Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dreamweaver 8 - razmaci umijesto nbsp;

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
imbrod
Guest





PostPosted: 26.04.2006 09:35    Post subject: Dreamweaver 8 - razmaci umijesto nbsp; Reply with quote

Da li mi netko zna objasniti svojstvo Dreamweavera 8 da kopi-pejstam tekst iz worda s nizom spaceova, on to ostavlja u razmacima (ne konvertira u  ) a browser to prikazuje kao niz razmaka?

Ako nisam bio dovoljno jasan, radi se o ovome:
Svaki browser ignorira spaceove i tretira ih kao jedan, prilikom prikaza teksta. Ako zelimo vise spaceova moramo koristiti  .
Medjutim, kad kopi-pejstam tekst iz worda koji ima niz spaceova u DWW 8, Explorer ih prikazuje, a ne ignorira!
Pogledao sam da nije DWW kreirao neki style, nije. Da nije kreirao neke meta tagove u stranici, nije. U cemu je kvaka?
Back to top
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 26.04.2006 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam u cemu je kvaka, ali probaj txt it worda kopirat u notepad pa onda u D8 pa vidi da li ti razmaci ostaju...!
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 26.04.2006 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kopiraj preko notpada kako kaze nemogirl, a ako zelis vise od jednog razmaka ne preporucujem da koristis   nego rjesi to preko css-a sa paddingom, marginom ili necim..neznam tocno za sta ti treba.

___
ps..vidim da sam krivo skuzila tvoj problem:) posalji neki link na to mozda ce ti lakse pomoc.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.04.2006 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, Dreamweaver ubacuje   tamo gdje je više razmaka u pejstanom tekstu? Ako je tako, stvarno glupo Confused

Ako Explorer prikazuje te razmake, onda su sigurno konvertirani u &nbsp. Ne znam zašto uopće pitaš nas kad ti ionako jedini vidiš source. Sumnjam da je ubacio CSS za to (DW je glup ali nije baš retardiran).

Meta tagovi nisu, spacer gifovi nisu (to je samo kod tablica, ne?) --- ne znam što bi drugo moglo biti (text-align: justify?).

BTW, ako želiš razmake u tekstu, sigurno želiš nešto na krivi način - sorry. A ako nisi htio razmake u tekstu već se boriš sa DW da ih eliminiraš, možda je vrijeme da izađeš iz DW u neki pošteni editor jer je očito da trebaš više kontrole.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 27.04.2006 14:24    Post subject: Reply with quote

Ljudi hvala na odgovorima, ali nismo se razumijeli...

Sulien:
Quote:
Hm, Dreamweaver ubacuje   tamo gdje je više razmaka u pejstanom tekstu? Ako je tako, stvarno glupo

To se moze podesiti u postavkama, nije to problem.

Jasno mi je sve sto kazete (bavim se webom dugo vremena), nego mene zbunjuje - prvi put vidim ovakvu situaciju:

recimo:
<p> [ OVDJE DOLAZI NIZ RAZMAKA ] 'neki tekst nakon puno razmaka ali bez upotrebe &nbsp;'</p>

se prikazuje u browseru sa svim tim razmacima ispred teksta bez upotrebe &nbsp; !!!

Dakle browserov output je
[ OVDJE DOLAZI NIZ RAZMAKA ] 'neki tekst nakon puno razmaka ali bez upotrebe &nbsp;'
umijesto
'neki tekst nakon puno razmaka ali bez upotrebe &nbsp;'

Pomislio bi covjek da je DWW dodao u CSS od paragrapha da ubaci marginu lijevo. Ali ne! NE postoji css za paragraph, NISU u pitanju margine, nego bas niz spaceova - mogu ih selektirati u browseru!

Nevjerojatno!

Ma naravno da sam otvarao view sorce misleci da je DWW eventualno generirao dodatne stvari, ali nista, to je upravo ovako kako sam vam naveo!

Za par dana cu vam javiti tocan URL kad uploadam, pogledajte i uvjerite se sami u cudo!

Evo da ne cekamo, ocistio sam stranicu od svih viskova i uploadao pa pogledajte:
http://www.studioimago.hr/_test_razmaci.HTM
i pogledajte source
pa ako netko kuzi u cemu je kvaka, molim da mi javi
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.04.2006 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imbrod, to nije moguće Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 27.04.2006 15:11    Post subject: Reply with quote

Sulien wrote:
Imbrod, to nije moguće Confused


jesi vidio source?
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.04.2006 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad jesam. Imam zadatak za tebe: uzmi jednu liniju sa razmacima na početku (code view), prebroji koliko razmaka ima, izbriši ih i na njihovo mjesto toliko puta lupi space. Save -> refresh -> promatraj što se desilo.

Da me feelfree opet ne napadne kako ništa ne objasnim: ono nisu obični razmaci. Nikad ne pejstaj iz Worda osim ako znaš izbjeći specijalne znakove koje ćeš zasejvati u procesu i koji će ti kasnije zadavati muke. HTML entity &nbsp; je samo encoding za znak koji, kodiran u encoding kojeg koristiš, izgleda i u browseru i u source-u kao običan space. Naravno, kao što smo svjedočili, izgledaju isto ali nisu isto, kao i hypen vs. dash, B vs. STRONG itd.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 02.05.2006 11:48    Post subject: Reply with quote

Hvala na brzom i jasnom odgovoru (meni treba malo duze da odgovorim...)

Jasno mi je sto kazes, ali:
- to JESU obicni razmaci u Wordu, ja provjerio: nisu neki specijalni wordovi znakovi

Quote:
ono nisu obični razmaci. Nikad ne pejstaj iz Worda osim ako znaš izbjeći specijalne znakove koje ćeš zasejvati u procesu i koji će ti kasnije zadavati muke. HTML entity &nbsp; je samo encoding za znak koji, kodiran u encoding kojeg koristiš, izgleda i u browseru i u source-u kao običan space. Naravno, kao što smo svjedočili, izgledaju isto ali nisu isto, kao i hypen vs. dash, B vs. STRONG itd.

- ako je tome tako, vracam se ponovo na moju konstataciju da DWW 8 radi cuda s tim; u prijasnjim verzijama DWW-a, pejstani tekst iz Worda u design viewu rezultirao je pejstanim nizom spaceova koji svaki normalan browser prikazuje kao jedan space. Ne niz HTML entiteta &nbsp; nego niz spaceova. Bilo to u Notepadu, DWW-u, Homesiteu, bilo cemu... govorim o cistom HTML sorsu.

- ma recimo i da jesu neki specijalni znakovi u Wordu (a kao sto rekoh, nisu), najlogicnije za pretpostaviti je da ih DWW automatski pretvori u neki entitet, kao sto recimo pretvara znak copyrighta ili euro. Gdje je logika da on to pretvori u neki svoj space (znaci ne encoding entitet, nego nesto drugo), kojeg gledas u notepadu i vidis - space?
To je isto kao da radi CRLF a nema <br> na kraju reda, a on svojeglavo baci tekst u novi red...

Mojem cudjenju i dalje nema kraja
Back to top
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 02.05.2006 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj pejstati u code-view...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.05.2006 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledaj, Imbrod

možda si u pravu, možda nije Word kriv neko ludi DW, ali činjenica je da imaš problem što u HTML-u imaš razmake koji zapravo nisu obični, i tu nema sumnje

da rješiš problem, trebaš
a) zamijeniti sve te pejstane razmake običnima
b) skužiti gdje se desi ta konverzija pri pejstanju i naučiti je izbjeći

tip: ako imaš neki hex editor može ti poslužiti da vidiš byteove i po njima skužiš je li razmak običan ili nije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 03.05.2006 13:16    Post subject: Reply with quote

Sulien, hvala jos jednom.

gog wrote:
Probaj pejstati u code-view...

Ne dobijam time nista jer je upravo prednost DWW-a bila u tome da ogromne kolicine tekstova iz Worda pejstam u DWW u design view bez potrebe da naknadno formatiram kreirajuci paragrafe, ubacujuci breakove i sl.
Medjutim, ne bih htio pejstati niz razmaka, a to je ovo o cemu je Sulien govorio.
Back to top
imbrod
Guest





PostPosted: 03.05.2006 15:15    Post subject: Reply with quote

Jedino rjesenje da si ne zakompliciram zivot je sto je memogirl predlozila: da pejstam prvo u txt pa otud copy-paste u DW; iako doduse gubim formatiran text (sto je kao prednost novog DW-a) ali sta se moze...

Poanta: koristiti stariji DW

Fala
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group