Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
updated:Sta mislite o ovom digitalcu.. Benq... HP Photosmart

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
loodi.sale



Joined: 15 Feb 2006
Posts: 99

PostPosted: 11.04.2006 22:47    Post subject: updated:Sta mislite o ovom digitalcu.. Benq... HP Photosmart Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas sam naletio jako povoljno na nov Benq DC 500.. 5 MP: cijena sitnica Smile oko 120 eura

Sad me zanima moze li mi to cemu posluziti... ovako za neke moje "umjetnicke" pothvate Very Happy

UPDATE: Evo i ovaj sam nasao po istoj cijeni, izgleda da e stariji model od ovog Benq ali mi se cini ima vise opcija: HP Photosmart E327 Digital Camera 4x digital zoom, Manual controls: EV compensation, image quality, ISO speed, white balance.....

Sad me ovaj HP kopka... PLEASE soneone savjet... ima li iko kakvih iskustava s ovim.. kazu mi da bjezim od BenQ da je HP bolji

Last edited by loodi.sale on 12.04.2006 07:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 11.04.2006 22:54    Post subject: Re: Sta mislite o ovom digitalcu.. Benq... Add user to your forum ignore list Reply with quote

//sale wrote:
Danas sam naletio jako povoljno na nov Benq DC 500.. 5 MP: cijena sitnica Smile oko 120 eura

Sad me zanima moze li mi to cemu posluziti... ovako za neke moje "umjetnicke" pothvate Very Happy

Moram priznati da se baš ne razumijem u digitalce, ali kakav god da je fotoaparat, više je bitan fotograf (koliko ima smisla za fotografiju)... Može se i najobičnijom idiot-kamerom snimit vrhunska umjetnička slika, a može se i skupim i vrhunskim snimat tek nekakve prosječne snapshotove...

Sad je druga stvar što se tiče same tehničke strane fotoaparata (kvaliteta objektiva, čipova, pokretnih dijelova...) i s time povezane same kvalitete slika (konrast, oštrina, vjernost reprodukcije boja itd.); tu obično ide ona "koliko para toliko muzike"...
Back to top
View user's profile Send private message
irfan



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 90
Location: Tuzla

PostPosted: 12.04.2006 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 Odlicno receno!

_________________
www.irfan36.com
www.zijan.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group