Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Google.hr ili Google.com

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  

Pretražujete preko?
Google.hr
24%
 24%  [ 15 ]
Google.com
75%
 75%  [ 46 ]
Total Votes : 61

Author Message
BS
Guest





PostPosted: 07.04.2006 18:03    Post subject: Google.hr ili Google.com Reply with quote

Što imate podešeno od te dvije opcije?

Google.hr ili Google.com

Last edited by BS on 07.04.2006 21:04; edited 1 time in total
Back to top
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 07.04.2006 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.hr, to mi je i homepage, pa... .hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.04.2006 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

me = google.com

nevolim xp na hr, office na hr, mobitel na hr, pa neznam ni zasto bi google na hr.
a i nisam vidio da se mogu logirati na google.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 07.04.2006 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

. hr, sam mi se prebacio i ostao tako

Quote:
nevolim xp na hr, office na hr, mobitel na hr, pa neznam ni zasto bi google na hr.
a i nisam vidio da se mogu logirati na google.hr


- ja isto uvijek sve na engleskom, ali internet stranice su drugo, a i to mi u većini slučajeva svejedno....

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
BS
Guest





PostPosted: 07.04.2006 21:14    Post subject: Reply with quote

Razlika je velika u rezultatima pretraživanja, recimo za web hosting na google.hr dobivate rezultate poput ovih:

http://www.google.hr/search?hl=hr&q=web+hosting&meta=

jer G daje prednost hr sajtovima, mene to živcira jer je označeno pretraži web, a ne pretraži hr stranice.

Razlika je i u rejtingu dosta uočljiva, domena na google.com može bit u top 10 za hrvatsku ključnu riječ, a na google.hr možena tu istu ključnu bit na daleko gorem mjestu što je isto ovak malo blesavo tj. kontradiktorno.

Zanimalo me baš zbog toga budući da optimiziram obično na en verziju, a za hr kak stignem jer očito više njih pretražuje sa google.com
Back to top
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 07.04.2006 21:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dot com, nevolim na kompu imati hrv jezik (hebiga), navika Smile

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gadagi moamer
Guest





PostPosted: 08.04.2006 01:57    Post subject: Reply with quote

google.com koristim, a google.hr mi je bezveze i dot!

Recimo, korisnici uopce nemaju pojma sto znaci ona skroz desna opcija, pretraga m se ogranicava dakle bez njihova znanja, a to ne zna ni jedan nezanemariv dio webmastera.
Znate li vi točno po ojim kriterijima pretražuje takozvana "država: Hrvatska" opcija?
Back to top
BS
Guest





PostPosted: 08.04.2006 08:20    Post subject: Reply with quote

A očito su u igri faktori koji mogu odredit što je točno hr Smile
Back to top
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 08.04.2006 08:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

site:.hr ?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
BS
Guest





PostPosted: 08.04.2006 10:00    Post subject: Reply with quote

site:.hr ? Confused

nisam skužio
Back to top
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.04.2006 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

google.com .. jer jer.. bolji! Shocked Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 08.04.2006 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
site:.hr ? Confused

nisam skužio


Uvjet za pretraživanje po određenoj domeni. Ako ga dodaš u upit, dobit ćeš rezultate pretraživanja samo iz Hrvatske

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
BS
Guest





PostPosted: 08.04.2006 12:33    Post subject: Reply with quote

Lakše mi je onda otić na Pogodak i tamo pretraživat nego upisivat razne kombinacije svaki put Smile
Back to top
zokiiii



Joined: 16 Apr 2006
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 17.04.2006 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

google.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 16.12.2007 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovisi sto se trazi, ne?

na hr su relevantniji rezultati sa hrv. "trzista" dok je com za sve ostalo....odnosno za eng podrucje ..

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 16.12.2007 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yahoo.com

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 17.12.2007 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o philatz pa tebe nije bilo cijelu vječnost na mi3ju... btw kad će nova formula?

ja sam na com-u a ako trebam hr sajtove dodam keyword hr jer mi je tako najbrže - ako baš treba odem u advanced search

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 17.12.2007 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol jojo, pogledaj datume ;)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 17.12.2007 12:42    Post subject: Reply with quote

dotcom
Back to top
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 17.12.2007 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
lol jojo, pogledaj datume Wink


Brick wall rrrrrrrah nego što je s philom? otkad je prešao u teroriste nema ga nigdje

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 06.09.2008 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne otvaram novu temu....
do jučer mi je bio postavljen google.com kao defaultni, odjednom mi je prebacio na google.hr.
E sad ja sam tamo klikao po onim postavkama i namišta isto šta i prije da mi uvik kad otvaram browser da se otvara google.com, međutim sada nisam uspio, zna li netko kako natjerati bilo koga (browser ili google) da mi otvara google.com ALWAYS?!?!?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 07.09.2008 01:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
da ne otvaram novu temu....
do jučer mi je bio postavljen google.com kao defaultni, odjednom mi je prebacio na google.hr.
E sad ja sam tamo klikao po onim postavkama i namišta isto šta i prije da mi uvik kad otvaram browser da se otvara google.com, međutim sada nisam uspio, zna li netko kako natjerati bilo koga (browser ili google) da mi otvara google.com ALWAYS?!?!?


Odeš na opcije, karakteristike ... kako god i jednostavno izmjeniš jezik pod istim (promjene utiču na sve Google usluge).
Ali google je jednako efikasan na svim domenama, jedino ako nekom smeta recimo maternji jezik i sl. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 07.09.2008 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.com - naučen sam na njega...
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 07.09.2008 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adi wrote:
segen wrote:
da ne otvaram novu temu....
do jučer mi je bio postavljen google.com kao defaultni, odjednom mi je prebacio na google.hr.
E sad ja sam tamo klikao po onim postavkama i namišta isto šta i prije da mi uvik kad otvaram browser da se otvara google.com, međutim sada nisam uspio, zna li netko kako natjerati bilo koga (browser ili google) da mi otvara google.com ALWAYS?!?!?


Odeš na opcije, karakteristike ... kako god i jednostavno izmjeniš jezik pod istim (promjene utiču na sve Google usluge).
Ali google je jednako efikasan na svim domenama, jedino ako nekom smeta recimo maternji jezik i sl. Smile


yeah!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
peterosanos



Joined: 26 Feb 2009
Posts: 2

PostPosted: 26.02.2009 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Google.com Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group