Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
There's even a weblog!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sime
Guest





PostPosted: 24.03.2006 23:21    Post subject: There's even a weblog! Reply with quote

Lady's and gentlemen's I'm very pleased to announce you, I'm thrilled about this -- the all new Distype Weblog! Hurry, by the thanksgiving day it'll become obsolete :)

http://distype.com/weblog/
BTW, ekperimental site, eksperimental navigacija. Znate mene :) Uživajte.

Last edited by sime on 29.03.2006 14:05; edited 3 times in total
Back to top
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 25.03.2006 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ove kose crte u pozadini bodu oči, pogotovo u mraku Shocked

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 25.03.2006 00:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ove kose crte u pozadini bodu oči


osim toga, nema se kaj komentirat...

validiraj xhtml Razz Laughing

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 25.03.2006 10:23    Post subject: Reply with quote

OK, vidim da se ekipa sa mi3-ja pali na trash, bolje da se ja povučem sa scene, ne cjeni se pravi rad ;)
Back to top
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 25.03.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I like it minimal!!!!! Wee napokon netko! Smile
Meni je ovo jako ljepo! Wink

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.03.2006 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK je, ali smanji malo opacity na stripeovima (bgr). I glupo mi je što stalno ponavljaš istu navigaciju na svakom itemu

To onaj tvoj CMS ili ono što si mi pokazivao zadnje?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 26.03.2006 14:34    Post subject: Reply with quote

Sulien wrote:
OK je, ali smanji malo opacity na stripeovima (bgr). I glupo mi je što stalno ponavljaš istu navigaciju na svakom itemu


Meni je navigacija takva ključni dio sitea, tj. dizajna. Baš mi je jaka. Inače bi se moralo skroz drukčije izvesti. Možda i bude jednom neki malecki redizajn u kojem samo navigaciju prominim...

Sulien wrote:
To onaj tvoj CMS ili ono što si mi pokazivao zadnje?


Onaj zadnji. A volia bia da je moj, al Django + HR hosting ne ide :) Thx for comment.
Back to top
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 26.03.2006 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
OK je, ali smanji malo opacity na stripeovima (bgr).

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 28.03.2006 08:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jednostavno, pregledno . . . . jednostavno efektivno Very Happy

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cerial



Joined: 03 Mar 2006
Posts: 17
Location: Split

PostPosted: 28.03.2006 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

background me unisti a ne uspijem procitat ni prvi post do kraja
badge je sjeban i u ff-u jer se ne moze citat sta pise na njemu. site je jednostavan i ako imas sve skupa 3 elementa bilo bi dobro da ih slozis kako treba Smile
naslovi su isto pomalo upitno postavljeni a ni bojice nisu ludo zanimljive. navigacija bi mozda i bila korisna da je na vrhu svakog posta a ne na dnu
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 28.03.2006 11:11    Post subject: Reply with quote

cerial, jednostavno nijedan komentar ne mogu reproducirati ;) Možda imaš jako loš monitor? ;)

sulien, kaks, smanjia sam opacity 10%, dalje od tog ne idem, inače bg gubi smisao, kontrast se gubi itd. :)

jokla, thx, i hvala svima ostalima na komentarima...
Back to top
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 28.03.2006 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šime, slažem se sa Cerialom. Ja jako teško pročitam "back to the front".
Naslovi se sada lakše čitaju ali još uvijek je kontrast slab.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 28.03.2006 11:32    Post subject: Reply with quote

red wrote:
Šime, slažem se sa Cerialom. Ja jako teško pročitam "back to the front".
Naslovi se sada lakše čitaju ali još uvijek je kontrast slab.


CRT? Ne znam, meni je sve lipo čisto i crispy na LCD-u i Mac-u... Na fontu od badgea je mali efekat da realnije izgleda, on ga čini malo ne čitkijim... Ima tooltip! :D
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 28.03.2006 11:36    Post subject: Reply with quote

E, kako ne kužite da bi se kontrast izgubia da još smanjujem opacity?

Edit: Evo kako meni browser renderira text, meni sve izgleda full čitko:
http://img478.imageshack.us/my.php?image=picture15zu.png

A u Caminu (Gecko) je malo drukčije, malo su tanji naslovi, ali isto mi super izgleda... Gleda sam jučer na PC-u pa je bilo malo ružnjikavo bez antialiasa, a jebiga...
Back to top
cerial



Joined: 03 Mar 2006
Posts: 17
Location: Split

PostPosted: 28.03.2006 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
cerial, jednostavno nijedan komentar ne mogu reproducirati Wink Možda imaš jako loš monitor? Wink


imam crt. ne znam jel to sinonim za los. davno sam iz skole pa se od onda mozda promjenilo. ne znam kako mozes ocekivat da ti je site uber kul kad prakticki nema nekog sajta. a ono sta ima nije toliko fino.

steta sta se vise dizajnera ne javi za ocjenit ovo jer bi onda moga pronac utociste jedino na iskon.hr ili index.hr forumu u rubrici fun ili nesto sl

btw kad napravis nesto experimental znaci da valjda ekperimentiras sa necim novim, a ne sa necim sta je samo upitne kvalitete.

jesam mozda strog al me nervira to kad dodem i sve vidim kul ludo fora i ispada da svi sve znaju i rade super. kad neko rece nesto relativno konstruktivno po njemu se ili sere ili mu ne valja monitor
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 28.03.2006 12:57    Post subject: Reply with quote

Čekaj, di sam ja reka nešto loše o tebi ili nešto slično? A za monitor, vidiš da ima 2 smajlija koji migaju... Samo velim da na svome monitoru sve vidim lipo i da mi je sve čitko.

A za dizajn, ja ništa ne očekujem, niti želim da ljudi komentiraju lude komentare i misle da je uber kul, ne znam odakle ti sve to... Pa ja osobno znam da ovaj đir malo di prolazi. Prema tome, smiri se malo :) I kažeš da bi volia da više dizajnera kometira pa da me popljuju. Pa neka pljuju koliko oće, ne smeta mi, samo mi malo ovakvi kometari smetaju, ali možda su oni samo produkt nesporazuma.

BTW, dizajn nije samo koliko elemenata ima. Ti očito svaki dizajn gledaš sa stajališta eye-candya. Što više eye-candya = bolji dizajn, right? :) Treba uzeti i u obzir da je to dizajn za weblog, da je personal site, i da sam samo posta običan post da vidite da sam napravia blog i da možda dobijem malo prometa :)

Međutim, čim je weblog, dizajn se drukčije ocjenjuje. Nije to izložba pa ćeš ti gledat koliko ludo izgleda, sve ima svoju namjenu. Kod webloga su bitne neke druge stvari, a ja sam se tia bar malo odmaknuti od standardnog blog layouta i malo začiniti stvari. Kao što vidiš, naglasak je na sadržaju i teksu (to i je weblog, zar ne?), zato čim uletiš, odma je naslov zadnjeg posta, pa odma tekst -- dakle da se pročita. Isto tako, na tipografiju sam pazia. Tek nakon toga ide navigacija i meta informacije. Focus, contrast i svođenje na minimum. Sad ćeš odma reći, "pa neš mi ti sadržaja" -- možda je i istina, bar za sada, ali ko te sili da ga čitaš :)

Anyhow, ko voli nek izvoli. Drugi put radim neki trash sa što više "elemenata" i eye-candya sa nikakvom tipografijom (tipa trebuchet ms za body copy bez razmaka među redovima rastegnuto na 100%, pa nek se narod napali na to.

Smisao ovog posta je da se bar nešto shvati i malo drukčije gleda na neke stvari. I da, znam da će se sad neki samo još više napaliti, a jebiga... Ja odo...

Edit: E stari hvala, ovo mi je dalo ideju za post! ;)
Back to top
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 28.03.2006 13:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
red wrote:
Šime, slažem se sa Cerialom. Ja jako teško pročitam "back to the front".
Naslovi se sada lakše čitaju ali još uvijek je kontrast slab.


CRT? Ne znam, meni je sve lipo čisto i crispy na LCD-u i Mac-u... Na fontu od badgea je mali efekat da realnije izgleda, on ga čini malo ne čitkijim... Ima tooltip! Very Happy


LCD Smile
Heading je kod mene malo "mršaviji", a back to front, jebga.. možda mi vid slabi od non-stop buljenja u ekran, ja ti to slabo vidim Sad

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 28.03.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je blog skroz fine, sve mi je superčitko i neznam o čemu pričate, al opet ja imam dobar monitor Twisted Evil

dizajn je clean i nema se šo puno za komentirati, al je ukusno ...

i btw prugice u pozadini me ne bodu u oči i ne smetaju mi ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 28.03.2006 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

again, stylish eleganto nice i minimalistički. znači naglasak na tome. izgled ne ovisi samo koliko efekata ima... pattern savšreno sjeda i sve je super čitko... plus na običnom samsung crtu... Smile

Last edited by garden on 28.03.2006 18:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 28.03.2006 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šime, ajd probaj taj txt na badgeu sa #f48, ako nisi, meni bolje tak.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 28.03.2006 20:05    Post subject: Reply with quote

red wrote:
Šime, ajd probaj taj txt na badgeu sa #f48, ako nisi, meni bolje tak.


Sad bolje? Boja + drugi kut rotacije.
Back to top
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 28.03.2006 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da text se sad definitivno vidi !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 28.03.2006 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
red wrote:
Šime, ajd probaj taj txt na badgeu sa #f48, ako nisi, meni bolje tak.


Sad bolje? Boja + drugi kut rotacije.


Bolje! Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sime stvar je u tome kad bi maknuo taj bg nebi ostalo nista do bijelih boxeva...

Smeta me sto je naslov pojedinog "clanka" skroz ljevo i nije align-an kao i box, a i cisti tekst na toj pozadini se teze cita, zasto naslov ne stavis u box?

Sto se tice navigacije, posto se ona nalazi u boxevima first time visitor bi mislio da se "taj text" odnosi na pojedini "clanak" a ne da je to main navigation...

Zasto ne iskoristis desnu stranu i stavis anchore na "clanke" ovak forsas juzera da skrola a mozda ga bas to i ne zanima...

Eto cisto IMO, nikakav attack niti ista slicno, a kako si i sam rekao to je ** tvoj** playing ground..

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 28.03.2006 20:40    Post subject: Reply with quote

r3dsc0rpi0n, da, slažem se, sve su to valid points... A da je naslov u boxevima, onda bi se izgubia smisao boxeva zar ne? Može onda i bez njih (u biti, da ima samo jedan content box :) Upravo zbog boxeva su naslovi izvan njih i align im je livo. A nav, da, znam da mnogima smeta, ali nisam pussy, I can handle that :D Kažem da je experimantalna malo navigacija. Za moju dušu dizajn... (Molim vas nemojte sad onaj đir "ako je za tvoju dušu, što si stavlja na net i sl. šeme :)

@red: drago mi je da se čitljivost bar malo povećala :)
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group