Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pixar i kompanija...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 08.04.2006 16:40    Post subject: Pixar i kompanija... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel znate koje programe za animaciju koriste "animatorski divovi" kao što su Pixar i kompanija!?
Mene je to uvijek zanimalo... a kad gledam "DVD2" nekog naslova, recimo StarWarsa, prikažu par sekundi kako su modelirali, animirali i to... a meni je to tak super Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 08.04.2006 16:42    Post subject: Reply with quote

dunno.. jedino znam da ima u ja mislim matrixu 3 na dvd-u s dodacima poprilično dug dodatak o cgi-u i ima masu snimaka kako se to modeliralo i prikazani su programi pa bi znalci trebali prepoznat program.. ali koji je da je program, treba ti mala vojska kompjutera da se to renderira Very Happy
Back to top
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 08.04.2006 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
dunno.. jedino znam da ima u ja mislim matrixu 3 na dvd-u...


hehe, imam sva tri matrix-a, al nemam dodatke, fak... budem to posudio u videoteKi onda...

meni je super gledat ove animirane crtane, tipa Shrek, Nemo, Riba ribi grize rep, Madagaskar... baš zbog super animacije, imam ih sve u kolekciji Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 08.04.2006 18:29    Post subject: Reply with quote

spomene on sve osim Final Fantasyja, kako spirits within tako Advent Children(nisu crtani već animirani filmovi Wink ), c c c... Isto tako ti onda preporučam i Immortela, koji je djelomično 3d tj animiran. A usto je i dobar ako ga shvatiš
Back to top
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2006 21:36    Post subject: Re: Pixar i kompanija... Add user to your forum ignore list Reply with quote

matthew wrote:
Jel znate koje programe za animaciju koriste "animatorski divovi" kao što su Pixar i kompanija!?


Ovisi.. dosta ih koristi mayu, nešto max, a ostali proprietary software, iliti vlastiti softver koji im je isprogramirala ekipa koja šljaka za njih.
Kolko se sjećam, to je slučaj s pixarom, imaju vlastiti soft za animiranje i to i naravno tu je njihov renderman koji možeš i kupit.. Dreamworks/PDI (Madagascar) isto imaju svoj programčić koji se zove e-motion ili tako nekako
kolko znam, na matrixu je radilo brdo firmi, tj. firama =), od kojih su neki bili mayani, a neki maxeri
možda te podatke možeš nać na njihovim sajtovima, ali obično ih čuvaju ko zmija pi... =) (o vlastitom softveru mislim)
nego, na kraju krajeva, to je samo program, bitni su ljudi zgrčeni nad monitorima =)

matthew wrote:
Mene je to uvijek zanimalo... a kad gledam "DVD2" nekog naslova, recimo StarWarsa, prikažu par sekundi kako su modelirali, animirali i to... a meni je to tak super Very Happy


Ojdi kod mene doma, pa ti pokažem =)
hehe nedavno sam imao neku prezentaciju na faxu.. o 3d-u, animaciji i tako.. i demonstrirao u maxu s nekim likom, ćopim ga za pelvis control i mičem mu bokove okolo i rulji to super =)

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 08.04.2006 23:18    Post subject: pogledaj ovo Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledaj na ovom linku koji se software koristi. u rangu su pixara

http://www.platige.com/index.php?lng=en&tu=51

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 09.04.2006 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Softver je nebitan. Bitan je koncept, ideja, priča, likovi, likovna razrada. Izvedba samo ovisi o lovi i timu. Neki sjajni filmovi nastali su na Lightwaveu a neki na Maxu, dok po meni najimresivniji projekti koriste Mayu i XSI al to još uvijek ništa ne znači. Gledao sam onu neku crvenkapicu i ono što mi smeta nisu toliko tehnički nedostaci nego priča koja je poprilično klimava, kaotična da ne kažem i izklišeizirana.
Druga stvar koju valja imati na umu je da su ljudi, kako je lijepo istaknuo mali, bitni a ne programi. Džaba ti najskuplji program ako ne kužiš animaciju. Pixarovi animatori temelje svoje znanje na bogatom iskustvu Diznijevih animatora od kojih su im mnogi držali instrukcije iz klasične animacije. Na kraju The Incredibiles vidite dva starca koji kometiraju super heroje i kažu "baš kao u staroj školi". Mnogi ne znaju da je u stvari to hommage Ollie Johnsonu i Frank Thomasu, dvojici velikana animacije koji su često posječivali pixar i pokazivali što znaju mladim kompjuterskim animatorima. Lijepo na google i traži imena Smile
Ono što je važno istaknuti je da se projekti poput npr The Incredibiles pripremaju godinama, prolaze kroz stotine dorada, tjedne i tjedne eksperimetiranja, traženja najboljih umjetničkih i tehničkih rješenja. Imaju posebne timove za modeliranje, rasvjetu, materijale, setove, simulacije tkanine, fluida, kose. Posebni timovi su za animaciju a posebni su tehnički timovi čiji je posao da to sve šljaka besprijekorno. I tu negdje kad se sve to složi financijski i ljudski potencijali dolazi u igru softver, u zadnje vrijeme se puno koristi Maya zbog otvorene arhitekture i lakoće skriptiranja što je san snova tehničkim direktorima koji moraju osmisliti okruženje za velike timove, al se sve to može preko noći promijeniti, možda to postane Max, možda XSI, možda? Sad je standard Maya al ukoliko se želiš time baviti dobro je škicnuti druge programe. Da ne zaboravimo Motion Builder, Mesiah, itd.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2006 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

couldn't have said it better myself =)
pa da, zaboravio sam na xsi, ali i na houdini koji se ipak nešto manje koristi zbog cijene (full paket sa svim mogućnostima je 17000$ Wink

I još je jedna stvar bitna - radno okruženje, za koje čujem da je u pixaru nevjerojatno.. ljudi si uređuju prostorije u kojima rade kako god žele da bi se osjećali što ugodnije dok rade, imaju dvoranu i bazen (!) za rekreaciju, i naravno, rade s nekim od najboljih animatora današnjice, tako da si svaki dan beskrajno inspiriran..

Još jedan dokaz da softver nije bitan je da pixar zapošljava i 2d animatore koji u životu nisu vidjeli 3d program, ali su vrsni animatori.. lako ih je naučiti koristiti program.

mislim, ok je da te to zanima, zanima i mene.. samo velim =)

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 13.04.2006 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nešto o novom Ice Ageu:
http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=3513&page=

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 13.04.2006 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, fala za taj link, totalno imam super i zanimljivih stvari... samo što se moraš učlanit da vidiš neke dijelove sita, a članarina je oko 30ak dolara ako se nevaram.

vidio sam tamo puno dvd-a, koji se mogu kupit, ima o ilustriranju, modeliranju, crtanju... svemu, samo im je cijena oko 60 dolara. kad bi se to moglo nabavit nekak drugačije Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 14.04.2006 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma ne.. besplatno se učlaniš. Manji dio sajta i još neke "privilegije" ti nisu dostupne bez te članarine.
Ti dvd-i su ti za učenje tih stvari, modeliranja, animacije i to.. tak da ti se ne isplati to uzimat ak se ne misliš sam ozbiljno time baviti. Ak uspiješ nabavit nekak drukčije, javi mi Wink

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 14.04.2006 10:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa da, znam da su to DVDi za učit, to bi mi baš trebalo... probat ću se raspitat malo okolo, možda se i može nešto nabavit!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 14.04.2006 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da se custom softver od Pixara za animaciju zove Marionette... navodno cutting edge alat, kompletno slozen interno...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group