Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
igorklajo.de v4 napokon

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 24.03.2006 14:39    Post subject: igorklajo.de v4 napokon Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo i ja sam si nakon malo dužeg vremena uspio napravit novi layout. Još samo moram dopuniti neke stvari i to je to, ništa veliko, neke sitne stvari.

igorklajo.de - 4 the floor

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 24.03.2006 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

very nice and clean, od layout-a pa do xhtml-a i css-a. Jako lijep i uredan site.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2006 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni nije jasno zašto napišeš ovo
Quote:
Skills: Don't ask me, I don't have any.

a tražiš posao u nekom studiu ili kao freelancer? kužiš kaj ti oću reći...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2006 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene, osobno, jako smeta kad nemogu kliknut na thumb, nego samo na text ispod.

drugih zamjerki, ovako na prvu, nemam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 24.03.2006 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
meni nije jasno zašto napišeš ovo
Quote:
Skills: Don't ask me, I don't have any.

a tražiš posao u nekom studiu ili kao freelancer? kužiš kaj ti oću reći...

meni je to oke. barem pokazuje da covjek zna za humor, mislim nije da je ovo tolko smjesno da cu past na guzicu od smjeha i da ce mi pocet suze i smrklji letit van na nos ali definitivno pokazuje da ima attitude a ne ko neki roboti koji pisu samo: "RADIM PHOTOSHOP, RADIM FLASH, RADIM SAJT, RADIM U POLJU". Naravno, to ovisi od osobe do osobe.

Iovako ionako se gleda portfolio na kraju krajeva, isto ono sto smo pricali jednom davno na forumu o tome da li bi dizajneri kad idu na posao trebali nositi odjela ili bi trebali bit casual tj. normalno obuceni kako su inace obuceni. Naravno, i to ovisi od osobe do osobe i do klijenta.

Neki imaju urede koji su full "straight to business" lajk, a neki imaju xbox360 nasred ureda sa velikom plazmom ispred i prvo kaj ce napravit kad im dodje klijent je da ce ga posjest isped xboxa i dat mu joystick u ruke.

I sad opet, vracamo se na ovaj doticni sajt. Kolko sam ja skuzio, Igor ima smisla za humor, cijeli text je napisan sa dozom zajebancije i ozbiljnosti.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 24.03.2006 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ljepo što se prošetali do moje stranice i malo pregledali šta se sve tamo nalazi.

@feelfree
CSS još malo moram sredit, stvari su dosta razbacane

@jurka
Kao što je Philatz reko . . . malo humora ne škodi ali i kužem šta želim reći . . . neki ljudi ne razumiju humor pa ako su ti ljudi baš neki koji traže nekoga da radi za njega onda mi ovo smanjuje šanse na posao

@blackduke
neki pretraživaći i text browseri ne mogu slijediti slike koji služe kao linkovi, zato sam to trenutno ovako rješio., znam gallerija mi je puna takvih slikovnih linkova, to mora sredit, samo nisam imao vremena da se zabavljam s time . . . ali evo sad znam šta bi bilo dobro popravit . . .

@Philatz
Pa ja namjeravam izbječi takve textove gdje se hvalim sa stvarima koje znam. Bolje je da se vidi kasnije šta znam nego da razočaram ljude.

Ja sam osoba koja je između straight businessa i xboxa 360 . . .

E to sa zajebancijom i ozbiljnost . . . to nekim ljudima ne sjedne baš jako pa na kraju ne znaju šta je stvarno i šta nije. . . . nekad misle da ono što je ozbiljno je zapravo šala ali anyway . . . to je sve do individuuma.

Hvala na posjeti

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2006 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
mene, osobno, jako smeta kad nemogu kliknut na thumb, nego samo na text ispod.


inace, super ti portfolio!
otkud ti one fotke za logon screens? tvoje?

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 24.03.2006 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super super ....
ali
blackduke wrote:
mene, osobno, jako smeta kad nemogu kliknut na thumb, nego samo na text ispod.

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2006 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Text ne scale-a. Zapravo, samo pojedini dijelovi, a to su desni naslovi na početnoj stranici i footer. Rečenica prije forme bi trebala biti u formi (semantika). Labeli u formi bi trebali biti LABEL, ne heading. Također, izbor i raspored elemenata u galeriji je mogao biti sretniji (obične ili definition liste). Ima tu toga
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 25.03.2006 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izgleda OK, ali... div div div div....ima divova ko u priči.

Transitional = švercanje ! Wink

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 25.03.2006 06:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dotTOM
Da bi h poznavao osobno onda stranica nikad ne bi došla do 4. verzije Very Happy . Korisito sam stock fotografije sa deviantART-a to je jedan razlog zašto na mojoj stranici ima samo thumbić koji je linkan na DL tog wallpapera/logon screena na deviantART-u. Drugi razlog je prosor . . . da bi imao sve to na mojoj stranici . . . naja, ne bi imao doboljno mjesta. Znam, trebao bi nešto ponudit ljudima da bi bilo atraktivnije, ali 3.5MB-a za zip file . . . pojelo bi mi i bandwidtha. Anyway

Ono sa thumbićima se uvijek da sredit.

@kakarinac
ovako sam bar uspio da ostaneš par milisekuni duže na mojoj stranici

@Sulien
da sam sve to napravio, stranica ne bi imala update-a slijedećih par mjeseca.

@mastersinke
treba dosta div-a da bi sredio nekekao one sjene a mislim da je bolje da imam div nego da mi sve ovo radi s tabelama Very Happy


eee da . . . jel posotoji jedna jedina osoba ovdje koja je bila na mojoj stranici a da nije pogledala code da vidi šta može ukrast Laughing Laughing Laughing

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 25.03.2006 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jokla wrote:

eee da . . . jel posotoji jedna jedina osoba ovdje koja je bila na mojoj stranici a da nije pogledala code da vidi šta može ukrast Laughing Laughing Laughing

ja. Very Happy

al idem sad vidjet ak ima kaj pametnog, thanx kaj si me podsjetio. Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 25.03.2006 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Transitional = švercanje ! Wink

Transitional == biti pametan. Na strictu bi mu svaki kurac puko kod unosa sadržaja...
Bolje grob nego rob,
Bolje div nego kriv

or voteva...

Site je dobar, osim kaj bi možda trebalo malo pokrupniti tekst. Previše mi je noisea. A i Trebuše na tak sitnim veličinama + low contrast... ne znam, utapa mi se...

Osobno, jab više kontrasta, ovak mi je sve preblury, ali eto, to je čisto stvar ukusa.

Sadržaj kvalitetan.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 25.03.2006 12:12    Post subject: Reply with quote

maratz wrote:
Transitional == biti pametan. Na strictu bi mu svaki kurac puko kod unosa sadržaja...


Nebi, osim ako nebi servira sa "application/xhtml+xml".
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 25.03.2006 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
maratz wrote:
Transitional == biti pametan. Na strictu bi mu svaki kurac puko kod unosa sadržaja...

Nebi, osim ako nebi servira sa "application/xhtml+xml".

To se naravno podrazumjeva Wink
Strict + text/html za browsere koji podržavaju application/xhtml+xml je još veće varanje, ne? Mislim, i sam sam to nekad radio... dok nisam otkrio content negotiation...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 25.03.2006 12:21    Post subject: Reply with quote

Ma da :)

A danas je to tako. Ako radiš svoju aplikaciju nije bed sve lipo čisto u HTML četvorki sa text/html, ali danas je stvarnost XHTML Strict sa text/html MIME typom što je glupo, da, slažem se. Ali prema W3ju to je dozvoljeno, tako da je to danas najpametnije riješenje IMHO. Ili ti je HTML/text/html ili ti je XHTML 1.0 Strict/text/html. A ako zabriješ na application/xhtml+xml kao ja nekada niko te ne voli :D Mada razmišljam dali da ga i sada puknem pa sam miran ;)

E, nisam baš ni ljubitelj content negotiationa... I to je isti kurac ko varanje, ma ko ga j*be... :)
Back to top
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 25.03.2006 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uz malo pažnje, HTML 4.01 strict je po meni puno ispravnije rješenje od bilo kakvog transitionala. Takav se kod bez po muke prebaci na XHTML, jednom kada svijet bude "spreman" na to Smile
Al odošmo u OT....

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 26.03.2006 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

huh, ja o tome nisam ni razmišljao . . .

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group