Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
prisiljen koristiti tablicu za layout??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 14:25    Post subject: prisiljen koristiti tablicu za layout?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem: 2 kolumne, lijevo slika koja je varijabilne veličine, desno kolumna teksta. Ne želim da se tekst omota oko slike, želim da imam efekt dvije kulumne, ali problem je što ne znam koliko je slika velika.



Problem CSS float modela je što ovisi o apsolutnim širinama kolumni - jedna se ne može prilagođavati drugoj, odnosno jedna se ne može skraćivati kako se slika povećava (što smo lijepo imali kod tablica).

Jesam li lud; postoji li rješenje, ili natrag dobrim starim tablicama?

Note: svjestan sam da mogu skriptirati, makar bi rješenje imalo dvije linije JS koda, stvar je principa Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 14:41    Post subject: Re: prisiljen koristiti tablicu za layout?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ne želim da se tekst omota oko slike, želim da imam efekt dvije kulumne, ali problem je što ne znam koliko je slika velika.


Zelis text ispod slike ili desno od slike?

Nested divs?

Ako ce slika bit sira od 500px rasirit ce "vanjski" div sa textom ...

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Želim tekst desno kako je prikazano u dijagramu. Container za oboje je fiksne širine.

Nisam siguran na što misliš sa 'nested divs'... Ali ako se slika povećava širina teksta se smanjuje, a ne povećava Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 28.03.2006 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

well... estetike radi, ogranici dimenzije slike Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ograničene su! Ali mogu biti manje od maksimuma Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislio sam da sam jako pametan pa sam probao sa faux column hackom (sivi div sa fix dimenzijama predstavlja sliku varijabilne veličine):

http://odin.irb.hr/~mislav/test.html

Makar background ide skroz do dolje, text ipak wrapa unutra Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2006 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry gledo sam na LCD-u a na njemu nemam taj spektar boja Sad CRT rulz Very Happy

Evo sto sam ja dobio

Ali naravno kad povecas sirinu diva slika, text ode ispod slike jer ga container od 500px drzi...kolko sam shvatio ne zelis da se sirina texta smanji sto sam ja dobio ali container stvara probleme...

Question

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 29.03.2006 02:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam img stavio unutar nekog div-a kojem sam pritisnuo height: 100% i floatao ga lijevo (od teksta)

jedini je problem sto "height: 100%" vrijedi samo za viewport, tako ako ima jako puno teksta, tocnije vise od viewporta, stvar puca i tekst se pocne "podvlaciti" ispod slike.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.03.2006 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel ti sirina fiksna??
stavi img u div ko sto je car reko.
prakticki imas dva diva koji su kolone a div na desno ti je margin-left toliko koliko je sirok ovaj lijevi div sto ima sliku i onda se text nece podvlacit.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2006 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

scorpion: fundamentalna mana tvog rješenja je što ono što je floatano desno ima fixnu širinu Sad

Carr: to je i meni palo na pamet, kao što kažeš nije bulletproof ali možda bude koristilo Confused

Keye: fundamentalna mana toga je što moram specificirati taj tvoj margin-left, a to si ne mogu dozvoliti pošto ne znam kolika je slika

Izgleda da CSS jednostavno nije za to. Ako želim da content (u ovom slučaju slika) rasteže kolumne jednostavno ću morati koristiti tablicu za ovaj layout. Jedna tablica za multicolumn layout nije toliko zlo ako je nužna, zlo postaju nestane tablice za layout.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 29.03.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uvijek to možeš riješiti server side 500 - getimagesize($slika)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 29.03.2006 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gale wrote:
uvijek to možeš riješiti server side 500 - getimagesize($slika)

genijalno.
nemogu vjerovat kolko sam tupav da se ovog nisam sjetio.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gale: mislio sam client side (javascript) jer mi je server side malo skupo

Ali počeo sam spremati uz slike u bazu i njihove dimenzije pa mogu napraviti i taj select ako budem odlučio podržat i ljude sa isključenim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pepa.UP



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 15
Location: zagreb

PostPosted: 29.03.2006 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
http://odin.irb.hr/~mislav/test.html

ak ti nije bitan safari, probaj ovaj css na svom primjeru
Code:
body { text-align: center; }
#wrap   { text-align: left; width: 500px; margin: 0 auto; border: 1px solid #999; }
#sid    { display: table-cell; float: none !important; float: left; background-color: #eee; }
#con    { display: table-cell; float: none !important; float: left; padding: 0 10px; }

_________________
unpljugged.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2006 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ou jea, to je rješenje! Very Happy
A kaj se desi u safariju?

The thing is, nisam se ni usudio igrat sa table-cell jer sa time uvijek problema sa IE, ali vidi se da si to raščistio.

Sad idemo to primijenit na pravi svijet, pa vidjet kako se drži - report stiže!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 29.03.2006 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim na onom linku da si sredio ali evo jednog lošeg rješenja:

var slika = document.getElementById('slika').width;
document.getElementById('con').style.width = 500 - slika + 'px';
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.03.2006 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ali počeo sam spremati uz slike u bazu i njihove dimenzije pa mogu napraviti i taj select ako budem odlučio podržat i ljude sa isključenim


Kao BLOB ili samo lokaciju?

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BLOB... hehe Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group