Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
foreach() i array_walk()

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 00:22    Post subject: foreach() i array_walk() Add user to your forum ignore list Reply with quote

moze li mi itko objasniti zasto ovo ne radi:
Code:
foreach ($pages as $page) {
   array_walk($page, 'do_stuff');
}

a ovo radi?
Code:
for($i=0; $i<count($pages); $i++) {
   array_walk($pages[$i], 'do_stuff');
}
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemojte sad dreku na mene, neznam php al jesi probala ovo:
Code:

foreach ($pages as $page => $value) {
   array_walk($value, 'do_stuff');
}

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo sam isprobala, ne radi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 26.04.2006 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, hm, array_walk kao prvi argument zahtijeva array, a ne element iz arraya (bar je tako bilo kad sam zadnji put provjerio manual, hm ).
a zasto onda ovaj drugi primjer radi, ne znam...
mozda zato sto ignorira index a uzima samo $pages....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisi razumio, $pages[$i] je takodjer array, dakle $pages je dvodimenzionalni array. po nekoj logici u oba bi slucaja trebalo raditi posto petlje rade isto.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.04.2006 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
nisi razumio, $pages[$i] je takodjer array, dakle $pages je dvodimenzionalni array. po nekoj logici u oba bi slucaja trebalo raditi posto petlje rade isto.


da, cudi me kako nije razumio posto si jasno napisala kako ti izgleda taj array.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
nel`chee wrote:
nisi razumio, $pages[$i] je takodjer array, dakle $pages je dvodimenzionalni array. po nekoj logici u oba bi slucaja trebalo raditi posto petlje rade isto.

da, cudi me kako nije razumio posto si jasno napisala kako ti izgleda taj array.

ako sam navela petlju koja radi (iz koje se vidi da je dvostruki array) pretpostavila sam da je jasno. ali hej. i ja previse pretpostavljam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 26.04.2006 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
nisi razumio, $pages[$i] je takodjer array, dakle $pages je dvodimenzionalni array. po nekoj logici u oba bi slucaja trebalo raditi posto petlje rade isto.


aaa, hm... da. cudno. morat cu razmislit o tome...
*****
hm, isprobao sam najbanalniji primjer koji radi...
bit ce da je stvar u necem slicnom sto je jojo rekla... iz callback funkcije se ne smije mijenati array...

Last edited by Tompa on 26.04.2006 15:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.04.2006 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad lupetam al spominju nesto na php netu ovu varijantu kad se u kodu $page mijenja (radis s poljem a u petlji mijenjas isto pa se ono mozda izgubi odnosno referenca se izgubi - a u primjeru koji radi u svakom koraku mu ipak zadajes poziciju unutar polja), no nije mi bash jasno

foreach ($pages as &$page) {
array_walk($page, 'do_stuff');
}

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.04.2006 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jojo je na pravom tragu ovdje... radi se by value vs. by reference

Feelfree: ajme čovječe Surprised ti trebaš još jednom za lektiru uzet manual al ovaj put ozbiljno

Chevap: Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.04.2006 15:55    Post subject: Re: foreach() i array_walk() Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
moze li mi itko objasniti zasto ovo ne radi:
Code:
foreach ($pages as $page) {
   array_walk($page, 'do_stuff');
}

a ovo radi?
Code:
for($i=0; $i<count($pages); $i++) {
   array_walk($pages[$i], 'do_stuff');
}

ovako, po seljački:
svojstvo foreacha je da ti on radi sa kopijom arraya. on "za svaki" clan arraya ($pages) napravi novu varijablu ($page).

dok kada napises $page[$i] ti pristupas direktno tom clanu arraya.

s tim da u php5-u bi trebala moc napraviti
Code:
foreach ($pages as &$page) {
   // nesto napravi sa $page
}

gdje on ne radi vise sa kopijama.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Jojo je na pravom tragu ovdje... radi se by value vs. by reference

Feelfree: ajme čovječe Surprised ti trebaš još jednom za lektiru uzet manual al ovaj put ozbiljno

Chevap: Applause

Sulien koliko god ja cijenio tvoje znanje i stručnost, bio bi red, kad već izjaviš takvo što da daš i primjer kao npr Carr, po zdravo seljački imho

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.04.2006 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ono što sam ja rekao je trebalo biti dovoljno Nel'chee da sve shvati. Zapravo, ono što je Jojo rekla je već bilo dovoljno, ja sam samo htio potvrdit da je u pravu

Nije lako to, value vs. reference... treba u svakom trenutku znat sa čime se radi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

shvatila sam ja jojo i suliena, a hvala i carr-u sto mi je dao kopi-pejst primjer Wink
alzo, ja sam mislila da je $page sama po sebi referenca. nije mi palo na pamet da mozda nije. thanx.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group