Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Bloger.hr
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 12.04.2006 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
ubija me tvoj avatar :(

to ti je proljeće!!!! :)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Nebelwerfer



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 5

PostPosted: 12.04.2006 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nego...slogan 'mnogo smo jači' je ukraden od srpske navijačke grupe Grobari čiji slogan glasi 'mnogo smo jaki' a taj slogan Grobari imaju već ohoho godina. Druga stvar koja me nervira jest srbizam tog slogana, a riječ je o hrvatskom sajtu. Kod nas se koristi riječ 'puno' umjesto 'mnogo'. Vjerojatno je Indexovcima taj slogan bio cool, meni definitivno nije...doduše, nervira me, s obzirom na spomenute činjenice. Sad
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 12.04.2006 14:06    Post subject: Reply with quote

Oprosti mi3 kolega ali to je bogme meni zvučalo nacionalistički i poprilično besmisleno... riječ "mnogo" je stvarno jako vrlo puno u uporabi u hrvatskom jeziku, u svim medijima i u književnosti i to naveliko. Da sad idemo eliminirat korištenje svih riječi koje su nehrvatske... malo besmislena stvar kao razlog za nervozu Confused
Back to top
Nebelwerfer



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 5

PostPosted: 12.04.2006 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da postoji riječ mnogo u hr jeziku, ali bih rekao da se koristi puno manje od riječi puno...recimo, u normalnoj konverzaciji među svojim društvom ne sjećam se da je netko upotrijebio riječ mnogo.

Uglavnom, ona bitna stvar tog slogana jest da je ukraden.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 12.04.2006 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako cemo bit picajzle Nebelwerfer, u krivu si u vezi "puno" i "mnogo".
dakle, ako si neki objekt napunio necime, onda je on pun i njegovog sadrzaja je puno, a u ostalim slucajevima (gdje je rijec o apstraktnim pojmovima) mnogo je ispravnije. u normalnoj konverzaciji s drustvom na takve se stvari ne pazi pa ne cudi da se ne sjecas kad je netko upotrijebio tu rijec. u pisanom mediju ipak bi bilo pozeljno pisati kako treba.

sto se tice slogana, vidjela sam majicu Grobara tako da se slazem, mogli su nesto vlastito smisliti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 12.04.2006 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Njihov slogan je "Mnogo smo JAKI".

btw. ako netko zeli na Bicharke, moze se prijavit i na sajtu:
http://www.bloger.hr/

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nebelwerfer



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 5

PostPosted: 12.04.2006 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Njihov slogan je "Mnogo smo JAKI".


Kakve veze ima JAKI ili JAČI? Preočita im je 'inspiracija' sloganom Grobara... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 12.04.2006 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve vezano za slogan ce bit jasno kada se bloger.hr pokrene.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 12.04.2006 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
Oprosti mi3 kolega ali to je bogme meni zvučalo nacionalistički i poprilično besmisleno... riječ "mnogo" je stvarno jako vrlo puno u uporabi u hrvatskom jeziku, u svim medijima i u književnosti i to naveliko. Da sad idemo eliminirat korištenje svih riječi koje su nehrvatske... malo besmislena stvar kao razlog za nervozu Confused

-- Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , jako mi vrlo puno smiješno sry Laughing

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 12.04.2006 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nebelwerfer wrote:
Philatz wrote:
Njihov slogan je "Mnogo smo JAKI".

Kakve veze ima JAKI ili JAČI? Preočita im je 'inspiracija' sloganom Grobara... Rolling Eyes


matija: bolje se informiraj o srpskom nogometu. naime, bloger nije inspiriran sloganom grobara (partizan), vec smo doslovno ukrali slogan delija (zvezda). hvala.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 12.04.2006 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Nebelwerfer wrote:
Philatz wrote:
Njihov slogan je "Mnogo smo JAKI".

Kakve veze ima JAKI ili JAČI? Preočita im je 'inspiracija' sloganom Grobara... Rolling Eyes


matija: bolje se informiraj o srpskom nogometu. naime, bloger nije inspiriran sloganom grobara (partizan), vec smo doslovno ukrali slogan delija (zvezda). hvala.


Hm, Šerlok u meni ovdje vidi Bloger kao naslov na ekavici, zatim slogan ukraden od navijača Zvezde, beogradske Bičarke na launch partyju... da nije konačan odgovor "INDEX = SRBIJA" ? Laughing

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 12.04.2006 17:38    Post subject: Reply with quote

loš je nešto taj tvoj šerlok... Moja dijagnoza je: anglosaksonski srbi! ono X u index je totalno engleski Smile

Inače, iako je vrlo vjerojatno rip moto-a, ipak ima šansa da je to smišljeno neovisno o utjecaju srpske multimedija scene Smile
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.04.2006 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uuu, Lekke's got a point there Wink Mislim ono nemam problem sa srbima (zapravo obožavam ić u Beograd, predobri su mi ljudi tamo), ali ono... what's the catch?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 12.04.2006 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

the blow discovered lol
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nebelwerfer



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 5

PostPosted: 12.04.2006 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Nebelwerfer wrote:
Philatz wrote:
Njihov slogan je "Mnogo smo JAKI".

Kakve veze ima JAKI ili JAČI? Preočita im je 'inspiracija' sloganom Grobara... Rolling Eyes


matija: bolje se informiraj o srpskom nogometu. naime, bloger nije inspiriran sloganom grobara (partizan), vec smo doslovno ukrali slogan delija (zvezda). hvala.


1)Kakav matija? Shocked

2)Itekako pratim nogomet, i nogometnu i navijačku scenu. Slogan je Grobarski:

http://www.google.hr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial_s&hl=hr&q=Mnogo+smo+jaki&meta=&btnG=Google+pretraga

http://www.mnogosmojaki.com/

2 vrlo jednostavna primjera. Pozdrav.

A to mnogo smo jači od delija nije njihov slogan nego samo sprdnja na grobare, ...i delije slobodno možeš plagijatorima nazvat što se tog slogana tiče.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 12.04.2006 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jednostavno ne spada to mnogo smo jaki u sintaksi u hrvatski jezik isto kao i ono moram da vam kažem. jednostavno nije u duhu hrvatskog jezika.

a filac je iskoristio taj moto radi publiciteta makar bio negativan Very Happy u čemu je uspio i dobio vidim po mnogim temama, topicima i inim razgovorima.

srpsko ili ne izgleda da je upalilo
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.04.2006 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e bas sam to htio reci, jednostavno mi ta recenica ne zvuci hrvatski, ocekujes da cujes "bre" na kraju ili na pocetku Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 12.04.2006 23:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
e bas sam to htio reci, jednostavno mi ta recenica ne zvuci hrvatski, ocekujes da cujes "bre" na kraju ili na pocetku :D

meni ni ovo bloger ne zvuči hrvatski :)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 19.04.2006 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još čuku vremena. Pa hajde da se registerišemo pa isprobamo blogerske funkcije...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.04.2006 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
Sulien wrote:
ubija me tvoj avatar :(

to ti je proljeće!!!! :)


zakon obojica! :))

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.04.2006 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ako cemo bit picajzle Nebelwerfer, u krivu si u vezi "puno" i "mnogo".
dakle, ako si neki objekt napunio necime, onda je on pun i njegovog sadrzaja je puno, a u ostalim slucajevima (gdje je rijec o apstraktnim pojmovima) mnogo je ispravnije. u normalnoj konverzaciji s drustvom na takve se stvari ne pazi pa ne cudi da se ne sjecas kad je netko upotrijebio tu rijec. u pisanom mediju ipak bi bilo pozeljno pisati kako treba.

sto se tice slogana, vidjela sam majicu Grobara tako da se slazem, mogli su nesto vlastito smisliti.


hm, ako se ne varam mnogo je u hrv. oznaka kolicine, puno isto tako.... ne mozes reci ni mnogo jaki, ni puno jaki, nego vrlo jaki (vrlo dobar/mnogo dobar, vrlo skup/mnogo skup ili dr.), ako zelis ostati u granicama standardnog knjizevnog hrv.

ima li neki lingvist medju vama? bas me zanima potpuno objasnjenje....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 20.04.2006 00:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nakon ponoći je tu nova poruka:
Sorry, treba nam još sat vremena... and counting..

Neki marketinški trik?
doh..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 20.04.2006 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mrak! da mi je vidjet face onih koji su cekali :))

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 20.04.2006 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Laaaaaame... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 20.04.2006 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bzw. KASNITE.. treba nam jos sat vremena.. molim vas..
Ako idete na takav marketing i onda da vam treba jos sat vremena - jako zivcirate posjetitelje.
bad bad

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group