciju?


www.hotscripts.com imas tamo kodova koliko hoces!

ali prije toga www.php.com


http://www.php.net/manual/en/

i polagano ....

_________________
"Revenge is best served cold" Smile

www.holobit.net - linux freaks
http://balegari.bxteam.org - Clan pages
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2004 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bforsek wrote:
pa dobro onda... gdje bi mogao napaviti php compajler (ili nesto tipa studio neki) i dali mogu pregledavati stranice napravljene u php-u na svom cold fusion serveru?

a dali mi mozete poslati neke svoje radove u php-u da vidim kod i funkciju?


da ti php skripte rade, moras imat apache server i php instaliran kao modul na njemu. na svu srecu, postoje gotovi paketi kao phptriad i phpdev (url na phpdev).

ne postoji kompajler, nego interpreter za php ali ne prica mi se sada bas o tome :>

inace, php ima gotovo identicnu sintaksu C jeziku. uskoro planiram postat na mi3 jedan laganini text za pocetnike da skopcaju osnove, pa pogledaj za par dana.
Back to top
View user's profile Send private message
bforsek



Joined: 14 Oct 2003
Posts: 60

PostPosted: 24.01.2004 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, hvala... pogledat cu...
Back to top
View user's profile Send private message
Word



Joined: 29 Nov 2003
Posts: 18
Location: Bendzulaj city

PostPosted: 24.01.2004 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto se u mom dragom dremweaver-u toliko spominje cold fusion Smile ,kojeg ja nerazumijem Wink a volio bi Confused brate samo uci pa ces mi jednog dana i reci neke cake ako si humanista Rolling Eyes ja ti kazem da se isplati raditi ...samo opusteno ...

_________________
Somethin' 'bout those little pills/Unreal the thrills they yield/Until they kill a million brain cells
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 24.01.2004 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako imas negdje neki vidijev cd onda si mozes staviti phptriad+download sa neta php 4.3.4(recimo) i novu mysql 4.0.17 (meni se cini da je to sve up 2 date). tj. ako hoces imati sve up 2 date.

imas jos Foxserv - apache2+php4+mysql4+perl+python++++
appserv -apache 1.3.29+php4.3.4+mysql4.0.16+# Zend Optimizer 2.1.0b + # phpMyAdmin 2.5.4

i obavezno ti preporucujem stavljanje phpMyAdmina za administraciju baze - sve putem web uscelja.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.01.2004 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
imho php je najjednostavniji za nauciti od ponudjenih skriptnih jezika.


ne slazem se. mozda je mocniji, ali nije jednostavniji.
c-ova sintaksa ce totalnom pocetniku biti puno kompliciranija od basicove sintakse koja je nekako prirodnija jer imas
if ... then end if..
for j=1 to 10...

ne zove se bezveze "basic"

daleko od toga da kad se naucis na c-ovu sintaksu da ju nebi mijenjao za nista jer ti omogucuje da neke stvari totalno pojednotavnis...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bforsek



Joined: 14 Oct 2003
Posts: 60

PostPosted: 25.01.2004 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo sad sam skinuo phpdev, ali nemam mysql... danas cu i to skinut, ali me zanima kako sve to radi.. nikak da to prokuzim, a ovaj cold fusion sam prokuzio bez problema...

jel ima gdje u zagrebu predavanje php-a?
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2004 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bforsek wrote:
evo sad sam skinuo phpdev, ali nemam mysql... danas cu i to skinut, ali me zanima kako sve to radi.. nikak da to prokuzim, a ovaj cold fusion sam prokuzio bez problema...

jel ima gdje u zagrebu predavanje php-a?


pa imas mysql u phpdevu... Smile

Quote:
ne slazem se. mozda je mocniji, ali nije jednostavniji.


meni je c-ova sintaksa daleko logicnija i jednostavnija od basicove.
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 25.01.2004 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bforsek wrote:
evo sad sam skinuo phpdev, ali nemam mysql... danas cu i to skinut, ali me zanima kako sve to radi.. nikak da to prokuzim, a ovaj cold fusion sam prokuzio bez problema...

jel ima gdje u zagrebu predavanje php-a?


kao sto maxy kaze imas unutra mysql Smile
odi u folder mysql/bin i pokreni si winsqlmyadmin (mislim da se tako zove, uglavnom imas WIN*****) i to ce ti staviti mysql kao service (da ti se pokrene pri bootu Smile ) i imat ces u trayu malu ikonu i kada desni klik->show me i onda ti izbaci prozor gdje si mozes srediti my.cnf (valjda se tako zove), vidjeti baze i tablice u bazi itd, itd, itd..

dobri tutovi ->
PHPFreaks
Codewalkers
Spoono g
......

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.01.2004 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:

meni je c-ova sintaksa daleko logicnija i jednostavnija od basicove.


ti mora da si neki wunderkind Smile

IMHO pocetniku je puno blizi basic zato jer jer recimo sama sintaksa ima puno vise kljucnih rijeci, pa ti onda kod izgleda nekako manje apstraktno i lakse si ljudi to mogu percipirati, ljudi su vizualni tipovi.

dok u c-u imas svega par kljucnih rijeci. sto je po meni naravno dobro, jer mozes skratiti kod puno...

a da ne spominjem zaboravljanje ";" Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 28.01.2004 12:06    Post subject: Another newbie - chewie Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja kad sam pocinjao CF onda mi je bilo full lako zbog toga ke sam basic ucio u skoli onda sam skuzio da nema tog isusa koji ce podrzati bilo sta u CF-u. Logicnije je pocet ucit odma php. Kad svladas php dalje sve sto se probije je u tvom malom prstu pogotovo ako imalo lici C-u. C sad ucim vec 2 godine u srednjoj a od CF nisam nista iso programirat sad bi si brijo pocet s php-om pa imam nekoliko pitanja:
Postoje li skritpe za layout Portala ili je to vec phpnuke ili phpdev?
Kako se granaju direktoriji kad se implementira code?
...
Kad svladam osnove jos bum vas gnjavil! Laughing

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group