Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
http://savjetovanje.grf.hr/
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 28.04.2006 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
moras znat na cemu budes kaj i kak otisnul a da to dobro zgleda. a to je tehnologija (web dizajn na stranu).


naravno, slažem se
Back to top
View user's profile Send private message
soolemah



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 29

PostPosted: 28.04.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle djeco, svi na graficki Very Happy

propaganda.
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto sam dovraga ja ovo morala vidit??!?! taman se pripremim na to da će bit sve u redu završim li na grafičkom, i onda mi uleti ovo... pa majko božja dajte mom bratu od 8 godina na pola sata kompjuter i napravit će bolje od ovog... i tu ću ja studirat Sad uf.....bolje da dobro zagrijem ovu stolicu i upadnem na studij dizajna...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.04.2006 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
zašto sam dovraga ja ovo morala vidit??!?! taman se pripremim na to da će bit sve u redu završim li na grafičkom, i onda mi uleti ovo... pa majko božja dajte mom bratu od 8 godina na pola sata kompjuter i napravit će bolje od ovog... i tu ću ja studirat Sad uf.....bolje da dobro zagrijem ovu stolicu i upadnem na studij dizajna...


ti ako ocekujes nesto da ce ti fax usaditi u mozak kada diplomiras, tesko da ces dobiti i na kojem faxu, svoj trud moras ulagati di god da bio. tako da ne igraj na to. mislim da ce ti trebati za dizajn vise od grijanja stolice Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
fly::nan



Joined: 15 Mar 2006
Posts: 31

PostPosted: 29.04.2006 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

apsolventica sam na grafičkom fakultetu... znam SVE što se događa na faxu. znam isto tako iz PRVE ruke koliko se prof. bolanča i još neki profesori trude dovesti fax na jedan viši nivo... i uspjevaju u tome. i zato im svaka čast.... grafički fakultet spada u grupaciju tehničkih fakulteta. naglasak studija je na tehnologiji, a manje na dizajnu. zato ponavljam, ako ste htjeli studirati dizajn i biti "fancy" onda ste trebali upisati dizajn na arhitekturi.

app. nezadovoljnih diplomiranih grafičara... na svakog vašeg "nezadovoljnog" ja ću vam naći barem dvojicu koji su zadovoljni. oni koji kukaju kako ih fax nije ničemu naučio i kako nema posla... a možda ih stvarno i nije naučio ama baš ničemu... za takve, žali bože novaca koje je ministarstvo izdvojilo za njihovo studiranje (a da ne spominjem njihove jadne roditelje)...

_________________
:::::::Protected by the naked eye:::::::
Back to top
View user's profile Send private message
fly::nan



Joined: 15 Mar 2006
Posts: 31

PostPosted: 29.04.2006 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adain wrote:
fly::nan daj mi molim te objasni po čemu je to tako dobar grafički faks Question


kada te istinski počne zanimati ovo područje, onda ćeš znati cijeniti vrijeme koji si provela na fakultetu družeći se sa pametnim ljudima naše struke.

_________________
:::::::Protected by the naked eye:::::::
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 29.04.2006 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fly::nan wrote:
grafički fakultet spada u grupaciju tehničkih fakulteta. naglasak studija je na tehnologiji, a manje na dizajnu.

kul. a zašto onda grafički faks zadržava smjer grafičkog dizajna (za koji, očito, nema kvalitetne kadrove i smislen program), i povrh toga planira uvest kolegij ili čak smjer web dizajna (pomozi bože)?

fly::nan wrote:
zato ponavljam, ako ste htjeli studirati dizajn i biti "fancy" onda ste trebali upisati dizajn na arhitekturi.

ovo zvuči frustrirano.
no, da izbaciš <i biti "fancy"> bila bi u pravu.

nažalost, grafički fakultet zadnjih 15-ak godina nema osmišljene programe, niti ikakvu strategiju razvoja. to možda i ne bi bio neki problem, da svake godine ne diplomira desetak grafičkih dizajnera koji nemaju ni najblažu ideju što bi grafički dizajn trebao biti.
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 29.04.2006 15:44    Post subject: Reply with quote

Quote:
ako ste htjeli studirati dizajn i biti "fancy" onda ste trebali upisati dizajn na arhitekturi


u ovome koliko ima istine, isto toliko ima i gluposti...
dizajn na GRFu ne postoji izuzev nekoliko novih predmeta koji se bave time...
ali od sveskupa 60ak (+, -) predmeta koje su studenti smjera dizajn duzni poloziti, samo njih 3-4 se bave dizajnom...sve ostalo se bavi stvarima kojima se dizajneri ne bi trebali opce zamarat...
sto se tehnologa tice-...oni bi se time trebali zamarat...

a profesori i dalje misle da ce svi studenti (tehnolozi i dizajneri) jedino radit u tiskarama...
najtuznije je sto to i asistenti koji su mladji misle..
zacudio me jedan mladi asistent koji nam je nedavno rekao "iako ste vi dizajnerska grupa, jednog dana kad budete radili u tiskarama..."

grf je prica za sebe...ako vas zanima dizajn nemojte tamo ic i to je to...
bar ne sljedecih 4-5 gopdina dok se stvari eventualno ne promjene...
priznam...od ove godine je prvoj godini nesto bolje...ali i dalje ih cekaju uglavnom gluposti...
kao prvo zato jer nema dovoljno strucnog kadra za smjer dizajn koji bi nas mogao nesto nauciti...njih 2-3 koji se trude ( svaka cast) nisu dovoljni da bi se bilosto postiglo...
Back to top
fly::nan



Joined: 15 Mar 2006
Posts: 31

PostPosted: 29.04.2006 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
kul. a zašto onda grafički faks zadržava smjer grafičkog dizajna (za koji, očito, nema kvalitetne kadrove i smislen program), i povrh toga planira uvest kolegij ili čak smjer web dizajna (pomozi bože)?


e to ni sama ne razumijem.... ne znam zašto toliko pokušavaju spojiti dizajn sa tehnologijom. Confused to bi trebalo odjeliti i onda bi bili svi sretni. i mi tehnolozi i vi dizajneri.... Very Happy

fly::nan wrote:
zato ponavljam, ako ste htjeli studirati dizajn i biti "fancy" onda ste trebali upisati dizajn na arhitekturi.

ovo zvuči frustrirano.
no, da izbaciš <i biti "fancy"> bila bi u pravu.
[/quote]

zaboravila sam iza fancy staviti smajliće Laughing Laughing Laughing ne može zvučati frustrirano jer dizajn nije predmet mog interesa....

_________________
:::::::Protected by the naked eye:::::::
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 29.04.2006 16:08    Post subject: Reply with quote

Quote:
ne znam zašto toliko pokušavaju spojiti dizajn sa tehnologijom


ma gle...pa ok je znat i tehnologiju uz dizajn...dobra je to stvar...al samo do odredjene granice...
jer mislim da mi nikad u zivotu nece trebat "kiselo talozenje bakra"...
a predmeta koji se takvim problemima bave je vise od pola na grfu smjer dizajn...i problem je u profesorima koji drze takve predmete nezainteresiranim dizajnerima...oni bi smai trebali shvatit da im takvi predmeti ne trebaju...i fino bi trebali dekanu na sjednici predlozit da se taj predmet za dizajnere ukine...i dovest nove profesore i nove katedre koje bi se bavile dizajnom
Back to top
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jeli moguće da se studenti organiziraju i potaknu nekakvu reformu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 29.04.2006 20:09    Post subject: Reply with quote

esens wrote:
a jeli moguće da se studenti organiziraju i potaknu nekakvu reformu?


ne..
zato jer su nezainteresirani.
dosli su studirat na grf jer nisu znali kaj bi drugo (tak je s vecinom) grf im je bio 2. ili cak 3. izbor
Back to top
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.04.2006 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:


ne..
zato jer su nezainteresirani.
dosli su studirat na grf jer nisu znali kaj bi drugo (tak je s vecinom) grf im je bio 2. ili cak 3. izbor


ovo je istina Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda se ne moram brinut da neću upast? Very Happy

jebiga, i meni je drugi/treći izbor...ali ja bar znam šta želim, a na dnu liste je jer je najgori u tom šta želim hehe


al gle, ja znam dosta ljudi s grafičkog i apsolutno svi se žale i svi bi mijenjali nešto....trebalo bi stvarno nešto organizirat, skupit ljude, ić u dekana, šta ja znam di, al sigurno se nešto može napravit...kad bi onima na vrhu stvarno došlo do glave na kakvoj reputaciji im je fax i kako zapravo to sve ide i koliko odmažu svojim studentima, valjda bi promijenili nešto jer ovakvo stanje nije nešto čim bi se oni, a onda ni studenti ponosili...

zašto ne pokušat?

sve se može kad se hoće. a ja znam da bi bilo dovoljno zainteresiranih...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 29.04.2006 21:13    Post subject: Reply with quote

vjeruj mi da ne bi bilo dovoljno zainteresiranih...cijeli taj fax ti je malo cudan..mislim ljudi su cudni..
Back to top
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 21:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma da? dobro, većina ljudi koje ja znam je s tvoje godine....očito samo tebe još ne znam lol:)

i s njima bi se dalo sredit, u to sam uvjerena Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 29.04.2006 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fly::nan wrote:
apsolventica sam na grafičkom fakultetu... znam SVE što se događa na faxu. znam isto tako iz PRVE ruke koliko se prof. bolanča i još neki profesori trude dovesti fax na jedan viši nivo... i uspjevaju u tome. i zato im svaka čast.... grafički fakultet spada u grupaciju tehničkih fakulteta. naglasak studija je na tehnologiji, a manje na dizajnu. zato ponavljam, ako ste htjeli studirati dizajn i biti "fancy" onda ste trebali upisati dizajn na arhitekturi.

app. nezadovoljnih diplomiranih grafičara... na svakog vašeg "nezadovoljnog" ja ću vam naći barem dvojicu koji su zadovoljni. oni koji kukaju kako ih fax nije ničemu naučio i kako nema posla... a možda ih stvarno i nije naučio ama baš ničemu... za takve, žali bože novaca koje je ministarstvo izdvojilo za njihovo studiranje (a da ne spominjem njihove jadne roditelje)...


gledaj,meni nikad nije bilo u interesu bit fancy,jer mi je to zadnja stvar na pameti...cilj mi je bio naučit nešto o DIZAJNU...ne o grafičkim strojevima i strojarstvu npr.
a glupo je da postoji taj smjer sa svoja jadna tri četri predmeta...i ne kažem da ništa nisam naučila,jesam,o svojstvima papira,polimernima materijalima,strojevima i sličnom...
o dizajnu ne...
a što se tiče profesora koji se trude stvarno...sveukupno ih je možda desetak.
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 29.04.2006 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaže u lijepom pedeefu pod linkom "English"

"accomodation
in Hotel Lišanj - Novi Vinodolski is inshured where Conference will be taken place from June 1
- 3, 2006. Hotel Lišanj is situated on the beach near by bus"

divota. Prevela i obradila "Divlja Deva Iz Azerbejdžana" Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pike wrote:
kaže u lijepom pedeefu pod linkom "English"

"accomodation
in Hotel Lišanj - Novi Vinodolski is inshured where Conference will be taken place from June 1
- 3, 2006. Hotel Lišanj is situated on the beach near by bus"

divota. Prevela i obradila "Divlja Deva Iz Azerbejdžana" Shocked

Shocked
wtf?!
e ovo sad stvarno u sprd prelazi...pa ako su već sve ostalo loše odradili, barem su mogli nać nekog tko zna tri riječi engleskog da prevede...
za plakat od muke Confused
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 29.04.2006 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidi, esens...da ne bi ovo ispao popularity contest

graficki fakultet stvarno nije los...
profesori imaju puno bolji pristup prema studentima nego na ostalim faxevima...pomoc ce ti kolko god treba...
malo je studenata pa vlada puno ugodnija atmosfera...
a sto se tice samog ucenja, jest da ima nekih nevjerojatno besmislenih predmeta, ali ipak, nije tesko a nije ni nezanimljivo!

treba samo vise volje u svemu, al sa obje strane...i profesora ali i studenata

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 23:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da nisi uhvatio bit svega...ili me barem nisi dobro razumio.
meni nije problem učit ako je ono što učim kvalitetno. grafički možda i rastura u tehnologiji, ali meni ne treba tehnologija, meni treba dizajn. a ako je stanje kakvo je, ne upadnem li na studij dizajna ili akademiju u st-u, pametnije mi je upisat tehnologiju na grafičkom a dizajnom se bavit sa strane jer će mi se na kraju svest na isto kad završim, završim li dizajn a ne radim sama sa strane, imam 20% dizajna u rukama i 60% tehnologije...znači ni jedno ni drugo nije dobro savladano. a opet s druge strane tehnologija mi nije toliko primamljiva. i onda zašto da upisujem dizajn ako je to samo maskarada tehnologije, aj ti meni reci....

ako je taj smjer već toliko loše implementiran, ili neka se stave oko tog pa ga srede da barem na nešto liči ili neka ga izbace i potpuno se posvete tehnologiji jer ovo nema smisla...slušam ljude sa grafičkog već 4-5 godina kako se žale na fax... pa samo pitam je li itko ikad pokušao nekako čelnim ljudima dat do znanja u čemu je problem i kako ga riješiti?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 29.04.2006 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ti je stalo do toga da NAUCIS DIZAJN NA FAKULTETU onda slobodno pocni odmah radit Wink

dizajn je u tebi i ti ga sama moras naucit prenasat na papir (ili monitor Very Happy)... fakultet ti moze dati osnove, smjernice, whatever...
a ovo sto kazes da ti neki ljudi okolo pricaju, preporucam ti da ne slusas jer se radi o isprikama... nece ti nitko rec da je prelijen ili preglup

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa radim...ne brini, ne zatvaram si ja oči, znam dobro šta mi je radit

a to šta mi 'ljudi okolo pričaju' su ljudi koje znam jako dobro, pa sama mogu procjenit jeli zato što su lijeni ili glupi ili netalentirani ili je to stvarno tako kako je.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.04.2006 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
ali meni ne treba tehnologija, meni treba dizajn. a opet s druge strane tehnologija mi nije toliko primamljiva. i onda zašto da upisujem dizajn ako je to samo maskarada tehnologije, aj ti meni reci....


sa takvim stavom fala bogu imam puno posla i dobru satnicu, slike 72dpi u rgb povecane na b1 i slicno, i pitanja zasto se ne moze otisnuti rgb? toliko o poznavanju tehnologije, prosla su vremena di je bio samo dizajn, sada moras znati sve, od heklanja pa zongliranja, a kavu spremat da ne spominjem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.04.2006 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi briju da će postati bolji dizajneri ili umjetnici ako završe dizajn ili akademiju ... to ili imaš ili nemaš, bitan je rad, rad, rad i volja za rad. Više ćete saznati o dizajnu prateći par specijaliziranih webova i časopisa ili kao što je neko rekao početi odma nešto raditi ...

grafički faks vas neće spremiti za gotovo ništa vezano za grafički dizajn ... svi koje znam da su došli sa diplomom graf. faksa niti su znali raditi u nekom programu (ako nisu sami naučili) niti su imali ikakve veze o graf. dizajnu ili vizualnim umjetnostima općenito ... opća kultura isto ne baš jača strana (bitna stvar u bilo čemu što koketira sa kreativom ili primjenjenom umjetnošću)

Ako mislite da imate dara i da ste kreativni, pokušajte na akademiji likovnih (vizualnih)umjetnosti, eventualno dizajn pri arhitekturi ili nešto slično i preko grane ako treba ...)

... ako ne možete upasti nema nikakve potrebe za očajavanjem, svaki faks je dobar kao produžetak školovanja, svaka dodatna edukacija će dobro doći, tehnologija tiska je korisna stvar, makar i u teoriji Smile) ... povijest umjetnosti je ok, filozofija, arheologija, matematika, ma whatever ... ali jedino bitno je volja za usavršavanjem i radom na sebi, a za to vam osim dobre volje trebaju i konkretni problemi za rješavanje tj. projekti - sa svojim rokovima Smile (a to je ono čega na našim faksevima najviše fali)...

na akademiji sam dobio par dobrih savjeta, al nema šanse da te netko nauči crtat ili mislit kreativno ... inspiracija ionako nije na faksu nego svuda oko tebe, a kreativne energije ili imaš ili nemaš ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group