Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Gdje popraviti objektiv?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 25.03.2006 11:21    Post subject: Gdje popraviti objektiv? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem je slijedeći..: Imam jedan stariji M42 objektiv (Zeiss Jena 2.4/35mm) koji se zaglavio na najvećem otvoru blende (pa je zbog toga gotovo neupotrebljiv). Sad

Ima li gdje u Zagrebu kakav serviser koji bi to mogao popraviti (po mogućnosti negdje u centru grada)? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 25.03.2006 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako se radi o "Flektogonu", pitanje je isplati li se popravljat s obzirom na cijenu ispravnog rabljenog. Stvar se može popravit ali je prilična vjerojatnost da se opet zblokira i ondak su ti to igre bez granica. Za druge objektive neznam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 25.03.2006 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daex wrote:
Ako se radi o "Flektogonu"....

Da, radi se o objektivu Flektogon 2.4/35 Carl Zeiss Jena DDR. Inače, ja bih ga radije pokušao popraviti... Pa ako netko zna kakvu adresu nekog servisa za objektive...? (Naravno, ako nađem takvog istog rabljnog na nekom sajmu foto krame po povoljnoj cijeni, zašto ne, ali za sada.... golub je još uvijek na grani).
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 30.03.2006 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh? ... zar baš nitko.... Sad
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2006 23:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prico je nama profesor za nekog majstora koji zna sve popravit. budem pito :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 31.03.2006 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam zenitxp i tri objektiva,još dva sam pokvario svojim igricama i experimentima sa njima,tebe to isto neminovno čeka ako misliš raditi sa starim mašinama,sam svoj majstor je zakon,probaj otvoriti objektiv sa donje strane pa šta bude,ionako nije u funkciji,samo možeš nešto dobroga uraditi,starim objektivima se skoro više niko ne zamajava,zaboravili ljudi analogiju, Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.03.2006 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

knock wrote:
...,probaj otvoriti objektiv sa donje strane pa šta bude,ionako nije u funkciji,samo možeš nešto dobroga uraditi,starim objektivima se skoro više niko ne zamajava,zaboravili ljudi analogiju, Crying or Very sad

Confused ... Ipak bih ja to radije prepustio nekom stručnjaku nego da sam ordiniram po tome. Veća je vjerojatnost da samo još nešto dodatno pokvarim...

Dakle, zna li netko ima li gdje u Zagrebu kakav servis? Sad
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 31.03.2006 23:00    Post subject: Reply with quote

DZ fotoprojekt,
kuslanova 19 (mislim)
2315 553

stricek rula!
Back to top
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.03.2006 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala.... =)
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 20.06.2006 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za sve one koji ne znaju, u Ilici 61 (dvorište) postoji servis za sve vrste fotoaparata i objektiva. Znam da je ovo kao neka reklama, ali lik mi je danas tamo popravio Flektogona i stvar radi savršeno, kao nova... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 20.06.2006 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Za sve one koji ne znaju, u Ilici 61 (dvorište) postoji servis za sve vrste fotoaparata i objektiva. Znam da je ovo kao neka reklama, ali lik mi je danas tamo popravio Flektogona i stvar radi savršeno, kao nova... Very Happy

jel to ono tamo gdje se s desne strane skreće kad si na cesti u smjeru centra?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 21.06.2006 07:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Think ..... U Ilici 61, 20m od Medulićeve kak se ide od Trga bana Jelačića, na lijevoj strani u dvorištu...
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 21.06.2006 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Think ..... U Ilici 61, 20m od Medulićeve kak se ide od Trga bana Jelačića, na lijevoj strani u dvorištu...


je to je to:D
bila sam tamo daaavno, čudo kako se još sjećam Very Happy
samo što sam ja ušla i izišla jer mi je striček išao naplatit čak puno više nego u kenonovom servisu...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 21.06.2006 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
je to je to:D
bila sam tamo daaavno, čudo kako se još sjećam Very Happy
samo što sam ja ušla i izišla jer mi je striček išao naplatit čak puno više nego u kenonovom servisu...
Think pa kaj je to trebalo popravit da je bilo preskupo? OK, možda ni ja nisam baš najjeftinije prošao, ali je ipak majstorski popravio stvar...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group