Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako podnosite dugotrajan boravak pred monitorom???
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sType



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 8

PostPosted: 22.01.2004 12:59    Post subject: kako podnosite dugotrajan boravak pred monitorom??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

bole me ledja,vrat,peckaju oci kako protiv toga???
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.01.2004 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam
iam onak, full losu stolicu, ledja su mi zjebana, vrat ne boli
a oci peku peku al zazmirim
obicno se dignem svakih malo, odem sok napravit, vatevr

a i tijelo se priviknulo na 10+ sati dnevno na kompjuteru
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 22.01.2004 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo recimo primjer, kada sam bio mladji, ponekad sam imao "krvave oci", mislim, onako malo crvenog u kutku oka, stvarno rijetko. No kada se god to desilo, stara je imala "gro" rijeci tipa: "Daj lakse malo s tim kompjuterom", "Nema kompjutera tjedan dana" (Yeah right).. itd.. Okolnosti su me navele da koristim "Sulfasol", dakle kapi za oci. It worked. Isao sam na testiranje ociju i imam 100% ok vid i od onda sam odlucio ne provoditi toliko vremena za kompom i drzati udaljenost da mi se ne sprzi brain, jos uvijek drzim udaljenost ali i dalje sam puno za njim.

IF ANYONE IS INTERESTED:
SULFASOL 4% kapljice za oko 10 ml

Ovo isto pomaze i kod peckanja ociju i .. da..

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 22.01.2004 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
neznam
iam onak, full losu stolicu, ledja su mi zjebana...


ja imam doma fotelju pred kompom.. Laughing

mislim, da ne ispadne da serem slonovsko govno!!!! pravu fotelju..
Mislim, ne kao slonovo govno nego.. . ahhh.. ma ..
protumacite kako ocete.. Smile)

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 22.01.2004 13:19    Post subject: Re: kako podnosite dugotrajan boravak pred monitorom??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

sType wrote:
bole me ledja,vrat,peckaju oci kako protiv toga???

treba vjezbat...puno. Smile

mene je nekad znala zabolit glava, recimo nakon sta bi gleda 12 sati u 12''(ne znam tocno vise velicinu) mono monitor od C64. ali otkad imam pc, nisam ima nikakvih problema, osim mozda nedavno kad sam tri dana u komadu radija na compu po 16+ sati dnevno. nakon toga vise nisam zna kako se zovem. Smile

da, ovisnik sam Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sType



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 8

PostPosted: 22.01.2004 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala momci na ovako brzom replanju sad mi je lakse !!!








fin che la va ....la va!
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 22.01.2004 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj se bavit nekim sportom, ono cisto amaterski, svaki drugi, treci dan, nije bitno. ja jedva cekam da dodem s posla pa da se zapicim na plivanje, u teretanu, na hakl s ekipom i sl.

druga strana price je kvalitetan monitor + dobra stolica + dobra tipokovnica i mis i problemi su svedeni na minimum Cool

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 22.01.2004 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:


IF ANYONE IS INTERESTED:
SULFASOL 4% kapljice za oko 10 ml
..


philatz please nemoj ovo vise pisat, ne mozes nekome preporuciti antibiotike samo zato sto ga peckaju oci od monitora. sulfamidi se daju kod bakterijskih infekcija ne kod suhih ociju.
za suhe oci od monitora postoje "umjetne suze" (mislim da se radi o cistoj fizioloskoj otopini ali nisam sigurna).
a ako sve potraje odite do okuliste i provjerite ocni tlak.
inace osobno ove godine su mi se 4 para hlaca izerale na istom mjestu (sa desne strane straznjice).. to znaci da je moja skoliza postala ozbiljna stvar.
kretanje, plivanje, fitness...
da bar imam vremena Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 22.01.2004 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravih... sto se tice vrata e cervikalnog dijela obavezno monitor u visini pogleda.
nikakko dok gkedate u monitor ne smijete da vam glava bude pognuta prema dolje, cak ni par cm... dovoljno je staviti neke dvije debele knjige (ja imam stalak od skoro 20 cm) pa da se monitor malo digne.

to iz iskustva jer sam nakon jedne saobracajke jako dugo patila od glavobolja i bolova u vratu iako sam cesto drzala i ovratnik dok sam radila... tek kad sam digla monitor svje je proslo. Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 22.01.2004 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dodao bih da dobar refresh rate monitora puno znaci. Monitor refresh nikako ispod 85Hz, inace odlazi vid jako brzo, i glava pocne puno brze boljeti.

Takodjer, preporucuje se gledat u daljinu svako toliko ako duze sjedis pred kompom, ono, bacis pogled kroz prozor par minuta, tek toliko da odmoris oci...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sType



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 8

PostPosted: 22.01.2004 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne govorim o tome kako nekad kada radim previse za kompom(ono skupi se puno posla za par dana...),znam upasti u takav bed da jednostavno nakon posla nemam uopce volje za bilo sta inace nakon posla odem svakodnevno setnjica par km uz more i to ali kad zagusti mrzim kompove i dodje mi da idem cuvati ovce....... tezak je kruh nas mislim da nam je zdravlje podosta ugrozeno i da ovo treba raditi desetak godina ,pozeljno namlatiti love i otvoriti riblji restaurant na nekom otocicu Smile

mada neznam dali postojii neka komuna di se mozemo totalno zaljeciti od bolesti ovisnosti o kompovima...

hvala svima ...... mislim da smo otvorili dobru temu !
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 22.01.2004 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sType wrote:
mada neznam dali postojii neka komuna di se mozemo totalno zaljeciti od bolesti ovisnosti o kompovima...

hehe.. nekakav "The Beach".. to bi bilo nice.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 22.01.2004 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
hehe.. nekakav "The Beach".. to bi bilo nice.


Smile
dogovoreno.

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gRa



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 206
Location: Zagreb

PostPosted: 22.01.2004 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam pojma, zadnjih 10 godina sam oko +- 8h dnevno pred monitorom (u zadnjih godinu dana pred 2:) i nikada nisam imao nikakvih problema. jest da je refresh rate 100hz i da sam nakon 6 godina rada u firmi jedva uspio isceprkat dobar stolac :)

_________________
[gRa]
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 22.01.2004 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja u uredu sjedim na lopti - onak velika gumena lopta napuhana za moju tezinu i visinu ..
- prije sam sjedio na koznoj fotelji [ekzejutiv stajl Twisted Evil ] i mogu reci da je to najgora opcija koja postoji .. koza ne dise - zavaljen si i mozes satima sjedit izvaljen , dok kod lopte ti ledjni misici rade i svako malo se mos super istegnut - sam se ispruzis na loptu..
ma mrak je !! Wink

btw kupljena je u vlaškoj u zagrebu u cca 200 kn - tako kod onog kompleksa kafića
preko puta zagrebačke banke..
Back to top
View user's profile Send private message
sType



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 8

PostPosted: 22.01.2004 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gRa blago tebi ,sigurno se puno kreces ili je neki sport u djiru....
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 22.01.2004 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sType wrote:
gRa blago tebi ,sigurno se puno kreces ili je neki sport u djiru....


ma nije blago njemu nego se on vise trudi od nas drugih pa mu tijelo ne pati Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 22.01.2004 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
btw kupljena je u vlaškoj u zagrebu u cca 200 kn - tako kod onog kompleksa kafića
preko puta zagrebačke banke..

stoput sam si vec reko da cu si to kupit za firmu i svaki put odem iz tvog ureda i zaboravim na to skroz... moram si to kupit...moram si to kupit... moram si to kupit...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sType



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 8

PostPosted: 22.01.2004 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kako dise guzica u gumi?kakva lopta sta nesto slicno ko kad smo bili klinci pa smo njome skakali po dvoristu?j
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 22.01.2004 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja si OVO pikiram al skupo je brate.

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 22.01.2004 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe.. i ja si to isto mislim kupiti.. konacno cu moci zamjeniti onu crnu vrecu punu smeca na kojoj tako sjedim sad.. i lagano balansiram... Smile)

Joke naravno..

Ali tocno sto ti kazes zyt, kad to negdje vidim onda se napalim na to i zaboravim uvijek..

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
davor



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 13

PostPosted: 22.01.2004 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ja u uredu sjedim na lopti - onak velika gumena lopta napuhana za moju tezinu i visinu ..


Ima li tko kakvu fotku od te lopte? Kako izgleda to cudo?
Back to top
View user's profile Send private message
sType



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 8

PostPosted: 22.01.2004 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

850 dolalaaaalaa pa nije ni skupo ,kupis jednom u zivotu i nikad vise....
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 22.01.2004 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ja u uredu sjedim na lopti - onak velika gumena lopta napuhana za moju tezinu i visinu ..
- prije sam sjedio na koznoj fotelji [ekzejutiv stajl Twisted Evil ] i mogu reci da je to najgora opcija koja postoji .. koza ne dise - zavaljen si i mozes satima sjedit izvaljen , dok kod lopte ti ledjni misici rade i svako malo se mos super istegnut - sam se ispruzis na loptu..
ma mrak je !! Wink

btw kupljena je u vlaškoj u zagrebu u cca 200 kn - tako kod onog kompleksa kafića
preko puta zagrebačke banke..


to je do jaja, to mi je i fizioterapeut reko da je to jako zdravo za ledja....

to vam izgleda ko normalna lopta, ali trik je da se na njoj nemozes zavaliti, i moras uspravno sjedit - jer padnes jel Smile
pa je zato zdravo...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 22.01.2004 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

s kemijom je zivot laksi!

visine ili isopto tears, u apoteci kazite da se prilagodjavate na nove lece, inace ce vas cudno gledati Dancing

i na prvi znak bolova u zglobu sake kojom upravljate misha obavezno kupiti steznik za zglob Very Happy

a mozete se baviti i sportom Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group